Odporúčané príspevky

...::: Majstrovstvá sveta žien 2012 :::...
Obrázok
- IIHF WOMEN'S WORLD CHAMPIONSHIP 2012 -

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji žien 2012 tento rok hostí Burlington vo Vermonte

MS žien 2012 začínajú 7.apríla, a vyvrcholia o týždeň neskôr bojmi o medaile 14.apríla

Majstrovský titul z MS 2011 obhajujú Američanky, strieborné boli Kanaďanky a bronzové Fínky

Zabudol som trošku upresniť NOVÉ pravidlá, tak dodatočne:

A-skupina pozostáva z TOP4 teamov a z tejto skupiny majú všetky 4 teamy istý postup ďalej - prvé 2 teamy (zrejme Američanky a Kanaďanky) budú priamo nasadené v semifinále, zatiaľ čo 3. a 4. miesto z A-skupiny budú postupovať do štvrťfinále. B-skupina pozostáva z "druhotriednych" teamov - z tejto skupiny postupujú len prvé 2 teamy, ktoré budú hrať vo štvrťfinále (formátom A3-B2 a A4-B1). Dva teamy, ktoré skončila v B-skupine na 3. a 4. mieste budú hrať sériu o záchranu.

Majstrovstvá sveta žien 2012 sa nám už rozbehli súbojmi v základných skupinách:

...::: Výsledky MS žien 2012 - 7.apríl 2012 :::...

...::: Výsledky MS žien 2012 - 8.apríl 2012 :::...

Domáce Američanky si zatiaľ počínajú suverénne - jasne rozbili ako Kanaďanky, tak aj Rusky

Slovenské hokejistky prehrali oba zápasy a už s istotou budú hrať len o záchranu

...::: Výsledky MS žien 2012 - 10.apríl 2012 :::...

• Obrázok Nemecko vs. Obrázok Slovensko

...::: Výsledky MS žien 2012 - 11.apríl 2012 :::...

Štvrťfinálové zápasy rozhodli, že do bojov o medaile postupujú Fínky a Švajčiarky

• Obrázok Kanada vs. Obrázok Fínsko

• Obrázok USA vs. Obrázok Švajčiarsko

...::: Zápas o 5.miesto :::...

• Obrázok Rusko vs. Obrázok Švédsko

A je rozhodnuté! MS včera vyvrcholili zápasmi o medaile . . .

...::: Výsledky MS žien 2012 - 13.apríl 2012 :::...

...::: Výsledky MS žien 2012 - 14.apríl 2012 :::...

Kanaďanky po 3 rokoch americkej nadvlády opäť dokázali vybojovať zlaté medaile. V napínavom finále sa im podarilo zvíťaziť nad doteraz nepokorenými domácimi Američankami 5:4 po predĺžení! Kanaďanky si tak pripísali 10.titul majsteriek sveta, pre Američanky tentokrát zostalo len striebro.

Vynikajúci výsledok na týchto MS zaknihovali Švajčiarky, ktoré v súboji o bronz pokorili Fínky 6:2! Pre švajčiarske ženy to bola vôbec ich prvá medaila z MS v histórii. Fínky po troch bronzových rokoch skončili tentokrát bez medaile.

Na 5.mieste skončili napokon Švédky, 6.miesto obsadili Rusky, v súboji o záchranu sa v elitnej kategórii nakoniec udržali Nemky a na poslednom 8.mieste skončili Slovenky, ktoré sa tak lúčia s Top Division a budúci rok ich nahradia Češky.