Skočiť na obsah

Izrael vs. Irán


robopol

Odporúčané príspevky

Inymi slovami - pokial regionalna velmoc dlhe roky vyhlasuje, ze krajinu X vymaze zo sveta a jej obyvatelov zazenie do mora, a nasledne zacne vyvijat balisticke rakety a zrejme aj jadrove zbrane....je uplne nemiestne, aby sa krajina X zacala tak trosku obavat o svoju existenciu?

 

Ono keby sa Izrael zacal starat do Sierra Leone, alebo sa citil ohrozeny Chile, pripadne namietal voci vyzbrojovaniu Noveho Zelandu....potom by to bolo naozaj uplne mimo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Izrael sa pchá tam kam nemá ...

 

To je velmi kratkozraky pohlad. Izraelu skutocne nemoze byt jedno, ci Iran bude/nebude mat jadrove zbrane. Zo sucasnej pozicie prenho asi neexistuje dobre riesenie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je velmi kratkozraky pohlad. Izraelu skutocne nemoze byt jedno, ci Iran bude/nebude mat jadrove zbrane. Zo sucasnej pozicie prenho asi neexistuje dobre riesenie.

To by nemalo byt jedno celemu svetu. kedže ide o nebezpecne zbrane s velkými nasledkami.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Američania.

 

Americania dodavaju Iranu technologie na vyrobu jadrovych zbrani?

 

Alebo mozeme presadzovat nazor, ze najlepsie je, aby si kazdy konflikt zucastnene strany vyriesili len medzi sebou a nikto iny do toho nezasahoval. To by v tomto pripade znamenalo, ze Iran bude dalej vyvijat rakety a jadrove zbrane a slubovat znicenie Izraela. Nijaka zmena. Ale kedze nebude moct nikto zasiahnut na strane Izraela, ani diplomaticky, budu musiet tejto hrozbe celit len samostatne, bez akejkolvek pomoci. Z coho vyplyva, ze by museli zasiahnut co najskor, aby hrozbu znicenia statu eliminovali kym na to maju sily sami - pretoze im nikto nepomoze.

 

Nijaka velka vyhra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dodavaju Izraelu.

 

Takze vlastne hovoris, ze Cina a Rusko sa miesaju kam nemaju, ked dodavaju zbrane Iranu a EU sa miesa kam nema, ked nakupovala ropu od Iranu, cim mu dodavala eura a dolare, za co si Iran mohol nakupovat zbrane.

 

Inymi slovami - akykolvek kontakt s tymito krajinami povazujes za nespravny? :)

 

Nuz a keby Izrael nemal zbrane, bol by uz zopar krat zniceny. Co urcite nechces a nepovazujes za spravne. Takze v tomto pripade je existencia IDF a jej vyzbrojenie spravne a nemoze byt povazovane za nemiestne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hovorim o konfliktoch, nie o nejakych dodavkach čohokoľvek.

 

Dodavaju Izraelu.

 

Tak ja ti neviem chlape....slovo DODAVAJU navodzovalo dojem, ze hovoris o DODAVKACH :)

 

Ale ked nejde o dodavky, tak je uplne jedno, kto od koho berie zbrane, OK. No a co?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ja ti neviem chlape....slovo DODAVAJU navodzovalo dojem, ze hovoris o DODAVKACH :)

To bola len reakcia na tvoj prvy prispevok. S mojim prvym prispevkom o pchani sa to nijako nesuvisi. O dodavkach si začal ty. Zas ti treba všetko vysvetľovať ako malemu chlapcovi? Na toto ja už važne nemam.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To bola len reakcia na tvoj prvy prispevok......O dodavkach si začal ty.

 

Moj prvy prispevok znel :)

 

 

A teraz kto? Izrael ci Iran? :)

 

Naozaj, naozaj, naozaj, naozaj som tam v PRVOM prispevku nespomenul absolutne nijake dodavky nicoho. Vazne. Sam vidis. Takze ako maly chlapec to chapem tak, ze ak som dodavky nespomenul v prvom prispevku, tak som ich tam nespomenul, takze nemozes sa vyhovarat na moj prvy prispevok s udajnymi dodavkami, ktore tam fakticky NEBOLI nikde spomenute :D

 

Ale problem vyrieseny, uffffff..... vazne ma nenapadlo, ze budem musiet takto komplikovane dokazovat, ze som nieco nenapisal, ked to kazdy vidi. Ale budiz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok, tak na druhy. To je jedno. Nehraj sa so slovičkami. O dodavkach si začal hovoriť ty, nie ja. Na tom sa nič nemeni, tak neprekrucuj.

 

Americania dodavaju Iranu technologie na vyrobu jadrovych zbrani?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O dodavkach si začal hovoriť ty, nie ja.

 

Ale nie v PRVOM prispevku, vsakano? Ale ty si reagoval na moj PRVY prispevok, kde neboli nijake dodavky spomenute, takze si reagoval na prispevok BEZ spomenutych dodavok. Cize sa nemozes stazovat, ze som s tym ja zacal - pretoze aby som zacal, musel by si reagovat na prispevok, kde boli dodavky spomenute.

 

No ty si reagoval na prispevok, kde dodavky neboli. Uznavam, ze keby si nenapisal PRVY, neupozornoval by som ta ako maleho chlapca na cislovky - ale pytal si si to :)

 

Nuz ak niekto nerozozna PRVY a TRETI, tak to s temou velmi nesuvisi, vsak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale nie v PRVOM prispevku, vsakano?

 

Bože nezblazni sa. Už som sa opravil. Zase slovičkariš a kľučkuješ, pointa mi však unika. Na čo je to dobre? Začal si s tym ty a je jedno či v prvom alebo 35. prispevku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zase slovičkariš a kľučkuješ, pointa mi však unika.

 

Pointa je v matematike.

 

Pripadne si sa nemysel vyvysovat, hlavne ked si to napisal nespravne, a mohol si napisat nieco zmysluplnejsie k teme a neozyval by som sa kvoli tomuto.

 

A kedze ti nejde o dodavky nicoho, preco by malo vadit, ze sa USA zapajaju do riesenia tohto konfliktu? Ved to robia aj ostatne velmoci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pointa je v matematike.

V akej? Keby sa mal každy chytať každeho slovička, tak všetky temy su o tom istom. Ale narozdiel od teba su tu aj rozumny ľudia, ktory pochopia. Tak to tu piše odveci, mimo temy? Keď sa zaoberaš nejakym nezmyselnym poradim prispevkov? Zas na mňa hadžeš svoju špinu? To je ale u teba typicke, ine už nečakam.

 

A kedze ti nejde o dodavky nicoho, preco by malo vadit, ze sa USA zapajaju do riesenia tohto konfliktu? Ved to robia aj ostatne velmoci.

Ake ine veľmoci? Kde?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ake ine veľmoci? Kde?

 

Trebars tym,ze nakupuju od Iranu suroviny - co tvori podstatnu cast iranskeho prijmu. Alebo tym, ze predavaju zbrane a dolezite technologie. Alebo tym, ze v OSN v rozhodujucich otazkach hlasuju v podstate na strane Iranu. To "zapajanie sa" ma v realnom svete velmi vela podob.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je velmi kratkozraky pohlad. Izraelu skutocne nemoze byt jedno, ci Iran bude/nebude mat jadrove zbrane. Zo sucasnej pozicie prenho asi neexistuje dobre riesenie.

 

Izreal má alebo nemá jadrové zbrane ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minimálne to že vo vlastnom oku nevidia nič no v cudzom vidia drevo ... alebo sa riadia podľa názoru podľa seba súdim teba ... šak majú sa aj od koho učiť.

Aké hodnoty má Izrael ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov