Skočiť na obsah

Národný futbalový štadión


slimak

Odporúčané príspevky

To zas takto brat nemozes. Slovan stadion sice mal a zbural, ale zaroven poskytol ten pozemok na ktorom stalo Tehelne pole na vystavbu noveho stadiona. Inak by sa muselo hladat ine miesto a to by sa tahalo dalsich 10 rokov kym by sa vysporiadali pozemky.

 

 

Kto povedal ze narodny futbalovy stadion musi byt na pozemku Slovana(v Bratislave)? Nemoze byt na interi? Su to vhodne lokality - nema inter stadion vacsie plochy okolo stadiona - na parkovanie.

 

----------

Slovan hokejovy nema na prevadzku a najom prenajateho stadiona od mesta - preto chce hrat KHL, kde bude mat divakov platiacich 16 euro - ale ten klub by potreboval 50 euro.

 

Ak bude hrat extraligu - bude hrat v Ruzinove. Aj kvoli dlhom nebude mat na pladby za NHS, ale vrajj nebude mat ani divakov.

 

Ved sa na to realne pozrite - Slovan -Kmotrik - nasteva 300 dedkov - mozte mat aj 10 000 kotol. Viac to ani nesilte . 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stadion musi byt tam. Jednak preto ze stary kvoli tomu zburali ale hlavne preto ze existuje nieco co sa vola uzemny plan. A takisto uz boli vydane vsetky potrebne povolenia.

 

Keby mal stat inde, to by bolo to najhorsie co by sa mohlo stat. Zaciatok vystavby by sa posunul v lepsom pripade o X mesiacov a stavbu by to poriadne predrazilo. Potom by si tu nadaval ake je to predrazene a preco uz nezacali stavat.

 

Je to narodny stadion urceny pre reprezentacie, nie stadion Slovana. A ze bude najom pre Kmotrika drahy lebo mu nebudu chodit divaci to je snad jeho problem. Preco to trapi teba?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hokejovy Slovan na prevadzku stadiona ma. To mu vykryje prenajom skyboxov.

Uplynulu sezonu mal dat za rocny prenajom stadiona 800000 € a presne tolko mal zisk zo skyboxov. Vstupne od divakov je uz potom cisty zisk.

 

Košice tiez platia za najom Steelky podobne peniaze a dokazu existovat. A Slovan ma na nasu ligu vyssi, resp. podobny rozpocet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hanba je ze tak rozhodla komisia. Vyplaty postupne splacaju. To nie je preto ze by klub krachoval, ale je to cisto politicke rozhodnutie komisie. Nie je to preto zeby klub nevedel 1. ligu utiahnut. Oni tam ist nechcu a z ekonomickej stranky nemusia. Musia kvoli politike.

Hokejovy Slovan neplatil pol roka a do nasej ligy ho chcu, s otvorenou narucou. Asi tak funguju zakulisne hry v slovenskom sporte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidis niecomu tlieskas - nieco nechapes - si proti.

 

Ale to podstatne nechapes.

 

Naco ti je narodny stadion a ostatne stadiony aj v KE - ked nemate na minimalnu mzdu? Co je smiesne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie to ty nechapes. Ked bude stadion, bude investor, budu sponzori, bude na mzdy. Nikde na svete klub ktory postavil novy stadion neskrachoval. Naopak.

 

A hlavne keby si si precital poriadne co je za tym, tak to stroskotalo na 3 hracoch, ktori sa odmietli dohodnut na splatkach. Keby sa dohodli, ligu hraju aj dalej. A klub sa dostal do takej situacie preto, lebo mesto sa z nicoho nic rozhodlo ze na futbal peniaze davat nebude. A kedze klub s tymi peniazmi v rozpocte ratal, tak tam ostala zrazu diera, ktoru nevedeli narychlo zaplatat.

Keby to bola taka tragicka situacia, tak majitel by urcite bral vsetkymi desiatimi preradenie do druhej ligy, kedze ta je podstatne lacnejsia. Lenze ked chce silou-mocou zotrvat v prvej, tak asi rozpocet na dalsiu sezonu vykryty ma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie to ty nechapes. Ked bude stadion, bude investor, budu sponzori, bude na mzdy. Nikde na svete klub ktory postavil novy stadion neskrachoval. Naopak.

 

Ked bude investor,ked budu sponzori ... ale v tychto pripadoch bavime sa o Slovane,trebars Kosiciach niesu - chcu to od statu(mna, ja mam byt investor,sponzor .. vlastne len mna maju podojit).

 

To nieje Zilina.

 

Troch hracov vyplatit to stoji kolko ? 10 - 15 tisic? CI 50 tisic? Toto su peniaze kvoli comu sli do II.ligy? Nesranduj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepochopil si to. Ved si to miesto tych spekulacii precitaj. Oni dlzia vsetkym hracom. Ale s ostatnymi sa dohodli na splatkach. A ti 3 nesuhlasili. Tam to stroskotalo. Keby suhlasili tak ako ostatni, tak by ostali v prvej lige. Ked sa dohodnu a splatkach, tak sa to z pohladu tej licencie povazuje za vyriesene.

 

Inak Kosice uz podali protest na sportovy arbitrazny sud do Laussane. Tak keby nemali vsetko financne pokryte tak tam asi nejdu.

 

Kosice nechcu ziadne peniaze od statu. To mas zas odkial? To postavi sukromnik tak ako mal povodne postavit aj Narodny stadion a takisto ako sukromik stavia v Trnave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkovo vraj dlhujete 220-­tisíc eur. Je to tak?

„Je to veľa alebo málo?“

Iste, že je to dosť. Vari nie?

„Pre jedného je to dosť peňazí, ale keď to rozdelíte medzi tridsať ľudí, až tak veľa to nie je. Všetci tí, čo podpísali dohodu, budú mať všetko vyplatené. Tí, čo nepodpísali, tak neviem, či sa bude sporiť, či súdiť?“

 

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/c/7824416/sef-kosic-ak-by-platil-rovnaky-meter-tak-v-lige-nie-je-dalsich-pat-klubov.html#ixzz3bBX2Ck49

 

 

Uz len pre tu poslednu vetu by som ho vyhodil. A nech sa sudi aj v ulanbatare.

 

 

kde mate tych sponzorov a investorov - samozrejme ze stat mal financovat stadion v KE.

 

http://www.mfkkosice.sk/c/portal_public/layout?p_l_id=2&p_p_id=15&p_p_action=1&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&_15_struts_action=%2Fjournal%2Fview_article&_15_article_id=PODOLAK_NOVY_STADION_VIZUAL_FULL&_15_article_version=1.0&_15_cmd=articleCountUpdate

 

To malo byt skor ako dialnica. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je v tej poslednej vete take strasne? Ved je tam napisana pravda. Dal im na vyber, oni si vybrali. Ponukli im dohodu, tu neprijali. A ked neprijmes dohodu tak ti ostane len jedina moznost a to sudit sa. To uz je ale problem tych hracov ze sa tak rozhodli.

 

Potencialny sponzor je, len sa caka co bude s tou ligou. A takisto chce vediet co bude so stadionom. Ked zostupia tak s nim ale asi ratat nebudu moct.

 

Ten clanok o stadione co si dal odkaz je niekde z roku 2007 ci 2008. Takze je prudko neaktualny. Odvtedy sa zmenilo milion veci. Navyse sa tam pise ze to postavi sukromnik, ziaden stat. To je nejaky tvoj vymysel. Neviem ci si to vobec cital.

 

Stat sa rozhodol ze prispeje na stadiony az roky potom co bolo o stadione rozhodnute. A aj to len symbolickou sumou. Kosice dostanu 4 miliony co uz je odsuhlasene. A to je uplne smiesna suma. Za to kupia tak akurat novy travnik. Takze fakt netusim o akych peniazoch od statu pises.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nic len neplni dohodu co uzavrel a sa "vyhraza"? Podla teba je to OK - ano take slovenske to je ale normalne? to iste nie je. Preto by som ho ja smahom ruky zrusil celkom - nie poslal do II.ligy.

 

Tak pojdu na sud a ... OK sme na Slovensku. Tu sa ho este aj ludia budu zastavat. 

 

Podolak nema 30 000 na vyplatu 3 hracov? Ani ten novy potencialny sponzor? A z coho chce Podolak vyplatit tych zvysnych hracov?

 

http://kosice.korzar.sme.sk/c/7643352/novy-stadion-v-kosiciach-urychlia-transparentnost-ide-bokom.html

 

To debatujeme o tom istom stadione ako Rezes? Podolakove plany z 2008, ci dnesne ci o tom co je v clanku? Ci nejakom inom? Ktory postavi nejaky sukromny investor(takto sukromnici to postavia - ale investor - je ten co tam aj realne da peniaze, investor Sirokeho hotela pri Slovane - nie je Siroky - zaplatilo to mesto)? Nemam piano precitany cely clanok,ale ja tam o nevidim nic o investorovi.

 

Ale pod nakresom stadiona je spominany hotel - tak... to asi pojde bratislavskou cestou.

 

Inak co ma vlastne Podolak spolocne so stadionom?


Informoval o tom vo štvrtok portál insideworldfootball.com. Projekt nového stánku účastníka najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy bude podľa spomenutého zdroja stáť 15 miliónov eur.

Mestu Košice pripadne v spoločnosti zastrešujúcej výstavbu podiel vo výške 85 %, zvyšných 15 % akcií získajú vlastníci klubu.

Podľa viceprimátora Košíc Martina Petruška by mohli položiť základný kameň ešte v tomto kalendárnom roku. Štadión s plánovanou kapacitou 9080 miest vyrastie na ploche s rozlohou 60-tisíc metrov štvorcových.

Okrem mesta sa bude na projekte spolupodieľať aj Vláda Slovenskej republiky, ktorá by mala na výstavbu štadióna poskytnúť nenávratnú dotáciu vo výške 4 miliónov eur.

http://aktualne.atlas.sk/v-kosiciach-by-mal-stat-v-roku-2007-novy-futbalovy-stadion-za-15-milionov-eur/sport/futbal/

 

Ako to je? Kto je ten investor? Ja zatial vidim len stat so smiesnou stvrtinou. ALe vlastnit to bude nejaky MFK(ktory nevedia zaplatit 30 000) - inak preco nie Galaktik? Mozno mesto, ci spolocnost co to bude stavat?  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Take slovenske je to že uplne za všetkym čo sa udeje a udialo vidiš podvod a tunel. Pritom ani poriadne nečitaš ani to na čo sam odkazuješ. A ani pritom nerozmyšľaš. Podolak do toho dava vlastne peniaze, on z toho nema nič. Nezaraba na tom, prave naopak. A Steeltrans nie je taka veľka firma aby mala take obraty a zisky aby mohol len tak zaplatiť naraz ten dlh. On by sa na to mohol kľudne zvysoka vybodnuť. Nie je miliardar ako Široky či Kmotrik a nema ani take kontakty vo vlade aby mu prihravali zakazky. A keby sa na to vysral on, to by bol uplny koniec futbalu v meste tak ako sa to už raz stalo.

Kde a ako vznikol ten dlh, o tom sa už tiež pisalo.

 

Komu sa vyhraža a čim? Linkuješ tu članky ale ani si to neprečitaš. Resp. tomu čo čitaš nerozumieš. Sudiť sa chcu hrači s klubom, nie klub s nimi.

On nepovedal že na vine toho preradenia su ti 3 hrači. On im nič nevyčita, ani ich z ničoho neobviňuje. Iba sa ho pytali prečo ich vyradili z ligy, tak vysvetlil prečo k tomu vyradeniu došlo. Došlo na to preto že sa s nimi nedohodli na splatkach. To je cele. Lenže ty si ako typicky slovensky bulvarny novinar, ktory všetko uplne prekruti a z každej ######iny robi senzaciu.

 

Zas vymyšľaš nejake nezmysly. Akych 30 tisic? Dlhuje 220 tisic, sam si tu citoval rozhovor. Či už si nepamätaš? A ako by to vyzeralo keby tym 3 vyplatil všetko a ostatnym nič, resp. bohvie kedy na splatky? Rozmyšľaš aj trochu?

 

Čo sa tyka sponzora, tak bolo jasne X krat povedane a napisane že keď budu hrať 2. ligu, tak ta dohoda s nim stroskota. Ma podmienku že peniaze da len vtedy keď budu hrať 1. ligu. A kym zatiaľ nevedia na čom su tak je hadam jasne že ten sponzor neda ani halier. Ale ty tu zase kladieš hlupe otazky či nema sponzor 30 tisic. Pritom stači čitať tie članky čo tu sam davaš.

 

Kedže štat da 4 miliony, tak je logicke že z toho asi štat štadion nepostavi. Či ty vieš postaviť štadion za 4 miliony? Pre 10-15 tisic ľudi? A mesto peniaze nema a neda, mesto už dalo pozemky. Takže je hadam logicke že zvyšok peňazi bude zo sukromnych zdrojov. Na to netreba byť genius a vymyšľať tu všelijake konšpiračne teorie. Stači len čitať a trochu zapojiť mozgove bunky. Ono to neboli.

 

Ten sponzor je vraj niekde z Blizkeho vychodu, z Kataru či skade. Lenže kym nemaju nič podpisane tak jasne že o ňom nebudu rozpravať. Veď načo aj? A podpisať nič nepodpišu kym budu v 2. lige.

 

 

Chyba toho celeho je slovenska legislativa. Pritom je to jednoduche. Keby mali politici trošku rozumu, tak by dali do zakona taku vec že keď sem pride nejaky investor (KIA, Peugeot, Samsung...), tak podmienkou malo byť že nejake peniaze musia davať na šport. Do športu by išlo dosť peňazi a kluby by nekrachovali. Veľkej firme by to nijako neubližilo, kluby by mali peniaze, mala by ich aj mladež a nemusel by sa o to starať štat. Všetci by boli spokojni. V Europe to funguje bežne, to len u nas je to sami idiot. A tak to potom aj vyzera.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechce sa mi vyberat tvoje vety potom mi tam nieco dopise game. Prva veta tvoja plati. Ja som presvedceny ze vtomto pripade isto.

 

Kto je a co chce Podolak?Kolko ma penazi? 220 tisic deleno 30 je zhruba 10 000 na jedneho. Videl si vysie neviem o akych hracov ide, ci spolu maju pohladavky 15 000- ci 50 000,ale odhadol som to spravne - este predtym clankom co som tu linkol. 

 

Ty ozaj veris, ze I.liga v KE stoji na 15 ci 50 000? CI nebodaj pride nejaky zazracny sponzor ci investor z Arabie? 30 000 eur nema Podolak? Aby si urovnal resty? Ti dalsi 27 by o tom ani nevedeli.

 

Kua idete stavat stadion(mate poslancov,uradnikov co uz idu vyberat ako ma vyzerat a kto bude stavat) a neviete kto vam to okrem statu zaplati? Podolak to nebude. Mesto na to nema ale ma mat 85 percentny podiel? Podolak 15? Za co?

 

-------------------

 

Sa len zamysli - keby ze aj podolak najde 11 - 15 milionov, ci v banke, ci u Arabov - ako im to vrati? Z coho? To niesu zivnostnici ako hraci - on bude pri nich handra - zrejme aj dnes je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.kosicednes.sk/druholigovy-mfk-moze-prist-o-mestsku-dotaciu/

 

Este raz -preco s tym stadionom ma mat nieco docinenia Podolak?  Dotacie na deti daval inde - ale on na ne prispel este 111 tisicmi.

 

Inak dost drahe deti. Nase nemaju mozno percento a by ich roztrhali.

 

Si uvedom co je futbal. STadion nie. Predrazena rozkradacka. Isto nie.

 

Ja sa len smejem - 4 miliony ze vraj na travnik - dotacie do deti ako do ani neviem kde - kde mesto da 300 tisic. Na deti.

 

A hnupy nemaju na minimalne mzdy. A chcu stavat stadion pre 15 000- 20 000. Pritom nevedia dat do kopy ani 50 000 viac tym trom nedlhuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Klub nezdokladoval vysporiadanie svojich záväzkov voči niektorým hráčom, keď ani v odvolacom konaní nedoplnil vyhlásenia o bezdlžnosti klubu k 31.12.2014, resp. 31.3.2015 voči hráčom Peter Bašista, Ján Novák a Ľubomír Korijkov, resp. dohody s týmito hráčmi o uznaní a splatení záväzkov.

Oznámenia o udelení klubovej sankcie (preradenie hráčov do B družstva klubu a pokuta 15 000 €, s jej započítaním so záväzkom klubu voči hráčovi) OOLK neakceptoval, nakoľko vo všetkých troch prípadoch boli datované dňom 22.4.2015. Z hľadiska znenia článku 60 smernice, záväzky voči hráčom, ktoré vznikli do 31.12.2014, k 31.3.2015 naďalej existovali, čo je dôvod na neudelenie licencie (smernica KLS, príloha 4 a príloha 5, časť D3). Všetky tri sankcie navyše OOLK posúdil za neplatné, právne irelevantné, a preto ich ani nevzal ich do úvahy.

http://www.profutbal.sk/ligy/svk1/?id=192357

 

 

Teda Podolak vedel dlhodobo ze s tymi 3mi sa asi nedohodne. Aj tak na to kak.. Tak to chcel riesit pokutov - ja osobne by som im dal po 300 000 a mam zabezpeceny dalsi rocnik.

 

Zainvestuje do stadiona a ci zozenie sponzorov. :zubiska:

Nevyhrazal sa im nicim - sekol im pokutu a zapocita ju z ich pohladavkami. :D  :D  :D

 

Inak sa premenuju na VSS.

 

Rayen treba asi zacat chodit na Lokomotivu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stale nechapem

 

Blažej Podolák sa ďalej vyjadril aj na tému pripravovanej výstavby nového štadióna v Košiciach. "Myslím si, že výstavbu štadióna to neovplyvní, nie je to však otázka na mňa. Skúste sa obrátiť na primátora mesta a na ľudí, ktorí to majú na starosti. MFK má pätnásťpercentný podiel v tejto spoločnosti. Čítal som však vyjadrenie hovorkyne, ktorá potvrdila, že s výstavbou nového štadióna by nemali byť žiadne problémy."

http://www.profutbal.sk/ligy/svk1/?id=192363

 

Z akeho dovodu ma mat MFK - Podolak 15 percentny podiel? 

Preco uz nie spominany Galaktik? Nebodaj Lokomotiva? Co ma so stadionom spolocne Podolak? Ked nema 30 000? iba  dlhy co tam chce priniest?

---

.Rayen - na Podolaka to nieje otazka - ze vraj na mesto? Kto bude investor? 

 

 

--------------

Mal som nazor na Podolaka po tej jednej vete - nikdy som sa nezaujimal o KE stadion - par linkov som nasiel,aj tak som sa nic nedozvedel - ako vidim - domaci o tom nemaju sajnu.

 

Len tak z historie - ja osobne si nepamatam nejake kosicke muzstva -ale moj otec ano a boli dost slavne aj VSS aj Lokomotiva- na jeden stadion chodilo do 30 000 ludi na druhy 25 000. Asi ani jedno neziskalo titul -myslim Lokomotiva raz bola druha - preto  pre mna je to hodnotnejsia znacka. (vloko pre mna boli aj znamejsi hraci aj piatich by som vedel vymenovat - jeden z nich je repre trener) a na stadione Loko hra dnes MFK.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podolak resp. klub ma 15% lebo tam vlozil peniaze. 82 tisic ci kolko musel vlozit do tej novej firmy Kosicky stadion ci ako sa vola. Ak chcel aby tam mal klub nejaky podiel. A to boli jedny z neocakavanych vydavkov. Tie peniaze potom chybali v rozpocte klubu. Dalsie vydavky pomimo isli na rekonstrukciu stadiona kedze ho museli dat trochu dokopy ked tam chceli hrat EL. To je dalsich 50 tisic ci kolko. No a potom sa mesto ktore davalo polovicu rozpoctu zrazu rozhodlo ze uz peniaze davat nebude. A Podolak musel zrazu tych 50% hladat inde. Takze z toho je ten dlh. Preto aj sa to uz nema preco volat MFK, kedze mesto uz s tym nema nic. Dava len 300000, tie su ale ucelovo viazane na mladez. Do acka ci do stadiona z toho nejde ani halier.

 

Neviem stale o akych 30 tisicoch pises.

 

Ty tu davas take poznamky a pripomienky uplne mimo realitu. Pretoze vsetko to mas vysvetlene v tych rozhovoroch ktore sem postujes. Tak si ich preboha precitaj, preistotu viackrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.finstat.sk/36595098/zavierka

 

Pozri si poznamky ci co ta zaujima - mesto stale davalo 300 000 - aj v 2013 aj v 2012. Preco tam musi mat Podolak podiel?

 

30 000 - som si to spocital.

 

Padli mená troch hráčov, ktorým ste zostali dlžní…

Budem otvorený, išlo o 40-tisíc eur. Tie som im mohol vyplatiť, ale nebolo by to korektné k ďalším hráčom. Neurobil som to napriek tomu, že som vedel, že nás to môže stáť licenciu.

http://futbal.pravda.sk/fortuna-liga/clanok/356285-sef-mfk-kosice-podolak-na-vychode-skapal-pes/

 

 

 

Ako v tejto situácii fungoval váš klub? Kto dával peniaze na jeho činnosť?
Je to všetko na mne. Mesto nám pomáha s mládežou, veľmi mu za to ďakujem. Aj keď nám dáva 300-tisíc eur každý rok a mládež nás stojí 450-tisíc, je to veľká pomoc. Žili sme najmä z predaja hráčov a na to sme teraz aj doplatili. Rátali sme s prestupom brankára Darka Tofiloského, ale nevyšiel nám. Mali sme za neho dostať 350-tisíc eur a teraz tento výpadok riešime.

 

Zdroj je ten isty rozhovor.

 

450 000 na mladez - hned mi to bola blba cifra.

 

http://www.finstat.sk/36033944/zavierka

 

Pre porovnanie toto je futbalovy klub, co ma za sebou silnu fabriku  a kolko da na hracov Kosice 900 000 , Podbrezova 600 000

Na mladez daju KE 450 000 vraj, Podbrezova  200 000 - ale oni platia aj mladym sportovcom a vtych nakladoch mozno bolo aj to co realne dali synovej ZS, ze prisli na turnaj.

 

http://www.sgzp.sk/skoly/sgymnazium.nsf/0ee8ee5b7025b37ac1256afb0050ff66/936607d5ee508d97c1257185003dda5f/$FILE/futbal.pdf

 

------

 

Dotácie ministerstva školstva a SFZ na jeden Útvar talentovanej mládeže sú takéto:
34 000 € činnosť + mzdy trénerov, 2 500 € na MTZ, 5 000 - 15 000 € výnos Ligy majstrov UEFA (v rámci projektu Solidarity Payment, pričom v prípade pôsobenia nášho klubu v skupinovej fáze LM môže byť finančná dotácia od UEFA 10 000 - 52 000 €).
Dotácia zo SFZ tvorí 10 - 25 percent z rozpočtu klubu na mládež.

http://sport.aktuality.sk/c/139370/slovensko-a-futbalove-talenty-verte-sme-kuzelnici/

 

Toto asi dostavaju prvoligove a druholigove kluby. Aj v Trnave aj Rimavskej Sobote.

 

Rozpocet na mladez RS 60 000.

http://www.mfk.rimava.sk/?s=tv%C3%A1r

 

Ako funguje spolupráca s okolím?
- Rozpočet mládeže Spartaka na 18 – 20 percent pokrýva Slovenský futbalový zväz. Osem až desať percent tvoria príspevky rodičov. Na pleciach klubu tak zostáva zhruba 70 percent, ktoré zabezpečujeme vďaka sponzorom a partnerom klubu. Aj touto formou sa im chceme poďakovať, pretože si uvedomuje, že v tejto dobe nie je ľahké vyčleniť prostriedky na sponzoring. Zároveň však treba povedať, že všetky prostriedky sú adresné a idú na účely, na ktoré boli poukázané. Uvedomujeme si, že musíme našu prácu s mládežou naďalej skvalitňovať, aby sme prilákali ešte viac partnerov. Alfou a omegou je, aby mládež v klube fungovala.

http://www.trnavskyhlas.sk/c/9334-video-spartak-planuje-zvazat-na-treningy-talenty-zo-skoly.htm

 

 

Nieco podobne je v tom odseku. Len podla prispevkov hracov, 10 euro na mesiac, je to podbne u nas aj v Rimav.Sobote podla mna aj Trnave.

Ano je to tak.

http://www.fcspartaktrnava2005.banda.cz/clanek/148109/1-2015/

 

Tak v Trnave nemaju ovela viac ako dvojnasobok toho rimavsko sobotskeho rozpoctu na mladez - cca 120 000. Lebo dajme tomu maju viacej deti. Ale futbal hraju aj tak len tolko ito ci tolko isto maju vyjazdou za superom.

 

Skrachovany klub dava 450 000. Sam Podolak 150 000. Rodicia nic, SFZ nic - aj ked to tam nieje tak napisane v jeho odpovedi.

Neverim, ze co i len jedno euro dal on do KE mladeze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved mesto dava 300000,- to som predsa pisal, zas necitas. Ale nedava ich klubu, idu na mlades. Plati zato sportove triedy kde chodia chlapci z MFK, platia im z toho plochy kde trenuju, vystroj, vyjazdy na zapasy.... Klubu ale nejde z toho nic lebo mesto tam ma 0% podiel. Z toho nemoze vyplatit hracov. A samozrejme do mladeze musi davat peniaze aj on z rozpoctu. Ved inak by ten klub ani nemohol existovat. Tych 300000 od mesta to cele nepokryje.

 

Podolak ma v tej firme (Kosicky stadion ci ako sa vola) podiel, lebo tam dal imanie. To uz som tiez pisal. Si ekonom a nerozumies tomu?

 

Tak vidis ze si nasiel ten clanok o tych 3 hracoch. Uz chapes preco im nedali licenciu? Nie preto zeby nemal 30 ci 40 tisic. Ale preto ze to nechcel urobit podvodnym sposobom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klub nesplnil finančné kritériá účasti v prvej lige, aj keď z mestských peňazí určených výlučne na mládež hradil tiež náklady dvoch družstiev dospelých. Hlavná kontrolórka mesta Hana Jakubíková zistila, že vlani takto v rozpore so stanoveným účelom použil 134-tisíc eur.

Z účtu, na ktorý chodili splátky od mesta, navyše na iné účty akciovky MFK presunuli vyše 64-tisíc eur a ďalších takmer 22–tisíc vybrali z pokladne klubu. “Presné vyčíslenie použitia presunutých dotačných prostriedkov nie je možné, lebo na účtoch a v pokladni boli aj iné financie,” píše v kontrolnej správe.

http://www.kosicednes.sk/druholigovy-mfk-moze-prist-o-mestsku-dotaciu/

 

Tento link si tu uz mal. 220 000 co malo ist na mladez sa presunulo niekam inam. 

 

„Vedenie ŠK FUTURA Humenné s poľutovaním konštatuje, že zrejme pracovná vyťaženosť a neinformovanosť viedla k takejto dezinformácií na stránke mesta Humenné, že údajne boli dotačné prostriedky nehospodárne použité v prvom polroku 2013 v objeme 20 000 Eur pričom ročný rozpočet na mládežnícky futbal činní cca 64 550 Eur.“

 

http://humenne.dnes24.sk/hrozi-futbalovej-mladezi-v-humennom-zanik-mesto-viac-penazi-klubu-neposkytne-161027

 

Mal si tu podrobny rozpocet R.Soboty, Podbrezovej, ciastocne informacie z Trnavy ake su podiely prijmov a teda asi moze byt rozpocet aj v Trnave, ci v Humennom.

 

Ale v Kosiciach to robia za 450 000? Resp. tolko daju na mladez? Ked inde daju 60 000 Rimavska Sobota , 65 000(Humenne), v Trnave mozno 100 000(mozno 150 000, 200 000?to by ale museli mat 4 krat viac deti ako HE ci RS a to pochybujem - kazdy klub si v rocniku nech hracov skolkymi vedia pracovat priklad Tatran ma po 28 deti) a v Podbrezovej 200 000 - tam to ale financuje ZP Podbrezova. Tiez neviem ci vsetky peniaze idu cisto na mladez.

 

Mohol som si kupit podiel v tej firme aj ja? Ci   Lokomotiva, ci ine futbalove kluby v KE? 

 

CO je podvodne na tom ,ze si uhradi svoje zavazky? Nic. Ale vsetko ostatne tu podvodom smrdi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK cast beriem spat.

Tie velke kluby zrejme maju naklady na mladeznicky futbal vyssie. Maju 12 druzstiev celkovo 250 deti.

Nasiel som Finančné náklady na činnosť mládežníckych družstiev na jeden súťažný ročník v 1. FC TATRAN, a. s.Strana 21

http://presov.sk/file/16065/analyza_mladeznickeho_futbalu_v_1_fc_tatran_presov.pdf

 

A tie su 324 130. Za rok 2011. Ale mesto im v roku 2014 dalo dotaciu na mladez 45 000, dalsi dvom malym klubom SAFI a FAMT po 7000 eur.

 

http://egov.presov.sk/Default.aspx?NavigationState=820:0:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Mohol som si kupit podiel v tej firme aj ja? Ci   Lokomotiva, ci ine futbalove kluby v KE? 

Podiel predsa môžeš mať v každej spoločnosti. Je to akciovka tak ak niečo vyemituju, môžeš si to kupiť.

Neviem odkiaľ by vzala na take niečo Loky resp. iny klub v KE.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, ryan ryan.  Hociktory rodic, hociktory clovek v Lokomotive ma nasporene 80 000. Ja som skoro tolko nasporil za 11 rokov slusnej prace u nas. Keby mali aj len 40 000 tak by dostal 7,5 percenta stadiona? Vlastne kupim 100 percent naco mi staci  teda stacilo by mi 600 000 aby som dostal stadion za 20 milionov? 

 

Hm - pripada mi to na diskusiu co si mal s Axelom o tych nezamestnanych. Je to skoda. Ale ja som sa v niecom poucil.

 

Volic Smeru?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja fakt nerozumiem o com tocis...

Ved sa zakladala firma, mohol sa hocikto prihlasit. Myslis ze mesto by neprivitalo dalsieho investora vdaka ktoremu by ho to stalo menej? Vsetkymi desiatimi. Preco si sa neprihlasil? Alebo oni? Ved kazdy mal moznost. A stale ma. Tak o co ti ide?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov