Skočiť na obsah

Vybratie krčných mandlí


Sniper

Odporúčané príspevky

Má niekto skúsenosti s vybratím krčných mandlí? Akosi často mávam angíny, tak moja MUDr. sa rozhodla, že ma po vyliečení pošle na ORL a tam sa rozhodne či mandle pôjdu von alebo nie. Tak si zatiaľ čítam skúsenosti iných, ale mám pocit, že sme sa vrátili do stredoveku, keď čítam čo všetko museli zažiť. 2x som zažil obličkovú koliku, ale to čo niektorí opisujú, že ešte týždeň po operácii nemôžu od bolesti prehĺtať, resp. sa im z úst valí krv, je už trochu moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, začínam zase nad tým uvažovať, akurát čítam tento článok a táto pasáž sa týka mňa:

 

Mandle, či už krčné, alebo nosohltanová, môžu byť zdrojom dvoch základných problémov. Buď sú príliš veľké, čiže tvoria mechanickú prekážku, a tento problém sa týka predovšetkým detí. V tomto prípade hrá prím nosohltanová mandľa. Druhou možnosťou je to, že sa stanú zdrojom infekcie, čiže sa v ich "dierach a slepých chodbičkách", tzv. lakúnach, najmä ak sú už po opakovaných zápaloch veľmi zjazvené, usídlia baktérie a tie sa vždy aktivizujú pri nejakej akútnej infekcii. Sú zdrojom chronického zápalu a ten má veľmi nepriaznivý vplyv na celý organizmus.

Toto je presne môj prípad, ja som mal v mladosti veľa hnisavých angín, takže moje mandle sú už tak zničené, že sú len na obtiaž, tak to musí ísť von.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zajtra ide na operaciu moj mrnavy synovec /3,5 roka/..dam ti potom vediet, ako dopadol.

 

co si ja pamatam, ako mne vyberali mandle, tak to bolo natolko strasne, ze to jednoducho nemozem napisat, lebo by ste revali hrozou a Axel by sa zlakol prenaramne.. :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nášmu st. synovi keď bol ešte maličký, tak mu vyberali mandle. Bola to vtedy jeho prvá operácia a tiež som s ním vtedy bola v nemocnici. Keď mi ho uspali, odovzdali jeho papučky a zobrali na operačku, tak som sa vtedy o neho veľmi bála . Mandle mu odstránili, pamätám, že deti vtedy šli ako "na páse". Po operácii to mal samozrejme citlivé, ale našťastie žiadne komplikácie a čoskoro už bolo všetko ok. Potom síce prišla ďalšia operácia, iná, ešte bolestivejšia .., ale hrdinsky to všetko zvládol a dnes je z neho už dospelý, sympatický, inteligentný mladý muž.:P

 

 

Problémy treba riešiť, nezanedbať, vyhnúť sa rôznym prípadným ďalším komplikáciám. Človek odkladaním nevyrieši problém, len si často zbytočne predlžuje, a aj tak žije v nepokoji, s problémami a skôr či neskôr ho donúti aj tak riešiť.

 

Dospelák viem, že bol môj strýko s mandľami a sťažoval sa, že vraj ho to riadne bolelo, ale neviem osobne, aká je silná až tá bolesť a tiež každý človek prežíva ten svoj prah citlivosti aj po svojom. Možno je to napr.bolesť ako trhanie zuba,silná bolesť ucha, operácia......... pôrod? :P ťažko povedať, ale hlavne treba ísť do toho, vydržať a myslieť pozitívne, že momentálna situácia dopadne k spokojnosti.:P

 

tak ako píšeš Axel, mandle sú zničené, len na obtiaž, tak musia ísť von.:P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, však sa nenechávaj deptať týmito príspevkami.

Keď budeš musieť ísť, tak pôjdeš a hotovo.

 

Kam do nemocnice ide ktokoľvek z nás s radosťou ?!

... trhať zub ? na operáciu oka, ucha, nosa ? na chirurgiu ?! na interné ?!

Však by sme ju všetci najradšej obchádzali "na sto honov".

Ale keď treba, tak treba, nič sa nedá robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano ja mam.

na ORL mi povedali, ze to musi von, tak ja ze dobre teda. vybral som si lokalnu anestezu, zakrok trval asi 30 minut, museli mi ich vyskrabavat, lebo som ich mal zjazvene, nic prijemne teda. este so maj prehltal krv co sa nema, ale zaludok to vydrzal vpohode. v nemocnici som spal 2 noci, potom som sa vypytal domov, najblizsie dva tyzdne bolo kazde prehltnutie utrpenie, preto som si pred jedlo vzdy dal flector, co je na predpis proti bolesti prasok, ale velmi ucinny.

 

naozaj to nie je nieco co by som chcel zazit znova, tak ale zvladnut sa to da. a plusom je, ze odvtedy som si zvykol doma pit cistu vodu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O tom Flectore som čítal veľmi veľa pozitívnych referencií, takže asi ani mňa neminie. Ale keď čítam tie príspevky o tých zákrokoch, tak mi je blbo.

 

A odvtedy si mal nejaké choroby typu angína a pod.?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Synovi ich vyberali v tvojom veku, mal rovnake priznaky, caste anginy a zapaly. Odkladal to kym sa dalo, ale potom uz sa tomu nevyhol.

Celkova anesteza, nakolko tam mal vela zrastov a zjazveni, plus mu museli robit aj ciastocnu plastiku kvoli tomu.

Nasledovali krute dva tyzdne, ale odvtedy ma pokoj. Ziadna recidiva a choroby HCD su prec. Maximalne mal nejaku nadchu odvtedy.

 

Ten Flector je fakt dobry, mozem potvrdit na vlastnej kozi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mu museli robit aj ciastocnu plastiku kvoli tomu.

 

preboha...

 

Nasledovali krute dva tyzdne

 

Jak kruté, v čom?? Aby som si nezačal hovoriť, zlatý stredovek...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sak sa hned neplas, plastika je kvoli tomu lebo sa odoberie vela tkaniva mandli, je tam velka rana, tak sa to musi aj povrchovo upravit.

Krute dva tyzdne, v podstate, kym sa rana nezatiahne tak krvaca, to znamena vypluvanie krvi, pokial ju neprehltas, co moze mat za dosledok jej vyvratenie. Vlastne sa bojis si aj uprdnut, nie to odkaslat, lebo to boli a navyse si mozes dotrhat stehy. Prehltanie boli takisto a nejaky cas mozes len tekutiny a neskor len tekutu stravu.

Proste hojenie ako take, len v hube.

 

A nespominaj stredovek, to by ti tie mandle vypalovali zelezom, ak vobec daco. A skoro celkom urcite by si dostal otravu krvi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O tom Flectore som čítal veľmi veľa pozitívnych referencií, takže asi ani mňa neminie. Ale keď čítam tie príspevky o tých zákrokoch, tak mi je blbo.

 

A odvtedy si mal nejaké choroby typu angína a pod.?

 

nebol som odvtedy chory ani raz a som rad, ze som si ich dal vybrat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spomenula som si ako som dostala anginu po siedmich rokoch a lekarka zahlasila, ze by mali ist von, tak som odmietla

 

v tvojom pripade, ked sa anginy opakuju casto, tak minimalne kvoli tomu, aby si nelezal stale doma na pn a nesiel na nervy zamestnavatelovi, ked nie kvoli vlastnemu zdraviu, by si to mal riesit este ked si na vs a mozes si dovolit doma lezat kolko chces

 

ps.niekedy je menej viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tomto prípade sa viac prihliada na zdravotný stav ako na to, ako sa zamestnávateľ pozerá na PN svojho zamestnanca.

Tie "choré" mandle majú nepriaznivý vplyv na celý organizmus, preto musia "preč".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bol skor argument, ked clovek vaha, ci do toho ist, tak ked uz nie kvoli svojmu zdraviu, tak kvoli zamestnaniu, su ludia co vopchaju radsej aj hlavu do piesku pokial ide o svoje zdravie a zavazia u nich skor ine argumenty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

moja MUDr. sa rozhodla, že ma po vyliečení pošle na ORL a tam sa rozhodne či mandle pôjdu von alebo nie.

 

Axel, ako si dopadol, vyliečený by si predsa už mal byť, tak ako ...

... už si "hore bez"? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preco si si dal celkovu? bojis sa? :)

 

chrenko... chcem zažiť ten pocit, aj keď si myslím, že to nebude asi nič extra, ale do narkózy sa tak skoro už nedostanem, ledaže by som si niečo musel nájsť :taktitreba:

 

elfant, zase rýpeš? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa ti nepaci? Popisal som len svoje zazitky z narkozy, tiez som bol zvedavy na ten pocit.

Najlepsie bolo na tom ta tma, co zrazu nastala uprostred rozhovoru s anesteziologickou. Uspavali ma uz v pripravni.

A nic sa mi nesnivalo, co ma sralo najviac. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som na toto reagoval:

 

V tvojom pripade to bude este aj guca v krku. :taktitreba:

 

Ty si to proste nemôžeš odpustiť :)

 

No však uvidím :) štve ma len to, že termín mi dali týždeň-dva pred začatím školy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov