Skočiť na obsah

Spoplatnenie webových stránok


Sniper

Odporúčané príspevky

Ako už iste viete, niektoré internetové stránky už čoskoro spoplatnia svoj obsah. Niektoré platiacim klientom prinesú isté výhody, iné neplatiacim zoberú isté možnosti.

 

Keďže myslím, že štruktúra členskej základne Fóra využíva na sledovanie diania vo svete najmä server sme.sk prinesiem zostručnený prehľad o tom, o čo 'neplatiči' pridu:

 

Tí ktorí si nepredplatia prístup do platených sekcií sme.sk prídu o toto:

 

  • prístup na stránku komentare.sme.sk (teda tam, kam sa občas nejaký ten 'odborník' chodí vyžvaniť)
  • prístup do diskusí budete môcť zadarmo vložiť najviac 3 príspevky (čo z toho keď ich aj tak scenzurujú?)
  • stránka teraz.sme.sk s prehľadom správ bude zablokovaná (aspoň tak som to pochopil, dúfam, že RSS bude fungovať :joint: )
  • stránky inzeraty.sme.sk, primar.sme.sk a staznosti.sme.sk už nebudete môcť zadarmo používať na vkladanie vlastných inzerátov, neduhov či sťažností.
  • stránka natankuj.sme.sk pre neplatiacich bude prinášať len základné bežné informácie

Ešte spomeniem hnonline.sk

 

'Neplatiči' nebudú mať možnosť

 

  • čítať články staršie ako 14 dní
  • prispievať do diskusií
  • položiť otázky v odborných poradniach

Kompletný prehľad, týkajúci sa aj iných stránok nájdete na stránke Piano Media.

 

 

Podľa hlasovania na stránke dsl.sk 96% z takmer 300 hlasujúcich sa vyjadrilo, že si nič nepredplatí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ziadny normalny clovek nebude platit iba za to, aby si precital nejaky komentar alebo nazor, a uz vobec nie, aby napisal nejaky komentar clanku. Predpokladam, ze mnohostranove debaty pod clankami na SME budu minulostou. Taktiez si myslim, ze ak mienkotvorne media obmedzia pristup k sekcii nazorov a komentarov, vzdaju sa moznosti, ako ovplyvnovat a formovat mienku citatelov. V podstate z nich zostanu len spravodajske weby, preberajuce agenturne spravy. Moznostou, ako to obist, je vkladat nazory do spravodajstva ci priamo do clankov, co je vsak nanajvys kontroverzne. Vid Petra Prochazkova.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.sme.sk/spoplatnenie/

 

tazko teraz povedat, sami na SME pisu, ze spolatneny bude "Kompletný prístup k sekcii komentare.sme.sk: texty Mariána Leška, Petra Schutza, Lukáša Filu, Ivana Štulajtera, Petra Morvaya a desiatky ďalších autorov." Shooty sice nema texty, ale tiez patri ku komentarom :smilieee:

 

Ja si myslim, ze Shooty nebude zamknuty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ja si myslím, že určite tam budú mať nejakú dieru, cez ktorú sa dostane Googlebot, ktorý akože ten spoplatnený obsah zaindexuje, a tak budeme čítať komentáre cez Google cache. To by ste neverili kam všade ten Googlebot dokáže vliezť :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Shooty je najhodnotnejsia vec v celych komentaroch. Co sa tyka zvysku, zda sa mi celkom zbytocne vyhadzovat tri eura na "vytrusy" Leska, Stulajtera a dalsich :smilieee:

 

Jedine, co ma naozaj aky-taky zmysel spoplatnit, je moznost podavat vlastne inzeraty apod., a naozaj niektore premiove baliky, aj ked ci zrovna take ponuka natankuj.sk, tiez pochybujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez som zvedavy, ak bude uspesnost celeho projektu.

 

Predvcerom som im posielal pripomienky k jednemu projektu, ktory ma zaujal. Dakovali za ne a ze maju zaujem o dalsie. Ked som sa hodinu po tom dozvedel, ze stranka, ktorej sa to tyka, ma patrit medzi spoplatnene, tak sa im asi na to zvysoka ...

Pokial ludia, ktori su za to plateni odflaknu svoju pracu, dostanu odo mna daco zadarmo a este budu za to pytat peniaze, tak mi je luto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant tak to u nich funguje uz dlho...

autor odflakne clanok, v diskusii ludia informuju poriadne o co tam vlastne islo a ked ma autor dobru naladu tak to do clanku doplni...neviem ale ze by sa aspon raz stalo, ze by autor za tie casto klucove informacie ku clanku niekedy niekomu posunul cast zo svojho honoraru..

oni tam maju diskuterov, blogerov ako dojne kozy, ktore im dvihaju citanost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale sak ok, par krat autor aj zadakoval a nemal som pocit jednostrannosti, lebo som z toho tak trochu nepriamo profitoval aj ja. A bola to moznost autorovi povedat, ze napisal hovadinu.

Toto je uz ale trochu moc aj na mna.

 

Jedine plus v spoplatneni vidim, ze sa obmedzia grafomani a chronicki vyvolavaci hadok v diskusiach. Tych minusov bude asi podstatne viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ked som si vsimol kolko grafomanov sa zahadne vyrojilo s registraciou den pred napisanim noveho ficovho clanku mam pocit, ze ti grafomani si kludne tie 3 eura zaplatia za to, ze budu moct pisat a otravovat vzduch...a ti normalnejsi, co sa tam aj snazia o diskusiu to postupne zabalia, ked uvidia ako ich budu taketo individua valcovat poctom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som strašne zvedavý na tie diskusie. Aj to či dokážu obmedziť duplicitné registrácie. Lebo ak v priemere posielam 8-9 komentárov denne, tak 3 kontá mi budú stačiť, že?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klub mladych, pocitacovo gramotnych, smerakov :hufi:

 

a nezabudni ani na mladych KaDeHakov, aj ti uz maju svoju uderku, ktora klika na karmy a umelo zvysuje citanost clankov obsahovo blizkych nosnym tezam KDH

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako jedine rozumny napad vidim tento

 

3. Vaše peniaze sa rozdelia len medzi tie weby, ktoré skutočne navštevujete - sami tak rozhodujete, ktoré médiá chcete podporiť a ktoré získajú viac peňazí na zlepšovanie svojho obsahu.

Nevie niekto, ci to pojde spojazdnit aj na m.sme.sk, pripadne cez aplikaciu sme na androide?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nezabudni ani na mladych KaDeHakov, aj ti uz maju svoju uderku, ktora klika na karmy a umelo zvysuje citanost clankov obsahovo blizkych nosnym tezam KDH

Mladi kadehaci su amateri, v televizii to je jasne vidno. Karmu clankov na SME a citanost clankov tamtiez, ma bezny volic u huby, ak o nich vobec vie.

Cislo v televiznej debate, to je uz ine kafe, to vidi viac televiznych masochistov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V 89. min centroval Žofčák, Dobrotka hlavičkou skóroval a zabezpečil pre svoj tím tri body.

 

Pise Sme a Pravda

Dobrotka vyskočil na Žofčákov priamy kop a volejbalovým spôsobom prehodil vybiehajúceho brankára Hrošša

 

To su spravy. Za to treba platit.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

No už ani to nie, už blokujú. Ale teraz nám nastala zaujímavá situácia: teraz.sme.sk už je zablokované, ale obsah sa dá zobrazovať cez rss a to sa dá exportovať aj na web. Zablokujú rss alebo mi napíšu aby som bol taký láskavý a unúval sa stránku odstrániť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Paci sa mi, ze platiaci pouzivatelia v diskusiach su oznaceny zelenou. Clovek aspon moze navzorkovat, kto si to zaplatil. Zatial tam vidim len agentov sumracnej :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SME aj Pravda uz viac nie su mienkotvorne media, ked spoplatnili to, co ich mienkotvornymi robi. Spravy su tam aj tam rovnake, prevzate od agentur, obcas sa lisia len v nazve :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov