Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Predchvilou bola debata radicova s kalinakom. Popri vareni som ju aj zasluchol. Nebolo to az take hrozne.

 

Po parlamentnych volbach by bolo zaujimave, keby SDKU malo pr.20% a realnu sancu zostavovat vladu. Co sa bude diat? Ak budu mat slaby vysledok, nic sa diat nebude, len skoncila. Ale keby ,ze ju tam nedaju aj tak by mali slaby vysledok, takto to mozu aspon nakoho hodit.

 

Drzim jej palce.

 

Ak ocakavate , ze v strane nahradi Dzurindu, ak sa tak stane ta strana skoncila.

 

Pacila sa mi jej poznamka o raste poctu SZCO, po novelizacii zakonnika prace(umyslom bolo aj aby sa znizovalo nutene SZCO). Hlavne , ze povedala o tom ze zakonom(navyse blbym-ide proti zameru) sa to neda vynutit, ked prace niet a je draha. Proste viac takych hlasok a si ma ziska. Ludom to treba vysvetlovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.sme.sk/c/5267573/uctovnicka-sdku-sa-tridsatkrat-ospravedlnila.html

 

To pre SDKU nebolo zaujimave preco maju tak chorlavu zamestnankinu? Ved nerobila a museli jej platit nahradu mzdy za prace neschopnost. To nikomu nebolo podozrive, ci uz socialnej poistovni ci zamestnavatelovi? a doba PN sa im aspon trosku zhodovala? A Radicova sa pyta preco sud nedokazal za 9 rokov rozhodnut? Velmi smiesna to leaderka a jej argumenty. Obdivujem volicov SDKU.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktorysi politolog, zda sa mi, ze Kusy, sa vyjadril o Radicovej v suvislosti s volebnou kampanou v tom zmysle, ze 'na adresu tejto damy Fico nebude moct pouzivat take vulgarne obvinenia, ktorymi zvykol castovat konanie Dzurindu a Miklosa, pretoze by tym riskoval, ze sa ukaze v nepriaznivom svetle u istej casti volicov'. Takze som zvedavy, ci a ako prezbroji svoj arzenal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

SDKÚ opäť raz žiari

tentoraz si našla prienik so SMERom

a to v podobe nominácie na generálneho prokurátora

Dobroslava Trnku

bodaj by aj nie

prečo by mali meniť prokurátora, kt. kauzy s financovaním strán a pod.

vie šikovne zamiesť pod koberec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím že SDKú ale nakoniec cukne a vyberie Martina Lauka ;) ... Bugár zas straší že ak bude Trnka aj nadalej tak že to vraj môže znamenať koniec vládnej koalície ;).

 

Ale inak proti Trnkovi nemám nič nech je tam aj naďalej: ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ci bude Trnka G.prokuratorom neviem(obycajnym iste). Ale iste nema rad SME.

http://spravy.pravda.sk/trnka-ti-ktori-udajne-zbili-hedvigu-maju-alibi-presli-aj-cez-detektor-lzi-14n-/sk_domace.asp?c=A101025_133936_sk_domace_p12

 

V diskusii odporucal ich necitat(ale zas nemal zle odpovede). Osobne mu ja nedvoverujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Kto volil SDKU?

http://ekonomika.sme.sk/c/5622275/od-regionu-by-mohli-zavisiet-aj-mzdy-ucitelov-alebo-uradnikov.html

 

Dlhsi cas otravuju s regionalnimi mzdami, ci minimalnou ci ucitelskou ci najnovsie uradnickou.

Ktory uchyl na forume ich volil?

 

Ja ako sukromnik mam jasne menej penazi

ako bratislavcan.Pr. zivnostnik uctovnik. Chapem to. nemaju take trzby, zisky moji klienti. Nemozem si to dovolit pytat viac(a je prevda ze ich tolko mozno nemam,pocet). Pr. zakaznik odisiel, lebo ma uz nevie platit a bude si to robit sam - DPH si spocita. uzavierku som zvedavy. Vlastne pride na to kedy mu pride 1.kontrola. Aj ked to DPH si ozaj asi dokaze spocitat sam.

 

Pr. 2

v roku 2008 mali vsetky firmy co im robim uctovnictvo kontrolu, vravim vsetky, trvalo to vyse 1,5 roka, co zakaznici chodili vystraseni s obalkami, mne to uz bolo aj jedno. Inak dobre dopadli a mam nejaky cas pokoj asi este rok. Ale zober si ked beriem ze je to nahoda, tak za dve,tri roky vedia urobit nasi 5 kontrolori kontroly vsetkym firmam. Bratislava ruzinov a stare mesto maju 114 kontrolorov,70 000 subjektov a za 8 mesiacov tohto roku 350 kontrol. Aby ich prekontrolovali aspon raz,jeden rok potrebuju cez 100 rokov.

 

A inac ti SDKaci nevidia problem v zacykleni (reginoalne mzdy ci uz st.uradnikov a min.mzdy) znizim minimalnu mzdy, klesne regionalna mzda, klesne regionalna priemerna mzda,klesne reginalna uradnicka mzda,ast. Nas okres 9600 nezamestnanych 2000 statnych uradnikov 3000 zamestnancov v sukromnej sfere ci zivnostnikov. 2000 robi v magnezitkach ,kde je 10 rokov rovnaka mzda v 96tom bola vyborna ale dnes je taka ista(nominalne, tu je najvacsi rozdiel aky budu mat ti ludia dochodok?, moja matka ci ote maju o 100eur nad priemer a oni po 10 ci 15 rokoch mozno 50 ci 100 podpriemer a robili to iste aby pochopili rozdiel do 200eur). Mna udivuje chapanie reality SDKacov, Bratislavcanov(nechcem pausalizovat). Regionalnu minimalnu mzdy by som aj privital - dufam ze u nas za nu nik nerobi aspon si znizi vymeriavaci zaklad pre odvody. Ale za moje dane aby platili mojmu lekarovi a ucitelovi menej a ja budem na to doplacat ani bohovi.

 

Mili Bratislavcania,

SDKci, dane platim rovnake dane ako vy za TV a Rozhlas. Ako sluzba Ok, mna drislak na 10-20 minut aj pobavi ale kto rozkzradne tie 2 miliardy? 1000 zamestnancov nieje z Revucej. Rozhlas je mozno ziskovy(moje penize mu stacia, nechce este aj dane), ale nepocuvam. Ale kvoli zastrckovemu zakonu som si obstaral aj TV a ale kvoli vasmu programu si musim priplatit 13 eur aj za nieco pozeratelne, a za tie peniaze ako viem tak Kosicania maju aj internet. vyfajcim krabicku cigariet asi ako kazdi bratislavcan, com mam z toho rozkradacskeho SND? Co mam tam dotovaneho buzeranta poskakujuceho na doskach? Ano pozriete si ho kvoli mne lacnejsie. Ok budovu som vam staval za 40 Sk za hodinu majte si ju ale aspon na prevadzku si zarobte. Iste aj od nas odite raz rocne si pozriet predstavenie zbor ucitelov. Stadionik?

 

Takto, nezavidim, nesiel by som do hypoteky na 30 rokov. Ale ak idete a splatite mate najeky majetok. tak isto ako zilincania mozno to maju o polovicu lacnejsie ale aj z nizsou hodnotou.

 

Ved ked si kupim starozitny nabytok aj z DPH zaplatim 100 viac ako vy za stolik z ikey. Ci ked si kupim ferari a vy skodovku v Trencine, tiez nezavidte. Ozaj si myslite ze ste nadludia?

 

Moj okres na tom nieje a ani nebude dobre sam sa nikdy nepozviecha, a regionalne mzdy su len vasou samovrazdou. Dam dve priklady v daslom prispevku.

 

V Bratislave som studoval, relativne mam ju rad(aj niektorych ludi) a som rad ze tam nie som. Ale nieje vam z vas trosku zle?

 

Dalsie prehlbovanie rozdielov?

My sme uz zdegenerovany okres. Financne , ludsky, materialne a ... My sme tak podvyziveni, ze sa nedokazeme vyhrabat - myslim ako okres - dve tri doliny. Ako jednotlivci a peniaze by tu aj boli, ale firmy,myslienky nie. Prkl. posledne dva mesiace po ceste do roboty sa tu deju dve akcie investicne. Zateplovanie prveho cinziaka(8.) , mame cele sidlisko mozno dalsich 50 co by sa mohli zateplit ale po tomto mohykane to mozno skonci, lebo niesu financie -samozrejme nemoze byt ani ziadna firma - od nas co by to robila. Ale keby bol niekto sikovnejsi a ked vidim to tenpo tej BB firmy(nevravim ze chlapy to flakaju, podla mna su sikovni, nemam scim porovnavat, ked robia tak makaju, ale tam sa nerobi,len lesenie stoji) . Je normalne ze zateplenie obycajnej stvorcovej osmicky trva odhadujem pol roka? Teda firma od nas by mohla z 10, 20 ludmi zateplovat len cinziaky desat rocia. Samozrejme sikovny clovek by musel vediet aj presvedcit aj zabezpecit financovanie.

 

A druha vec, robia u nas asi osvetlenie. Rozkopali u nas za dva tyzdne relativne dostatocnu vzdialenost. Ked som ich prvy krat videl myslel som si ze su to nasi aktivacni pracovnici, proste nasi obcania podopierajuci naradie. Aj ked zacali, videl som ked zacali. 3 kopali jeden podopieral, som myslel ze o 10 minut ich zlomi. Ale nie, boli to cigani,ale nie od nas otsorsovali ich z Brezna? Bolo ich zo desat a kopali kazdy den, sobota nedela, dusicky , stale. Ale vidno ze aj vedia kopat(tiez som to niekedy robil) ale vsetci to boli aj silni chlapy. mame tiez kopu ciganov,stovky, ale hned som vedel(poznam mozno 10) ,ze nie su nasi.

 

Proste ak zoberies peniaze z oblasti... mladi aj vzdelani tu nikdy nezostanu. Bez nich aj tich co odisli uz to tu nikdy nenastartujes. Ak zoberies aku kolvek korunu ci podporu , ci nepodporis, neozivis aby region bol hrdy a zivotaschopny to pomaly isto mozme zabalit. Ja by som nad nami palicu nelamal. Regionalne mzdy? Ja ziadnu mzdu ani podporu nepotrebujem, ale sa domna ani nestarajte, nic odo mna nechcite.

 

Mlady ujo SDkac

ci KDH ho dostane byt(nejaky chujko mestsky (karlova ves)bol dnes na markize po polroku(2008) dostal garzonku za pol roka a vyplatil ju 820 eur. ucitel nie. A potom chcu, takto chceli by ozobracovat Slovensko.

 

Niekedy som chcel stretnut u nas na chodniku Fica, neprisiel, ani SaSaci neprisli s kamionom. Ale Tvarosku s Beblavym, tych by som vyliecil, rozum nie ale Beblavy by isto prestal brblat. Nic hnusnejsie som este nevidel.

 

Kto ste ich volili? Nehnusite sa sebe?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Povalia si vladu a tliachaju hluposti.

Podľa L. Žitňanskej je v období do predčasných volieb dôležitá stabilita, pričom rozhodnutie o podobe vlády necháva na prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi. ,,Je to kľúčová úloha pre prezidenta. Ústavné konformné sú viaceré možnosti, či už poveriť súčasnú vládu, alebo vymenovať novú," povedala.

 

Ustavne komforne je odvolat vladu. Nechapem. Co to mame za ministerku spravodlivosti. Je to mozne? Inak Pink co si myslis o moznosti podania SaS porusenia zakonov opatovneho hlasovania o rozsirenia eurovalu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ustavne je vselico, ale vcera fico gaspimu odkazal ze ak urobi nieco ine ako ze necha dovladnut radicovu, tak bude mat problem :D

A k podaniu, na 99 % to nema sancu. Kazdy normalny vyklad lehoty sa tyka zakonov, kde to ma logiku. A okrem toho by aj tak zrejme slo o vyklad do buducnosti, podpisana zmluva je nad ustavou a ustavny sud ju nema ako zrusit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna gaspi prekvapi vsetkych a nedovladne. Ak ano len kvoli Ficovi. Ak nie tak kvoli tomu ze ju uz nikdy nechce vidiet(stretnut sa - je mu nesympaticka).

Ale ma aj povinost ju odvolat. Vam to vyhovuje tie lehoty? Sa nemusime dozit ani Centesa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odvolat ano, ale moze ju hned poverit aby vladla kym nebude nova vlada. A ked gaspi prekvapi ? Kludne, bude zabava na jeho triko.

Ziadna uradnicka vlada nema sancu ziskat podporu v parlamente, znamena to rozpoctove provizorium a plno dalsich problemov co mu vsetci otlcu o hlavu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano moze, nech aj je. Pani Radicova. Poverit a som zvedavy na program..Radicova sklamala ja by som vyskusal Figela. Ako sa povie nikdy nehovor nikdy. Zneho sa moze vyklut- len s..ny stary ujo.

 

Tyso ved si precitaj tie riadky ustavy, nemoze ju nicim poverit. Mozno upratovanim. Ale nema ziadnu moc ten prezident, je to babka. On ju moze len odvolat. To znamena poslat prec. A ano moze ju opat nominivat za premierku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž SDKU sa predvolebná kampaň naozaj "darí" :D

 

 

Hmotné rezervy predali platinu za štvrtinu, stopa vedie k SDKÚ

 

Správa štátnych hmotných rezerv predala v elektronickej aukcii 63 000 gramov platinových sitiek s prímesou rhodia za 667 000 eur, pričom trhová cena toho istého množstva platiny s rhodiom dosahuje až 2 425 000 eur. Platinové sitká kúpila firma Heneken. Osoba rovnakého mena ako jej 27-ročný majiteľ Michal Hudoba v roku 2006 kandidovala vo voľbách za SDKÚ. V Televíznych novinách o tom informovala televízia Markíza.

http://spravy.pravda...6_sk_domace_p29

 

:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

To asi ano... Miklos taktiez z tohoto pohladu nie je prave vyhra. Ale priestor vytahovat neobkukane a pritazlive xichty ako kralikov z klobuka asi tiez nie je.

 

Vies co je ale blbe? Ze sa dostavame zase na uroven cirkusovej demokracie. Uvedmoujeme si, ze strany maju nejake programy, nieco robia v realite, nieco od nich mozeme ocakavat - ale skoncime u toho, kto bude mat najsexi frontmana.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dzrinada "perlil"

http://www.aktuality.sk/clanok/196268/dzurinda-sas-vymysleli-ako-vytah-k-moci/

 

„SaS tak dlho hľadala novú agendu, až sa rozhodla pre antieurópsky populizmus. Je to viac ako jasné. Viete, s akými témami bodovala najmä pred mládežou pred ostatnými voľbami, že tieto veci nemali vo vládnom programe šancu,“

zaujímavé, čo to je to "antieurópanstvo"?

podľa mňa ten čo bol proti eurovalu, sa snažil EU zachrániť..

práve euroval je najlepší nástroj na zničenie EU

 

„Populizmus sa dostal do konfliktu s našim úsilím chrániť úspory občanov, s našim úsilím chrániť eurozónu aj EÚ. Záchrana meny a spoločného európskeho domu je v absolútnom záujme občanov Slovenskej republiky. Je mi veľmi ľúto, že politická strata, ktorej sme dôverovali, potopila vládnu koalíciu. To, čo urobila SaS, je neuveriteľne silný príklad, čo dokáže sloboda bez zodpovednosti.“ O SDKÚ-DS povedal, že je stranou, pre ktorú je sloboda najdôležitejšou hodnotou, „ale keď nedokážeme so slobodou zodpovedne naložiť, škodíme vlastnej domovine a ľuďom, ktorí nám dali dôveru“. SaS podľa neho v spojení so Smerom a SNS povalila vlastnú vládu.

tak toto je už "blablax" vyššej zložitosti

"ochrániť úspory občanov" - podporujeme infláciu, ktorá im tie úspory do mrte zožerie

"Záchrana meny a spoločného európskeho domu" - so "štvrtou rýšou" na večné veky a nikdy inak!!! HEIL HEIL HEIL!!!

"čo dokáže sloboda bez zodpovednosti" - občania SDKU je najzodpovednejšia, zodpovedne sme stopili platinu

"O SDKÚ-DS povedal, že je stranou, pre ktorú je sloboda najdôležitejšou hodnotou" - a kto si slobodu predstavuje inak ako my, ten bude nakopaný tam kde "slnko nesvieti".. a to v mene "slobody"..

"SaS podľa neho v spojení so Smerom a SNS povalila vlastnú vládu" - ehm..už od začiatku bolo jasné, že tý "huliči" do vlády ani nepatria, konečne sme sa ich zbavili

 

„Nakoniec je to príbeh SaS, internetovej strany, ktorá bola rýchlejšia, ako my ostatní a ktorá dokázala osloviť najmä mladých ľudí.“ Ústrednú radu vyzval, aby urobila maximu, aby občania podporovali etablované strany.

hm.. z určitého uhla pohľadu je tak "najetablovanejšou" stranou na slovensku.. komunistická strana.. dokonca viac ako SDKU..

 

„Vo voľbách bude ponúkať reálne riešenia existujúcich problémov ľudí. Budeme ponúkať nástroje, ako chrániť úspory občanov, ako brániť stabilitu meny, ale budeme ponúkať aj náš pohľad na formovanie nášho spoločného európskeho domu. Napríklad, aby pravidlá platili pre všetkých – aby platili pre malých a nových, možno aj chudobnejších, ale rovnako tvrdo aby platili aj pre starých, veľkých a bohatých. Iba vtedy budeme vedieť vyviesť Európu z problémov, do ktorých sa dostala.“

bohužiaľ keď sme zdvihli labky za euroval, vzdali sme sa akýchkoľvek právomocí riadiť ďalší vývoj.. teda okrem práva vyhlásiť štátny bankrot..

 

„Budeme ľuďom pripomínať, že my sme dokázali spravovať krajinu osem rokov. Problém nie je v tom, či ide o ľavicovú alebo pravicovú vládu. Problém je vždy v konkrétnej politickej strane, v konkrétnom politikovi.“

áno "dzuri".. "minimiki".. áno.. ty si skutočný a veľmi konkrétny "balvan" v SDKU

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako sa Dzurinda vyjadril, obetuje sa a povedie SDKU do volieb. nerobí to pre seba ale pre slovenský národ ktorý si to zaslúži. lebo on chce a vždy chcel pre Slovákov len to najlepšie.

a ja len dodám : ten chlap stratil zdravý rozum a úsudok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

http://www.sme.sk/c/...sa-nepytal.html

 

Toto chce ozaj niekto volit? Ako on tvrdi ze cital ciastocne gorilu ja som ciastocne cital ten rozhovor. Ale trosku za polkou ma to vyhodilo.

 

Predychal som citam dalej.

"Veľmi sa mýlite a teraz vás prvýkrát ťaháme za fúzy, lebo na žiadnom politickom grémiu pán Mitrík odhlasovaný nebol. Je to osobný výber pani premiérky."

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov