Skočiť na obsah

Gýč - odkladisko dekoratívnych a podivných predmetov :)


game

Odporúčané príspevky

a mrknime sa na záchodky ... to je takmer pole neorané, ale o to kreatívnejšie :)

 

dúhový záchodík, a vianočný záchodík aj so santom a saňami a sobíkmi a srnčekom a lampami a detičkami a smerovými tabuľami ... , a nádherný baletiaci plameniak ako držiak na wc papier sú toho dôkazom :)

 

post-3-0-90966200-1443810501.jpg

post-3-0-62541900-1443810503.jpg   post-3-0-08568600-1443810505.jpg

http://fici.sme.sk/c/20060395/tvoj-zivot-nie-je-kompletny-kym-nevlastnis-aspon-jednu-z-tychto-15-nadhernych-veci.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

gýč je nesmrteľný :)

 

tento set na tuhý alkohol s rybacími proprietami pochádza približne z polovice dvadsiateho storočia ... vlastne chápem, že špeciálne oslavujúci rybári pri zapíjaní kapitálneho úlovku  pálenkou z tejto nádhery museli mať extra zážitok, ale je to celé tak strašné, až je to takmer pekné :)

 

post-3-0-87560900-1444914460.jpg

zdroj: FB, burza "starožitností"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a moje milované surikaty ... tentokrát rovno vianočné a na saniach! :zubiska:

 

teda ... na magnet.sk sa nájdu plastových svietiacich zázrakov mraky, ale čo ja by som si počala bez surikat do stredoeurópskej záhrady?! :nienie:

záchrana - surikaty tam sú, trojmo, svietiace, v plnej kráse:

 

post-3-0-51696200-1445796465.jpg

magnet.sk

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

každá jazdecká socha je problém, obsahuje totiž minimálne 50% koniny

najnovšie na to prišli v Brne

a ak máte správny uhol pohľadu, môže to byť aj 99%!

http://brno.idnes.cz/socha-josta-v-brne-vyfocena-z-podhledu-dxo-/brno-zpravy.aspx?c=A151102_122246_brno-zpravy_tr

ten "staroslovenský" lóšaď, pred blava hradom, zrazu zapadá do "bežného priemeru"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

s háčikmi je to často tak: keď sa niekto naučí háčkovať, občas nevie, kedy prestať ... B)

 

niekto háčkuje pánske slipy, niekto obháčkuje barák - konkrétne toto rieši výrobkyňa na jednom španielskom FB, kde to aj ponúka na predaj ... zanedlho je to u nás, sovičky sú momentálne desne v kurze :)

 

kochajte sa a predstavujte si, že ste práve vstúpil na návšteve do onej miestnosti a hľa! :D

 

post-3-0-36517200-1447255402.jpg  post-3-0-30504000-1447255400.jpg

post-3-0-21890500-1447255404.jpg

zdroj: nyx.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

a prichádzajú vianoce ... a vianočné zdobenie pomaly a iste vrcholí, ja viem, že je ešte len november,

ale čítala som také zdôvodnenie: začala som vianočne ladiť, lebo vianoce sú krátke, aby sme si užili :)

 

jedno čarovné vianočné zdobenie - jenom žádné cetky, prosím! :)

 

post-3-0-70818100-1448571952.jpg

 

zdroj: nyx.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

kdesi som sa nedávno dočítala, že ktosi bol kdesi na návšteve, a na wc mali dosku potiahnutú ružovou kožušinkou, asi proti zime od spodu ... že vraj dotyčnú dámu okamžite prešla malá potreba ... a akosi sa tomu neviem čudovať ... kto niekedy udržaiaval v čistote či umýval wc, vie, prečo 

/raz som mala návštevu jedného veľmi vysokého mládenca, to bolo iné kafe ... oprskaná bola aj polovica podlahy ... /

 

... ale tí kožušinkoví možno po každom použití wc, alebo povedzme denne prezliekajú wc dosku, ktožehovie ... :)

 

ale ono to bude asi vážnejšie ... wc dosky v čipkách, volánikoch, vo flísových kožušinkách, v krásnom prešívanom samete .... a ešte oveľa viac,  všetko, čo si len želáte, je na aliexpress :agree: :

 

post-3-0-43620400-1454947393.jpg

post-3-0-40260900-1454947398.jpg

post-3-0-96444400-1454947395.jpg

 

http://es.aliexpress.com/cp/toilet-cover-online-shopping.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chodte volakam, kedysi som podobné dečky vyšívala, vždy po 6 ako servis pod kávu...moja mamka to mala rada.

Ale spomenula som si na párik porcelánových skáksjúcich delfínov, ktoré mi kedysi ktoráci z deciek doniesla z nejakého výletu či skade, nemohla som to vyhodiť. Ale ak ešte budem pracovať tam, kde teraz, a bude predvianočná kapustnica s tombolou, už mám príspevok do tomboly.

 

Ozaj, čo keby na to marcové stretko každý doniesol dajakú hovadzinu, dalo by sa to na nejakú kopu, a urobili by sme takú skoro tombolu? Lístky by sa nekupovali, ale každý by vylosoval blbosť pre nasledujúceho...napríklad. Alebo je to veľká somarina? Mohla by to byť sranda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma,

originálny nápad, ako sa zbaviť a očistiť barák aj od zbytku nežiadúcich gýčovitých nevyžiadaných darčekov :)


Vilmuš ... :doh:

vyšívať sme vyšívali, takmer všetky, len nehovor, že si vyšívala a volánikovala sedátka na wecko ... tak to sme vážne nerobili ... :)

 

na vrch nádrže a na kryciu dosku sme mali ... to bola v jednom čase móda, boli toho plné nemecké pašované katalógy,

a my sme si to robili svojpomocne - väčšinou sa to šilo z froté alebo z umelého froté, natiahlo gumičkou. aj tak sa to pralo každú chvíľu, aj keď sa to do styku s wc vlastne nedostalo :)

 

ale nikdy, nikdy nie na sedátko ...

stačí pozrieť na tie fotky tam hore ... to je začúrané, zaprskané, tomu sa ani pri dokonale umiernenom vyprázdňovaní sa a splachovaní vyhnúť nedá ... a ešte keby to neboli také gýče aspoň ... volánikovo macuškové šalenosti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale áno, chápem, že poľovnícky svet je iný, než ten môj, že nejaký poľovník si picol srnečka, že si na tom brúsil fantáziu, a nejaký iný si oblíže všetky prsty aj pušku, aká je to krása ...

 

mne z toho predmetu došlo regulérne nevoľno ... :(

 

niekto predáva na aukro, asi zdedenú krásu:  KRÁSNÝ MYSLIVECKÝ VĚŠÁK - KOPÝTKA - PAROHY-6 HÁČKŮ

 

post-3-0-26109500-1455719487.jpg

http://aukro.cz/krasny-myslivecky-vesak-kopytka-parohy-6-hacku-i5951088434.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ešte akých krásnych ... rozhodne mám posledné dni šťastie na nádherné kusy akože poľovnícke, z tej príšernej fajty ... -_-

 

chudák srnec, ešte mu aj žiarovku namontovali do lebky a urobili z neho nočnú lampičku ... aj s tým geniálne vyrezaným podkladom je to jedna báseň ...

a zasa tu máme vešiak ... tomuto hlavu vyrobili z dreva, ináč k tomu asi nie je čo viac povedať ... treba vidieť ...

 

post-3-0-17809700-1456335947.jpg   post-3-0-16911300-1456335949.jpg

zdroj: jedna z mnohých FB ponúk starožitností

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

krišpic, myslela som si, že to je nejaká paleta s barbie-vecičkami pre malé slečny.

S tým sedátkom máš pravdu, samozrejme, že také sme nemali a ani sa mať nechystáme. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz niečo, čo sa úrovňou ponímania všeľudovej zábavy vyrovná tým hrôzostrašným kozotortám a penisotortám a ďalším tortovým hrôzam určeným na slávnostný stôl ...

 

všeľudová zábava na svadbách ... čítanie pre silné žalúdky a milovníkov všeľudovej haha zábavy  :doh:

 

pravdou je, že čerpám prevažne z českých /čiastočne česko - slovenských / zdrojov, ale pretože aj kozo a peniso a rodiace torty sú pomaly celosvetová záležitosť, tieto ľudové zvyky na nezabudnuteľné svadby asi nebudú len česká špecialita ... tak poďme na to.

(zdroj všetkých je okoun.cz, ktorý zvyčajne neuvádza prvotné zdroje - ale prvotné zdroje bývajú emimino a mimibazar a podobné weby)

 

zábava pre nudiacu sa spoločnosť na svadbách:

 

1.

zábava na svatbě…no my jsme třeba měli hry typu, že si 5 lidí sedne na židli a každý dostane do ruky nějakou věc. 4 lidi dostanou něco normálního, vidličku, skleničku…a ten poslední tlustý oloupaný párek a dalších 5 se pošle za dveře a mají zavázané oči a po jednom se vždy pustí dovnitř a hádají hmatem co kdo drží. U párku všichni budto zařvali nebo uskočili metr dozadu

2.

nebo se dá dohromady pár drobných nejlépe koruny či dvoukoruny a pánové si je přes kalhoty nacpou do zadnice a za hudby musí přejít určitý úsek, prostě pár metrů a u toho udělat třeba dvě otočky, aby to bylo těžší a peníze musí v té zadnici udržet a v cíli z té zadnice pustit do na zemi připravené misky. Vyhrává ten kdo udrží až do cíle a co nejvíc trefí do misky

3.

pak jsme třeba ještě hráli to, že se nafouknou balonky, pánové se posadí na židli a balonek si dají na klín a jejich partnerka si na ten balonek k nim na klín sedne a hopsá dokud nepraskne, vyhrává ten pár, kterému balonek vyrží nejdýl
no u všech těchto her jsme všichni řvali smíchy

4.

a pak takové klasiky jako poznávání partnerky podle kolen a my si to pak ještě prohodili a my ženy jsme poznávali partnera podle pozadí, fakt super když ti v té řadě stojí tátá nebo tchán, ale byla to legrace
nebo třeba sundávání nevěstina podvazku ženichovými zuby a to mě narvali do šíleně vysokých podpatků ať to má těžké

5.

u nas se zabava tak nejak sama rozproudila, hlavne teda alkoholem, ale hudbu jsme meli zivou - harmonikare a to bavilo kazdyho!

o zábavu se postaral další známý když vybíral peníze do boty a poté udělal striptýz( ne až do konce naštěstí) všichni se tlemili na ceé kolo

6.

Nebo když nám tetička tančila na stole (má silnou nadváhu).

 

 

 

nj. úžas. haha. grc. podľa mňa tak nejako vyzerá svadobné peklo, rovné tým tortám ... alebo sa mýlim ... ? des.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a dávno neboli torty :)

 

toto je torta z inej kategórie, toto je celkom nevinná kreativita ... sú to prosím pekne zastávky v životnej špirále mladého muža od kolísky až po získanie titulu právnika ... v šialenej torte.

na začiatku kdesi je spermia, vajíčko a zygóta, a v prepletenom životnom marase čokolády a bieleho krému povstane cez prekážky flámov, piva a ľahkých dievok nakoniec paragraf a hotový právnik ... krásny príbeh ...

 

post-3-0-84181800-1462443451.jpg

 

zdroj: okoun.cz, mimibazar.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je torta z inej kategórie, toto je celkom nevinná kreativita ... sú to prosím pekne zastávky v životnej špirále mladého muža od kolísky až po získanie titulu právnika ... v šialenej torte.

 ... krásny príbeh ...

 

game, si si istá, že toto je výtvor, ktorý rodina doniesla na oslavu, že to nebol skvost, ktorý získal palmu víťazstva ako najväčší nepodarok mesiaca? :ociska:

 

Nebola tam žiadna poznámka, že "torta spadla", že toto "umelecké dielo s históriou" viezli na konskom povoze cez hory a doly, cez výmole, a cestou sa ten skvost "mierne zdeformoval"?!

 

Však toto by nemohlo vyjsť ani spod rúk študentíka 1.ročníka, budúceho cukrára;

ten by určite od svojho učiteľa dostal ak aj nie hneď pätorku, tak minimálne štvorku a výsmech nielen celej triedy, ale pobavila by sa celá zborovňa.

 

Žiadna normálna osoba toto predsa nedokáže stvoriť; a ak si to aj zveční ako doklad niečoho, čo sa náhodou vôbec "nezadarilo", tak žiadna normálna osoba si to nevycapí na internet! :ermm:

A neviem, neviem, či mal niekto odvahu túto zmesku "co dům dal" aj ochutnať.

 

Za toto by mohol čerstvý "paragrafový" absolvent darcu žalovať za ujmu na duševnom zdraví! :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, si si istá, že toto je výtvor, ktorý rodina doniesla na oslavu, že to nebol skvost, ktorý získal palmu víťazstva ako najväčší nepodarok mesiaca? :ociska:

 

Nebola tam žiadna poznámka, že "torta spadla", že toto "umelecké dielo s históriou" viezli na konskom povoze cez hory a doly, cez výmole, a cestou sa ten skvost "mierne zdeformoval"?!

 

nie nie, nebol a nebola :lol:  toto niekto vážne myslel vážne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mohli sme radšej nejaký milión spomenúť, či aspoň pevné zdravie ... keď už sme spomenuli tortu, tak sa na nás tortové desy valia ...

 

toto je tortový unavený prastarý peň v hrozne unavenom prevedení, ktorý dostal nejaký šťastlivý 60 ročný prastarý kmeť, starec rodu,  k šesťdesiatinám ... :doh:

ten nápad tak k osemdesiatinám ujde ...

60 nie je ani len dôchodkový vek, nieže spustnutý peň, druhá vec: prevedenie je desivé ... ale pozor, je čokoládový aj s jedlým papierom, tak to sa počíta.

 

chudák 60 ročný oslávenec ... normálne mi je ho ľúto.

 

post-3-0-63747800-1462816953.jpg

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=161050

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov