Skočiť na obsah

David

Odporúčané príspevky

Už pár dní si všímam, že bocian, ktorý sedí na vajíčkach má skoro stále pootvorený zobák,

skoro ako keby mal "vyskočenú" sánku /je teplo?!/

Ťažko povedať, či je to ona, alebo on, pretože pokiaľ sa nepostavia, rozdiel medzi nimi vidieť nie je.

Myslím, že bociany v Przygodziciach sú "okrúžkované", takže tam sa dajú ľahšie rozpoznať.

 

post-88-0-61816800-1335690433.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že bociany v Przygodzicach sú "okrúžkované", takže tam sa dajú ľahšie rozpoznať.

 

Okrúžkovaný bol iba samec a 5 mladých.

 

Bohužiaľ, tento ktorý priletiel letos nemal krúžka.

Ale meno zostalo - bo pekne. :D

 

Pripušťame, že tento poslednoročný Dziedzic ostal sa v Afrike

a ďalej stara sa o mladých. :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David, čo je nového v Przygodziciach ... :)

Prvé až piate vajíčko boli znesené 8-10-12-14-16. apríla, takže pomaly by tu už mohli byť aj male bociany ...

... obrázok síce nie je veľmi dobrý, ale na stránke, kde sú obrázky z kamery je aj odkaz na Fórum –

- nepíše sa tam nič o tom, čo je "nového" v hniezde? :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David, čo je nového v Przygodzicach ...

 

V skutočnosti, podľa kalendára by sa už mala vykluť prvá mlaďa.

Ale vysedavanie* /(wysiadywanie) vajec nie začína sa hneď, ako znošenie* (?) prvého vajca

Takže potrebujeme trpezlivosť. Podľa mojho pohľadu takže iba po 14. mája

 

*) Mám veľmi štíhly slovnik :shifty:

 

- nepíše sa tam nič o tom, čo je "nového" v hniezde?

 

Ano piše sa, tiež len hadanki. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno aj nejaká fotka z poľského hniezda by sa zišla, niekde je tu u mňa nejaká chybka, to video mám statické, a nevidím najnovšie obrázky.

 

dnes "slovenskými" bocianmi pekne hádže, obraz je až rozmazaný, hodne silný vietor je tu, sedia obaja v hniezde, a statočne to nimi kolíše. škoda robiť snímku, bude to len čmuha ... viacmenej:

 

post-3-0-07385100-1336849054.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bociany z Przygodzic uskutočnili sa nám dnes prekvapenie.

Už existujú dva pisklaki !. Dokonca aj počuť ako piskajú. :D

 

Secretka predbehnúli ste mne ! :)

 

post-2248-0-78170000-1336901302.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Záujem o "život bocianov" je na viacerých miestach ... situácia v hniezde v Příchovicích

 

Drsnou bitku dvou čápů museli v Příchovicích na Plzeňsku řešit hasiči a záchranáři zvířat. Pár, který hnízdí na zdejším komíně, totiž napadl cizí čáp. Samci se do sebe pustili a ten domácí utržil vážná zranění. Na komíně tak zůstala jen č.á.p.i.c.e, která se sama nemůže starat o mladé. Záchranáři proto museli z hnízda odebrat vejce.

O vejce, z nichž už se malí čápíci brzy vylíhnou, nyní pečuje chovatel Vlastimil Voráček z Roupova. Až budou mláďata asi čtyřtýdenní, pokusí se je záchranáři po jednom umístit do jiných čapích hnízd v kraji, a najít jim tak náhradní rodiče.

Zdroj: http://hobby.idnes.c...plzen-zpravy_pp

post-88-0-25131600-1337267519.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano presne. Ja tiež nepoznám. :o

Podla mňa tato kamera umiestnena je príliš nízko vo vzťahu k hniezde.

 

Tento hrubý krúžok haluzov na vonkajšej strane hniezda,

efektívne blokuje pohľad na interiér hniezda. :(

 

post-2248-0-71703600-1337416895.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no možno len nechcú, aby im hľadeli zvedavé oči do detskej izby :)

napísala som pánom, ktorí to sledujú a obsluhujú kameru - ale nemyslím, že to oni vidia, objavilo by sa tam na stránke v tom prípade nové video, predpokladám, keby to oko kamery videlo ... uvidíme :)

http://kukaj.sk/

 

edit:

 

veľmi rýchlo som dostala od pánov odpoveď, dovolím si ju sem šupnúť :

dobry den, su tam 3 vajicka a cakame ze prve bocianca sa "narodi" v utorok. pekny den.

S pozdravom

...

pánom ďakujem :) ... no takže vieme, okolo utorka by sa mal vyklubať na svet prvý minibocian z trojičiek :)
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... no takže vieme, okolo utorka by sa mal vyklubať na svet prvý minibocian z trojičiek :)

 

No, to je dobré, ale prečo ti pánovia nie píšú o tom v "Archíve vybraných zostrihov" ?

Menej dôležitých vecí opísujú a o vajcach musíte sa opýtať prostredníctvom e-mailu.

 

"trojičiek" - my hovorime "trojaczki" - tiež krásně - právda? :)

 

PS. Možno, že dnes sa, jeden z tiech trojičiek vykluje.

Majka je veľmi nie pokojna. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predpokladám, že páni nemajú nové zábery, a tri vajíčka na jednom zábere kdesi predtým už raz bolo vidieť.

ináč sú stále zachumlané v sene.

zatiaľ sa tuším nič nedeje, aj keď to pred chvíľou vyzeralo nádejne, Majka zrazu vyskočila, dosť nečakane, a začala prezerať vajíčka ...

podaril sa len jeden záber, lebo o chvíľu si už aj sadala späť - jedno vajíčko je viditeľné:

 

post-3-0-09179300-1337710840.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov