Skočiť na obsah

Posadnutosť diablom a exorcizmus


Sniper

Odporúčané príspevky

A tu je zoznam exorcistov (kvalifikovanych)

nachádzajúce sa v diecézy južneho Poľska:

...

 

v strednom Poľsku je exorcistov zjavne nedostatok, alebo jednoducho len v niektorých hlavách príšerná tma - amatérsky exorcizmus prekvitá kdekoľvek, príkladov len v tejto téme je neúrekom.

v strednom Poľsku vyháňali štyridsaťroční súrodenci diabla zo svojej matky, postihnutej Alzheimerom - umučili a zavraždili.

 

poľskí súrodenci umučili vlastnú matku, chceli z nej vyhnať diabla

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

↑ ... a to isté, čo uprostred kresťanskej  Európy, v strede indickej dediny:

 

Policie ve státě Čhattísgarh ve střední části Indie vyšetřuje násilnou smrt ženy, kterou brutálně umučili její příbuzní, vedení jejím švagrem. Podle pondělní zprávy serveru BBC měla rodina za to, že Dukalhín Baiová je čarodějnice.

„Matku strašně bili. Křičela, ale celá vesnice jen přihlížela. Protestoval jsem, ale nemohl jsem matku zachránit,“ popsal syn Ašok Patel.

Příbuzní ženu svlékli, bili a několik hodin mučili poté, co ji švagr nařkl z toho, že očarovala jeho syna, který onemocněl.

 

...

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/351783-pribuzni-brutalne-umucili-indku-jako-carodejnici.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

....a teprve tehdy, je-li u ní vyloučena psychická porucha.

 

To je asi nejaká protináboženská propaganda. Každý psychiater s dostatočne dlhou praxou ti potvrdí, že normály  nie je nikto z nás.

Skôr to vyzerá na rodinnú anamnézu. Diabol nie je tak hlúpy. On do nás vstupuje napríklad sloganom „imidžové okuliare, auto...“ A nikto ho nevyháňa exorcizmom, dokonca za to ešte platíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do mňa zrejme vstupuje úplne ináč, imidžovými okuliarmi a autom a potrebou super značiek a všetkého, čo je in, určite nie. zrejme si nachádza iné cestičky. : )

 

 

Tono,

ale nie o tom píšem tam vyššie. toto je vyslovene o exorcizme ... je úplne jedno, že kdesi - neviem, odkiaľ si citoval, ale viem (je to tu kdesi písané), že dnešní exorcisti by toto mali dodržiavať: zistiť, či to nie je práca pre psychiatra.

no ... lenže je to úplne jedno, keď sa do toho zapojí človiečik sám. či je to v indickej dedine a kvôli majetku, dedina uverí ... alebo v strede Európy v 21. storočí - v prípade poľskej utýranej matky možno tiež kvôli majetku, alebo len kvôli bigotnosti, tej matke je dôvod už úplne práškový cukor.

 

exorcizmus v tej primitívnej ľudovej podobe existuje všade, kde človek verí v akéhosi satana- a človek verí v akéhosi satana všade, vždy, v každom spoločenstve a každom náboženstve  ( Obecné dějiny ďábla )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes je v mestách nedostatok parkovacích miest. Vlastním malé auto, no používam aj služobné  „monstrum“. S tým mojím zaparkujem bez problémov, s „monstrom“ niekedy cúvam tam a späť aj 5x. Darwin tvrdil, že evolúcia je adaptácia druhov na vonkajšie podmienky. Tak teraz neviem, mám mu veriť? Prečo sa v 3 tonovom aute vezie 50kg vážiaca imidžová blondínka? 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ ... lebo na to má jej partner. potrebujú imidž, symbol statusu, majú ho.

toto ale nie je nová vec ... existovalo to vždy. nič nové pod slnkom. len je toho viac, je nás viac a je viac úbožiakov túžiacich po statusoch.

 

 

ale čo to má spoločné s exorcizmom v poľskej bigotnej rodine a v indickej dedine a kdekade inde?

a prípadov podobného ľudového exorcizmu je v tejto téme neúrekom - utýraní ľudia v mene vyháňania domnelého diabla, nech sú príčiny akékoľvek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

 

 

 

 

Uvažujme logicky. V podstate by mal byť Ježíš zabudnutou historickou postavou, už prvou generáciou po jeho smrti. Nejaký dedinčan z provincií rímskeho zapadákova. Ako je možné, že sa o ňom hovorí dodnes?  Čím oslovil generácie od roku 0?  Sú to všetko hlupáci, ktorí uverili naivnému idealistovi. Jeho učenie zneužili neukojený nacisti túžiaci po moci, majetku  a inštitúciách?  Možno je to tak. No keď som prvý raz čítal Nový zákon, zistil som, že existuje alternatíva k tomu, o čom hovoria prírodne vedy.  Láska a sloboda je materialisticky iba vyššou formou toho istého fenoménu, ako trávenie. Ak si mám vybrať, tak radšej volím ten idealistický pohľad na tento fenomén.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

 

uvažujme logicky.

v podstate by mal byť negramotný milovník mladých dievčat z púšte zabudnutou postavou, o ktorej by dnes nikto nechyroval, už v prvej generácii po jeho smrti by bol zabudnutý.

ako je možné, že sa o ňom hovorí dodnes? čím oslovil generácie, a oslovuje viera na ňom založená dodnes a mení mapu sveta na zelenú a žiaľ aj čiernu, a v jeho náboženstvo verí miliarda veriacich ?
 

presne rovnaká logická úvaha. : )

 

 

stále však neviem, čo to má spoločné s exorcizmom v tejto téme ... ktoré má aj islam, samozrejme, už len kameňovanie diabla je jeho najznámejším prejavom ...

exorcizmom, ktoré existuje v indickej dedine rovnako ako v poľskej dedine, bulharskom kláštore, ruskom meste (všetko je v tejto téme), a to sú len tie primitívne bigotné ľudové prejavy v rôznych náboženstvách ... a kde je spústa oficiálnych exorcistov, napríklad celý rad, ktorých tu kedysi vymenoval David, len pre juh Poľska, tuším ...

 

exorcizmus. vyháňanie diabla. prosím. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

 

 

 

Rád čítam tvoje príspevky. Zaujímaš kriticky postoj a ja sa snažím o to isté. Ľudstvo existencia diabla zbavuje zodpovednosti za zlo, ktoré pácha. Asi sa teraz v duchu smeješ, OK. Rozhorčujú ta brutality konané v mene viery. Mňa tiež. Ty tvrdíš, že  bigotný fanatizmus vedie k brutalite a ja ti nemôžem oponovať. Je príslovie, “kto sa chce biť palicu si nájde“ A tou palicou je často viera, história je toho svedkom. Odmietnutím idealistického pohľadu sa pasuješ do osvieteneckej pozície. Ale 19 a  20 storočie prinieslo  stovky miliónov mŕtvych.  To už neboli náboženské vojny.  Komu to chceš pripísať na „triko“? Človeku, alebo diablovi. Ak neexistuje diabol, tak je za to zodpovedný človek. Ja človeka považujem skôr za obeť, než príčinu zla. Inak je homo sapiens evolučnou deviáciou.

p.s.

Napadla ma aj táto možnosť. Morálka je len evolučnou formou správania, ktoré pomáha druhu k prežitiu. Toho sa ale nechcem zúčastniť. Je to len fenomén vyššej formy trávenia, alebo vylučovania.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten kufrík je svedectvom ľudskej hlúposti. Ak ním chceš poukázať na to,aký dokáže byť človek hlúpy. tak to je dôkaz. No koho to usvedčuje z hlúposti, iba človeka, pasujúceho sa na vrchol živočíšnej ríše.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Náhodou, parádna satira! Táto noticka mi pripadá ako narážka na nedávne homofóbne video spravodlivého otca Kuffu:

 

http://www.busjvh.net/?p=1264

Katedra silnoprúdového exorcizmu BUŠJvH vás pozýva na obhajobu dizertačnej práce sestry Intifády na tému “Energetická optimalizácia procesu liečby sekundárnej homosexuality na prístroji Thor 1488″.
 Obhajoba sa uskutoční 29.8.2014 v hlavnej prednáškovej sále BUŠJvH.

 

Skvelá sajta. :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale z koho si robíme "srandu"? Zo svojej blbosti. Ak sme tak blbí, že výrus AIDS má nad naším intelektom prevahu, tak sa uprimne na sebe zasmejme spolu. Podľa mňa má Boh zmysel pre humor, čo nie je v ľudskej spoločnosti pravidlom.Nakoniec prvým zázrakom Ježíša nie je uzdravovanie, ale premena vody na víno. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead

 

Nepochybujem, že slovo exorcizmus evokuje stredoveké praktiky. Cirkev nemala toleranciu k inému názoru. Za slobodu náboženstva, ktorú si veriaci užívajú dnes, nevďačíme bohužiaľ jej. Ak by sa cirkev držala Ježišových slov, zrejme by nemohla upaľovať bosorky na hranici. Ale ospravedlnila sa, čo napríklad jej prenasledovatelia doteraz neboli schopní urobiť. Otázka je o čom sa tu bavíme, či o praktikách cirkvi, alebo o existencii diabla.

Viera v Boha, ako nejakej všeobjímajúcej inteligencii, zodpovednej za chod vesmíru a prírodných zákonov nie je viera, ale teória, podobná Veľkému tresku. Ak kresťan verí v existenciu Boha, nemôže sa vyhnúť existencii diabla.. Je otázkou, akú má diabol podobu. Či má rožky, kopýtka, alebo nás napríklad núti, ironicky sa šklebiť nad hlúposťou blížneho.

 

Zomierajúce dieťa na rakovinu rozveseľujú v nemocniciach klauni s červeným nosom. Nič proti tomu, ale vysvetlite im, že je to definitívny koniec. Ak by viera nemala žiadny iný zmysel, iba tento, tak ju akceptujem. Navyše dodržovanie desatora nijako neubližuje osobnosti, skôr naopak. Každý psychológ ti potvrdí, že nenávisť, závisť, neschopnosť odpustiť, nepácha škody len na okolí, ale nakoniec sa obráti proti jeho zdroju. Myslím, že aj dôvody veriacich sú rôzne.. Je to ako s nefajčením. Niekoho potrebuje strach, nálepka s rakovinou pľúc (predstava diabla), iného odradí cena cigariet a niekto prestane preto, aby bol slobodný. Posledná voľba je najlepšia, ale všetky sú dobré. (Ja bohužiaľ fajčím dodnes.)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a ako to funguje v Cechach ?

rozhovor s knazom-exorcistom posobiacim v Plzni http://www.denik.cz/plzensky-kraj/exorcista-z-plzne-dabel-se-pri-modlitbe-projevi-20141106-u3lu.html

nasledne bulvarna verzia s vhodnou fotomontazou :D http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/285165/zpoved-plzenskeho-exorcisty-jak-se-v-cesku-vymita-dabel.html
a reakcia cirkevnych kruhov http://tisk.cirkev.cz/z-domova/reakce-biskupa-radkovskeho-na-clanek-o-exorcismu

 

pre mna osobne info v povodnom rozhovore celkom zaujimave, obcas si trochu odporujuce (?), v konecnom dosledku kazde nabozenstvo ma svojich zlych duchov a ich vyhanacov... rad by som veril, ze len modlitba postacuje....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysvetlenie biskupa je vycerpavajuce a uviedol vsetko na pravu mieru. Ozaj......ak by sa venoval "posadnutemu" psycholog, tak je to OK?.....hoci aj s moznym neuspechom liecitela?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

biskup na pravu mieru nic neuviedol, pretoze nepovedal NIC NOVE

 

a k tomu psychologovi - mna by zaujimalo, aky pristup by zvolil veriaci psycholog, ak by svojim odbornym lekarskym vysetrenim zistil, ze porucha psychiky u jeho pacienta je sposobena posadnutostou diablom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak o com je ten tvoj link, na tu masochisticku rodinnu akciu?.....ja v tom vidim tuzbu po dedicstve alebo nejaky vedecky experiment deti na jednom z rodicov....ak dam bokom nejaku psychoporuchu potomstva..... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prepac....reagoval som na "domaci" exorcizmus v Polsku, v ktorom deti liecili matku a vyhanali z nej diabla.........neprezila zasah potomkov. Asi som si omylom myslel, ze si sem dal na ten clanok link ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

O tom, čo sa za zatvorenými dverami rímskokatolíckeho kostola deje, farár hovoriť nesmie. Všetci, ktorí sa obradu zúčastňujú, sú viazaní prísnou mlčanlivosťou. "Prosíme, aby Boh ochraňoval a oslobodzoval tohto človeka," povedal kňaz na adresu ženy, ktorá je podľa neho posadnutá diablom.

http://www.cas.sk/clanok/300460/hrozostrasny-rev-z-kostola-nedava-cechom-spavat-prezradili-co-vedia-o-fararovi-vyhanacovi-diabla.html#

http://www.cas.sk/clanok/299750/farar-marek-sa-vyjadril-k-sialenstvu-v-kostole-natocenemu-cez-klucovu-dierku-mam-poverenie-od-biskupa.html

 

v Cechach maju asi vela posadnutych diablom... a co na to biskupsky urad ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov