Skočiť na obsah

Vybratie krčných mandlí


Sniper

Odporúčané príspevky

Zajtra ráno idem, podarilo sa mi získať 6 balení Flectoru, čo bude asi na tri-štyri dni, ale ak by mi predpísali (čo obvykle býva na týždeň), tak neviem či sa to môže užívať viac ako týždeň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flector je bajecna pirula, ucinkuje 24 hodin, len ma z nej boli zaludok... ale inak na seknute krize vynikos..

 

axel, drz sa, budes mat zmrzlinovy tyzden... aspon tak to bolo, ze "po mandliach" si mal jest nieco studene, deti sa balamutili tymto vydobytkom... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, drž sa ... a povedz im, že ak k tebe nebudú ľudskí, tak ich tu na Fóre roznosíš na kopytách ...

S tým, čo prináša veľa rizík bacha ... veľmi, veľmi opatrne. Veľa zvládneš aj bez "prášku".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak už som doma. Som zhruba 46 hodín po operácii a asi až teraz to začína bolieť, inak doteraz celkom v pohode. Aj v narkóze som cítil ako mi tie mandle rezali, ale bolo to cítiť iba ako mierné štipnutie. Najhoršie bolo, že rany krvácali zrejme oveľa viac ako mali, lebo skoro som sa utopil vo vlastnej krvi, aj cez nos sa mi to valilo a vlastne zobudil som sa na to, že som nemohol dýchať. Ale prežil som to, beriem Novalgin, tak uvidím ako to bude pokračovať. Tie bolesti sú zhruba asi ako pri hnisavej angíne, takže tých 90% katastrofických scenárov o strašných mukách u mňa neplatia. Zatiaľ. Len sa mi veľmi zle prehĺta lebo mám to celé spúchnuté.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vitaj medzi živými ! :spiteful:

zmrzlinu máš naordinovanú ?

 

nechcela som o tom vyprávať dopredu, ale toto veľké krvácanie mi hovorili dve spolužiačky, ktoré cez to prešli, aj syn, ktorému kedysi vyberali nosné madle, bol maličký, ale pamätal si, že tlstý pán doktor hrozne nadával a krvavý bol aj on aj doktor kompletne.

 

držím palce, nech je ok a neboľ moc :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No môj počiatočný optimizmus dostáva na frak, lebo bolesti sa začínajú zväčšovať. Som ale stále bez liekov, jedlo len s obrovskými problémami, skôr radšej len pijem vodu. Keď len tak sedím v klude, tak je to v pohode, ale ako náhle mám niečo zjesť, tak to je hotový stredovek. Pregĺganie naprázdno sa ako tak dá, najväčší problém je, že mám hrdlo spúchnuté, samotné rany možno ani tak nebolia. Predpísali mi Novalgin, ale hneď po prvej tabletke som sa vyhádzal, tak som ho zavrhol, Flector si nechcem dávať, pokým mi nebol naordinovaný, zajtra idem k obvodnej, tak sa jej spýtam čo a ako ďalej. Pozitívne je, že naposledy čo som sa poriadne najedol v nedelu, tak ešte ani teraz po 4 dňoch nepociťujem brutálny hlad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera, to ako 5. deň, som mal dosť silné bolesti, najsilnejšie od operácie. Okolo 23h mi pravé lôžko začalo dosť silno krvácať, ale do nejakých 20 minút som to zastavil. Za chvíľu pôjdem pre istotu na ORL nech sa mi na to pozrú, lebo už aj hrdlo ma štve ako ho mám silno spúchnuté.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V stredu tam zbehnem na kotrolu a odtiaľ porád do školy. Máme len dve cviká, tak o jednej som doma. Pozitívne je, že jedna dávka Flectoru mi vydrží nejakých 7 hodín, ale po tom to stále nie je bohviečo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ináč začiatkom minulého týždňa, mi pravé lôžko začalo tak silno krvácať, že nemalo zmysel sa snažiť zastaviť to doma a letel som na pohotovosť. Pokým som tam prišiel som vypľul asi 2 deci krvi. Po príchode na pohotovosť začal zlý sen, ako som prišiel, na službukonajúcu lekárku som čakal asi 5 minút (bol som tam sám), nakoniec sa priknísala staršia pani, ktorú som evidentne zobudil zo zimného spánku, pokým sa rozhýbala ubehlo ďalších 5 minút a potom asi polhodinu mala čo robiť pokým to zastavila. Po celý čas krútila hlavou, že nevedela pochopiť, prečo mi to stále krváca (zdroj sa zrejme nachádzal mimo optický obzor). Keď sa ma pýtala, že aké lieky beriem proti bolestiam, tak som jej povedal, že si dávam raz denne Flector, ešte som jej musel povedať ako sa to píše, lebo v živote o takom niečom nepočula (službukonajúca sestra aspoň vedela ako to vyzerá), potom hľadala informácie o tom prečudesnom lieku v internej databáze až nakoniec dospela k tomu, že ten Flector zrejme obsahuje nejakú látku na ktorú som alergický a zvyšuje riziko krvácania, s čím môžem súhlasiť, pretože viem, že na niečo mám alergiu, čo sa prejavuje zvýšením krvácania, ale nevedel som, že tá zložka sa nachádza vo Flectore. Flector som odvtedy nezobral, našťastie som ho nepotreboval. Nuž čo, zažil som už aj horšie veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že už som z toho vonku, zdá sa, že zahojené to už je, ale ešte aspoň týždeň to budem šetriť.

 

So studeným jedlom, zmrzlinami a pod. už to preháňať nebudem, nachladlo mi z toho hrdlo, takže asi prejdem na teplé čajíky.

 

Niečo som schudol, koľko to neviem, ale na opasku musím zatiahnuť o 1-2 dierky navyše, inak mi všetky gace padajú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov