Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

............Je mozne, ze ak sa novela prijme, formalne si to osetria a nebudu "liecit" ale robit terapiu.

 

Teda alternativa....ci nie?

No pre teba je to asi vsetko okrem prikladania ruk a modlitieb..

 

To je tvoj  odborny vyklad chapania alternativ? : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je vlastne alternativna medicina....resp. ktora je ta alternativna?

 

Postupy alternativnej mediciny su tie, ktorych uspesnost nie je exaktne vyhodnocovana. Ucinnost postupov alternativnej mediciny je to zalozena len na viere, ze to naozaj lieci.

 

Vid. naprilad homeopatia, ktorej pripravky - homeopatika nie su testovane standartnym testom ucinnosti, ktorym musi inac bezne prejst kazdy iny liek, aby sa mohol predavat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Postupy alternativnej mediciny su tie, ktorych uspesnost nie je exaktne vyhodnocovana. Ucinnost postupov alternativnej mediciny je to zalozena len na viere, ze to naozaj lieci.

 

Vid. naprilad homeopatia, ktorej pripravky - homeopatika nie su testovane standartnym testom ucinnosti, ktorym musi inac bezne prejst kazdy iny liek, aby sa mohol predavat.

 

Teda ked nie je vyhodnocovana, ako sa moze vediet, ze je neuspesna? Na druhu stran, co je je alternativa?.....podla mna je to nahrada niecoho, co bolo skor. Tak je to bud zle oznacenie, alebo vedome klamstvo zo strany, ktora toto zaradenie zaviedla.

 

Homeopatika su akoze konkurentom oficialnej medicine?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Alternatíva: homeopatia

 

homeopatia zrozumiteľne v číslach a účinnosti:

 

Zákon infinitezimálneho množstva lieku

 

Homeopati si myslia, že s množstvom riedení stúpa účinnosť aktívnej látky vo vodnom roztoku. Vysvetľujú to takzvanou „pamäťou vody“, čiže predstavou, že do vody sa prenáša esencia účinnej látky, ktorá rastie s počtom riedení.

Pre existenciu uvedeného zákona nemáme žiadne dôkazy. Homeopati proste robia iba to, že roztok riedia do takej miery, že v ňom už žiadna účinná látka jednoducho nie je.

Ak vezmete jednu kvapku kofeínu a rozriedite ju v 99 kvapkách vody, dostanete to, čo homeopati označujú ako 1 C (1 centezimálne riedenie). Ak zoberiete jednu kvapku z tohto riedenia a rozriedite ju v ďalších 99 kvapkách vody, dostanete 2 C. Ide o roztok, v ktorom je 99,99 percenta vody a 0,01 percenta kofeínu. Pri 3 C má roztok 0,0001 percenta kofeínu a pri 4 C 0,000001 percenta.

 

Homeopati však bežne predávajú prípravky s hodnotou 6 C (0.000 000 000 1 percenta) či dokonca až 30 C (0.000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 1 percenta)

Pritom pri 12 C prekonáte takzvaný Avogadrov limit, čiže stav, keď v roztoku už z pôvodnej látky nezostane nič.

...

 

celý článok: https://dennikn.sk/173716/farmaceuti-vyhadzte-homeopatika-regalov/?ref=top-cl

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda ked nie je vyhodnocovana, ako sa moze vediet, ze je neuspesna? Na druhu stran, co je je alternativa?

 

Ked nie je vyhodnocovana, tak nemozme vediet ze je uspesna - narozdiel od standartnych liecebnych postupov, ktore svoju uspesnost musia preukazat.

No napada, ze je to  alternativa zdravemu rozumu - ale to je asi moc konfrotacne. Kazdopadne alternativne postupy su specificike tym, ze ich ucinnost nie je nijako preukazana (zdravy rozum), je to zalozene len na iracionalnej viere.

Homeopatia je ukazkovy podvod, smejdovina. Najprv si sirenim klamstiev vybuduju klientelu a potom tym idiotom predavaju 20ml vody za 6 eur,

 

No mne minule v lekarni predali za 6 Euro flasticku zo slanou vodou (neviem ci bola 20 ml) ako pripravok proti nadche. Este tam hnupi napisali, ze je v nej "sila oceanu". Clovek si naozaj za chvilu nezarobi ani na slanu vodu. :zubiska:

Smejdi su vsade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley, ak mas problem s dutinami, odporucam ti toto http://www.babickinazahrada.sk/babickinazahrada/7-CLANKY-A-ZAUJIMAVOSTI/157-Neti-vyplach-nosa-lieci (najdes podla nazvu aj na inych strankach, da sa objednat aj cez net, alebo dohodnut v lekarni, bezne to nemavaju)
sice si kupis "kus plastu" za asi 9 EUR, ale potom do toho davas len roztok beznej kuchynskej soli

manzelka to pouziva dlhsie a nevie si vynachvalit; ono sa to zda naozaj ak okus plastu, ale tvarovo a velkostne je to navrhnute tak, ze naozaj vytvara pri malom mnozstve tekutiny dobry tlak na to, aby ti prefrcala dutinami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som menej kriticky :),  mame overene ze placebo efekt je realita a dokonca cim drahsie placebo tym ucinnejsie.  

Tak co je zle na tom ze sa ludia liecia niecim co nema ziadny skodlivy ucinok a este to aj pomaha ? 

A ze to nema ziadne preukazane ucinky ?  No voci placebu nie :),  ale ako inak sa da kupit placebo ?     A napriklad pri chripke aj klasicka medicina lieci len priznaky,  ak niekomu pomoze placebo, tak to ma svoj vyznam. 

 

Smolu mam ja,  u mna je placebo efekt homeopatik taky slaby ze musim ako placebo pouzivat nieco ine :) ( napriklad coldrex pri chripke,  a kriticka cast mojho mozgu tusi ze tam je tiez placebo zlozka podstatna,   ulavi sa mi skor ako by to bolo mozne pri poznani liekovej kinetiky :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pod clankom  DennikaN, ktoru sem dala Game, https://dennikn.sk/173716/farmaceuti-vyhadzte-homeopatika-regalov/?ref=top-cl  , je pomerne burliva diskusia.

 

Tvrdenie tohto clanku: "Je vedecky dokazane, ze Homeopatia je podvod", nie je korektne. Vedecky, pri ziadnom homeopatiku nebola preukazana ucinnost vyssia ako placebo. Ale co je a co nie je podvod, to zalezi od moralky, nie od vedy.

 

Da sa teda na to pozerat dvomi sposobmi:

 

1.) Pacient ma dobre skusenosti s nejakym homeopatikom, a preto ho chce znova, pricom je mu uplne jedno, ze nema vacsiu ucinnost ako placebo (ucinnost placeba moze dosiahnut az 60%). Skratka je so sluzbami spokojny a je ochotny za ne zaplatit - nezaujima ho, ako to (ne)funguje.

 

2.) Pacient je umyselne klamany tym, ze homeopatika su ucinne. Lekarsky termin "ucinna latka" oznacuje latku s ucinnostou vyssou ako placebo. Zabrat (na urovni placeba) moze aj "neucinna latka" - co je v rozpore s intuitivnym chapanim ucinnosti a je zdrojom mnohych nedorozumeni. Ak vysoka cena lieku a presvedcenie pacienta o jeho ucinnosti vylepsuju placebo, je otazka, v akej miere je to este moralne. Pretoze zavadzajuce predavanie predrazeneho produktu je vlastne podvod. Ak lekar vo vhodnej chvili predpise pacientovi placebo/homeopatikum, je to asi akceptovatelne. Ale ako homeopati vydavaju svoje homeopaticke "vedecke" zurnaly a oragnizuju homeopaticke "vedecke" konferencie len aby pretlacili do povedomia pacientov klamstvo, ze homeopatika su ucinne, tak to uz asi akceptovatelne nebude.

 

Placebo/homepatika mozu zabrat iba pri chorobach, pri ktorych existuje spontanne vyliecenie, alebo na ostranenie subjektivnych pocitov. Odseknuty prst ale napriklad aj cukrovku si nimi nikdy nevyliecite. Tieto pripady su mimo polemiky, rovnako ako aj pripady, kde vysadenie klasickej liecby moze mat katastrofalne dosledky, napriklad pri rakovine. V tomto pripade je pouzitie homeopatie  podvod.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V kratkosti by som to zhrnul asi tak, ze ziaden homeopat netvrdi, ze lieci placebom, ale stimulaciou organizmu jedinou molekulou liecivej latky. Jednoducho podvod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a je tu TwinOxide.

 

zjavne svetový výrobok ... vlastníkom patentu je súkromná spoločnosť v Holandsku,  napr. v Čechách vyrába spoločnosť http://rejstrik.penize.cz/24738310-twinoxide-cz-s-r-o

má stránky v kdejakom jazyku a predáva a vyrába sa po celom svete,  je to zmes dvoch práškov: chloritanu sodného (NaClO2) a hydrogénsíranu sodného (NaHSO4) a istého objemu vody.

na nete som sa dočítala, že perfektne likviduje pleseň na nohách aj pod nechtami, je skvelé na kloktanie pri angíne ... a čistí organizmus, dezinfikuje asi ako bazény, a lieči takmer všetko - od padania vlasov po rakovinu.

 

je to vlastne väčší braček MMS ...:
 

....

Poslední novinkou je MMS s hydrogensíranem sodným - NaHSO4, která byla českými kutily představena na diskusním fóru U Pramene na začátku roku 2013 a to především jako CDS2, což je nejčistější verze ClO2 nasycená ve vodě poměrně jednoduchou kyblíčkovou metodou. Tato příprava nové CDS2 vychází z technologie čištění pitné vody, která byla v roce 2012 ohlášena holandskou firmou pod patentem Twin Oxide, jako nejčistější a nejdokonalejší verze využití ClO2 pro úpravu pitné vody. U této verze se naprosto minimalizovaly mnohé problémy spojené s užíváním MMS, tedy průjmy, nevolnosti. MMS s hydrogensíranem sodným snáší i lidé, kteří nemohli ani MMS s HCl. Především se však tato technologie používá pro přípravu CDS2, která si našla za rok 2013 celou řadu příznivců. Člověk však musí být u nové technologie opatrnější při přípravě a dát větší pozor na nadýchání! ClO2 je zde během přípravy mnohem štiplavější - agresivnější, zvláště pokud se nechává zneutralizovat větší množství základních roztoků, např. do koupelí. V takovém případě je lépe nechat proběhnout reakci v lahvi a lehce ji zakrýt před zalitím vodou, aby jste se plynu ClO2 nenadýchali. Přestože je CDS2 a MMS s hydrogensíranem velmi čistá a vlídná k organismu, je na druhou stranu velmi účinná a silná a je třeba být opatrný a správně CDS2 ředit a dávkovat, aby nedošlo k silné detoxikační reakci, kterou by tělo nedokázalo zvládnout. Pomalejší a pozvolná očista organismu je vždy šetrnější, pokud nám nehrozí bezprostřední ohrožení života.

....

atd.

 

http://nezdravi.parlamentnilisty.cz/Articles/272-zakladni-fakta-o-mms-master-mineral-solution-.aspx

len skromne dodávam - na nete nenájdete odkazy na nezávislé štúdie, neexistujú ... ale zjavne je to skvelý kšeft : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V kratkosti by som to zhrnul asi tak, ze ziaden homeopat netvrdi, ze lieci placebom, ale stimulaciou organizmu jedinou molekulou liecivej latky. Jednoducho podvod.

 

Svet nie je ciernobiely. Napriklad moja kamaratka ma doktorad z farmacie. Homeopatika nedoporucuje, ale ked niekdo pride za nou do lekarne s tym, ze chce nejake  homeopatikum, lebo minule mu velmi pomohlo, tak mu ho preda. Dopusta sa podla teba podvodu? Co by si spravil ty na jej mieste: odmietol by si zakaznikovi predat to, o co ziada?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to trochu na hrane, ale len trošičku  - keď chce, aby lekáreň prosperovala, predá. prečo nie. sú schválené, predávajú sa v lekárňach bežne.

a nemusí mať ani výčitky svedomia, ani výhradu svedomia ...
s homeopatikami je to totiž tak, že je to nielen placebo, ale sú v podstate ako prakticky čistá voda neškodné.

 

jediný problém môže nastať s guličkami, ktoré sú obalované sladkým mliečnym práškom, pre diabetikov, napríklad. a tam , kde sú precitlivelí na laktózu. ale aj to je veľmi mizivé riziko.

 

a keď niekomu zaberie ako placebo, prečo nie. placebo a ľudský mozog - to je nesmierna sila.

 

 

problém nastáva trochu inde ...

napríklad jedna známa gerontologička, mamina lekárka. zaoberá sa homeopatikami vo veľkom, ale popri normálnej ordinácii ... ledva sa venuje svojim bežným pacientom, ktorí odmietajú homeopatiká, hýčka si tých, ktorí homeopatiká kupujú vo veľkom.

tam už vidím problém.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dopusta sa podla teba podvodu? Co by si spravil ty na jej mieste: odmietol by si zakaznikovi predat to, o co ziada?

 

Nestaval by som sa k tomu osobne. Ak by v Tescu predavali vodu namiesto piva a tvrdili by, ze je to pivo, bol by to takisto podvod na zakaznikovi. Pripustam vsak, ze toto je trochu ina situacia, pretoze tato "specificka" skupina zakaznikov si napriek vsetkemu mysli, ze kupuje pivo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by v Tescu predavali vodu namiesto piva a tvrdili by, ze je to pivo, bol by to takisto podvod na zakaznikovi.  :)

 

Ak by sa ale s tej vody dokazali niektori opit (ako je to v pripade placeba), tak by to uz bolo problemtickejsie, nie?

 

 

Ked to pacientovi zabera (na urovni placeba) a on je s tym spokojny, tak ten podvod nie je az taky zrejmy. Najme v pripade specifickych subjekticnych problemov, kde klasicke lieky mozu mat dokonca horsie vysledky. Ono zas chapem prekvapenie nejakeho cloveka, ktory ma nieco dobre vyskusane a zrazu mu zacne niekto do toho kecat mechanizmus fungovania sem, ucinnost sem, placebo inam. Vsak napriklad mechanizmu mobilu tiez nemusi rozumiet, staci, ze sa mu nejaky paci a vie ho pouzivat - tak preco ho niekto otravuje s akymsi mudrovanim o ucinnosti u toho, co uz ma vyskusane?

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne vadia dve veci :  Lekar by nemal byt homeopatik,   Podla mna je to v rozpore s jeho poslanim a vzdelanim.   Aj pacientovi by malo byt jasne ci ide k lekarovi alebo nie. 

A vadi mi aj ked v lekarni sa tvaria ze homeopatikum je bezny liek.     Chcel som cosi na bolest hrdla a lekarnicka mi doporucila homeopatikum, keby som sa na to nepozrel poriadne, tak by ma doma slak trafil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne vadia dve veci :  Lekar by nemal byt homeopatik,   Podla mna je to v rozpore s jeho poslanim a vzdelanim.   Aj pacientovi by malo byt jasne ci ide k lekarovi alebo nie. 

 

tyso a co ked je lekar homeopatikom preto, lebo vidi lepsie do problemu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zase sa da na to pozriet aj z druhej strany: lekar-homeopatik je za poskodenie zdravia svojich pacientov trestnopravne zodpovedny (narozdiel od liecitelov), vie rozoznat kriticke pripady kde nasadi skutocnu liecbu. S homeopatikami blbne iba v menej zavaznych pripadoch. Ale svoje vzdelanie/autoritu zapredava za par zlatych, ved kolkolrat pocujeme, ze ked homepatiu praktikuju aj lekari, tak na nej predsa nieco musi byt.

 

To uz je na taku filozofickejsiu debatu, ze aku prioritu ma pravda v sucasnej spolocnosti. Podla mna ludia chcu byt klamani aj ked si to nechcu priznat. A maju pravo, aby im bolo umoznene to, co chcu. Pravda sa precenuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v prípade gerontologičky nejde o pravdu a filozofické debaty ... drsne zarába na starých ľuďoch v ordinačných hodinách, v bežnej ambulancii, kde nemá vypísané, že je homeopat.
skutoční homeopati majú zvyčajne svoje špeciálne ordinácie, a tí, ktorí na seba aspoň trochu dajú, a aspoň si chcú zaslúžiť peniaze, sa aspoň zahrajú na celú škálu otázok-odpovedí, súvisiacich s osobnosťou nádejného pacienta a abrakadabra homeopata ...

táto pani doktorka v ordinácii s čakárňou plnou pacientov na blbosti nemá čas, vyťahuje homeopatiká spod stola /obrazne - berie ich do vedľajšej miestnosti a venuje sa im, napíše im celý zoznam homeopatík/ a obšťastňuje nimi seniorov.

to je problém.

a pokiaľ som sa dopočula, nie je jediná, čo takto funguje. a nefungujú takto len u seniorov.

 

chorý človek možno chce byť aj klamaný, ok. ale aj toto má limity. ale sťažovať sa na ňu nemá zmysel. starí ľudia sa sťažovať nebudú, a odtají aj nos medzi očami. bez riešenia.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v kazdom pripade ale nepostupuje podla toho co sa ucil.  A teda zavadza pacienta.

 

Nie je to tak, ze teoria s praxou sa rozchadza tak casto, ze teoriu by mali zakazat ? :)

 

.............Podla mna ludia chcu byt klamani aj ked si to nechcu priznat. A maju pravo, aby im bolo umoznene to, co chcu. Pravda sa precenuje.
chorý človek možno chce byť aj klamaný, ok. ale aj toto má limity. ale sťažovať sa na ňu nemá zmysel. starí ľudia sa sťažovať nebudú, a odtají aj nos medzi očami. bez riešenia.

veru, kedysi  museli homeopati do zblbnutia triast flastickou, dnes  robia "mentalnu pripravu"  polozia flasticku z vodou na papier z napisom lieku.

 

Mne je naapriklad uplne jedno, za co si ludia minaju svoje peniaze....hm....vam nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeden priklad:

 

Onkológ z Detroitu dostal 45 rokov väzenia za predpisovanie zbytočnej chemoterapie.

 

Farid Fata sa chcel obohatiť o milióny dolárov tým, že pacientom predpisoval neopodstatnenú liečbu, ktorú mu preplácali zdravotné poisťovne. (AP)

Zdroj: DennikN, minuta po minute

 

Na jednej strane voda na mlyn pre tych, co hovoria o farma-firmach podporujucich chemoterapiu - ano aj taketo pripady sa niekedy stavaju.

 

Na druhej strane jasny odkaz, ze nie je jedno "za co si ludia minaju svoje peniaze". Lekar bol odsudeny ako masovy vrah. Prokurator navrhoval dokonca 175 rokov, nakoniec dostal "len" 45.

Poculi ste uz, ze by bol podobne potrestany liecitel, napriklad preto, ze nepredpisal chemoterapiu pacientom, co mali rakovinu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov