Skočiť na obsah

SaS - Richard Sulík


Sniper

Odporúčané príspevky

Aký máte názor na ekonóma Richarda Sulíka, resp. názory na jeho názory a ako vnímate jeho novú stranu Sloboda a Solidarita? Čo som predbežne čerpal informácie z viacerých zdrojov, malo by ísť o stredopravú stranu, alternatívu k SDKú a protipól Smeru. Celkom sa mi to celé pozdáva. Som zvedavý na preferencie strany krátko pred voľbami 2010.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemajú šanc, SDKÚ natoľko nezakopla , aby stratila nejaké to % voličskej základne, nové strany v politickom spektre od stredu do prava nemajú nádej získať v parlamentných voľbách to povinné minimum, tam sú a zostanú voličmi kooptované SDKÚ DS,KDH,SMK skulinka sa ukazuje v SMK, kde sú obrovské problémy o ktorých naša tlač píše iba minimum, ale priatelia z tejto strany Dunaja tvrdia, že už to tam praská vo švíkoch ... a ak Béla B. prejde na stranu nespokojencov a nepodarí sa odvolať Pála C. , tak bude nová strana, a tá by mohla mať šanc tých 5% a viac..... to by mohla byť jediná nová strana v parlamente SR po voľbách 2010 na úkor SMK.... čo vyhovuje faktický všetkým polotickým subjektom v Národnej rade SR.

Ukazovalo sa , že SDKÚ po prezidentských voľbách nezvládne nátlak Radičovej na líderku strany, zvládli to perfektne a Radičová ostáva v hlavnom tíme s úlohou získať čo najväčšie množstvo voličov, hlavne prvovoličov, mladých ľudí, voličov z juhu Slovenska ...a čo zato ? ... podpora v nasledujúcich prezidentských voľbách a v prípade účasti v ovláde 2010 , tak ministerské kreslo.... ale v politike nikdy nehovor nikdy, takže čakám na osobné vyjadrenie pani Radičovej tak asi do leta, ak nezahlási vznik nového politického subjektu, ale najskôr nie , je to veľké riziko.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som bol dlhé roky tvrdý zástanca SDKú, ale v poslednej dobe začínam mierne pochybovať. SaS sa mi začína pozdávať ako celkom dobrá alternatíva. Zo stredopravého spektra tam nie je veľa možností.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel buď realista, aj mne sú sympatické reči pánov okolo Sulíka a Sulíka ako takého, ale zásluhy sú u Dzurinda - Miklóša and comp. a pravdu povediac ak by som nevolil KDH , pretože tam sa očakávajú veľké vyhlásenia nového predsedu Figeľa, tak dostanú môj hlas opätovne SDKÚ DS... ale Miki môj rodák sklamal a tak dám svoj hlas KDH, naposledy to bol ešte Janko Čarnogurský, potom už iba Miki...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netvrdím aby si dával KDH , to je tvoja vec, ja len hovorím, že som bol voličom Jana Čarnogurského, potom Mikiho 3 x , a teraz sa vraciam do košiara, kde bude pastierom Figeľ ... a to je ten správny chlap na správnom mieste v KDH....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to sme sa teda pekne posunuli . . .

keď volič KDH je ochotný dať hlas SaS

čiže "konzervatívec" libelárom,

ale aspoň to je pekným a dovolím si povedať, že aj pravdivým zrkadlom,

kde sa súčasné KDH nachádza

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja nemam na vyber len Sas a ked sa pozriem na

 

http://portal.statistics.sk/files/Uvvm/y20...preferencie.pdf

 

tak maju co robit, musia sa viac zviditelnit v rozhlase a v televizii. Len 4-5 ludia vybrali nieco ine ako strany v tabulke.

 

Mne je znamejsi z internetoveho prostredia Mihal ako Sulik. Je to "expert na odvody" a na porade .sk(forum pre uctovnikov a siroku verejnost 127 000 clenov a teraz je pripojenych 600 uzivatelov) ma medzi uctovnikmi,mzdarmi(robi im skolenia) celkom dobre meno.

 

http://blog.aktualne.centrum.sk/blogy/joze....php?itemid=489

 

Sulikove blogy su tiez dost citane a neskor komentovane, vie zaujat.

 

Som zvedavy na nove preferencie, lebo sa mi nechce verit zeby SaS ci palkovci nezaujali aspon 18 ludi. :lol:

Prieskumom neverim a uvidime co ukazu eurovolby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a ako vnímate jeho novú stranu Sloboda a Solidarita?

Strana založená rok pred parlamentnými voľbami ktorá (zatiaľ) ponúka, možno až na Sulíka, samé nové, nie prliš známe tváre nebude mať veľké šance presadiť sa do najbližších parlamentných volieb. Strana môže mať v mnohých aspektoch zaujímavý program, ale to na jej úspech asi stačiť nebude.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Strana založená rok pred parlamentnými voľbami ktorá (zatiaľ) ponúka, možno až na Sulíka, samé nové, nie prliš známe tváre nebude mať veľké šance presadiť sa do najbližších parlamentných volieb. Strana môže mať v mnohých aspektoch zaujímavý program, ale to na jej úspech asi stačiť nebude.

Mozno nie, ale staci trochu popremyslat(pr. nad programom - ja ho nepoznam), mozno ani nemusis a sa tam dostanu.

Kazdy normalny clovek nema alternativu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Voličovi, väčšinou ani tomu "normálnemu" nestačí iba program, nech je akýkoľvek. Potrebuje aj tváre ktoré tento program zosobňujú. V prípade SaS ide prakticky o neznáme tváre. Koľko úspešných strán postavených na jedinej známejšej osobnosti tu vzniklo takto pomerne krátko pred voľbami napríklad za posledných 10 rokov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Voličovi, väčšinou ani tomu "normálnemu" nestačí iba program, nech je akýkoľvek. Potrebuje aj tváre ktoré tento program zosobňujú. V prípade SaS ide prakticky o neznáme tváre. Koľko úspešných strán postavených na jedinej známejšej osobnosti tu vzniklo takto pomerne krátko pred voľbami napríklad za posledných 10 rokov?

sas ma sancu, zober si ludi normalnych co by aj sli volit(kolko ich ci bude?40 % nevoli mozno pritiahnu z nich 2% z SDKu 3% a nas ostatnych 2%)), ale koho, Smer Fica, Meciara a HZDS, SNS , ci Hrusovskeho s brockom?, sibnuteho madara ci Dzurindu? Ich podla mna voli len idiot a nezorientovany.

 

ktore su tie tvare? Simko, Markiz, novinarka, Palko a pod? odpadlici?

 

Mas tu novu stranu, v jednej oblasti aspon trochu uvedomeli, vedia ako by sa to malo robit, ja s nimi suhlasim.

chcem ist volit a nemam na vyber. Verim ze v oblasti moralky su na vyssej urovni ako najvyssie postavena latka Radicova. :lol: ze ich nepodporuje Lasica, Skrucany , tublatanka, ci Raz? To mi nevadi to je plus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som sa tesil na novy prieskum a vraj uz nebudu.

 

http://spravy.pravda.sk/smer-pada-strhol-s...1_sk_domace_p29

 

Ale som vravel, ze Fico pojde dole.

 

V aprílovom prieskume, ktorý úrad už nezverejnil, podľa informácií Pravdy klesla podpora Smeru na zhruba 40 percent. Prepad sa začal už v marci, keď z februárových 46 percent išiel Smer dole na 43,7. Naopak, opozičná SDKÚ si v apríli mala polepšiť z 12,5 na asi 18 percent. Benkovičová prieskum nepoprela, spresnila, že zber dát sa uskutočnil od 1. do 8. apríla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

kam sa podela SaS ?

po voľbáh do europarlamentu zmizli z novín a zo správ a ani vidu ani slychu

mali by trochu ukazovať tváre, aby si ľudia navykli na to, že sú ... takto vidia všade len fica a slotu a spol.

môžu mať sebelepší program, keď chýba, kto by ho vykrikoval a ukazoval sa pred kamerami, kde je Sulík ? za chvíľu sú voľby, fico by musel minimum umrieť, aby ich zasa nevyhral

SaS nemalo šancu, ani ju nebude mať, keď ich nikto nebude poznať, vynorili sa a ponorili

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naposledy dali o sebe vedieť asi v súvislosti s tým, že strana zvolila svojho predsedu aj za predsedu výboru pre prijímanie nových členov. Sulík bude mať sám pod kontrolou vstup každého nového člena do strany, čo v prípade strany, ktorá nemá zrejme ani 200 členov ešte nie je problém...

 

Cez leto si možno dávajú Sulíkovci v médiách pauzu. Ale nejaké tri mesiace pred regionálnymi voľbami budeme o nich zrejme znovu viac počuť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/clanek.phtml?id=1185488&online

 

Game, ja som ich ani v minulosti nevidel v novinach ci spravach. Dokonca v nasom 13 000 meste nemali ani bilboard( a to palko s plesatym spekulovali ci bude a nebude europa), vraj v Bratislave boli v tejto oblasti aktivni. Tak aj dopadli, ziskali 51 hlasov, okrem seba som im nasiel 4 dalsie(doviedol k urne).

 

Ale to je hnus nasich medii. Ze uprednostnuju SNS ci Fica oproti nim. Pr. z KDH som videl exministra ked mu zrusili sud, a Brocku v temach okolo II. piliera. Toho Brocku ako som v minulosti kritizoval(v minulost bol trapny) , sa zlepsil, bol lepsi ako Tomanova. :lol: Ale nie, casto ma aj zaujal pozitivne.

 

Dalsiu tvar SaS mozes vidat

 

http://blogy.etrend.sk/mihalblog/danove-a-odvodove-tipy-jozefa-mihala-30./171877.html

 

tomu som zohnal 4 preferencne hlasy a celkovo ich mal 2 600 ci 2 800. To ma sklamalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani ja som ich priveľmi pred voľbami nevnímala, vlastne tak skutočne som začala až keď ste im tu dávali budúce hlasy

a to priebežne čítam správy, viac menej sledujem čo sa deje aj mimo slotu a fica

to, že sa objavuje ktosi z nich v etrende, je pre minimum 50 -60 % voličov tu úplne jedno, vôbec to nevnímajú

a propagovať sa treba, nie sú natoľko známi, aby hocičo zvládli bez toho, aby boli viditeľní

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proste par milionov,ktore by na kampan mali sluzit(SaS dala do kampani 6,5 miliona - radicova s pretekarom 10?), resp. su ohranicene zakonom nestacia. V tomto byznise ide o stovky milionov(preto su tak snazivy Slota s HZDS a sa im to oplaca(vracia), samozrejme netreba zabudat na ostatne strany, aj ked niektore maju stabilny elektorat ved uvideme).

 

Proste kym nebudu skorumpovatelny, ci priatelsky firmam zadavatelom reklamy, ci mafianom,neprerazia. Nepustia ich do medii. Ale hlavne musia na sebe este vela makat, odpoved na otazku, ze teraz sa neviem vyjadrit, ktejto problematike nemam nazor, je uprimna a spravna, ale mali by to cim skor zmenit.

Prikl. Sulika sa pytali ci 11/9 bol insidejobe, odpoved neviem. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

http://tv.sme.sk/v/12778/sas-ma-jeden-mandat-sulik-je-spokojny.html

 

Neviem co tam hovori,nejde mi zvukova karta. Ale dnes som ho pocul a videl v relacii na telo.

Ci boli pre nich volby uspechom. neviem, tazko mohli byt uspesni, ide ozaj o iny druh volieb ako su parlamentne. Ale ten argument s 5,9% kruzkov. Sa mi zda, ze mali najviac vlastnych kandidatov, ako dobre rozhodnutie, aspon si overia, kto za co stoji v reali. No ten argument ze prvykrat prekrocili 5% hranicu nema zmysel. Nic neprekrocili.

 

Ja som mal moznost zakruzkovat troch kandidatov. Vedel som o jednom koho chcem(nezavisla), potom som medzi 37. nadabil menami nadabil na nejaky SaS, kruzkoval som, a ako som sa ponahlal, volil som aj so synom a zenou, tak som chcel zakruzkovat este niekoho(bol tam aj dalsi SaS, len som ho nevidel), som videl ze 29 rokov, pekar, neviem si spomenut ani na nazov strany.

Proste aj keby som sa mohol rozhodnut kruzkovat troch SaSov(neviem ci bol aj treti), ale niekto(vacsi okres-obvod) ich mozno mohol zakruzkovat aj osmich. Ten ich uspech nema ziadnu vypovednu hodnotu,resp. velmi malu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

http://spravy.pravda.sk/sulikovci-klopu-na-dvere-parlamentu-d7t-/sk_domace.asp?c=A091217_112807_sk_domace_p29

 

Pre sulikovcov dobre spravy, nech sa len ten nadpis odrazi aj v realite.

 

Ked som si robil analyzu volieb do VUC(BB), tak kandidati SaS zaznamenali velmi slusne vysledky v okresoch BB dosiahli 14 000 kruzkov, KDH-SDKU cca 28 000 a SMER HZDS 30 000 kruzkov, celkovo 14% pre SaS, a este okres Brezno bol zaujimavy, tam SaS dosiahla 4000 kruzkov(4 kandidati, asi 10% z celkovych hlasov v okrese)), SNS 5000 kruzkov(3 kandidati a dvaja zvoleni poslanci) a koalicia SDKU - KDH 6 000kruzkov (5 kadidati,0 poslancov), HZDS so smerom mali okolo 10 000.

Ostatne okresy uz to bolo slabsie v tych vacsich(pr.ZV, RS)mali okolo 5%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sulíkovci by sa už mohli začať trochu prezentovať, zatiaľ je to len prelievanie ako smk - most.

ako pozerám na tú tabuľku, vo voľbách bude mať sns svoju klasiku, kdh svoju klasiku, smer svojich 35 percent a všetci ostatní relevantní tesne nad 5

to bude pekné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to smutné ale SaS je naozaj málo zviditeľnené. Poraziť tento skorumpovaný, rodinný a mafiánsky bordel bude chcieť veľa odhodlania a veľa práce. SaS je možno nový začiatok tejto práce. Sú tam rozumní ľudia a konzultoval som s nimi školstvo a šport na Slovensku. Na ekonomiku majú super odborníkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov