Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Este ma napadlo. Smart TV, kde je aj moznost web prehladavania, pripadne prezerania filmov priamo z internetu. Samozrejme je nutna pritomnost internetoveho pripojenia, ktoreho rychlost musi zodpovedat poziadavkam TV, v pripade, ak sa bavime o kvalitnom zobrazovani.

 

Je nejake minimum, resp odporucana rychlost pripojenia pre tieto typy TV alebo sa mozem standardne riadit, ako v pripade, ked bezne vyuzivam PC na web prezeranie, filmy, a podobne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan, nechapem ako vies rozoznat, ci sa jedna o 100Hz panel :)

Jednak sa to dozvies z recenzii, da sa to dopatrat na nete (napr. z eshopov ktore predavaju suciastky do TV vratane panelov - u ktorych sa to pise ktory je aky), a u niektorych som bol v servisnom menu kde sa to pise. Z tych informacii sa da poskladat "obraz" o tom ktory TV 100 Hz panel ma a ktory nie.

 

A pomocka je aj to ze aktivne 3D potrebuje k fungovaniu 100 Hz panel. Cize vsetko co ma aktivne 3D, ma aj 100 Hz panel. Opakujem, len aktivne. Pasivne 3D funguje aj na TV s 50 Hz panelom.

 

Na tie udaje v obchodoch pozor! Nie vzdy je to tam spravne. Hlavne LG uvadza nezmyselne udaje.

 

Rychlost internetu ma na smart rovnaky vplyv ako u PC, telefonu, tabletu atd. Ak je dost rychle pre tieto zariadenia, tak bude rovnako ok aj pre TV. S tym ale ze tie systemy v TV su trosku pomalsie oproti napr. Androidu v telefonoch. To ale nesuvisi s rychlostou netu.

Chcel som tým naznačiť, že v súčasnosti naháňanie za hertzami u monitoroch má asi taký význam ako u fotoaparátoch naháňať sa za megapixelmi. Ale samozrejme, konkrétne v tomto prípade vyššia frekvencia u toho Samsungu je len plus.

V sucasnosti ma nahananie sa za Hz praveze podstatne vacsi vyznam ako u CRT. Tam to bolo len o tom zamedzeni blikania. Rozhodne to nie je ako honba za pixelmi, prave naopak. U LCD (aj oled) je to o plynulejsom zobrazeni rychlych scen. Pohyblivy obraz na 100 Hz TV je menej rozmazany, ostrejsi a menej trhany. LCD technologie je totiz zo vsetkych zobrazovacich technologii najhorsia co sa zobrazenia pohybu tyka. To ako funguje je pre ludske oko a mozog narozdiel od plazmy ci CRT neprirodzene. A tych viac Hz ten rozdiel robi mensim.

 

 

Samozrejme nenarocnemu divakovi nemusi prekazat ani obraz na 50 Hz, ale ked mam rozpocet do ktoreho sa vojde 100 Hz TV, nevidim dovod preco kupovat horsi.

Plus, tie 100 Hz panely su obecne celkovo kvalitnejsie (lepsie farby, gamut atd.).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

OK, som rozhodnuta, a konecne bude pokoj :)

 

Nastavila som si teda neskor limit nizsi, ze teda co je v ponuke. A vybrala som tento - Samsung UE48J6272, aj ho Ryan sa mi zda niekde spominal.

V cene do 600E s parametrami ktore som si zadala je asi vitaz.

 

https://www.datart.sk/SMART-Full-HD-LED-televizor-SAMSUNG-UE48J6272SUXXH.html

 

Dakujem za predchadzajuce poradenstvo ;)

Snad budem spokojna :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je nejake minimum, resp odporucana rychlost pripojenia pre tieto typy TV alebo sa mozem standardne riadit, ako v pripade, ked bezne vyuzivam PC na web prezeranie, filmy, a podobne?

 

Ja zo smart funkcii - aplikacii pouzivam akurat HBO GO a Youtube, tie su podla mna na nezaplatenie. Ostatne nevyuzivam, nepoznam, alebo su mi na prd. Skus si na youtube pustit lubovolne HD video, mozes skusit aj full HD a ked ti ho bude stihat nacitavat, bude rychlost stacit aj pre smart tv

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, som rozhodnuta, a konecne bude pokoj :)

 

Nastavila som si teda neskor limit nizsi, ze teda co je v ponuke. A vybrala som tento - Samsung UE48J6272

To je dobra volba. Mala by si byt spokojna. Viac penazi stoja uz len UHD a to nema zmysel kupovat. Snad len za vacsiu uhlopriecku by malo zmysel priplacat.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

kym sa budem informovat v servise, snad sa aj tu najde niekto problematiky znaly:

 

rodicom zacina strajkovat televizor, po cca hodine+ prevadzky sa na spodku obrazovky zacina stracat farba a potom zacne cela obrazovka blikat;

jedna sa o model ORAVA LT-823

 

moja otazka znie, ci sa oplati v dnesnej dobe TV s takouto poruchou dat do servisu, alebo sa mam rovno obzerat po predcasnom vianocnom darceku

 

m.thx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neoplatí.

 

Pred časom sme tu kdesi v televízoroch písali čosi podobné... tiez problém začal obrazovkou. bol to náš televízor, informovala som sa o opravách, volala do dvoch opravovní v širšom okolí, resumé: kúpili sme nový.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sa TV neopravuju ako kedysi. Neda sa. Dnes sa vymienaju sa cele bloky, cele dosky. A tie nie su lacne. Zalezi co odislo, ak len nejaka riadiaca doska, rataj tak s min. 40-50 €. A to sa neoplati. Kup im novy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, oplati-neoplati...

aj keby bola oprava vyse 50 eur, je to stale menej ako novy televizor, kde by som za "nic extra" dal cca 200

 

ono rodicom netreba ziadne smart vychytavky, maju kablovku, max co sa vyuzije je USB vstup, ked im chceme premietnut nejake fotky

dolezitejsia je spolahlivost a neprilis komplikovane ovladanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presunula som ti otázku sem, D'Ady, tu sme riešili podobné problémy s televízormi.

 

kdesi je tu aj ten náš posledný, úplne jednoduchý televízor, nič komplikované, nemá zadné osvetlenie, nemá nič navyše, používa sa len zapnúť - prepnúť - vypnúť.

bolo to pre nás jednoduchšie, u nás nefunguje žiadna opravovňa, odkedy sú na trhu tieto nové ploché tv, najbližšia bola až v Devínskej, a potešili pomerne vysokými cenami opravy - opravujú, ale dotrepať, odtrepať, výhodnejšie bolo dať čosi vyše dvesto eur za nový...

ovšem s tým, že tieto televízory majú životnosť tak okolo 4 rokov, ten náš predchádzajúci, prvý plochý, 4 roky dodržal presne a vydýchol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedze uvazujem v intenciach cca 200 eur, namatkovo som pozrel do ponuky NAY

porovnanie LG 32LJ510U a Philips 32PFS4132

https://www.nay.sk/porovnanie-produktov?product%5B0%5D=160594&product%5B1%5D=163448&_fid=7t59

 

ukurat ma matie, ze v papierovom letaku je pri tom LG pisane Full HD :(
ostatne parametre su asi +/- rovnake

 

pripadne odporucanie na inu znacku v podobnej cenovej relacii?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten LG nie je FHD, iba HD ready. Ak sa na to ale nedivaju z pol metra, tak je celkom jedno ake rozlisenie to ma. Z 2 metrov to bezpecne nerozoznas.

 

Za seba by som odporucil Hisense H32M2600. Slusny obraz (uplne bezproblemov konkurencieschopny so zavedenymi znackami, vdaka pouzitemu panelu dokonca lepsi ako ten LG a Philips), na mall.sk je akcia kedy ti vratia 30€ (ak teda este plati) a hlavne ma to v zaklade 3 roky zaruku od vyrobcu. Co je asi dolezita vyhoda. Akurat to nie je blby TV, smart ale pouzivat nemusia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to rozsirene lebo Hisense u nas posobi len tretiu sezonu. A oficialne zastupenie je (zatial) len v CR, oficialny servis je aj v SR. Ale kvalitativne za "renomovanymi" znackami nijako nezaostava, nejake predsudky preto nie su na mieste. V niektorych kategoriach patria k najlepsim.

 

Tu zlavu tam maju vypisanu stale, pise sa tam ze do vypredania zasob. Pisal si tam ze vies ze neplati? Nemyslim si ze keby uz neplatila ze ju tam maju stale vycapenu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skusil som urobit objednavku (v tretom kroku sa zadava zlavovy kod) a vypisalo mi, ze zlavovy kod je uz neplatny, nieco s uplynutim doby alebo take nieco.. na stranke maju vypisane, ze bolo do 31.7. alebo do vypredania zasob

 

ta rozsirenost ma netrapi z toho dovodu, ze je to neznama znacka a pod., ale ze ten model ponuka malo obchodov a tym padom clovek nenajde lepsiu cenu; ak nejaky model ponuka okrem kamennych NAY, Datart a pod. aj Alza a spusta eshopov, tak je sanca, ze najdes aj cenu -50 eur, co je pri tejto hladine nezanedbatelnych 20%-25%

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

navštív nejakú kamennú predajňu elektroniky, daj si predviesť viacero modelov /s normálnym TV vysielaním, nie predvádzacou slučkou/, zapamätaj si ktorý sa ti najviac páčil, a potom si ho objednaj cez nejaký e-shop, v ktorom nájdeš najlepšiu cenu...

 

značkový neznačkový, v dnešnej dobe je to asi fakt jedno... pred 6-7 rokmi som v tescu kúpil Hnújdaj, čo som dovtedy ani nevedel že robia aj televízory, za akciovú cenu 170€, a s jednou drobnou závadou /ktorú som si vedel opraviť sám/ funguje doteraz... keď vlani v lete odišiel mame starý CRT z Oravy /OVP/, tak som jej posunul ten môj Hyundai, lebo nejakým zázrakom si "rozumie" s ovládačom z toho OVP /v jej veku a alzheimerom nie je šanca aby si zvykla na iný ovládač/, a ja som si kúpil značkový Ťamťung za necelých 300... bol to vtedy jediný model s podporou DVB-T2, ktorý mali na predajni, takže na výber som príliš nemal...

paradoxné je, že ten starší a "menej značkový" Hnújdaj má prehľadnejšie menu oproti značkovému Ťamťungu, a má aj funkciu time-shift, ktorú ten Samsung nemá ... teda možno aj má, ale je asi softwarovo povolená len na vyššie modely z danej rady...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan, prosim, mozes pozriet este na toto?

https://www.nay.sk/televizory?price[0]=129-329&p44328[22]=32-39&p44328[21]=28-32&sort=price-desc

 

konkretne

https://www.nay.sk/hyundai-fln-32ts439-smart-televizor

v porovnani napr. s

https://www.nay.sk/samsung-ue32m5002-televizor

https://www.nay.sk/philips-32pfs4132-12-televizor

 

a objavil som tam aj jeden Hisense https://www.nay.sk/hisense-h32n2100s-televizor

 

odhliadnuc od toho, ze ten Hyundai je jediny smart; do hry vstupuje skor renome znacky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

navštív nejakú kamennú predajňu elektroniky, daj si predviesť viacero modelov /s normálnym TV vysielaním, nie predvádzacou slučkou/, zapamätaj si ktorý sa ti najviac páčil, a potom si ho objednaj cez nejaký e-shop, v ktorom nájdeš najlepšiu cenu...

 

značkový neznačkový, v dnešnej dobe je to asi fakt jedno... pred 6-7 rokmi som v tescu kúpil Hnújdaj, čo som dovtedy ani nevedel že robia aj televízory, za akciovú cenu 170€, a s jednou drobnou závadou /ktorú som si vedel opraviť sám/ funguje doteraz... keď vlani v lete odišiel mame starý CRT z Oravy /OVP/, tak som jej posunul ten môj Hyundai, lebo nejakým zázrakom si "rozumie" s ovládačom z toho OVP /v jej veku a alzheimerom nie je šanca aby si zvykla na iný ovládač/, a ja som si kúpil značkový Ťamťung za necelých 300... bol to vtedy jediný model s podporou DVB-T2, ktorý mali na predajni, takže na výber som príliš nemal...

paradoxné je, že ten starší a "menej značkový" Hnújdaj má prehľadnejšie menu oproti značkovému Ťamťungu, a má aj funkciu time-shift, ktorú ten Samsung nemá ... teda možno aj má, ale je asi softwarovo povolená len na vyššie modely z danej rady...

Vyberat si Tv podla toho, ako to vyzera v predajni nie je moc dobre. Na zaciatok staci len to, ze svetelne podmienky su v predajni uplne ine, ako mas doma, takze svietivost ma v predajni daleko vacsi efekt v predajni, ako doma. Na toto strasne trpeli plasmy, ktore v predajnach vyzerali vyblednute, aj ked pri normalnych podmienkach mali daleko lepsie obraz. Rovnako nemas kontrolu nad tym, ako je ten TV nastaveny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi tak nejak ako piše Darkman. V predajniach su TV nastavene v predajnom mode kde su všetky parametre na maximum a pozapinane všetky udelatka obrazu. Čo doma nikto nebude nikdy mať. Da sa to porovnať aj v predajni, ale pod podmienkou že si človek vypyta DO a nastavi tam aspoň nejaky mod Film. V opačnom pripade je porovnavanie na predajniach veľmi skresľujuce. A veľa urobi aj predavač, ľudia im ľahko podľahnu, pritom on bude vždy odporučať model, ktory potrebuje predať, resp. na ktory ma najvyššiu maržu. To je bežna prax.

 

 

Ryan, prosim, mozes pozriet este na toto?

https://www.nay.sk/televizory?price[0]=129-329&p44328[22]=32-39&p44328[21]=28-32&sort=price-desc

 

konkretne

https://www.nay.sk/hyundai-fln-32ts439-smart-televizor

v porovnani napr. s

https://www.nay.sk/samsung-ue32m5002-televizor

https://www.nay.sk/philips-32pfs4132-12-televizor

 

a objavil som tam aj jeden Hisense https://www.nay.sk/hisense-h32n2100s-televizor

 

odhliadnuc od toho, ze ten Hyundai je jediny smart; do hry vstupuje skor renome znacky

Určite by som volil nejaky značkovy model (tam radim aj ten Hisense), dôvod nie je ten žeby to malo vyššiu životnosť, ale značkove modely maju viac možnosti nastavenia obrazu, takže človek si to vie lepšie prispôsobiť potrebam, vieš z toho vydupať lepši obraz. Neznačkove končia u prednastavenych modoch, maximalne sa da ešte hybať s jasom, kontrastom a farbami.

 

Tie TV sa lišia aj použitym typom panelu, ktore maju rôzne vlastnosti. Ten Hisense ma ako jediny VA panel, takže ma menej kompromisny obraz (dobra čierna, 3-4 nasobny kontrast, horšie uhly), Samsung aj Philips su IPS, to je opak. Nevie zobraziť čiernu (je to tmava šeda, ma podpriemerny kontrast, ale zas lepšie uhly). A IPS su nachylnejšie na nerovnomerne podsvietenie.

A vyhodu Hisense som už spominal, je to rok zaruky navyše. To u niekoho môže zavažiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kde sa daju najst taketo podrobnejsie info (typ panelu) ? v beznych parametroch obchodu to nebyva...

co ten Hyundai ? na to, ze je to smart, tak je cena dost nizka, oproti inym znackam

 

dobry kontrast je asi dolezitejsi ako pozorovacie uhly, to je pri beznom pouzivani vzdy dost maly uhol

takze aj ten Hisense (nizsia rada) by si odporucal?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taketo podrobnejšie info sa daju dohľadať napr. v recenziach. Aj po roznych forach. Pripadne na stranke displayspecification.com. Aj keď tam nie su vždy 100% presne info, ale väčšinou to plati.

 

Ten Hyundai iste tiež posluži. Ale ako som pisal, nebude na tom obrazom tak ako zvyšok. Hisense robi kvalitne TV. Sice som tento konkretny nevidel, ale po skusenostiach s inymi modelmi to určite zle nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vdaka; ale ako mam aj z ineho zdroja - v tejto kategorii a pri tomto vybere je to skoro jedno, akurat clovek nesmie natrafit na shitny kus...

 

ale sranda je (Murphy) - dnes sestra hlasila, ze televizor u rodicov funguje bezchybne :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov