Skočiť na obsah

Národný futbalový štadión


slimak

Odporúčané príspevky

pretože BB nie je takým centrom kultúry ako BA

v BB nemajú letisko a ani hotel, v kt. by mohli ubytovať

depeCHeMODE, Santanu, Geroge Michaela, . . .

 

na druhú stranu

človeka vie poriadne naštvať,

že Slovan, resp. Petržalka do štadióna nedajú nič, ale hrávať na ňom budú

 

taktiež nepochopím,

prečo nemôže mať štadión aspoň 30 000,

aby sa na ňom mohlo hrať finále EURÓPSKEJ LIGY,

aby sa naň dostalo čo najviac ľudí,

keď sa nám opäť vydarí nejaká tá kvalda alebo ak budeme hrať s ENG, ITA, ESP, . . .

 

vysoké prevádzkové náklady,

sú veľmi slabou výhovorkou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sa v okoli BB(na celej trase dialnici a keby aj nie nech sa vyspi v Bratislave, staci limuzina a dievcata ci chlapci) nenajde izba kde by sa vyspal G.Michael? A kto je uz nanho zvedavy? Ved ked DM vie zahrat na pasienkoch .., nepamatam sa ze by nejaky koncert bol na T.poli. Kulturu si bratislavcania mozu uzivat v divadle.

 

Letisko pre tie male lietadla maju na Sliaci.

 

http://bystrica.sme.sk/c/5031960/donovaly-prehravaju-boj-s-developermi.html

v hodnejsie miesto pre hostujucich fanusikov si neviem ani predstavit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na druhú stranu

človeka vie poriadne naštvať,

že Slovan, resp. Petržalka do štadióna nedajú nič, ale hrávať na ňom budú

Neboj sa, zadarmo tam hrať nebudu. Budu platiť najom. Jeho vyška však zaleži na tom, komu ten štadion bude patriť. Ak mestu, tak veľa to nebude. Funguje to tak všade, čuduj sa svete aj na Slovensku. Napr. HC Košice za Steelku plati riadnu palku. Niekoľko milionov (Sk) ročne. Nevidim dôvod, prečo by to v Blave malo byť inak. To iste plati v pripade Slovana v hokeji.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stavat stadion je vyborna vec, doteraz vsetci nadavali ze sa nic nestavia, a teraz ked aspon nieco, tak vsetci nadavaju?

 

Dalej preco nie 30k? Pre koho? Pre ten futbal na urovne africkeho kmena? Ked bude potreba, tak ta kapacita sa da rozsirit na 30k, zatial to nie je treba.

 

Jedine co mi vadi je to ze to bude v centre, malo by to byt na okraji

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo 30K?

 

veď donedávna boli hlasy

a búchanie sa do hrude o spoločných ME s CZE

 

kvôli zápasom ako bude 10.10.

myslím, že tých zápasov bude viac

stačí sa pozrieť na vek hráčov Škrteľ, Hamšík, Weiss, Stoch, Šesták, Hološko, . . .

 

kvôli zápasom s ESP, ITA, ENG, . . .

 

kvôli možnosti hrať skupinovú časť LM alebo EL

 

kvôli možnosti usporiadať finále ME

 

kvôli koncertom

 

a kvôli ešte neviem koľkým kultúrnym udalostiam

 

mohol by si poskytnúť aspoň aký taký náčrt

ako rozšíriť 22000 štadión na 30000

prečo nepostaviť 30000, 10000 horné poschodie uzavrieť

a sprístupniť iba na zápasy, o kt. by bol zvýšený záujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=42652966

 

Pozrite sa aky sme smiesni. Chorvati robili MS v Hadzanej a robili krite haly, zahreb cez 15 000, split 12,500 dalsia 9 500, plus dalsi tri nove. Pritom maju menej obyvatelov aj menej penazi a to na hadzanu, v com su dobri, ale tam pre ten sport aj nieco robia.

U nas sa len kradne. Co urobila bratislava pre futbal? Len v porovnani zo zilinou? Nechala si jeden stadion zburat, petrzalsky sa mi pacil a prikl. v roku 1999 som ich obdivoval, ze niekto je ochotny zo svojich postavit stadion. Dalsie dve len chatraju. Jeden klub(inter,vlastne aj petrzalku) polozili len kvoli peniazom. Tycku do oka by som im dal. Narodny slovanisticky je len vysmech a vyhodene peniaze. Rakusania mali majstrovstva sveta a museli dat dokopy 4 stadiony nad 30 tisic. U nas? Mali by sme postavit narodny nohejbalisticky, mame mladych(juniorov) majstrov sveta, ak budu aspon poloprofesionali tak urobia aj dalsie medaile. Ale to nebude. U nas sa na sport kasle a len kredne. Cela Bratislava je smiesne mesto. Cest slusnym ludom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A Národné Tenisové Centrum má potom akú skratku?

 

takú istú

keďže sme však v téme o futbalovom štadióne,

tak som myslel, že myslíš NTC v Senci

 

u nás by stačil jeden 30K

a potom štadióniky ako má Žilina - pekné, čisté, . . .

ako to už v jednej téme písal Ryan

pokiaľ HC KE hrali v tom bunkri, nenaplnili 2 500

akonáhle majú SteelArenu 5000 a viac nie sú problém

 

ja som len zvedavý na to rozšírenie kapacity z 22K na 30K

to akože tam teraz nalejú 100 miešačiek betónu

a v prípade potreby to budú prestavovať ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nic tam nenaleju, stale bude 22 000. Stadion regionalneho vyznamu. Steelku tiez nerozsiria, nemaju kde. Bol som tam na zapase ked bolo 6 000 ludi, mozno trosku viacej a bolo to plne, pri bufetoch a pri vychadzani. Ale na play off zapasy by tam chodilo aj 12 000 ludi v pohode. Preco? Lebo by to bolo kulturne a je tam zabava.

Inak popradsky stadion pekne zrekonstruovali. Len ten hokej. Ked som tam bol stale som bol sklamany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Steelka sa rozširiť (resp. zväčšiť kapacita) udajne (podotykam udajne) teoreticky da. Miesta za branou a miesta v na niektorych dolnych tribunach su od seba ďalej a teda nahustenim sedadiel sa kapacita da zvyšiť. Koľko sa takto da ziskať miest a či sa to vôbec prakticky uskutočniteľne a ak ano, či k tomu vôbec dôjde je však otazne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja absolutne nechapem, čo sa všetci čuduju. Už som to pisal kdesi vyšie. Je pod ľudsku dôstojnosť isť za take peniaze na taky štadion, kde nielenže človek v pripade dažďa zmokne, fuka mu za krk, musi si doniesť podložku pod riť lebo inak sa zašpini ale dokonca keď potrebuje na toaletu, radšej vydrži lebo inak by sa na tom zachode rovno aj pozvracal. O nejakom obstojnom občerstveni ani nehovorim. A za toto chcu 600 Sk??? Ja sa čudujem, že vôbec toľko ľudi prišlo na kvalifikaciu, kedy mimochodom bolo podstatne teplejšie ako teraz.

 

Ak bude novy štadion, ľudia pridu. Viď priklad Steel Areny, kde je cele zazemie a služby na relativne vysokej urovni. Menej ako 5000 ľudi nepride ani teraz, keď sa nedari a Košičania nič nehraju, pričom na superovi nezaleži.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som studoval v Bratislave som bol asi 5. krat na slovanistickom stadione. Lebo ma zaujimal zapas. Juhoslavia,spanieli,portugalci,chealsi a 1.FC Kosice. Skoro vzdy som bol za branou. Nikdy ma tam nezaujimalo pivo ani zachod.

Na hokeji je to ine, su dve prestavky,viacej volneho casu. V Kosiciach chodia hlavne pernamentkari.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimák

doprial by som Ti premoknutému stáť v kaluži vody

a to sa ešte ani len nefúkne do píšťalky

 

nie je lepšie si priplatiť na vstupenke o 1/4 viac

a byť pekne v suchu

pozrieť si gól ešte raz na veľkoplošnej obrazovke

 

to ešte nespomínam nejakú tú reštauráciu,

kde si môžeš ísť sadnúť so ženou a dieťaťom

navštíviť obchod so suvenírmi a podobne

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, že teba nazaujima pivo a zachod, neznamena, že inych nie. A navyše, zachod na štadione (podľa smernic FIFA a UEFA) byť musi aj keby nezaujimal nikoho. Pokiaľ ide o pernamentky, nič sa tym predsa nemeni. Ľudia sa predsa nebudu vracať zapas čo zapas niekam, kde sa necitia dobre. Pre porovnanie, stary štadion (v KE) mal (ma) kapacitu cca 2500 miest a predalo sa asi 200 pernamentiek, pričom na predaj bola zhruba polovica kapacity (1200 - 1300 pernamentiek). Štadion bol plny iba vtedy, ak tam hrala vtedajšia veľka 4 (tj. Slovan, Trenčin alebo Zvolen). V ostatnych zapasoch nebolo vypredane. Teraz chodi na zapasy 5000 + ľudi aj na neatraktivnych superov. Myslim si, že to o niečom vypoveda.

Ďalši priklad je futbalova Slavia. Na stary štadion chodilo sotva 2-3000 ľudi, na novom nebolo pod 8000. A to sa Slavii veľmi nedari.

Treti priklad: Allemania Aachen (2. nemecka liga) štadion otvorili v septembri, každy zapas cez 20000 ľudi. Predtym nechodila ani polovica.

 

Mam pokračovať? A netreba zabudať na najdôležitejši fakt, že na všetkych spominanych novych štadionoch je vstupne niekoľkonasobne vyššie ako bolo na starych. A ľudia napriek tomu chodia v omnoho väčšich počtoch. Kulturne prostredie robi divy.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rayn, nechcelo ist par tyzdnov na zapas proti slovinsku 100 000 ludi? Ake bolo pocasie bola to florida? vcerajsie pocasie by si pochvalovali.

 

Tomassi neviem o com hovoris. To sa neda myslis v BB? Kde fanusikovia to maju o dost blizsie ako v Bratislave? Nechapes ze Blava je na konci sveta?

 

Ryan, v ke bolo stale vela pernamentkarov. Este ked ste mali stareho ste tam mali 3500-4000. Ludia nauceni chodit.

Na starom lokym som bol , nieje to nic moc, ale nieje to hroza. na stojaka, aj tak je tam zima, kto by tam vysaduval.

 

Je mi jasne ze na lepsi stadion ludia prijdu, ale nemusito byt pravidlo. Priklad v PP to neplati. Je mi jasne ze v KE mate viac penazi a tam sa clovek nevie dostat k bufetu, zazil som.

 

Ale je normalne aby v najbohatsom kraji sveta prosili o peniaze pre zrekonstrovanie stadiona? Korunku prosim. Aj mi chceme chodit na sport. Aj mi chceme slusnejsie prostredie. ###### ved sme sponzori.

Prepacte ale to nie pre nas to pre nas cely futbalovo-hokejovy narod. Je to smiesne. Je to normalne, ze to nechali zajst tak daleko? Ani im to nevadi a tam hraju stale zapasy?

Ked to aj postavia, aky budu mat ludia s nimi vztah? Je to na Slovensku takze to bude v PO-HO-De.

 

Ked nie bystrica dajte ten stadion do Presova ci Nitri a bude tam stale vypredane.

 

Vstupne? vyssie? A preco(maju uvery a kto?), nestavaju to za moje peniaze? Na Slaviu OK, na narodny nie ee ee. Chcem ludove vstupne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyjadrim sa iba k svojmu, radšej :lol:

 

Nechapes ze Blava je na konci sveta?

práveže nie

ktoré iné Slovenské mesto má také spojenie s okolitou Európou ako BA

kde inde na SK máme hotel, v kt. chcú bývať tie najväčšie hudobné hviezdy

 

ak sa Ti nepáči, že SVK má hlavné mesto na kraji SVK,

tak si treba počkať na spojenie Banskej Bystrice so Zvolenom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomassi neviem o com hovoris. To sa neda myslis v BB? Kde fanusikovia to maju o dost blizsie ako v Bratislave? Nechapes ze Blava je na konci sveta?

Prave naopak, BB je na konci sveta. Nevedie tam nijaka poriadna dialnica/rychlostna cesta (len nejake useky z BA, a z Brezna normalna cesta 1. triedy). Dostat sa tam je pre cudzinca nadlusky ukol. Lezi mimo hlavneho (severneho) vlakehoveho koridoru, takze tam ide iba par vlakov z BA, rovnako aj z Kosic. Najblizsie medzinarodne letisko je v Ba. To, ze je v strede Slovenska este neznamena, ze je pristupna. A to uz nehovoriac o pocte obyvatelov, kedze vacsinu casu bude na stadione hrat nejake domace muzstvo, hadam si nemyslis, ze sa cele Slovensko bude chodievat pozerat na duklu BB.

 

Ba je naproti tomu dialnicne prepojena s CZ, AT, HU. Schwechat je co by kamenom clovek dohodil. Na medzinarodne zapasy ma daleko lepsie postavenie ako hociktore mesto v SK. Rovnako ma daleko lepsie postavenia na medzinarodne kulturne akcie, koncerty. A rovnako je kapacita hotelov pri takych akciach daleko vyssia v BA ako BB.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov