Skočiť na obsah

Národný futbalový štadión


slimak

Odporúčané príspevky

BB, nieje na konci sveta. slovensky futbalovy aj iny fanusik sa tam ovela lahsie dostane ako do Bratislavi.

Ked ide z vychodu zaboci 20 km ci v ruzomberku, ci zvolene. Relativne lahko sa tam dostane aj z Turca, ci ziliny, podobne aj z prievidze aj Nitri, aj stiavnice ci Krtisa. Co si mal zo zemepisu? Na biednu duklu chodi asi tolko ludi ako na slavny Slovan.

 

O hoteloch pre georga michela som uz nieco pisal. Medzinarodne letisko :lol: nedavno som videl, kto ho vam stavia?

 

Po zeleznici cestuju do Bratislavi asi len fanusikovia z Trnavi. Videl som jeden film a doBB tak cestovali aj fanusikovia z Prahy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak po prve nauc sa prosim ta slovencinu, neda sa citat to tvoje z TrnavI

po druhe

spocitaj si pocet fanusikov z turca, ruzomberka, zvolena, brezna, BB a okolia a potom si spocitaj pocet fanusikov z TT, BA, DS a okolie a pochopis...BB je momentalne zabite mesto, firmy a ich biznis tam nejdu pretoze tam nie je infrastruktura...a futbal je len biznis...v BB by to skrachovalo skor, ako by to zacalo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O biznise naposledy naznacil nieco Weiss. Futbal je biznis, a v Ziline si stavaju stadion ale v blave kde je biznis to nejde. Ked je futbal biznis, preco mate take tehelne pole ake mate, ze by bratislavsky biznis? Futbal je biznis ale v bratislave to musia 10 rokov opierat o mur. naco je vam ten stadion? Na futbal? ved tam chcete robit len koncerty, resp. v nich dufate. Preco potom futbalovy? a preco narodny? Biznis :lol:

 

Nokia, fanusikov v okoli BB mas viac ako v Biznis meste, ci nepochopil(ZILINA)? Ako su mu uz dobri trnavski chuligani.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano mas pravdu uplnu a preto vidime ako sa vsetci investori tlacia do BB ale len svina stat im to tam zakazuje, nikomu tam nic nepovoli, predsa si nepusti ten ultra ziskovy biznis v tom prosperujucom okoli....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Par rokov(6-8) dozadu bola Nitra(oblast) na urovni BB, bolo to presne to iste. Dnes sa uz Belica chvalil, co dokazali.

Dockaj Zajac, ked pod Donovalmi bude tunel.

 

Debatujeme este o slovenskom futbale?

Minule som cital kolko bolo futbalovych ploch v minulosti v petrzalke. Pamatam si cislo 18. kolko ich mate dnes?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

par rokov dozadu aj meciar planoval spojit ZV a BB a spravit z toho hlavne mesto slovenska...vsak ano, hlavne mesto musi byt v strede krajiny, presne tak ako Berlin, Lisabon, Londyn, Vieden, Budapest, Oslo, Stockholm, Helsinki a ostatne hlavne mesta, ktore sa nachadzaju v absolutnom strede...:lol:

 

petrzalka mala vela futbalovych ploch, ale kedze SFZ nemal zaujem sa o to starat a vela z nich aj padlo do sukromnych ruk, investori vyuzili dane priestory inac...ale co to ma s tvojim nazorom postavit narodny futbalovy stadion v BB mi nejak unika...splietas piate cez deviate...

 

a este...BB sa nedostane na uroven NR, ak tam nebude infrastruktura aspon taka, ako je v NR...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

narodny stadion v BB? :lol: tak to je akurat tak na smiech, to uz moze byt rovno aj v PD a bolo by to o tom istom :)

...na SK nieje lepsie miesto ako BA, kde by mal stat prave kvoli spominanym veciam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved kludne aj v prievidzi.

Keby sa rozhodoval sukromny investor, kde na Slovensku postavim 20 000 stadion, zrejme by si vybral Bratislavu. Aj kvoli vami spominanym argumentom.

 

Na Slovensku mame 3000 futbalovych fanusikov. Tisicka bola v Chorzowe a 2000 sa nemohli na tom zapase zucastnit.

 

Keby sa mna Fico pytal, ci u nas v meste ma postavit narodny futbalovy stadion, alebo tenisovy kurt. Bol by som za tenisovy kurt.

 

Na tejto diskusii ma bavia argumenty ako medzinarodne letisko, ci hotely,ako keby sa mali u nas usporiadat olympijske hry.

 

Zosmiesnovanie vsetkeho mimobratislavskeho a na tomto priklade vidite ako na tom ta Bratislava ci cele Slovensko je.

 

Ja som zohladnoval geograficke hladisko(dostupnost pre SK divaka), Bratislava je tretie najhorsie miesto, este horsie by boli Malacky ci Medzilaborce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan, v ke bolo stale vela pernamentkarov. Este ked ste mali stareho ste tam mali 3500-4000. Ludia nauceni chodit.

Stary štadion (na Loky)ma kapacitu necelych 2500 miest. Ako mohlo byť 3500?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalši priklad je futbalova Slavia. Na stary štadion chodilo sotva 2-3000 ľudi, na novom nebolo pod 8000. A to sa Slavii veľmi nedari.

 

Bola reč aj o hokeji.

Slavia má super hokejový stánok, ale ak si na hokeji, je to tam žalostné, slabučké návštevy oproti kapacite.

Neverím že čarovným prútikom sa začne chodiť na futbal na SR.

 

čo sa týka národného.

stavať inde ako v BA je v momentálnej situácii bláznovstvo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslel som na stadion ladislava trojaka.

 

No hej, lenže keď sa presunuli do Čermeľa, zaujem vyrazne opadol. Ľudia sa na hokej odnaučili chodiť. A naučili sa znova až do Steelky. Žijem v KE a preto viem, ako ľudia na novy štadion reaguju a aky nazor na to cele maju. Na hokej chodia aj taki, ktori predtym na hokeji v živote neboli.

 

bob

Hokejova Slavia je trošku špecificky priklad. Ta namala nikdy veľa fanušikov. Futbalova ich ma neporovnateľne viac. Navyše je v meste aj Sparta. A hokej nie je taky popularny ako futbal.

Netvrdim, že na repre bude chodiť plny dom, ale navštevnosť určite o dosť vzrastie. Už len minimalne zo zvedavosti ako ten štadion vyzera tam prvy rok-dva ľudia chodiť budu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 7 mesiacmi...

Tak co,este si myslite ze by v Bratislave mal byt narodny stadion? Dufam, ze Fico tam nedal ani korunu na nejake multiihrisko. Aj to by za dva roky cigani odniesli do zberu. Ani furik by som im nedal. Na interi sa maju hrat kvalifikacne zapasy vysielane Digi? Ktory kvalifikacny super je najblisie?

 

Bratislava pupok sveta by sa mal porovnavat s porovnatelnymi mestami, trebars rozborbardovany Belehrad ci Zahreb. Nie s Rimavskou Sobotou, kde by sa na zapas urcite lespie pripravili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A kde inde ako v BA by mal byt narodny station, na ktorom by sa mali hrat medzinarodne zapasy. Alebo mas pocit, ze by bolo nejake mesto na Slovensko lepsie napojene na svet ako Bratislava? 30minut od Schwechatu?

Dostat sa napr. do BB je utrpenie pre nasinca, nie to este pre zahranicneho fanusika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovinci maju narodny stadion tu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Maribor

Poliaci v chorzove(zamysli sa preco mali poliaci ten stadion prave tam), Spanieli hraju kvalifikaciu hocikde, nejaky zapas maju hrat v trenerovom mestecku.

 

Co ma spolocne napojenie na svet s narodnym stadionom? keby bol nar.stadion trebars v BB, chartrove lety priletia s irmi na Sliac, ci Poprad ,do Kosic, keby tam mal byt ten stadion. Je to problem host.fanusikov ako sa tam dostanu.

Ked mame najlepsi stadion v Ziline, nech stat radsej investuje peniaze do letiska v Ziline. Bratislava uz svoje dostala.

 

Inak v ktorej krajine buduje(staval za poslednych 10 rokov) stat "narodny stadion"? Ma vobec Liberec ci Teplice letisko? Ste uz ozaj sfetovani? Nevidite kam sa ubera bratislavsky futbal? Prezrite si vase stadiony.

 

Nemal by byt stadion "narodny" pre nas narod, teda zohladnovat dostupnost pre nas narod? Dnes sa mohol narod za Bratislavu len hanbit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes na zapas Slovensko - Chorvatsko v Bratisalave bol 6300 divakov. Prvy zapas po MS - uspechu, proti velmi dobremu superovi a taka nasteva? Co to? Tolko ludi by prislo aj v Murani. Dedina, v kazdom okresonm mieste by prislo na zapas viac. V Dunajskej Strede aj dvojnanosobok. Naozaj chcete mat narodny stadion? Nehambite sa? Viete ze zrucane pole uz kupilo SFZ za 10 milion euro? Nech si ho ma nech si tam aj postavi stadion ale za svoje.

 

Len poznamka. ak ma byt kapacita 20 000.(odhliadnuct ze normalny slovak sa tam nikdy nedostane na slusnejsi zapas - vid slovinsko),tak letisko a ubytovanie potrebujes pre 10%. teda 2000 ludi. To ubytujes aj v tom Murani. Bol tam zimny zraz turistov cec 1500 ludi na niekolko dni. Muran? Preco by tam nemal byt narodny stadion? Na derby tam bolo 4500 a to obce nemaju ani spolu 2000. Pre mna je bratislava smiesna dedina.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Po vcerajsom zapase uz chapem preco nechcu bratislavsky magistrat ci funkcionari stavat za svoje stadion a preco ma byt kapacita narodneho stadiona 20 000.

 

Podla mna je to velmi dolezity argument preco narodny fudbalovy stadion nesmie byt v Bratislave.

 

Jedine stastie pre repre(SFZ), ze ti idioti bojkotuju reprezentaciu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len mozno ste si zle vysvetlili, ze nemam rad Bratislavu. Verte nieje to tak. Ak uz co chvila bude dobra cesta do BB, ja sa uz relativne rychlo dostanem do Bratislavy. Za hodinu a pol do BB a dalsiu hodinu a trosku viac a som v Bratislave(ked som studoval bol priamy spoj cez lucenec a ten siel 7 hodin, mozno dva krat som si hodinu pospal). Mne proste aj na zaklade tohto ta BB je prirodzenejsia.

Inak v Petrzalke som studoval a dva roky zil, a mrtve ramena a okolie Dunaja za ekonomickou univerzitou je pre mna krasne. Poznam aj racu,kde ani racania mozno nedosli(pestovali sa tam jahody), internaty uz neviem ake ale bol tam masokombinat a v inom vietnamci, mlynsku dolinu a gardu a okolie.

Ale k stadionu.

Minulý týždeň otvorili nový štadión v Dubline Íri zápasom proti Argentíne. Má kapacitu pre 70 000 sediacich divákov, polovicu investícií dal štát, polovicu mesto. Írsko nemá viac obyvateľov ako Slovensko, nemá lepší futbal, nemá lepšiu domácu ligu a napriek tomu spoločným úsilím to zvládlo.

http://denniksport.sk/article/143615/narodny-stadion-na-mrtvom-bode

Povedal to sef SFZ ak mate zaludok kludne si to precitajte.

 

„Urobili sme pre nich maximum a som sklamaný, že to takto dopadlo," povedal väčšinový majiteľ Slovana Ivan Kmotrík. Hovorca minoritného akcionára J&T Maroš Sýkora upozornil, že keď vstupovali do Slovana, jednou z vízií bola aj práca s fanúšikmi.

 

„Mrzí ma, čo sa stalo. Aj z ekonomického hľadiska by bolo lepšie, keby na futbal chodili rodiny s deťmi. Boli by sme radi, ak by sa zo športu stala opäť zábava a nie bojisko."

 

Čítajte viac: http://futbal.sme.sk/c/5514857/kmotrik-som-sklamany-ze-to-takto-dopadlo.html#ixzz0xBCMQLWh

 

Vulgarizmy sa mi sem tam neviem preco ,ked si buchnem po prste nalepia na jazyk. No stane sa. Ale same mu, takto ked som to pocul v TV, som sa len smial, keby som bol na stadione bol by som znechuteny(proste sa s tym nestotoznujem a je jedno ci to je stutgart ci kosice), ale keby som bol tam s detmi, ozaj nic ine ako otocit sa by mi nezostavalo. mozno kludne chlapik v kase by si vypocul a mozno dostal ak by mi nevratil vstupne. Keby tam boli koritnacky asi nie. Zrejme by som s detmi siel aspon na pivo a zmrzlinu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejde o bratislavu ako takú, len akosi národný štadión si človek lepšie vie predstaviť v hlavnom meste krajiny

možno aj preto, že je hlavné mesto dostupné, hoci so stále väčšími zápchami výpadoviek je to hriech napísať

írsko možno nemá lepší futbal, ale je iné ... myslím, že tam na futbal príde viac, než tisícdvesto platiacich divákov, aj to v lepšom prípade

na druhej strane si bez problémov viem predstaviť národný štadión aj inde, len nájsť kompromis, peniaze, a zaistiť viac divákov ... šlo by to ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bratislava pre Slovaka, nie je dostupna. ved sa pozri na mapu. Dostupna je pre oblast s dvomi milionmi obyvatelov. Ovela dostupnejsia je Bystrica. Tak isto ako sa Bystrican dostane do Bratislavy to trva Bratislavcanovi do Bystrice. A kazdemu(to je minimalne 2 miliony ludi) za Bystricou to trva o dva hodiny dlhsie co moze by menej ale vacsinou polovica cesty. Clovek z vychodu si na zapas do Bratislavy musi brat dovolenku, mozno hladat noclah, v Bystrici by to nemusel(usetri minimalne 4 hodiny).

Bratislava nema zaujem o futbal(mozno je problem v stadione, mozno aj v belasej slachte a pod), mohla si to vidiet na poslednych dvoch zapasoch na chorvatoch bola polovica mimo Bratislavy a na Stutgarte bola tiez aspon 1000 ludi co zo Slovanom nema nic spolocne(1000 nemcov), prisli sa na nich pozriet. Nieco podobne ako ked Barcelona vypredala stadion v Trnave.

 

Pre mna 20 000 stadion v Bratislave je neprijatelny. Ked tak nech postavia 50 000(tam sa aj debili stratia). Ked bude dobry zapas nech sa mam sancu dostat(nie ako Slovinsko). Inak nerobim si iluzie kolko je na Slovensku futbalovych fanusikov. Skutocny fanusik bol na zapase v Chorzowe a tam ich bola lepsia tisicka. Ked tu bude niekto operovat ze kto by tam na ligu chodil, nech mi da link kto chodi do toho Dublinskeho stanku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kurnik

koľkokrát treba ešte napísať,

že ten štadión sa čisto futbalom neuživý

 

na tom štadióne budú rôzne iné podujatia

a hviezdy prídu iba tam, kde to má aké také meno

a samozrejme čo najlepšie vybavenú infraštruktúru

a preto Bratislava

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov