Skočiť na obsah

Posadnutosť diablom a exorcizmus


Sniper

Odporúčané príspevky

vypada to ze ten film si pozriem kedze som nedavno videl , neviem ci fake ale podla skutocnosti, ako emily rose naozaj vypadala a ako sa menila , tie hlasy v pozadi su vraj to co hovorila . a co sa toho tyka moja teoria je aj taka, ze je to nejaka choroba, ktora este neni dostatocne preskumana a volame to proste posadnutie diablom :D

ale tu je udajne prave video ,. neni to naj.pohlad na to :D

http://www.youtube.com/watch?v=PZfg57LZ34g

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto tu:

Ten kto neveri v existenciu pekla, diabla, a podobneho ma tuto otazku vyriesenu smahom ruky.

Pokial ale ich existenciu akceptujem(e), tak potom je celkom realne, ze posadnutost je mozna, a tym padom je logicke, ze existuje aj exorcizmus.

 

Na jednej strane to zvadza k argumentacii, ze posadnutost je vlastne akakolvek dusevna porucha, ktoru si ludia nevedeli vysvetlit inak. Na strane druhej, tieto javy sa vyskytuju nielen v krestanskej kulture, ale su spate s ludstvom od nepamati.

 

Osobne si nemyslim, ze exorcizmus je daco, co vzniklo samoucelne, ako mocensky nastroj cirkvi.

 

sa mi k téme hodí snáď najviac.

nie všetko sa dá zviesť na známe či neznáme choroby, aj keď ktovie, či raz budeme o nich vedieť všetko ...

nie všetko na paranormálne javy, aj keď stále nevieme, čo všetko vlastne paranormálne javy sú ...

 

diabol ako taký, či niečo zastupujúce diabla sa nachádza v každej kultúre, od prírodných národov po najväčšie svetové náboženstvá

vyháňači ako taký od šamanov po exorcistov sa tisícročia objavujú v každom spoločenstve, kde postava diabla v nejakej forme je ... a to je prakticky všade.

 

exorcizmus vyháňa - alebo vyháňal diabla aj tam, kde je za posadnutím diablom choroba. rovnako vyháňali diabla z postihnutých šamani.

 

to video som zhodou okolností náhodou našla pred pár dňami nezávisle aj ja, neviem, mne sa nezdá už pohľad na tých pánov kňazov ... ale je možné, že je to všetko ináč :

slovo má hlavný exorcista Malty : http://www.dimenzie.sk/1999_01/06diabol.html

 

presvedčil ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A tu je zoznam exorcistov (kvalifikovanych)

nachádzajúce sa v diecézy južneho Poľska:

 

Bielsko-Żywiecka

Ks. Franciszek Płonka

ul. Giewont 2

43-316 Bielsko-Biała

tel. 33 816 69 33 lub 33 497 88 81

 

Częstochowska

o. Tadeusz Kubik

ul. Kordeckiego 2

42-225 Częstochowa-Jasna Góra

tel. 34 377 72 57

 

o. Zygmunt Okliński

ul. Kordeckiego 2

42-225 Częstochowa-Jasna Góra

tel. 34 377 72 57

 

Krakowska

O. Jarosław Naliwejko TJ

ul. Kopernika 26

30-200 Kraków

tel. 12 429 44 16

 

Gliwicka

ks. Janusz Czenczek

ul. Łużycka 1

Kuria Gliwicka

tel.kom. 0-790 635 076

janczen@gliwice.opoka.org.pl

 

Opolska

ks. Hubert Sklorz

ul. Drzymały 1

45-348 Opole

tel. 77 456 56

 

Przemyska

ks. Marian Rajchel

ul. Benedyktyńska 5

37-500 Jarosław

 

Rzeszowska

ks. Bogusław Przeklasa

ul. Zamkowa 4

35-032 Rzeszów

tel. (0-17) 850 19 80

tel. kom. 0-603 932 054

 

o. Jan Sochacki OFM Cap.

Terliczka 158

36-001 Trzebownicko

tel. (0-17) 772 17 28

 

Sandomierska

ks. Zbigniew Mistak

ul Mariacka 10

27-600 Sandomierz

tel. (0-15) 832 73 43

 

ks. Czesław Bednarz

23-310 Modliborzyce

tel. (0-15) 871 50 12

 

ks. Andrzej Szymański

ul. Poniatowskiego 4

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

tel. (0-41) 265 35 25

 

Wrocławska

ks. Andrzej Jagiełło

pl. Katedralny 6

50-328 Wrocław

tel. (0-71) 321 68 27

 

o. Mieczysław Rećko SSCC

ul. Świątnicka 32

52-018 Wrocław

tel. (0-71) 343 79 76

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavá idea

-existujú zlí zákerní "cudzinci z cudzích svetov" - "podzemných rozmerov", ktorí človeka "posadnú", a potom ho mučia, ovládajú, a páchajú zlo-

a už to tu asi odznelo aj inde

"moderný človek" ktorý už na démonov neverí, je znovu schopný prepadnúť presvedčeniu že

-v "UFO" priletia malí šedý "cudzinci s cudzích svetov", schopný človeka "posadnúť" uniesť, mučiť ho, ovládať ho, a páchať zlo-

 

sú to dve rozdielne a nezávislé veci, alebo "dva pohľady" na tú istú vec?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,

dve rozdielne nezávislé veci, aspoň podľa doteraz známych konšpirácií.
blízke stretnutia tretieho a štvrtého druhu a únosy sú jedna vec, patrí do témy UFO v Konšpiráciách - nespájajú sa ani konšpiračne priveľmi UFÓni s pozemskou démonológiou, posadnutosťou a exorcismom ...
konšpirácie pozerajú von, do vesmíru, občas do budúcnosti, ale hore, k hviezdam, ufo bádatelia a ufo lovci majú úplne inú náplň práce.

-----------


Exorcizmus -
posadnutosť diablom a exorcizmus je iná vec ... paranormálne javy s náboženským podtónom, vážna cirkevná a náboženská činnosť, so špecializovanými vyháňačmi, v každej kultúre, celé veky ... diabol, satan, je tu od začiatku ... a exorcizmus v rôznych podobách tiež

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chudak Lucifer, proti takej presile nema sancu :)

 

Aka presila?

Môže byť 100 exorcistov, ale ak taky závislý od Zleho,

nevykazuje minimálne dobrej vôle, to silou sa toho nenapravi.

 

Aj Lucifer tież má šancu stať sa navratený. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dve rozdielne nezávislé veci, aspoň podľa doteraz známych konšpirácií.

blízke stretnutia tretieho a štvrtého druhu a únosy sú jedna vec, patrí do témy UFO v Konšpiráciách - nespájajú sa ani konšpiračne priveľmi UFÓni s pozemskou démonológiou, posadnutosťou a exorcismom ...

 

omyl.. myslím že obor psychológia, si tú podobnosť -príde "cudzinec z vonku", a ten škodí"-, všimli už dávno, a zahŕňajú to do jednej "anamnézy", s predpokladom že príčinou je niečo čo už máme v "sebe", a celí ten "fantasi" alebo "sci fi" balast okolo, je len doplnok na vysvetlenie, ktorí si pridáva konkrétna osoba, podľa svojho založenia, a vedomostí..

 

napríklad predstav si sedliaka v "stredoveku", nemá šajnu o tom že svet je guľatý, unesú ho "emzáci", robia na ňom "pokusi"

ako to bude interpretovať?

povie si "posadol ma diabol" - "mučia ma démoni"

 

a tak isto "moderný človek" ktorí v boha a démonov neverí, ale v hlave má plno informácii o vesmíre a možnosti cudzieho života v ňom, si "posadnutie diablom" zase vykladá ako "blízke stretnutie tretieho druhu"

 

ironické je len to, že pravdu nemusí mať, ani jeden z nich, a môže sa jednať, o niečo celkom iné..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

z ufo späť na zem, ok ? ... :)

-------

exorcizmus je v Poľsku na vzostupe. to nie je môj výmysel, sú toho plné spravodajstvá, net, médiá a správy ... poľskí exorcisti vydávajú na 64 stranách vlastný teologický časopis Exorcista (Egzorcysta), vyšlo prvé číslo, kde budú publikovať články poprední exorcisti - článok zo stránky minoritov : http://www.minoriti....vydavaju-asopis

Poľsko bojuje so silami temnoty - aspoň takto opisujú situáciu tamojšie médiá. Poliaci zverejnili zaujímavú štatistiku o tom, že sa počet poľských exorcistov za posledné roky radikálne zvýšil. Zisťovali sme prečo.
Z exorcizmu je móda
Vyháňanie diabla je vraj len málokedy také dramatické, ako ponúkajú kultové horory - rotujúce hlavy a nadprirodzené javy sú podľa jedného z poľských exorcistov len výplodom filmárov. Sú to všetko len fanstastické predstavy, ktoré nemajú nič s pravým exorcizmom. Z exorcizmu sa urobila jednoducho móda," opisuje exorcista Janusz Królikowski.

To ale spôsobuje, že mnohí ľudia ich vraj húfne vyhľadávajú - dokonca aj keď ich nepotrebujú. "Jedného dňa sem prišla hľadať pomoc pani zo Sydney. Pricestovala do Poľska len kvôli tomu, aby ho našla. Samozrejme, v tomto prípade exorcista ani potrebný nebol," dodáva Królikowski.
http://udalosti.novi...-exorcisti.html

ďalšie články z mnohých zdrojov tu: https://www.google.s...iw=1366&bih=624

na druhej strane dnes v správach Události čt / 43. minúta http://www.ceskatele...81328-udalosti/ /správa českých psychiatrov o tom, že počet schizofrenikov sa rýchlo zvyšuje, za posledných 5 rokov pribudlo v ich ambulanciách 10 000 pacientov.

neviem, či tie dve správy súvisia, ale spolu v jeden deň sú zaujímavé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Exorcizmus

 

Exorcizmus, teda zaháňanie zlých duchov a démonov, je neoddeliteľnou súčasťou mnohých náboženstiev. Jednotlivé rituály na zahnanie zlých síl sa líšia, ale ich podstata je rovnaká. Exorcista je presvedčený, že obeť podľahla vplyvu niektorej démonickej entity a pomocou rôznych náboženských obradov sa pokúša zlú silu zapudiť, aby nešťastníka oslobodil spod jej vplyvu. 

 

Rôzne exorcistické praktiky a prípady údajného posadnutia démonmi boli v minulosti dôkladne preskúmané aj odborníkmi z oblasti psychiatrie. Jedným z nich bol napríklad americký psychiater a autor viacerých bestsellerov Morgan Scott Peck, ktorý sa pokúšal o zapísanie posadnutosti  aj do medzinárodného diagnostického a štatistického zoznamu chorôb, ale neuspel.

 

Hoci lekárska veda posadnutosť démonmi ako príčinu rôznych chorôb neuznáva, exorcizmus je vďaka náboženstvám uznávanou inštitúciou aj v dnešnej spoločnosti. Stretli ste sa niekedy s prípadom posadnutosti? Veríte vôbec, že je niečo také možné? Myslíte, že démonológia, ktorá je aj súčasťou kresťanskej viery šírenej Rímsko-katolíckou cirkvou na našom území, má svoje opodstatnenie?

 

Napadajú mi aj ďalšie sugestívne otázky, ale na úvod to myslím stačí. Aby som vyšiel s kožou na trh, hneď dodávam, že sám považujem exorcizmus a démonológiu iba za znôšku dávnovekých fantazmagórií, výmyslov a psychologických manipulácií. Čo myslíte vy?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Personifikacia zla ma svoje vyhody. Ludia mozu svoje kramfleky zhodit na inu entitu /ktora dokonca ani neprotestuje/ a zalezitosti tykajuce sa osobnej ako aj kolektivnej psychohygieny maju raz dva vybavene. Na chudaka Satana uz nalozili tiaz celeho nedobreho sveta. Exorcizmus je v tomto pripade uz iba logickym dosledkom - divadlom, ktore ma potvrdit ucelovo deformovanu realitu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dostal som sa teraz ku knihe - posledný exorcista -.úsmevné čítanie,najviac sa mi zalúbilo to tvrdenie že aj vatikán obsadil diabol, satan či ako sa tie temné sily nazývajú. a ja blázon som si doteraz myslel že ten najväčší tam sedí momentálne Franta pápež. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Exorcizmus

 

Exorcizmus, teda zaháňanie zlých duchov a démonov, je neoddeliteľnou súčasťou mnohých náboženstiev. Jednotlivé rituály na zahnanie zlých síl sa líšia, ale ich podstata je rovnaká. Exorcista je presvedčený, že obeť podľahla vplyvu niektorej démonickej entity a pomocou rôznych náboženských obradov sa pokúša zlú silu zapudiť, aby nešťastníka oslobodil spod jej vplyvu. 

 

Rôzne exorcistické praktiky a prípady údajného posadnutia démonmi boli v minulosti dôkladne preskúmané aj odborníkmi z oblasti psychiatrie. Jedným z nich bol napríklad americký psychiater a autor viacerých bestsellerov Morgan Scott Peck, ktorý sa pokúšal o zapísanie posadnutosti  aj do medzinárodného diagnostického a štatistického zoznamu chorôb, ale neuspel.

 

Hoci lekárska veda posadnutosť démonmi ako príčinu rôznych chorôb neuznáva, exorcizmus je vďaka náboženstvám uznávanou inštitúciou aj v dnešnej spoločnosti. Stretli ste sa niekedy s prípadom posadnutosti? Veríte vôbec, že je niečo také možné? Myslíte, že démonológia, ktorá je aj súčasťou kresťanskej viery šírenej Rímsko-katolíckou cirkvou na našom území, má svoje opodstatnenie?

 

Ako aj sam pises - " ........exorcizmus je vďaka náboženstvám uznávanou inštitúciou aj v dnešnej spoločnosti.". Tak potom neviem co mas za problem. Jedine zrusit nabozenstva a postavit exorcistov mimo zakon - tak si to predstavujes?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedine zrusit nabozenstva a postavit exorcistov mimo zakon - tak si to predstavujes?

 

Nehľadám tu riešenia, skôr by ma zaujímalo, či veríš na démonov a význam démonológie, alebo nie. Prezradíš? Ak áno, máš s tým aj osobnú skúsenosť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha. Teda nie riesenia, ale nazor. No ja som ti napisal - "pokial budu nabozenstva, tak budu aj exorcisti". V podstate je jedno o ake nabozenstvo sa jedna. Co sa tyka mojej viery v demonov - je to tvoje pomenovanie - tak kedze som veriaci a uznavam Sv. Pismo, tak s toho jednoznacne "trci", ze musim tym padom verit aj v protipol Boha a tym je Satan. Skusenost s exorcistom nemam ziadnu a teda ti ani nemozem posluzit akymsi vycerpavajucim komentarom o akejsi ucinnosti liecby touto metodou. Ale s urcitostou ti mozem povedat, ze taky exorcista musi rozlisit (mal by), ci objekt je psychicky naruseny alebo je "hostitelom".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha. Teda nie riesenia, ale nazor.

 

Áno, presne tak. Nesnažím sa tu nikomu nanucovať svoj svetonázor, len ma občas zaujíma pohľad spoza opačnej strany barikády.  :)

 

Co sa tyka mojej viery v demonov - je to tvoje pomenovanie

 

Nie, nie je to moje pomenovanie. Klasická monastická démonológia, ktorú uznávajú aj členovia dnešnej RKC, považuje démonov za padlých anjelov, ktorí slúžia Satanovi a rozlišuje ich do ôsmich základných skupín - démon obžerstva, smilstva, lakomstva, smútku, hnevu, lenivosti, túžby po sláve a napokon démon pýchy. Rovnako aj vo spisoch Rituale Romanum (Rímske rituály, ktoré sa bežne používajú aj pri obradoch RKC) sa v kapitolách venovaných exorcistickým rituálom používa výraz démon. To je ale jedno, len mi pripadá zaujímavé, že ľudia veria na posadnutosť démonmi len na základe vysvetlenia, ktoré dostali od fráterníkov. Nikoho posadnutého pritom nevideli, nestretli sa ani s prípadom exorcizmu, ale aj napriek tomu považujú démonov za skutočných a démonológiu za užitočnú a neoddeliteľnú súčasť cirkvi. (A zároveň sú schopní spochybňovať psychológiu a psychiatriu, ale to sem už nepatrí.)

 

Fajn, vďaka za odpoveď, možno nám o skúsenosti s démonológiou napíše iný veriaci človek. Pre mňa je viera v takéto veci naozaj nepochopiteľná a ostávam nanajvýš skeptický, ale akúkoľvek osobnú skúsenosť človeka, ktorý zažil niečo nadprirodzené, si vždy prečítam s naozajstnou zvedavosťou a záujmom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vypada to ze ten film si pozriem kedze som nedavno videl , neviem ci fake ale podla skutocnosti, ako emily rose naozaj vypadala a ako sa menila , tie hlasy v pozadi su vraj to co hovorila . a co sa toho tyka moja teoria je aj taka, ze je to nejaka choroba, ktora este neni dostatocne preskumana a volame to proste posadnutie diablom :D

ale tu je udajne prave video

 

Na videu je iba fikcia. Emily Rose je meno filmovej postavy, ktorá voľne stvárnila príbej skutočnej osoby menom Anneliese Michel:

http://en.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel

 

Once convinced of her possession, Anneliese, her parents, and the exorcists stopped seeking medical treatment, and put her fate solely into the hands of the exorcism rites.[3] Sixty-seven exorcism sessions, one or two each week, lasting up to four hours, were performed over about ten months in 1975 and 1976.[3] At some point, Michel began talking increasingly about dying to atone for the wayward youth of the day and the apostate priests of the modern church, and she refused to eat. At her own request, doctors were no longer being consulted.[3]

 

Anneliese pochádzala z Nemecka. Bola vychovávaná v prísne katolíckej rodine, trpela epilepsiou a navyše aj ťažkou formou depresie. Najskôr absolvovala liečbu rôznymi psychofarmakami, ale pretože jej stav sa nezlepšoval, rodina usúdila že sa jedná o posadnutosť démonmi, prerušila konvenčnú liečbu a vsadila na exorcistu. Kňaz vyháňal démonov počas 67 seáns, ktoré prebiehali dvakrát týždenne asi desať mesiacov a každá seansa trvala priemerne štyri hodiny. Po istom čase začala Anneliese hovoriť o smrti, odmietala potravu a aj návrat ku klasickej liečbe v nemocnici. Napokon zomrela. Počas pitvy sa zistilo, že trpela výraznou podvýživou a dehydratáciou, pretože počas desiatich mesiacov prijímala iba minimum potravy a v čase smrti mala hmotnosť len 31 kilogramov. Následne prebehol súdny proces, kde rodinní príslušníci spoločne s kňazom čelili žalobe za zabitie z nedbanlivosti a súd ich uznal vinnými.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

dokument z dielne, ktorá má blízko k posadnutosti diablom, zlým duchom a následne exorcizmom ...

podľa komentára je vraj toto práve doba, kde sa najviac hovorí o diablovi a ovládaní zlým duchom a jeho vyháňaní,

čo si myslím nie je celkom pravda, len je tu doba internetu, cez ktorý sa šíri neskutočne veľa balastu, všakáno: obdobia v histórii, keď sa o nich hovorilo oveľa viac, tu  boli, a onakvejšie

/ môj zdroj Ráth-Végh: Satan a jeho kamaráti, plus jeho stredo- a novoveké mnohojazyčné zdroje /

 

tento film sa sťažuje, že nikdy neboli na tieto otázky dané uspokojivé vysvetlenia, ale nedáva uspokojivé vysvetlenia ani samotný film

sťažuje sa, že sú krajiny, kde je málo exorcistov

popisuje pôvod zlého ducha, od počiatkov, keď pokúšal Adama a Evu až podnes ... diabol je vytrvalý

objasňuje, ako koná diabol prostredníctvom pokušenia, trýznenia, úzkostí, mágie, okultizmu, tarotu, astrológie, špiritizmu, navádzania na neprístojné myšlienky, manipulácie, satanizmu, ... a ako nad týmto všetkým víťazí exorcista ...

( z doprevádzajúceho textu k filmu )

prajem pevné nervy k pozeraniu ... -_-

 

Dokumentárny film: Diabol, posadnutosť diablom, exorcizmus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia si už od dávnych čias hľadali spôsoby a vlastné interpretácie toho, čo si nevedeli sami vysvetliť. V stredoveku upalovali čarodejnice lebo ich považovali za posadnuté diablom. Ako išla veda a výskum dopredu, tak sa samozrejme prekonali mýty o čarodejniciach, ale mnoho vecí ostáva celkom neobjasnených dodnes. Cirkevní hodnostári samozrejme vyzdvihujú schopnosti exorcistov, psychiatri to popierajú. Samozrejme, existuje mnoho vecí ktoré si nevieme vysvetliť a možno ani nikdy nebudeme vedieť, a to nám nedáva právo a priori zavrhovať všetko, čo sa vedecky nedá vysvetliť. Ja osobne považujem za najväčšiu tragédiu to, ak exorcisti a psychiatri odmietajú spolupracovať. Ak sa stane, že na úkor predsudkov je ublížené pacientovi. Nemám naštudované, ako sa presne postupuje pri prípade, keď si psychiatri nevedia rady. Kedy sa rozhodnú, že prípad posunú exorcistovi. Neviem si predstaviť, žeby sa psychiater "vzdal" prípadu a zavolal si exorcistu teda kňaza...zdá sa mi to nepravdepodobné. Alebo ak sa k pacientovi najskôr dostane exorcista, či sa bude snažiť za každú cenu vyriešiť to svojimi prostriedkami, alebo bude schopný zvážiť svoje limitácie a poslať prípad psychiatrovi na posúdenie. Pre mňa nie je podstatná otázka, či tomu  ľudia veria alebo nie, ale ako využiť všetky poznatky a schopnosti odborníkov k tomu, aby sa už nestalo, že pacient zahynie len preto, že "odborníci" nechcú spolupracovať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ak exorcisti a psychiatri odmietajú spolupracovať. Ak sa stane, že na úkor predsudkov je ublížené pacientovi. Nemám naštudované, ako sa presne postupuje pri prípade, keď si psychiatri nevedia rady. Kedy sa rozhodnú, že prípad posunú exorcistovi. Neviem si predstaviť, žeby sa psychiater "vzdal" prípadu a zavolal si exorcistu teda kňaza...zdá sa mi to nepravdepodobné. Alebo ak sa k pacientovi najskôr dostane exorcista, či sa bude snažiť za každú cenu vyriešiť to svojimi prostriedkami, alebo bude schopný zvážiť svoje limitácie a poslať prípad psychiatrovi na posúdenie. Pre mňa nie je podstatná otázka, či tomu  ľudia veria alebo nie, ale ako využiť všetky poznatky a schopnosti odborníkov k tomu, aby sa už nestalo, že pacient zahynie len preto, že "odborníci" nechcú spolupracovať...

spolupráca existuje, minimum "osvietenejší" exorcisti / ak môžem tento výraz v súvislosti s exorcizmom použiť /, posielajú za psychiatrami svojich pacientov ...

trochu vyššie sme to už spomenuli ...

v podstate to ale sedí s tým začiatkom popisku pri predstavení toho dokumentu / ktorý je nalinkovaný v č. príspevku 44 / - že sa o exorcizme a posadnutosti diablom dnes priveľa zaoberá a hovorí - lenže doba, ktorú žijeme, a šírenie nepreosiatych informácií rýchlosťou netu urobila aj z exorcizmu módnu záležitosť, a priznávajú to aj tí osvietenejší exorcisti :

 

Z exorcizmu je móda

Vyháňanie diabla je vraj len málokedy také dramatické, ako ponúkajú kultové horory - rotujúce hlavy a nadprirodzené javy sú podľa jedného z poľských exorcistov len výplodom filmárov. Sú to všetko len fanstastické predstavy, ktoré nemajú nič s pravým exorcizmom. Z exorcizmu sa urobila jednoducho móda," opisuje exorcista Janusz Królikowski.

 

To ale spôsobuje, že mnohí ľudia ich vraj húfne vyhľadávajú - dokonca aj keď ich nepotrebujú. "Jedného dňa sem prišla hľadať pomoc pani zo Sydney. Pricestovala do Poľska len kvôli tomu, aby ho našla. Samozrejme, v tomto prípade exorcista ani potrebný nebol," dodáva Królikowski.

http://udalosti.noviny.sk/zo-zahranicia/15-10-2012/polsko-bojuje-s-temnymi-silami-pribudaju-exorcisti.html

 

opačne, netuším, či posielajú psychiatri k exorcistom svojich pacientov, ale psychiatria nie je ukončený odbor, pôvod a spúšťač celej plejády chorôb ešte nepoznajú alebo len tušia, psychiatria sa stále vyvíja ... zrejme skôr môže ísť o poruchy v nás, ako o niekoho nasťahovaného do nás ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Prihodím zaujímavú historku, ktorá sa dochovala v zápiskoch kronikára zo zámku Velké Losiny v rovnomennej obci na území Českej republiky.

 

Chudobnej dedinčanke ochorela krava, jediná živiteľka. Zúfalá žena, ktorú by strata kravky pripravila o celé biedne živobytie, sa poradila so susedkami a tie jej poradili, že kravu zachráni jedine svätou hostiou, ktorú jej primieša do potravy. Pri najbližšom svätom prijímaní v miestnom kostolíku si teda gazdiná pripravila šatku a vypľula do nej hostiu, aby ju mohla zaniesť domov, lenže jej počínanie neuniklo pozornému oku kňaza a zakrátko už čelila obvineniu z kacírstva a z paktovania s temnými silami. Do losinského panstva bol promptne prizvaný inkvizítor Jindřich Boblig z Edelstadtu, ktorý v tomto prípade zacítil svoju veľkú príležitosť na skvelý postup v kariére a pretože majetok popravených osôb pripadal cirkvi, táto smutná udalosť neskončila pri jednej poprave. Naopak, rozpútal v losinskom panstve na Šumpersku celú reťaz inkvizičných procesov, v ktorých boli z paktovania s diablom postupne obviňovaní bohatí zemania, majitelia mlynov, papierní, alebo aj bežní dedinčania, ktorí vlastnili dobytok. Tento dobrý muž mal na sklonku života na svojom konte viac než sto upálených osôb, medzi ktorými bol i šumperský dekan.

 

Čím viac si o vyčíňaní kresťanských inkvizítorov prečítam, tým viac sa mi zdá, že vymetania diabla bolo pre cirkev naozajstnou zlatou baňou. ^^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo bolo, v Amerike sa vymetá jedna radosť. Hovorí sa, že aj nový tatko pápež je v tom expert.


Inkvizícia sa už asi nepraktikuje, hoci to bola špecializácia starého tatka pápeža. V minulosti to bol zdroj moci, majetku a sexuálneho potešenia pre "duchovné" osoby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@dokopy:

To je fakt, ale dnes už má vymetanie charakter bežnej služby, podobne ako napríklad nákup hamburgera v McDonalde alebo objednávka deratizačného zákroku. Zistíš že si posadnutý, zavoláš vymetača, zaplatíš, démona vymetú a zas je z teba kresťan ako lusk! Majetok neprepadne a nikoho neupália. A nielen v Amerike, nedávno jose odkazoval na akéhosi talianskeho kňaza-psychológa, ktorý popri svojej psychologickej praxi vymetá diabla pre katolícku cirkev; na sklonku života má na svojom konte desaťtisícky úspešných intervencií.

 

edit:

A najveselšie je, že stačí aby sa niekde usadil takýto akčný vymetač démonov a zrazu sa v jeho najbližšom okolí objavia stovky a tisícky prípadov posadnutosti, ktoré treba bezodkladne napraviť! Tu na Slovensku máme vymetačov našťastie len pár, nie sú príliš aktívni, postupne odchádzajú do výslužby a nerobia si hlasitú reklamu, tak aj prípadov posadnutosti máme pomenej. Takmer žiaden. Zdá sa, že diabol zúri v Taliansku a o Slovensko nedbá!  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov