Skočiť na obsah

Zjavenia, zázraky a viera


rmvn

Odporúčané príspevky

.....naplnilo sa posolstvo zjavenia?....podla mna ano. Predo sa tomu tak niekto brani?.....

 

Kto sa bráni? Ja sa napríklad nebránim, ale celé sa mi to vidí vymyslené a pritiahnuté za vlasy, ale nech sa modlia k čomu chcú, to neublíži. Keď niekto chce a má mu to pomôcť, nech ide po kľačiačky už odtiaľ z domu až do Fatimy. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.................položil si otázku, či sa naplnilo fatimské posolstvo - hovoríš, že áno.

 

čo sa podľa teba skutočne v skutočnosti naplnilo?

 

Nechce sa mi to opisovat z nejakeho mojho pocitu, tak sem davam postupnost aj z kusom historie....

 

http://www.magnificat.sk/fatima-a-zasvatenie-ruska-fakty/

 

 

 

 

Kto sa bráni? Ja sa napríklad nebránim, ale celé sa mi to vidí vymyslené a pritiahnuté za vlasy, ale nech sa modlia k čomu chcú, to neublíži. Keď niekto chce a má mu to pomôcť, nech ide po kľačiačky už odtiaľ z domu až do Fatimy. 

 

v com vidis tu vymyslenost,........v tom ze deti?.........si ale uvedom, ze iba dieta ti povie to, co vidi a pocuje, bez bocnych umyslov, len aby s toho malo ono osobne prospech....teda v tej jednoduchosti v akej boli a zili spominane deti v tom case.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v com vidis tu vymyslenost,........v tom ze deti?.........si ale uvedom, ze iba dieta ti povie to, co vidi a pocuje, bez bocnych umyslov, len aby s toho malo ono osobne prospech....teda v tej jednoduchosti v akej boli a zili spominane deti v tom case.

 

na to že sú to deti a od toho niečo odvodzovať, že nevedia klamať je podľa mňa blbosť. deti klamú len sa tak zelená. a vymýšľajú si tiež bez problémov a ešte lepšie ako dospelí. Na tom by som to nestavala absolútne. 

Ale zasa na čom sa tam dá nejak stavať. Iba na viere. Ľudia sa modlia k čomukoľvek, kde tu sa im niečo zjavuje. Keď vedúci predstavitelia povedia, že to tak bolo, tak tam nie je o čom premýšľať a zjavenie sa stalo. :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo je ovšem v prípade zjavení aj tak, aj úplne naopak - cirkev zaobchadza v novších dobách so zjaveniami opatrne, je ich hodne, ktoré odmieta uznať za skutočné, prave zjavenia, ale veriacim to neprekáža...

konajú veľké púte na miesta domnelych zjaveni a nenechaju sa odhovoriť ani cirkvou, dokonca ani autoritou pápeža...

Veriaci potrebuju k svojej viere zjavenia, a vtedy je na to aj autorita cirkvi príliš málo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo, magnificat :)

 

 

V roku 1992 ďalší pokus o puč, tentokrát zosadiť Jeľcina. Jeľcin a ešte zopár stoja takmer s holými rukami proti plnej sile ruskej komunistickej armády. Ani jeden jediný nezomrie.

 

Prvy puc prebehol v auguste 91 a druhy v oktobri 93, zomreli desiatky ludi. O puci v roku 92 vie asi iba Panna Maria Fatimska.

 

 

Na Vianoce je komunizmus v Rusku vyhlásený za ilegálny.

 

Komunisticka strana Ruska normalne existuje, ucastnila sa kazdych parlamentych volieb a v poslednych ziskala 42 mandatov v statnej dume. 

 

Inac tvrdit, ze udalosti z dejin (trebars aj vymyslene) sa deju skrz nejaku nadprirodzenu bytost, to je vlastne nepriestrelna argumentacia, ale aspon vieme, kam si chodi informator po rozumy. Kontroval by som hadam iba tak, ze Panna Maria Fatimska ma na svedomi Sulika a Matovica. 

 

a k magnificatu este takto:

 

https://dennikn.sk/416313/kotlebov-kandidat-nebude-dalej-ucit-nabozenstvo-cirkev-nim-uz-nerata/

 

 

Culen kandidoval za fasistov z 38. miesta, do parlamentu sa nedostal a tak robi asistenta poslancovi Kolesarovi, ktory to, proti comu bojuje nedokaze ani vysklonovat. Jeho predvolebny letak:

http://hnonline.sk/galeria/3675-kotlebovi-poslanci/b18973211581ce3e597da0bb7205a321

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechce sa mi to opisovat z nejakeho mojho pocitu, tak sem davam postupnost aj z kusom historie....

 

http://www.magnificat.sk/fatima-a-zasvatenie-ruska-fakty/

lenže v tomto prípade bol zaujímavý práve ten pocit, nakoľko si napísal, že podľa teba bolo posolstvo naplnené...

 

tak sa pýtam teba, informator... pretože nech je to akákoľvek stránka, tvári sa oficiálne, je verejne na nete, vyjadruje sa síce viacmenej k téme fatimského zjavenia, trochu senzačné správičky vyrába zo všetkého, čo má poruke (Ani jeden jediný nezomrie.) hoci kto si tie časy pamätá - diali sa veci tak aj tak, dejú sa aj civilizované zmeny a pokusy o zmeny....

a aj vymyslené senzácie, keď nám tá škaredá história nedodala skutočné... tak doplnime, nech je to pekné celistvé.

 

a to ešte nehovoriac o ďalších článkoch, ktoré magnificat prezentuje, prakticky všetky bez autora a anonymne.

 

bez fatimského zjavenia by sa boli odohrali prirodzene zmeny, keď dozreli... história sa deje v cykloch, keď dozreje jedna éra, strieda ju druhá, a prirodzená potreba v niečo veriť sa u ľudí len tak nestráca - a zakázané chutí najviac. nikto sa tomu nečuduje, že po páde ZSSR a uvoľnení zvierania socializmu na sovietsky spôsob sa ľudia vrhli do kostolov a do seminárov namiesto zjazdov KSSZ.

prirodzený proces.

nastal aj u nás, u nás už sa skľudnil, teraz nastal boom módy ukázať sa v kostole, to sa teraz patrí - tak, ako sa to predtým nepatrilo. história, dejiny ... píšu ich víťazi.

 

okrem toho sám tajomný autor toho článku napísal, že II. posolstvo sa ešte nenaplnilo.

 

no dobre . ale kto to v tom magnificate píše?

kto za teba hovorí pod anonymným menom (dopisovateľ)? prečo sa nepodpíše, nepredstaví, nepovie, odkiaľ čerpá informácie?

 

Aký "autor" píše tie trochu tendenčné, trochu nafúknuté, trochu nacionalistické, trochu primyslené správy?

 

takže stále by ma zaujímala tvoja osobná odpoveď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

...tie vyslovene proroctva boli vyslovene pred udalostou, ktoru prepovedali a nie doplnene po tej udalosti, co predpovedali a taktiez ziadost o zasvatenie Ruska (statu a nie toho nasho v BA), bola vyslovena uz v juli.....myslis ze to iba tak sa malo Rusko zasvatit?.....ja ozaj doteraz nepoznam iny dovod, ako ocakavane udalosti, teda komunisticky pogrom a jeho rozsirenie prakticky do celej europy a inej casti sveta. Odkial by to niekto vtedy (ked uz nebudem teda opisovat videnie deti) v tej "nevzdelanej" casti europy vedel resp. ocakaval takyto trend vo svetovej ideologii? Uz len toto je dovod, aby sa tato udalost nevysvetlovala nejakym vedeckym predpokladom ....aj ked sa da vsetko spochybnit a prekrutit.....ja t vidim a citim takto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o zasvätení Ruska si vlastne nemyslím nič... podobne ako som spomenula tam kdesi vyššie, kde pred nejakým desaťročím

(r. 1942 celý svet, roku 1964 celý ľudský rod)

bolo zasvätené celé ľudstvo nepoškvrnenému srdcu panny márie - na základe čoho? a pýtam sa znova: pomohlo to ľudstvu?

 

Portugalsko je svojím spôsobom zvláštna krajina - kedysi tvorili Trojdohodu tri krajiny: Portugalsko, Rusko a Francúzsko...

neskôr sa k nim pridali ďalšie, ale Rusko malo v Portugalsku veľký vplyv, aj forma po revolúcii v Rusku, aj samotný kult Lenina, a posrtugalská komunistická strana má istý vplyv a slovo dodnes.

 

ovšem ja sa zasa musím vrátiť k tomu, čo tie deti roku 1917 počuli - čo sa ovšem nie všade píše, z malých detí jedno niečo videlo, ale nepočulo, druhé nič nevidelo, ale počulo zvuky, a Lucia vraj videla veci vnúotrným zrakom...

Kardinál Ratzinger, prefekt Kongregácie pre náuku viery, neskorší pápež Benedikt XVI. v roku 2000 napísal dokument o zjavení vo Fatime:

 

Kardinál v dokumente priblížil podstatu zjavení. Odborníci rozlišujú na tomto poli tri formy vnímania alebo „videnia“: videnie zmys­lami, teda vonkajšie telesné vnímanie (visio sensibilis), vnútorné vnímanie (visio imaginativa) a duchovné videnie (visio intellectualis). „Je jasné, že pri videniach v Lurdoch, vo Fatime nejde o bežné vonkajšie zmyslové vnímanie: obrazy a postavy, ktoré sú videné, sa totiž nenachádzajú vo vonkajšom priestore, ako sa tam nachádza napríklad dom alebo strom,“ vysvetľuje kardinál Ratzinger. To je zrejmé napríklad pri videní pekla, ktoré Lucia opísala v prvej časti fatimského tajomstva. Možno to však dokázať aj v iných videniach, predovšetkým tým, že ich nevideli všetci prítomní, ale iba vizionár. Je takisto zrejmé, že nejde ani o intelektuálne videnie bez obrazov. Ide teda o strednú kategóriu, o vnútorné vnímanie, ktoré iste malo pre vizionára silu prítomnosti.

písali o tom Katolícke noviny: http://www.katolickenoviny.sk/24-2015-fatima-maria-po-sto-rokoch-hovori-k-svetu/ okrem mnohých iných.

 

a pri poznaní toho, ako popísal kardinál Ratzinger vízie pri Fatime, sa znovu vráťme k deťom:

 

prvá bola vízia pekla - to je pre prakticky negramotné malé deti skutočne to pravé orechové / viacero zdrojov hovorí o ich negramotnosti /...

a negramotná Lucia vo veku 10 rokov videla a počula a sprostredkovala doslova toto - pri druhom zjavení:

 

Vtedy nám Panna Mária povedala: «Videli ste peklo, kam sa dostávajú duše úbohých hriešnikov. Aby ich zachránil, chce Boh vo svete zaviesť úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Ak ľudia urobia, čo vám poviem, veľa duší sa zachráni a bude mier.
Vojna sa chýli ku koncu. Ak neprestanú urážať Boha, vypukne za pontifikátu Pia XI. nová, krutejšia vojna. Až uvidíte noc ožiarenú neznámym svetlom, vedzte, že to je veľké znamenie, ktorým Boh dáva najavo, že potrestá svet za jeho zločiny vojnou, hladom, prenasledovaním Cirkvi a Svätého Otca.
Aby sa tomu zabránilo, prídem požiadať o zasvätenie Ruska môjmu Nepoškvrnenému Srdcu a o zmierne sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci. Ak ľudia splnia moje želanie, Rusko sa obráti a bude mier. Ak nie, bude Rusko šíriť svoje bludy po svete a Svätý Otec bude musieť veľa trpieť, rôzne národy budú zničené.
Ale nakoniec zvíťazí moje Nepoškvrnené Srdce. Svätý Otec mi zasvätí Rusko, to sa obráti a svetu bude dopriaty na nejakú dobu mier. Portugalsko si zachová svoju vieru.»

je to zdroj, ktorý si sem postol ako prvý: http://www.maria.sk/zjavenia-panny-marie-vo-fatime#Druh%C3%A1%20%C4%8Das%C5%A5%20tajomstva%20hovor%C3%AD%20o%20bud%C3%BAcnosti.

 

10 ročné negramotné dievča z centrálneho vidieka na výspe Európy.

 

ale to ešte nič nie je... chudera malá Hyacinta mala roku 1919, tesne pred smrťou na španielsku chrípku, víziu - smrteľne choré ani nie 9 ročné dievča:

 

Hyacintka ochorela. V roku 1919 má ešte zjavenie a Panna Mária jej v tomto zjavení presne povie dátum, kedy zomrie a povie jej ešte niečo, o čom sa tak málo hovorí v dnešných časoch a je to veľmi aktuálne na túto dobu:

"Keby ľudia vedeli, čo je večnosť, urobili by všetko možné, aby zmenili svoj život. Prídu módy, ktoré budú urážať Pána Ježiša. Osoby, ktoré slúžia Bohu, nemôžu byť otrokmi módy. V Cirkvi nieto miesta pre módu. Pán Boh je vždy ten istý. Hriechy, ktoré privádzajú do pekla toľké duše, sú to hriechy nečistoty.

Lekári nemajú svetla, aby uzdravili chorých, lebo nemajú Božiu lásku. Kňazi musia byť čistí. Veľmi čistí. Neposlušnosť kňazov a rehoľníkov voči vlastným predstaveným a voči sv. Otcovi sa veľmi nepáči Pánu Ježišovi."

 

kedy to komu dievčatko v delíriu povedalo týmito slovami? keď jej najprv presne oznámia dátum smrti... 9 ročnému negramotnému na smrť chorému dieťaťu.

 

tie slová, vetné konštrukcie, samotný čiastočne politický postapokalyptický text, ktorý by bol pre mnohých dospelých orieškom? ale no tak.

 

 

takže mi je v podstate jedno, či a ako sa malo Rusko zasvätiť... ruský ľud bol hodne veriaci, a hodne chudobný, a dejiny priniesli, čo priniesli... či pomohlo nejaké zasvätenie, nevieme, a zasvätenie celého ľudstva zatiaľ prinieslo kdečo, len priveľa šťastia ľudstvu nie.

 

ale tie texty pre negramotné malé deti, a vysvetlenie kardinála Ratzingera o povahe Luciiných zjavení trochu, aspoň trochu by malo pohnúť k premýšľaniu.

v podstate, ako som už písala, je fatimské zjavenie a jeho doslova uctievanie v poriadku - ľudia to potrebujú. niekto sa utieka k svätým horám, niekto k Fatime, niekto k zázračným prameňom, to všetko je v poriadku.
ale čo kto komu povedal pri vízii "vnútorného vnímania", v skutočnosti vážne nie celkom vieme, aj keď svojim víziám Lucia verila celý svoj dlhý poctivý život.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To co si sem dala...myslim tie citaty.....je v poriadku a ja s knim nebudem vyjadrovat, preoze nie je na to z mojej strany dovod. No ked sa nad tym zamyslis.......sama pises o nejakom zamysleni sa.....tak ako je mozne ze tie negramotne deti to popisali takym slovnikom?...........podla mna ich nieco tak "vzalo" ze si to dokazali tak presne zapamatat a nasledme to aj popisat.  A nakoniec ta Lucia, ktora sa dozila uz urciteho vedeckeho pokroku a vobec nazapochybovala o svojich "viziach"...ako si to ty pomenovala.....nedali sa vysvetlit u nej nejakym manipulativnym podvodom, aby si oni (tie decka)  mysleli a uverili bez pochyb v to, ze vidia a pocuju to, co vidia a pocuju...teda ziadny sen, ale realita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 No ked sa nad tym zamyslis.......sama pises o nejakom zamysleni sa.....

uhm, a zamyslel si sa? :)

 

tak ako je mozne ze tie negramotne deti to popisali takym slovnikom?

veru, to je tá správna dobrá otázka... teraz sa ešte nad ňou skutočne zamyslieť :)

 

zrejme má cirkev a pápeži hodne dobrý dôvod, aby len tak spakruky neuznávali zjavenia, ku ktorým sa bez ohľadu na autoritu cirkvi valia s rezňami a autobusmi záľahy veriacich... nič proti nim, život je ťažké bremeno.  ovšem cirkev sa priveľmi neponáhľa uznávať zjavenia, niekde je vážny dôvod. takže sa skúste poriadne zamyslieť, aký. a prečo povedal František aj nedávno o Mežugorí, čo povedal. Luciu, jej vízie a technologický pokrok by som do jednej vety nedávala... priveľmi to nesúvisí s jej životom a vierou vo vízie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ty si sa zamyslela?......alebo si mozno iba myslis, ze si sa zamyslela :)

 

A ano, ta otazka je spravna....ja som sa sam seba spytal a aj som si opovedal a vyslo to pozitivne pre Luciu a spol.

A co sa tyka tych uznania zjaveni zo strany cirkvi, tak s tebou suhlasim a taktiez toto Fatimske cirkev neuznala "spakruky", pretoze aj v cirkvi su  rozumny ludia....hoci to u ateistov nic neznamena :)

 

Deti nedokazu klamat a ak ano, tak iba zo strachu pred trestom za nieco zle, ale urcite nie zo ziskuchtivosti, ako nejaky "vyzrety" jedinec.....preto aj ta opatrnost zo strany predstavitelov cirkvi....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ty si sa zamyslela?......alebo si mozno iba myslis, ze si sa zamyslela :)

ja áno... myslím, že dôsledok toho je jasný z hľadania, záverov, argumentácií, hľadania podkladov a dôkazov a hlavne pokladania otázok, na ktoré hľadať odpoveď a nachádzať argumetačne a dôkazmi podložené odpovede je zvyčajne práve dôkaz premýšľania a zamýšľania sa nad vecami... aspoň to tak doteraz fungovalo a platilo.

snáď to tak platí stále.

 

deti dokážu klamať, deti si dokážu vymýšľať, deti majú bohatú fantáziu, bohatý vnútorný život, mnohé bohatší, než ktorýkoľvek dospelý kedy bude mať...

deti prežívajú ako skutočnosť a realitu virtuálnych kamarátov, tvoria si virtuálne svety, vážne sa zhovárajú s bytosťami, ktoré si vytvorili samé vo svojom súkromnom detskom svete a veria v ich skutočnosť.

 

kto zabudol, že bol dieťa, alebo ako dieťa nemal vo svojom živote vymyslený svet a vymyslených kamarátov a postavy okolo seba, ... vlastne si také dieťa ani neviem dosť dobre predstaviť.

ovšem si viem veľmi dobre predstaviť a poznám veledôležitých dospelých, ktorí dokonale zabudli, že boli deťmi...

 

toto píšem ovšem preto, že "klamstvo" detí je mnohovrstevná záležitosť, a nepremýšľať nad možnosťami, o akých píše napríklad kardinál Ratzinger - jasnejšie to už ani nemohol napísať - je dospelácky hriech sám osebe.

 

kto chce bez kritiky veriť čomukoľvek, nikto mu v tom nezabráni a kľudne môže.

ale potom nemá právo povedať, že nad vecami premýšľal, pretože to je viera... napriek tomu, ako vysvetľuje kardinál, vtedy funkciou vlastne hlavný inkvizítor / oficiálne sa funkcia volá ináč, ale je to zástupná funkcia, už sa to nevolá tak nepríjemne/ .... teda napriek tomu, ako kardinál Ratzinger popísal veľmi jasne a čisto skutočnosť Luciiných zjavení, a napriek tomu nad tým nepremýšľať, je len a len čistá viera a čiastočne - odvážim sa povedať: nadutosť, veledôležitosť, podivná neotrasiteľná istota len vo vlastnej pravde bez zaváhania a bez toho, aby dotyčný čo len chvíľu skutočne premýšľal

 

takže kto sa vlastne vôbec nezamyslel, si ty, milý informator, nie ja. ja obchádzam otázku z každej strany, snažím sa dopátrať, ako a prečo, a v žiadnom prípade sa k téme nevyjadrujem posmešne či neúctivo... ty len z jednej a otáčaš ju neustále dokola - došiel si k tomu, že veríš, a hotovo.

v poriadku, nikto ti to neberie.

ale neber tým druhým schopnosť premýšľať.

 

a ešte sa mýliš aj v ďalších tvojich záveroch - píšeš:

" Deti nedokazu klamat a ak ano, tak iba zo strachu pred trestom za nieco zle, ale urcite nie zo ziskuchtivosti, ako nejaky "vyzrety" jedinec.....preto aj ta opatrnost zo strany predstavitelov cirkvi.... "

s klamstvom detí je to úplne ináč, než si ty myslíš, to sme nakúsli tam vyššie, aj keď len čiastočne a je to omnoho zložitejšie, než tvoje jednoduché videnie,

a nie - nie preto je tá opatrnosť pri uznávaní zjavení zo strany cirkvi... má to iné príčiny, v samotnej náuke viery... a je to zložitejšie, cirkev to vysvetľuje komplikovane aj jednoducho aj zložito zároveň, z viery v zjavenia, ktorým veria státisíce veriacich, sa nedokáže vykúpiť ani pápež, veriaci ho môžu milovať, ale zjavenia si vziať nedajú... tak v tom cirkev lavíruje ako sa dá.

 

:klobuk:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od ludi je veru tazko ziadat, aby boli aspon v zaklade racionalni a kriticki.
Od cloveka, ktory veri (ze zena, ktora pochadzala z partnerovho rebra sa rozpravala s hadom a zjedla ovocie, ktore jej ponukol) este tazsie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..............takže kto sa vlastne vôbec nezamyslel, si ty, milý informator, nie ja. ja obchádzam otázku z každej strany, snažím sa dopátrať, ako a prečo, a v žiadnom prípade sa k téme nevyjadrujem posmešne či neúctivo... ty len z jednej a otáčaš ju neustále dokola - došiel si k tomu, že veríš, a hotovo.

v poriadku, nikto ti to neberie.

ale neber tým druhým schopnosť premýšľať.

 

a ešte sa mýliš aj v ďalších tvojich záveroch - píšeš:

s klamstvom detí je to úplne ináč, než si ty myslíš, to sme nakúsli tam vyššie, aj keď len čiastočne a je to omnoho zložitejšie, než tvoje jednoduché videnie,

a nie - nie preto je tá opatrnosť pri uznávaní zjavení zo strany cirkvi... má to iné príčiny, v samotnej náuke viery... a je to zložitejšie, cirkev to vysvetľuje komplikovane aj jednoducho aj zložito zároveň, z viery v zjavenia, ktorým veria státisíce veriacich, sa nedokáže vykúpiť ani pápež, veriaci ho môžu milovať, ale zjavenia si vziať nedajú... tak v tom cirkev lavíruje ako sa dá.

 

:klobuk:

 

1.  Teda zaujmave zistenie, ze ja som sa, na rozdiel od teba, zamyslel iba z jednaj strany...co ta k tomu dostalo (k tomu poznaniu), ze ja mam nejaky nedostatok v tom "patrani" po pravde(?)....a ty mas tak dobry prehlad o diani a si tak vysoko v poznani, ze som s toho uz trochu v rozpakoch....mam uverit v taky zazrak?...ak ho teda aplikujem na tvoje poznanie :(

 

2. a nie, deti neklamu a vzdy povedia iba to, co si myslia a vidia.

 

 

Od ludi je veru tazko ziadat, aby boli aspon v zaklade racionalni a kriticki.

Od cloveka, ktory veri (ze zena, ktora pochadzala z partnerovho rebra sa rozpravala s hadom a zjedla ovocie, ktore jej ponukol) este tazsie :)

 

To tvoje konstatovanie sa vztahuje aj na teba?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len na moment k tomu klamstvu detí... či sa ti to páči, či nie, deti si nielen vymýšľajú virtuálne svety a virtuálnych kamarátov / o čom je reč v mojom príspevku vyššie - a čo je zvyčajne parádny a výnimočný zážitok, zvyčajne trochu útek do inej reality, ale je to nevymazateľná spomienka, fantázia detí pracuje na plné obrátky...  keď ovšem dospelý nezabudne, že bol dieťaťom... /,

 

ale áno, klamú, a často vedome, a z rozličných príčin, ani náhodou nielen zo strachu pred trestom, ako si myslíš ty.

resp. už ani to si nemyslíš, pretože teraz už je to zrazu kategorické:

 

2. a nie, deti neklamu a vzdy povedia iba to, co si myslia a vidia.

 

skús sa trochu poinformovať, milý informator, zjavne máš trochu dosť veľké medzery v tejto téme :) :klobuk:

 

detské klamanie - prednáška.pdf

Pinocciov efekt - alebo ako zistiť, že dieťa klame

klamstvo v predškolskom veku.pdf

...

....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

aj jej syn sa činí... spravidla sa zjavuje na východe kdesi pod uralom u rómov na plesnivých stenách, na sklách na pečiacich rúrach, na premoknutých fľakoch na stenách, na prepílenom strome, najnovšie sa zrazu zjavil v kresbe prastarej skrine u pobožnej rodiny Horváthovcov...

 

a aby to nebolo také jednoduché, hneď pod ním je aj sám satan... to je ale určite určite satan.

už volali aj farára, ktorý to príde preskúmať... svätenú vodu už od neho dostali :hmmm:

 

post-3-0-95991500-1547650951.jpg

 

http://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/1950501_na-vychode-slovenska-sa-na-skrini-zjavila-tvar-jezisa-krista-a-satana

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tej rúre sa chodia modliť podľa informácií susedia občas stále, keď potrebujú...

 

Horváthovci sú z iného dreva: jedna správa  v Markíze a basta, jedna návšteva u farára s pumpnutím o peniaze,

a už vyberajú za vpustenie do baráku a ukázanie skrine so satanom/šatanom a ježišom vstupné, a nie sú to žiadni trochári... 50 eurové vstupné, prosím pekne...

 

Keď sme im odmietli dať žiadanú sumu, vyprevadili nás von s tým, že nám nič neukážu a nepovedia.

 

„Bez peňazí nie, vieme veľa, by sme vám povedali,“ doplnili.

 
:devil:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

veriacim, ktorí tam konajú púte už štyridsať rokov, je to vlastne jedno, ale

Pápež František schválil oficiálne púte do bosnianskeho mesta Medžugorie, v ktorom sa tamojším obyvateľom údajne zjavila Panna Mária.

čo ovšem

cirkevné potvrdenie autenticity týchto údajných zjavení, keďže je v tejto veci potrebné ďalšie skúmanie.


o tomto pápež František už niekoľkokrát hovoril, kto chce, verí, kto nechce, neverí, státicícové púte ročne sa konajú bez ohľadu na všetko:

 

Avšak mnohí katolíci si myslia, že ide o podvod. Predchádzajúci pápež Benedikt XVI. vytvoril komisiu zloženú z teológov a biskupov na preskúmanie údajných mariánskych zjavení z Medžugoria.

Komisia svoje zistenia nepublikovala, ale odovzdala ich súčasnému pápežovi Františkovi.

Pápež v roku 2017 uviedol, že skúmanie prvých zjavení z Medžugoria stále pokračuje. Vyslovil však silné pochybnosti nad neustávajúcimi posolstvami tamojších vizionárov.

 

Pripustil však, že niektorí veriaci môžu v Medžugorí zažiť osobnú duchovnú obnovu - "stretnúť Boha, zmeniť svoje životy".

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

na dnes ráno som toto mala v messengeri od jednej duše, ktoré mi nesmierne pije krv, pre spústu iných vecí. ale to je jedno.

kochajte sa:

" Panna Mária,sa včera rozplakala v Taliansku v kostole presne o 12:00,Keď sa svet modlil s pápežom Otče náš."





prečo neronila slzy pri zdravas Mária, keď už...

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šiítsky duchovný má v tom JASNO:

 

 
Bagdad 28. marca (TASR) - Iracký vplyvný šiitský duchovný Muktadá Sadr označil v sobotu uzákoňovanie manželstiev ľudí rovnakého pohlavia za jeden z dôvodov, prečo postihla svet koronavírusová pandémia. Vo svojom príspevku na Twitteri preto vyzval "všetky vlády, aby takéto zákony okamžite a bez váhania zrušili", informovala tlačová agentúra DPA.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a pritom za súčasnú epidémiu môžu ezoterici, to vie predsa každý - keby vyveštili príchod čínskeho víru včas, mohli sa štáty dopredu pripraviť, a nemusel byť z toho taký priekak ako je...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno panenka mária plačúca plače, lebo ten priekak nevyšiel z Číny, a ľudských priekakov má už plné zuby....


mimochodom, včera som sa kvôli tejto .... onému, zázraku povadila prvýkrát po 30 rokoch so svojou kamarátkou.
to sem zapíšem, lebo pachuť mi po tom zostala neskutočne hnusná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov