Skočiť na obsah

Sčítanie obyvateľstva


tomassi

Odporúčané príspevky

Už som o tom pisal vyššie. Taketo lapsusy sa stavaju pravidelne a v horšich veciach. Nad tym sa nikto nepozastavuje. Až zrazu je cely narod pohoršeny nejakym smiešnym a pre bežneho občana nepodstatnym sčitanim. Prave v tomto sme hlupy narod. Hovadiny nas irituju, nad važnymi vecami mavneme rukou...

 

s týmto súhlasím, už som to tu aj písala nie raz.

hystéria, neschopnosť úradníkov na zodpovedných draho platených miestach a bigotnosť národa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to ci nesiria rozne institucie, ktore disponuju vasimi udajmi a informaciami, ako su okrem ineho aj rodne cislo a podobne, nie nieco banalne ako splachovaci zachod, to uz akosi ten narod nezaujima

 

ale to ze "jedna babka povedala" .. to mi pride ako naozaj absurdne ponimanie narusania anonymity

ludi nezaujima, ze ich vlastny sused vie ovela viac? co sa tym zmeni ze to bude vediet nejaky ujo scitacej komisarky, ktora mu co povie? no vies, tamta rodina ma auto (ktore mimochodom vidi pred barakom na parkovisku xy ludi), no a maju kuchynu velku 25 m2 (ktoru ma mimochodom v tom istom baraku xy dalsich ludi) .. ja netusim o akych informaciach a narusani anonymity tu furt pisete?

 

ved ked nechcem napisat ze som generalny riaditel, tak nenapisem

to ze som generalny riaditel, to tusi asi cele okolie, tak co ma po nejakej scitacej komisarke, ktora zvacsa je pridelena z obvodu, to znamena ze byva v danej oblasti

 

hlupym narodom som nenazvala ludi na fore, ktorych neustale irituje ako strasne neanonymne prebieha scitanie a co vsetko sa pytaju, a komu vsetkemu sa "zaluju" ... ja som tak nazvala vsetkych ludi, ktori robia okolo toho ZBYTOCNY rozruch a zrazu sa pohorsuju nad "nejakym" scitanim (pohorsovali ste sa aj pred 10timi rokmi?)

 

neviem...no vsak povedzte/napiste sem ti, ktorych to tak strasne flustruje, ze zrazu budu k dispozicii take intimne udaje, povedzte, coho sa vlastne bojite? a chcem konkretnu odpoved

 

ktovie aky postoj by ludia zaujali v pripade, keby tieto lapsusy robil zamestnavatel a nakolko by ostali tolerantni voci takemuto pristupu

 

netreba hovorit o extremoch...zamestnavatel disponuje diametralne odlisnymi udajmi (teda neviem ako u vas, u nas to nie su udaje ze ci mame splachovaci zachod a kolko minut mi trva cesta do prace)

 

skoda reci, zjavne sme ozaj hlupy narod

 

damor, zvyknem pouzivat aj ironiu, hlavne co sa tejto temy tyka

narazam len na to, ze to ze scitaci komisar ukaze formular niekomu znamemu je mozno to najmenej, co nas v tomto systeme moze trapit

samozrejme ze to je problem, ale tomu sa predist neda

to je to iste, ako dovera napr vo vchodoveho dovernika, roznasa po bytoch dolezite udaje, vidi naklady, preplatky, doplatky...podme nedoverovat kazdemu, kto disponuje co i len nejakou informaciou z nasho sukromia

podme si preverit nasich znamych, priatelov, susedov, uradnikov, lekarov..

 

nad tymto si naozaj, ale naozaj nelamem hlavu

mozno aj preto, ze som "sa scitala" elektronicky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stale dokola so splachovacim zachodom, to tak velmi fascinuje?

 

za seba mozem povedat, ze jediny udaj co mi nedaval a stale nedava zmysel je menovanie konkretneho zamestnavatela pre statisticke ucely, dostali uvedene sidlo a miesto vykonu, co zmysel ma a tym to haslo..........na zvysok sa mi ozaj nechce reagovat, je to stale o tom istom

 

fakt nechapem, co tak velmi irituje na tom, ak to vnima niekto inak, svet sa toci dalej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak neuvediem zamestnavatela, bodka .. a nebudem sa tu rozhorcovat a poburovat

 

splachovaci zachod uvadzam preto ako priklad, lebo vsetky ostatne informacie na scitacom formulari su asi rovnako haklive a diskretne ako prave tato informacia :flowers: (ja som zamestnavatela neuviedla..iba jeho sidlo a miesto kde vykonavam pracu). Ta "kolonka" mi pride rovnako zbytocna, ako mozno mnohym ine ...ale nejdem to tu riesit na x stran (preskocim a zivot ide dalej..)

 

keby sa pytaju na udaje ako rodne cislo, odhad hrubej mzdy, pocet aut, pocet pc, pozemky a nehnutelnosti vo vlastnictve, a x dalsich, pre mna "intimnych" otazok, vtedy by som brala scitanie na velmi lahku vahu

a podporim to % ludi ktori sa snazia scitanie bojkotovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

on si to poznačil a nemal dôvod sa u teba zastavovať

tlačivá sú už navždy Tvoje (zrejme ako pamiatka :))

 

Tak naozaj, včera "sčítačka" prebehla cez náš barák a o naše dvere ani "nezavadila" :)

O čo väčší pokoj je "zvládnuť" to elektronicky :flowers:

 

e-sčítanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dark, dovolim si citovat jeden tvoj vyssie pisany prispevok:

 

To nie je subjektivny nazor ale bohužiaľ objektivna realita

:doh:

 

no ok, skor by sa to dalo definovat k tomu, ako velmi ludia prehanaju, nez k samotnej damor

ale inak v pohode, vsak kazdy mame nejaky nazor, rovnako ako ho tu prezentuju ini, prezentujem ten svoj aj ja :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To cituješ mňa, nie Darka.

 

za seba mozem povedat, ze jediny udaj co mi nedaval a stale nedava zmysel je menovanie konkretneho zamestnavatela pre statisticke ucely,

 

O zmysle tejto otazky, a na čo ta štatistika služi som už pisal niekde vyššie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konkretne meno zamestnavatela nenapovie nic, rozumej xy s.r.o, sidlo a miesto vykonu ano

 

Udaje napr. o predošlom zamestnavateľovi su dôležite z hľadiska analyzy zmeny ekonomickej aktivity obyvateľstva (napr. presun z jedneho odvetvia do druheho), zmeny migracie za pracou a pod.

 

cize odvetvie v zmysle oblasti, v ktorej clovek pracuje, nie samotny nazov zamestnavatela

nepredpokladam, ze sa budu robit menne zoznamy so statistickym vyhodnotenim kolko osob pracuje v akych konkretnych firmach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

expertom, ktori sa stale nedokazu zmierit s faktom ze musia absolvovat scitanie, pripadne nedokazu pochopit, preco take a onake otazky, odporucam sikovny clanok v aktualnom vydani ekonomickeho tyzdennika TREND (c.11)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm tak elektornicke som presvihol. A do dnesneho dna znova ta komisarka neprisla pre tie papierove harky...

 

moze byt z toho nejaky pruser ? Alebo viem sa vykecat, ze urciteu mna nebolo po 29.maji komisarka, kedze ju ocakavam od minuleho pondelka a nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kamoska nedostala vobec :(

 

mohli to riesit komisari pripadnym oznamom hodenym do schranky, s kontaktom, aby ho dotycna osoba mohla zastihnut, pripadne sa dohodnut na stretnuti

 

:confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O scitani uz bolo dost z mojej strany.Za nezvladnutie chcu vyhodit Bekovicovu a Bugar by chcel mat tam cloveka svojho,nieze by doteraz tam nejakeho nemohol mat.

 

Nechce sa mi hladat nejaka tema o madarskych politikoch ani komentovat Kovera,ci tlacovku Smeru. Ale by som upozornil na informacie z dennika Sme.

Skusim pravdu.

Rozhodnutie o volebnom práve pre zahraničných Maďarov sa v hlavách a duši členov vládnej koalície už zrodilo," vyhlásil na slávnosti vo vojvodinskej Subotici. Ako prvý z maďarských vládnych politikov Kövér pripustil aj možnosť integrovania krajanov do maďarského systému sociálneho poistenia s tým, že by doň zahraniční Maďari prispievali.

 

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/na-vyrocie-trianonu-madari-rozdavali-obcianstvo-f6z-/sk_svet.asp?c=A110606_080951_sk_svet_p29#ixzz1Ocq0o8cq

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hanus to nieje ta biela hlava na ciernom podklade.

Chybovost. podla mna sa sa scitania nezucastnilo 10%(ak viac len ma to potesi). To nemusi byt nejaky velky problem,ani z hladiska inych ako zakladnych odpovedi. lebo urady scitaju vsetkych. Viac menej to budu mat ak maju pravdive odpovede. Ze nemaju pravdive odpovede je to problem aj neanominity.

Mat kolonku meno a rodne cislo, sankciu, napisem tam janko mrkviska a 10 cisel. kto to preveri komisar ci budu mat identifikator ako na Slovensku? Nas sa na to ani nepytali. Mas to v identifikatori.

Datum sobasa. Chlapec sa scitania asi ani nezucastnil, lebo sa pamatam(ked som to vyplnal), ze zeny som sa na ten datum(rok) pytal.

Prezident. Ico vikend po bitke uradov dal stanovisko, ze sa mame scitat a ze sa scital aj elektronicky aj dotazniky odovzdal. Nieco podobne ako Radicova.

 

PS. Zaujimal by ma aj drist z trendu,co tu propagovala doll. Poslite mi ho na SS,okomentujem.

 

To nikoho netrapi ze SUSR a MV SR porusili zakon o scitani obyvatelstva?

 

A zabudol som na perlu.

 

Minister má v prvom rade slúžiť verejnému záujmu, ktorým bolo v danej chvíli zachrániť miliardu korún, a nie pulírovať si osobný imidž ochrancu „práv“ vyľakaných občanov.

 

 

Mozno dve zrusit statisticky urad. Ja podavam mesacne trzby ,pocet zamestnancov a mzdove naklady. Pozriem zakon a asi ich tiez poslem do prdele. Vsetky tie udaje maju na danovom urade. Ak je mesacny platca DPH maju tie udaje do mesiaca, pri mzdach 30 dni po stvrtroku. Socialka(mzdy) 15-30 dni po konci mesiaca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov