Jump to content

Sniper
 Share

Recommended Posts

Microsoft vydal testovaciu developerskú verziu operačného systému Windows 8. Čím ďalej tým viac sa tento OS podobá na webové portfólio, MS pravdepodobne naznačuje, že bez internetu to už nepôjde. Celkový vzhľad je iný ako pri "klasickom" XP, takže nič pre tých čo sa radi sťažujú na zmeny.

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 18
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Sniper

  5

 • Jovzin

  2

 • Daekin

  3

 • Ryan Giggs

  4

Hmm ako vidim ostavam pri sedmicke...

Tie webove portfolia nie su nic pre mna ani tie temy ala winmobile...Ale paci sa mi ten posledny obrazok kde to ukazuje kolko CPU a Memory zabera ktory process. To je cool...

Link to comment
Share on other sites

Jeden tip pre tych, co to skusili a sa im Metro stype nepaci. Existuje reistry hack, ktorym sa cele metro vypne a svet sa vrati k rozhraniu ako vo Windows 7.

 

Spustite "regedit.exe"

Prejdite na: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer

Nastavte RPEnabled typu "dword" na hodnotu "0" (nula)

Link to comment
Share on other sites

No aspoň nejaké pozitívum, človek by mal mať na výber čo sa mu páči a nie mu podsúvať úplne iné rozhrania, na ktoré nie je zvyknutý. Asi to bude vyzerať blbo, ale ako to vidím kam to smeruje, tak ma chytá nostalgia za Windows 95.

Link to comment
Share on other sites

No aspoň nejaké pozitívum, človek by mal mať na výber čo sa mu páči a nie mu podsúvať úplne iné rozhrania,

 

Veď na vyber maš. Môžeš sa prepinať medzi Metrom a klasickym zobrazenim.
Link to comment
Share on other sites

Mám na mysli, že toto by malo byť dostupné hneď pri prihlásení pre každého užívateľa, ktorý si môže vybrať aké chce rozhranie a nie cez editáciu registrov. Keby mi volala matka, že čo to má s počítačom a ja jej poviem aby si spustila regedit.exe a tam si to vyeditovala, tak sa ma spýta či mi inak jesť chutí a zložila by telefón.

Link to comment
Share on other sites

Mám na mysli, že toto by malo byť dostupné hneď pri prihlásení pre každého užívateľa, ktorý si môže vybrať aké chce rozhranie a nie cez editáciu registrov.

 

Ale veď tam ti netreba žiaden zasah do registrov. V registroch to metro "vypneš" uplne. Normalne si jednoducho prepinaš rozhrania. Hore na prvom obrazku, kde je to Metro maš jednu s dlaždic s nazvom Desktop. Stači na to kliknuť a hodi ťa to na klasicku plochu ako v staršich Oknach (2. obrazok).
Link to comment
Share on other sites

Nie je pravda...lebo aj ked sa prepnes do desktopu, nemas uz start menu, lebo to je nahradene metrom...aj notifikacie vyskakuju v metre...proste metro je to hlavne a desktop je len jedno "okienko".

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

imho nový Windows 8 je geniálny OS pre Tablet.

Ale pre normálny Desktop alebo Notebook by som nechal "starú" sedmičku kedže to nové Metro UI je úplne zle vymyslené pre normálnych myšiakov.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Trochu možno odbočím od témy, ale tiež sa to týka vzhľadu obrazovky:

Chcem poprosiť niekoho, kto má Windows 8.1 a doinštaloval si program Classic Shell, ako sa mu táto zmena pozdáva.

Pred rokom mi odišiel počítač, kúpil som si nový aj  s programom Windows 8, ale na spôsob ovládania a na tie všelijaké kocky bez ladu a skladu som si ešte stále nezvykol. Doinštaloval som si potom Windows 8.1, kde si už môžem zvoliť, že sa mi pri štarte zobrazí bežne známa plocha a nie dlaždice, ale to sa mi celé javí, ako nie moc vydarený hybrid starého a nového.

S predchádzajúcim Windows XP som bol celkom spokojný a Classic Shell má umožniť znova takýto spôsob ovládania a vzhľad starších Windows.

Zaujímalo by ma, či si to niekto nainštaloval a ako je s tým spokojný.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Asi 1-2 mesiace po nastaveni vo windows 8, aby ma odhlasovalo az po hodine necinnosti, prestane system toto nastavenie akceptovat a odhlasuje ma po 5 minutach necinnosti.

 

Pritom v systeme zostava vyplnena 1 hodina na odhlasenie.

 

Moj postup: musim tu 1 hodinu zmenit na nieco ine, restartovat a znova zmenit na 1 hodinu. Potom zas priblizne 2 mesiace frcim s odhlasovanim 1 hodina, az kym jedneho pekneho dna (znova dnes) si system Windows 8 zmysli ze ma bude odhlasovat znova o 5 minut necinnosti. 

 

Vie niekto o nejakom triku ako presvedcit Windows 8 aby posluchal ? Alebo vsetky operacne systemy na Slovensku su len obrie virusy ? :-)

 

Dakujem za kazdu radu

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Moja rada by bola:  Ak mas Destkop PC go back to Win 7 abo Ubuntu.  Win 8 je fail.    

Planujem kupit manzleke novy notas a ma tam byt win 8. Prve co urobim ze ten win 8 ide do kytek a dam tam win 7 abo ubuntu.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy