Skočiť na obsah

Instant messaging


havarka

IM   

5 členovia hlasovali

  1. 1. Ktoré protokoly IM používate?

  2. 2. Akých IM Klientov používate?

    • ICQ 6 a novšie
    • ICQ 5.1 a staršie
      0
    • Miranda IM
      0
    • CenterICQ
      0
    • Pidgin
    • Adium
      0
    • QIP
    • Jimm
      0
    • Skype
    • AOL Instant Messenge
      0
    • Yahoo! Messenger
      0
    • MSN Messenger
    • SIM
    • Kopete
    • Psi
      0
    • Lotus Sametime
      0
    • Iný


Odporúčané príspevky

Zajtra je svetovy den otvorenych standartov. nieco o tom dalej, ja to podporim! A co vy?

Jabber Pouzivam uz asi dva mesiace, a zajtra budem mat zapnuty iba jeho, aj ked tam mam len dva kontakty...

 

Zítra - v pátek - je "Open Discussion Day" na podporu otevřených standardů. Jestli se chcete připojit, nepoužívejte tzv. uzavřené protokoly (tzn. bez zveřejněné dokumentace jak fungují). Mezi uzavřené protokoly patří např. ICQ nebo MSN. Považuji to za důležitější než "den bez aut".

 

K ničemu vás nenutím, ale osobně bych byl moc rád, kdyby si všichni lidi zařídili i účet na Jabberu:

* Umí prakticky totéž co ICQ, ale je ZCELA SVOBODNÝ a ZDARMA tj. je to jen komunikační standard jako e-mail. Žádná reklama, žádné svazující licence, žádná závislost na jediné firmě.

* Víte, že používat třeba Mirandu je podle licence ICQ zakázáno? (viz http://getthetruefacts.com/index.php/Cs/InstantMessaging)

* Umožňuje psát i do ostatních sítí. Naproti tomu ICQ nebo MSN umožňují psát jen v rámci jediné služby - je to jako kdyby šlo z TMobilu volat jen na TMobila apod.

* U jabberu má člověk docela srozumitelnou a zapamatovatelnou adresu: např. já mám eiffel@jabber.cz

* Je to minimální práce a rád Vám s tím poradím. Čím víc nás na Jabberu bude, tím snazší bude přejít i pro ostatní! Mrkněte na www.jabber.cz jestli chcete.

 

Nemám z jabbera žádný zisk, nejsem s nimi spřáhnut, jen se mi velice líbí idea svobodného software a prostě je to můj názor.

eiffel@jabber.cz

 

Go Jabber Go!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 85
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • havarka

    13

  • Sniper

    8

  • cizy

    7

  • Ignatius

    6

Top prispievatelia v tejto téme

ja pouzivam ICQ 2003b pretoze ma este pekne smajliky, tie nove su otrasne tiez sa mi paci dizajn :lol: priatel sa ma snazi nahovorit na mirandu, ale mne sa to proste nelubi, tak to nebudem pouzivat, aj ked si tam mozem dat 1563264 pluginov, kazdy den zmenit smajlikov a nastavit si co len chcem...mne to takto vyhovuje, nainstalujem a mam :)

 

nic mi tam nechyba, akurat by to mohlo zrat menej pamate, ale uz som si zvykla :)

jaj vlastne, vadi mi strasne blby export sprav, cez vikend som preinstalovavala cely system a formatovala disk tak som si chcela zalohovat historiu a bolo to desne, nastastie sme nasli nejaky konvertor do xml a potom moj drahy napisal program co to vyexportuje z xml do txt s menami, normalnym casom a tak ;) takze vlastne uz mi ani to nevadi, ze to icq nevie dobre exportovat historiu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja pouzivam ICQ 2003b pretoze ma este pekne smajliky, tie nove su otrasne tiez sa mi paci dizajn :lol:

jeden z dôvodov prečo tiež používam 2003b :)

 

BTW sú nejaké dobré dôvody na to aby som si nainštaloval ICQ 5.1??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

BTW sú nejaké dobré dôvody na to aby som si nainštaloval ICQ 5.1

no že váhaš..napr. animácie :lol: ..a smajliky nove su hnusne..ale daju sa nastavit staré... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

MSN 8 beta ide za pomoci jednej malej aplikacie, ak by bol zaujem kludne upnem ak sa to nebude dat zohnat...

 

btw ja pouzivam mirandu lebo ta je naj... tu je moj screen :)

Obrázok

a speci user bar na zaver :lol:

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

dal som MSN Messenger, ale poprosim kompetentnych, aby moj hlas presunuli do novej moznosti" Windows Live Messenger (ja viem, ze je to v podstate MSN 8.0, ale je to teraz ich nova obchodna znacka). Dakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S prechodom na linux, musela prísť aj zmena IM klienta, Psi je perfektný, bohužial pre niekoho nevýhoda, že je iba na JABBER sieť, ale cez ňu je všetko, čiže nevadí.

 

Psi na Ubuntu:

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...

inac v robote pouzivam lotus sametime connect a je to fakt dobre, dokaze to robit vyrezy z obrazovky a priamo ich posielat, moze sa tam dat milion smajlikov, ake si len clovek naloaduje, samozrejme to dokaze posielat fajly, telefonovat a este to dobre vyzera a nikdy to nepada

a ked si da clovek status DND tak to ani neodosle spravu pre neho, ale ponukne mu to poslat mail

dobra funkcia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

moj ani Iggeho hlas v ankete uz neplati, lebo mame ICQ6 preview. sice tam este kopec veci nieje,, je to 1000% lepsie ako verzia 5.1

konecne si ICQ tim uvedomil, ze ich klient je na hovno a pri tvorbe novej verzie sa rozhodol zacat uplne odznovu....

drzim im palce a salutujem pred ich rozhodnutim a novopodavanym vykonom (mozne je aj to, ze toto robi iny tim a tych co robili 5.1 vyhodili pre ich neschopnost :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov