Skočiť na obsah

Odporúčané príspevky

Zverejnené

99% - Občiansky hlas.

 

Kampaň občianskej iniciatívy Občan v akcii s názvom 99 % patrí medzi najvýraznejšie kampane posledných týždňov. Bilbordy sú po celom Slovensku, kampaň prerástla aj na web, do printov a televízií. Hoci iniciatíva na jednej strane ostro kritizuje politikov, sama do vysokej politiky mieri. Ako informuje denník SME, ľudia v pozadí reklamnej kampane požiadali ministerstvo vnútra o registráciu politického hnutia a chcú kandidovať v marcových predčasných parlamentných voľbách. Aktivisti už vyzbierali viac ako 10–tisíc podpisov potrebných na registráciu. Do volieb hnutie pravdepodobne pôjde pod názvom 99 percent - Občiansky hlas.

zdroj: http://medialne.etre...cka-strana.html

 

čo hovoríte na túto novú stranu a jej masívnu kampaň ? má vôbec nejakú šancu takto skoro pred voľbami ?

Zverejnené

Je to podobna antisystemova strana ako OL, aj ked na kandidatke asi nebudu mat dvere na fotobunku :)

Zverejnené

podporujem akukolvek aktivitu, ktorej cielom je odobrat % lavicovych volicov :)

aspon bude mat Fico mensiu sancu na zostavenie vacsinovej vlady

 

samozrejme ide o dalsich populistov, ktorych umysly vsak nie uplne chapem, podnikatel vlozi nemale financne prostriedky na vytvorenie novej strany so silnymi populistickymi recami, takze bud:

- to berie ako investiciu, ktora sa pri urcitom % volicov pri volbach vrati

- alebo chce z recesie naozaj obrat Roberta Hranola o cast volicov (co by som velmi uvitala :) )

- nemyslim si fakt ze to myslia uplne vazne

 

ludia su kazdopadni hlupi, ked sa nechaju opantat smutnymi pribehmi a privlastkom "my sme tych 99%", kedze tuto kampan si moze dovolit tak akurat 1%

  • Pridať bod 1
Zverejnené

z 99% mám podobný dojem ako z "vecí verejných" v českej republike "marketingová strana", založená s "podnikateľským zámerom"

Zverejnené

Co ja viem? ja som velmi zvedavy na dalsie bilbordy a reklamne spoty.

Zverejnené

99%...jasnacka...

 

Matematicky nezmysel.

A co sa toho zvysku tyka... ano, asi nieco ako ceske VV, aj ked tito zatial nemaju ani zname "osobnosti" , ani podnikatelov. Alebo sa to zatial len neprevalilo? Ten zvysok je klasicke protestne blabla na nachytanie ludi, nic prevratne.

Zverejnené

99 % vs matovičovci v druhej téme, kde bude viac známych a známejších mien ? :)

 

takže: Chmelár sa pridáva k 99 % :

 

Podmienkou Chmelára bolo zverejnenie sponzora strany, ktorým je Ivan Weiss. V politike chce presadiť občiansku ústavu.

 

Občiansky aktivista Eduard Chmelár a environmentalista Juraj Mesík pôjdu do predčasných parlamentných volieb na kandidátke iniciatívy 99 percent ako nezávislí kandidáti.

Jej ponuku prijali po stredajších (30.11.) rokovaniach po tom, ako boli akceptované ich podmienky.

Na tlačovej konferencii to oznámil Eduard Chmelár.

Pre iniciatívu sa rozhodli napriek tomu, že mali ponuky aj od iných politických subjektov. Išlo napríklad o stranu Igora Matoviča Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Čítajte viac: http://volby.sme.sk/c/6165745/chmelar-pojde-do-volieb-s-iniciativou-99-percent.html#ixzz1fQAjt7Oe

 

Zverejnené

naozaj neviem kto je Eduard Chmelar

 

ak som aj o nom pocula, tak je to asi slaba osobnost, kedze som aj hned zabudla co urobil, ako urobil

Zverejnené

Chmelár je chlapík, čo by rád vysedával na ľavom brehu rieky Seiny - NeoMarxista

myslím, že práve pod jeho vedením by sa mohlo rozprávať aspoň o akej takej SK ľavici

 

k 99%

keď sa vládnuca väčšina vydáva za celok,

sme zažili, dokonca si na to aj zvykli

isto to nie je nič dobré

 

no, aby sa za celok vydávala drvivá-viditeľná menšina, som ešte nevidel

asi ten Chmelár na čelo kandidátky 99% skutočne pasuje a lepšiu tvár si vybrať ani nemohli

Zverejnené

Chmelár nakoniec odchádza, vraj sa nepohodol na programe...

Zverejnené

Chmelár odchádza preto, lebo sa mu rozsvietilo.

 

 

Doll to v príspevku 3 zhrnula celkom dobre, takže tiež len dúfam, že zoberú ficoidom čo najviac. Lebo ako Fico vyhrá voľby spôsobom, že bude sám zostavovať vládu, tak potom sa rozlúčte s demokraciou. Demokracia nefunguje, keď vládne len jedna strana!! Takže kvôli tomuto 99% fandím :thumbsup: (ale inak by bolo zaujímavé si preklepnúť, kto stojí v úzadí tejto strany, rozhodne medzi 99% nepatrí ani omylom :D)

Zverejnené

Lebo ako Fico vyhrá voľby spôsobom, že bude sám zostavovať vládu, tak potom sa rozlúčte s demokraciou. Demokracia nefunguje, keď vládne len jedna strana!!

 

bububu takto strašiť, že sa nehanbíš. demokracia nemusí fungovať ani keď vládne viacero strán. demokracia nieje o vládnutí jednej alebo viacerých strán ale o spôsobe vládnutia. napr. posledná súčasnobývalá vláda mala a má ku skutočnej demokracii veľmi ďaleko. strašiť spôsobom - ak tu bude vládnuť Fico - je už skutočne otrepané a dalo by sa povedať že až smiešne zaváňajúce paranojou.

strana 99% slúži vyslovene len ako odoberač hlasov prípadných ľavicových voličov. je to len pravicový nástroj a s politickou stranou to nemá nič spoločné.

Zverejnené

napr. posledná súčasnobývalá vláda mala a má ku skutočnej demokracii veľmi ďaleko

 

Mne sa naopak zda, ze tej demokracie bolo v dnesnej koalicii az prilis :)

 

Pri Ficovi su obavy z nerespektovania demokratickych principov opodstatnene, pretoze to viackrat a s radostou urobil.

Zverejnené

Mne sa naopak zda, ze tej demokracie bolo v dnesnej koalicii az prilis :)

 

nezamieňaj si demokraciu s vydieraním, nerešpektovaním dohôd a pod. spôsobmi aké tu predvádzal a predvádza súčasnobývalý vládny zlepenec. to skutočne nemá s demokraciou nič spoločné.
Zverejnené

demokracia nieje o vládnutí jednej alebo viacerých strán ale o spôsobe vládnutia.

 

A si si istý, že "spôsob vlády" jednej strany prinesie "viac demokracie"? Zobuď sa.
Zverejnené

vlasto

 

Treba vediet rozlisovat medzi hlasovanim chaotickym a naplnenim demokratickych principov /napriklad pravom a povinnostou hlasovat podla svojho svedomia a predovsetkym zodpovedne/ a tiez medzi respektovanim dohod a servilnym poklonkovanim. Dnes pozname dva extremy, ktore ako vidime neboli spravnou cestou. Predstavitelmi jedneho su Meciar, Slota a Fico, predstavitelmi druheho su podla ich vlastnych slov "nezavisli poslanci".

Zverejnené

nezamieňaj si demokraciu s vydieraním, nerešpektovaním dohôd a pod. spôsobmi aké tu predvádzal a predvádza súčasnobývalý vládny zlepenec. to skutočne nemá s demokraciou nič spoločné.

 

Na nestastie, ano, presne toto je sucast demokracie - hadky, neschopnost sa dohodnut, zrusenie politickych slubov. Ver tomu, ze strana, ktora by mala ustavnu vacsinu a posluchala silneho vodcu ako v Rusku, nemal by si nijake spominane negativa. Ale nebola by to uz ani demokracia.
Zverejnené

A si si istý, že "spôsob vlády" jednej strany prinesie "viac demokracie"? Zobuď sa.

 

ako si na čosi také prišiel ? odo mňa isto nie. zobuď sa a čítaj pozorne

 

Na nestastie, ano, presne toto je sucast demokracie - hadky, neschopnost sa dohodnut, zrusenie politickych slubov.

 

asi si zabudol dodať : pol.vydieranie, odpočúvanie či sledovanie pol. protivníkov tak ako to predvádzala súč. koalícia to má byť tá demokracia ? asi nie. demokracia je o niečom inom.
Zverejnené

asi si zabudol dodať : pol.vydieranie, odpočúvanie či sledovanie pol. protivníkov tak ako to predvádzala súč. koalícia to má byť tá demokracia ? asi nie. demokracia je o niečom inom.

 

Nie, nezabudol. Reagoval som na to, co si pisal, nie na to, co este len napises :)

 

A ano - odpocuvanie ne urcitej urovni je v demokracii neprijatelny exces, v nedemokratickych rezimoch standard. Demokracia je sposob politickeho usporiadania, ale to same o sebe nevylucuje existenciu odchyliek. Rovnako ako nasa ucta k zivotu a trestnost vrazd nevylucuje, ze sa vrazdy deju.

Zverejnené

chlapci aj ja vás mám rád, ale prosím vysvetlenie ako tieto príspevky súvisia zo stranou 99% ?

Zverejnené

Akurat tak tym, ze Vlasto ma dost surrealisticke predstavy o tom, co to vlastne je demokracia a nejak mu z toho vyplynulo, ze 99% je praviciarsky komplot, pretoze by to mohlo zobrat nejake hlasy milovanej lavici, ktora by mala zrejme vladnut ako jedina strana - co by bola uplne dokonala demokracia :)

  • Pred 1 mesiacom...
Zverejnené

99% spustila mohutnú reklamu, už sme tu písali, že v tv potichučky pomaličky nenápadne robia reklamu už nejaký čas, billboardy majú neprehliadnuteno jasné tiež, a pokračujú v podivnostiach, len kto im stúpi na päty ? to je otázka ...

 

Strana 99 percent môže mať problém so sponzorom - Zákon politickým stranám zakazuje prijímať dary od občianskych združení.

V čase, keď politici oslovujú voličov cez bilbordy a mítingy, kandidáti strany 99 percent presviedčajú masívnou televíznou kampaňou.

 

Hoci politickú reklamu zákon umožňuje až 21 dní pred voľbami, strana aj televízie tvrdia, že ide iba o sponzorské odkazy.

 

Kampaň zrejme zákon obchádza aj v ďalšej veci. Televízne šoty, v ktorých predstavujú kandidátov 99 percent, malými písmenami oznamujú, že sponzorom programu je občianske združenie Občan v akcii.

 

Združenie je aj prevádzkovateľom internetovej stránky, na ktorej ľudí žiadajú o peniaze. „Kampaň občianskej iniciatívy 99 % je financovaná prostredníctvom občianskeho združenia Občan v akcii,“ píšu na nej.

 

Zákon pritom politickým stranám zakazuje prijímať peniaze od združení.

Čítajte viac: http://volby.sme.sk/...l#ixzz1jqei8XXN

... podľa článku akosi nemá kto :)

  • Pred 2 týždňami...
Zverejnené

bolo načase. teraz by mali ešte 99% napariť, nie len mesiac okolo toho vzdychať.

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov