Skočiť na obsah

SaS - Richard Sulík


Sniper

Odporúčané príspevky

Tvoj favorit je tu.

 

https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/417104

 

Hned zo zaciatku. O######y na DPH na Ficovom byte, osemnast milionovy o###### na zdravotnickych kartickach - zrusenych, A prepustenie mafiana(chytili ho v Cesku - predali na Slovensko a je na slobode,mafian ako kalinak - ale tento bol vypalnik - vyberal peniaze od podnikatelov - u nas taky skoncil davno - niekto ho odstrelil). Vsetko toto sa udialo po volbach.  

 

Ano chces slusnejsi zivot(pre seba aj pre mna) verim tomu - ale nevolila si tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie celkom som pochopila, o kom a o čom vlastne je reč ... kto je môj favorit ? :)

 

No nemal som na mysli tvojho akoze rodinneho favorita, ale tak to dajako sa javilo, ze Sulik je tvoj politicky favorit a mozny spasitel.......u mna je Sulik obycajny politicky dobrodruh a Matovic a spol. poulicny kaukliar. Ak takehoto (Sulik) cloveka sa snazis nejako ospravedlnit (mladost-pochabost), tak to iste sa da povedat aj o Kotlebovi. Preco v tom vidis nejaky rozdiel?....ten je (bol) zaciatocnik a ten druhy je rodeny extremista schopny zabijat za svoje presvedcenie. Skadrovala si to na sposob komunistov, teda oni mali podla zakona tu vysadu :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som rad Ze tu je Sulik - aspon ma niekto zastupuje reprezentuje . On je vpodstate ako ja. A velmi blizko.Ja - ci mna by nikdy nemohol zastupovat Fico, Bugar, Danko ci Prochazka.

 

Inak je zaujimave - a je to dolezite pre mna - ak Sulik Bugara nazval - o######av.(predavacom).. ako do diskusii moze snim ist- pochechtavat sa tam - ja by som nic ine asi nevedel. . Ale ja a teda to cakavam aj od Sulika - s Bugarom, Prochazkom, Ficom - sa nikdy nestretnem a o nicom snimi rokovat nebudem. Mne nevadi stretnutie s Kotlebom.

 

Ja som spokojny - vzdy su problemy - ale nejako sa vyriesit musia. Som velmi spokojny ze zijem tu. Budem sa snazit aby bolo lepsie. aj tu. Tu myslim Revucu. Mam dve sikovne deti - co viac mozes mat - dobru zenu - ci skvelu. Este aj slusnych ludi vo firme.

 

----

Aj tu dam zaver.

 

Som ochotny respektovat zakony(to je spolocna dohoda ak fungovat mozme a mozme  spolu vsetci prosperovat) - aj to robim. Lebo nejak slusne spolu zit musime - je to aj jednoducsie a rozumnejsie aj prijemnesie.

 

Bugar, Fico, Prochazka a Danko - toto nikdy nerespektovali a respektovat nebudu,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No nemal som na mysli tvojho akoze rodinneho favorita, ale tak to dajako sa javilo, ze Sulik je tvoj politicky favorit a mozny spasitel.......u mna je Sulik obycajny politicky dobrodruh a Matovic a spol. poulicny kaukliar. Ak takehoto (Sulik) cloveka sa snazis nejako ospravedlnit (mladost-pochabost), tak to iste sa da povedat aj o Kotlebovi. Preco v tom vidis nejaky rozdiel?....ten je (bol) zaciatocnik a ten druhy je rodeny extremista schopny zabijat za svoje presvedcenie. Skadrovala si to na sposob komunistov, teda oni mali podla zakona tu vysadu :(

 

stále netuším, o čo je reč. smiem mať svoj názor, rovnako, zrejme, ako ktokoľvek iný.

kto ma pozná a číta pozorne, vie, že za istých okolností viem čiastočne ospravedlniť kdečo - hlavne omyly, začiatočnícke chyby, ľudské tápanie ...

ale nie extrémne názory, extrémizmus, tupú bigotnosť a ešte kdečo podobné.

 

vráťme sa k Sulíkovi, v tejto téme som napísala, na niekoľkých miestach, že "čiastočne" dokážem ospravedlniť jeho začiatočnícke chyby - išiel do politiky ako do maštale, kto si pamätá jeho pamätné oblečenie na oficiálnom obede s mobilom na stole, v šortkách, sandáloch a rozhalenke - to bol len taký prvý hdone chybný počin, problém je, že neskôr v nich pokračoval v tzv. donášaní, keď sa ako dobrý chlapec radil s kým to, Kočnerom?

stále je u mňa na meiste, kde je aj jeho vina, že padla Radičovej vláda. bol tam, bol tam a na takom poste od toho, aby domyslel. nedomyslel.

 

momentálne utiekol späť do eu parlamentu, to urobil dobre, vysvitlo veľmi skoro, že vládu nezostaví.

 

takže opakujem: "čiastočne dokážem ospravedlniť začiatočnícke chyby". ale to robím bežne aj v bežnom živote. som tým známa. nič viac.

 

druhá vec je jeho triezve videnie migrantskej vlny, využívania eurofondov a korupcii, u nás naviazanej výdatne aj na eurofondy ....

rečnil o tom v nemeckých televíziách už od roku 2011 ... málokto ho počúval. aj to som tu už kdesi napísala, že to je vlastne jediná vec, ktorú u neho dokážem kvitovať a beriem mnohé jeho argumenty na tieto konkrétne témy.

 

tak, toľko znovu k téme Sulík. kde si vzal spasiteľa a favorita, netuším. nie je a nebol môj favorit, nikdy som nič také nenapísala nikam.

 

a teraz k tej druhej veci:

"tvojho akoze rodinneho favorita"

nemám rodinného favorita. žiadneho extra favorita ani jediného. ani som nikdy nemala.

 

nerozvášňujem sa veľkými slovami za nikoho, ani to nemienim robiť. veľké slová tu nepomôžu, tak počkám, čo to prinesie.

to už patrí do témy o tretej vláde Fica.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator je nezorientovany celkovo. Informator - game je bugar volic.Inak aj tak pise - preco tak rozmysla neviem. Nad tvojim rozmyslanim sa ani nepozastavujem - lebo to nikdy nepochopim. A teba -informator - ale ani game . Ved stet v grupe. 

 

Ja chcem slusny stat pre vsetkych obcanov aj madarov a ciganov - nas je malo mozno patnast - tridsat - mozno aj 50%. Vas je viac . a preto sa mame ako mame.

 

Teda - tieto volby a tato vlada si ty. Sa na to pozri . a kedze Fica poznam . Ved tu zijem . ja aj viem co bude nasledovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

síce mimo témy Sulík,

 

informator je nezorientovany celkovo. Informator - game je bugar volic.Inak aj tak pise - preco tak rozmysla neviem. Nad tvojim rozmyslanim sa ani nepozastavujem - lebo to nikdy nepochopim. A teba -informator - ale ani game . Ved stet v grupe. 

 

ale nie, nie som v jednej grupe s informatorom - a predpokladám, že informator bude proti tomu označeniu protestovať rovnako.

ani len vzdialene nie sme v jednej grupe. ani politicky, ani svetonázorovo, ani v názoroch na x vecí života. a v politike už vôbec nie. : )

 

nevolím SNS, s veľkou pravdepodobnosťou nikdy voliť nebudem,

to, čo som volila, a volila som dlhé roky, bol práve ten kompromis medzi ... to, o čom píšeš:

 

Ja chcem slusny stat pre vsetkych obcanov aj madarov a ciganov - nas je malo mozno patnast - tridsat - mozno aj 50%. Vas je viac . a preto sa mame ako mame.

 

slušný štát pre všetkých, slovákov, maďarov, každého pracujúceho a živnostníka a poctivého človeka.  ... tak kto je to "vás je viac" ?!

čo tým chce básnik povedať?

 

neustále tu rajtuješ na tom, čo som volila, ja tebe nevyčítam, čo si volil, ani ti to nikto tu nevyčíta, dokonca to ani len neviem. aj keď som náhodou vedela, tak som to už dávno zabudla.

ja som nezostavovala vládu, a po volebnej noci stopro nikto nečakal, kto a ako ju bude fakticky zostavovať.

 

milý slimak, ty si mal na to celé tam hore rovnako nulový vplyv ako ja a ako všetci my tu dolu. :smile2:

 

 

a vráťme sa pekne k Sulíkovi, toto je jeho téma :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie, nie som v jednej grupe s informatorom - a predpokladám, že informator bude proti tomu označeniu protestovať rovnako.

ani len vzdialene nie sme v jednej grupe. ani politicky, ani svetonázorovo, ani v názoroch na x vecí života. a v politike už vôbec nie. : )

 

nevolím SNS, s veľkou pravdepodobnosťou nikdy voliť nebudem,

 

Suhlasim.....mozeme na seba pokrikovat iba cez nejaku fyzicku zabranu :)

 

A nikdy nehovor nikdy....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani nehovorím :) ... hovorím " s veľkou pravdepodobnosťou nikdy " :)

 

a aby sme zostali pri Sulíkovi - minutka z jeho názoru o zavretí hraníc Európy:



ako to chápem ja, to neznamená ostnaté ploty dokola. ale znamená to ochranu pre zopakovaním minulého roka. ten slávny pud sebazáchovy, ktorý Európe zlyhal.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, ale ved som nikde netvrdil, ze Sulik nema dobre napady, co sa tyka migracie a aj v ekonomickej oblasti. Za politickeho dobrodruha som ha oznacil preto, lebo jeho konanie v pripade zostavovania vlady po volbach, bolo trapne silenie nemozneho. Ak toto nevidel (ci nechcel vidiet), tak v riadeni statu nema co robit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Sulík spravil to, čo väčšina už dávno chcela. Poliačik ak je chlap, tak odíde zo SaS a môže si založiť so pseudohumanistami vlastnú stranu a tam rozdávať múdrosti. Ale na to nemá gule. Tak ako každý iný pseudohumanista.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Nie "vysokorýchlostnému" jadru EU!!!!!

 

No tak Sulik sa nam zacina nejako inak "zafarbovat" a ide po volicoch Kotlebu..........co myslite pomoze mu to?...........v tomto s nim suhlasim a drzim mu palce, aby sa mu ta jeho strana vyselektovala od ludi typu Nicholsonova (matka roka) a Poliacika (kantorskeho uchylneho velmajstra)  :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemyslím si, že by Sulík išiel po voličoch Kotlebu, pretože z EÚ nechce vystúpiť, ale bolo by dobré, keby aj Fico jasne povedal, čo to jadro vlastne je.

 

V prípade sporu Fico - Sulík som tak pol na pol. Ešte presne nevieme čo to "jadro" vlastne je. Aby nakoniec nebol z toho diktát Bruselu, ale tentokrát opravdový, Cecilko!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To neviem......ale ak u nas nejaky politik nejako zdvihne varovny prst a oponuje niecomu, co sa tyka EU, tak sa razom k nemu pripoja aj euroskeptici....ved ked neprsi, tak je dobra kazda kvapka :)

 

Treba na temu "tvrde jadro" umoznit verejnu diskusii a nech sa potom volici rozhodnu v referende....kto bude mat viac argumentov a bude presvedcivejsi, tak padni komu padni. Ak sa to neuskutocni, tak zasa sa budu domobranci zo stredných skol kasat za tu uvedomelejsiu skupiny neomylných. Mali by sme sa konecne naucit respektovat volu volica a nie po výsledkoch sa hrnut do ulic, ako demokrati v USA.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sulík to nemyslí zle, ale myslím, že ešte stále sa má čo učiť. On ako ekonóm je možno dobrý, ale na politika ťažkého kalibru ešte stále nemá. Na rozdiel od Fica, ktorý je schopný aj vlastnú mater predať, ak by mu to pomohlo k preferenciám.

 

V tomto mi Sulík pripomína LePenovú, ona vsadila dosť tvrdo na antieurópsku politiku a to jej viac uškodilo ako pomohlo. Sulík však nejde až tak na okraj ako ona, nechce vystúpiť z EÚ alebo ju zrušiť, ale podľa mňa mal by sa k jadru vyjadrovať trochu opatrnejšie. Myslím, že viac ľudí by skôr privítalo účasť v ňom ako byť mimo neho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

A nieco aj na predstavitela "transparentnej" opozicie.......je to skopirovane s facebooku.....

 

 

František Debnár Ďalšie hriechy Richarda Sulíka
Richard Sulík o sebe rád hovorí, že síce nie je fešák, ale hrá fér. Nie je to pravda. Práve naopak, celá jeho politická kariéra je posiata škvrnami káuz, podozrení a nefér ťahov. Uvádzame stručný prehľad hriechov predsedu SaS Richarda Sulíka.
Lúpež za 3 milióny eur

Richard Sulík pomohol svojej firme FaxCopy získať za babku lukratívne pozemky v Bratislave, na ktorých neskôr zarobil 86,6 miliónov korún, čo je 2,74 milióna eur. V roku 2005 bol Sulík riaditeľom bratislavskej mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). Zároveň bol hlavným akcionárom FaxCopy. OLO zorganizovala predaj svojich pozemkov v mestskej časti Vajnory s rozlohou 17 tisíc m2. Tieto pozemky kúpila Sulíkova firma od OLO za 44,2 milióna korún. Lepšie povedané, riaditeľ OLO Sulík ich predal akcionárovi FaxCopy Sulíkovi, ktorý ich obratom predal s takmer 100-percentným ziskom. Čo iné, ako takéto konanie, je zneužitím právomocí verejného činiteľa, klientelizmus a korupcia? Z moci úradnej predávať sebe samému pozemky vo verejnom vlastníctve nie je ani liberálne, ani fér. Richard Sulík okradol Bratislavčanov o takmer 3 milióny eur!
Kauza OLO pokračuje: 500 tisíc do vrecka
Keď Richard Sulík končil vo funkcii riaditeľa mestského podniku Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), sám sebe priklepol odmenu vo výške pol milióna korún. V roku 2006 napísal riaditeľ OLO Sulík List vedúcej personálneho a mzdového oddelenia firmy, aby mu vyplatila ako odmenu päťnásobok jeho mesačnej mzdy. Keďže Sulík zarábal kráľovských 100 tisíc korún, jeho odmena činila rovných 500 tisíc korún, teda 16 597 eur. Liberál, ktorý hlása zásadu slobodného trhu, si z verejných zdrojov uchmatol nielen 3 milióny eur za pozemky z mestského podniku, ešte si k tomu nadelil kráľovský zlatý padák. Keď sa takto doja mestské podniky, je ľahké byť liberálom a poúčať ľudí o sile neviditeľnej ruky trhu. Najmä ak tá Sulíkova ruka vie, ako vytiahnuť peniaze z našej spoločnej kasy.
Ďalšia dojná krava: Košická tepláreň
Z nemorálneho konania predsedu SaS Richarda Sulíka si zobral príklad jeho nominant na funkciu riaditeľa Košickej teplárne Ivan Zich. Jeho zlatý padák činil 90 tisíc eur. SaS bola vo vláde Ivety Radičovej a, samozrejme, posúvala svojim kádrom trafiky v štátnych podnikoch. V roku 2011 vyšlo najavo, že Sulíkov nominant Ivan Zich pôsobil v Košickej teplárni len štyri mesiace, avšak keď sa z funkcie porúčal, lebo sa vracal do svojej súkromnej firmy, zobral si od štátu spomínaných 90 tisíc eur, pričom jeho mesačný plat dosahoval 13 tisíc eur. Ako sa ukazuje, liberalizmus Richarda Sulíka a jeho priateľov sa zakladá na slobode bezohľadne dojiť verejné zdroje.
Do tretice dojná krava: Zvolenská teplárenská
Juraj Králik bol šéfom Žilinskej teplárenskej, pretože si ho do tejto funkcie počas prvej Ficovej vlády presadil predseda SNS Ján Slota, ktorého Richard Sulík pre jeho korupčné správanie volal Johny Cash. Keď sa SaS po nástupe Radičovej vlády zmocnila vplyvu nad energetikou, presunula Juraja Králika o dve doliny južnejšie a spravila z neho riaditeľa Zvolenskej teplárenskej. Richardovi Sulíkovi evidentne prekážalo iba to, že kradol Ján Slota a jeho nominanti, nie samotný fakt, že dochádzalo k lúpežiam na štátnom majetku. Inak by nemohol Slotovho nominanta urobiť šéfom teplárne vo Zvolene. Juraj Králik mal pritom poriadne za ušami. V roku 2008 predal emisné povolenky na 60-tisíc ton „teplého vzduchu“ o takmer 800 tisíc eur menej, ako boli v tom čase trhové ceny. Sulíkov nominant nám opäť predviedol, ako vyzerá liberalizmus, sloboda a solidarity SaS v praxi.
Richard Sulík a česká mafia
Marián Kočner nebol prvý mafián, s ktorým sa predseda SaS zbratal. Prvé skúsenosti získal v Českej republike, kde pôsobil v rokoch 2006 – 2007 ako poradca ministra financií Vlastimila Tlustého. Vlastimil Tlustý bol členom Komunistickej strany Československa, čo liberálovi Sulíkovi zjavne neprekážalo. To by nebolo najhoršie. Z policajného odpočúvania totiž vyplynulo, že Vlastimil Tlustý posluhoval českému kmotrovi, mafiánskemu bossovi Františkovi Mrázkovi. Minister financií Tlustý poskytoval Mrázkovi strategické utajované informácie cez bieleho koňa Igora Šafranka. Richard Sulík túto metódu zdokonalil. Žiadneho sprostredkovateľa nepotreboval. Mafiánovi Kočnerovi chodil donášať do jeho honosnej vily na bratislavskej Kolibe osobne.
Lietadlom na večeru s oligarchom
Ján Sabol bol mecenášom Sulíkovej SaS. Pred voľbami v roku 2010 do nej vrazil niekoľko miliónov eur a nerobil to preto, lebo bol presvedčený liberál. Sabol je oligarcha, ktorý bohatol na privatizácii už počas Mečiarovo bezuzdného rabovania v 90. rokoch minulého storočia. Ján Sabol nebol jediný mecenáš SaS. Bol medzi nimi aj zakladateľ a partner investičnej skupiny Penta Jozef Špirko, od ktorého Richard Sulík prevzal v igelitke 5 miliónov v hotovosti. Bez zmluvy a vystavenia príjmového účtovného dokladu. Keď sa stal Richard Sulík predsedom parlamentu, jeho hlavný mecenáš Ján Sabol ho pozval do Salzburgu na jahňacinu. Dňa 28. júla 2010 leteli na túto rozšafnú párty súkromným lietadlom iného oligarchu – mečiarovského privatizéra a akcionára Smeru Vladimíra Poóra. Keď celá kauza praskla, Sulík až dodatočne predložil antedatovanú potvrdenku, že si let na večeru zaplatil sám. V skutočnosti celé lietadlo, ako aj konzumáciu jahňaciny a vyberaných vín v Salzburgu platil oligarcha a mecenáš SaS Ján Sabol.
Pokus o podvod: Liberálny dom
Poslanci dostávajú zo štátneho rozpočtu na prenájom kancelárií v regiónoch okolo 900 eur mesačne. Richard Sulík a ďalších 15 členov liberálneho výkvetu SaS sa rozhodlo, že bude na peniazoch z našich daní zarábať. Presne 3. augusta 2010 si 16 členovia SaS na čele s Richardom Sulíkom založili firmu Liberálny dom, s. r. o., s cieľom prenajímať nehnuteľnosti. Najväčší podiel vo firme má predseda Sulík. Strana oznámila, že táto spoločnosť kúpi dom na Priemyselnej ulici v Bratislave a bude v nej prenajímať kancelárie poslancom NR SR za SaS. Richard Sulík a jeho partia teda plánovali splatiť kúpu domu za štátne peniaze a potom z našich daní vytvárať aj zisk. Naozaj, veľmi liberálny prístup k podnikaniu a tvorbe zisku. Sulíkov plán nevyšiel len preto, lebo do celého procesu vstúpila premiéra Iveta Radičová, ktorá autoritatívne vyhlásila: „Ide o úplný nonsens, aby zákonodarcovia používali peniaze daňových poplatníkov na financovanie kancelárií v dome, ktorý im patrí.“ Sulík napokon síce ustúpil, poslanci si uňho kancelárie neprenajali. SaS dom za 1,25 milióna eur napokon aj tak kúpila, pričom na zaplatenie časti ceny použila aj príspevok zo štátneho rozpočtu za voľby. Tieto peniaze, na ktoré sa Sulíkovi zložili občania svojimi daňami, mali byť použité na činnosť strany, nie na nákup nehnuteľnosti, ktorej majiteľom je súkromný firma 16 členov SaS.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Oslavujme každý deň, keď vecná, presná a dobre mienená kritika prinesie aspoň verbálnu zmenu postojov.

SaS sa v utorok sama prihlásila tlačovou správou, ktorá je nepriznaným ospravedlnením sa za Sulíkov pondelkový status o návrhu na dobrovoľnú a bezplatnú sterilizáciu Rómok s už slávnym dovetkom, že  „niečo nie je v poriadku, ak zo 4550 obyvateľov Veľkej Lomnice je 2150 Rómov, teda menej než polovica a z 85 narodených detí za tento rok je 76 rómskych“.

Po novom (v utorok) už SaS zdôrazňuje, že „hrozbou pre spoločnosť nie je počet narodených rómskych detí, ale počet detí, ktoré sa narodia do obrovskej chudoby, kde nemajú prístup ani k správnej výžive, ani k hygiene a ani k vzdelaniu“. 

Presné.

Aktuálnemu stanovisku SaS tak možno vyčítať len povestný posledný krôčik, ktorým by bolo aj priame priznanie si chyby, ak už nie ospravedlnenie sa za pondelkové rasistické vyjadrenie ich predsedu.

 

https://dennikn.sk/891949/newsfilter-v-sas-mali-zehliaci-den-sulika-si-vychutnala-aj-zaborska/?ref=tit

 

Dedina plati nie za sterilizaciu - ale vlozenie gamy ci dany - vnutromaternicneho neviecoho. Je protitomu niekto? Obec im to zaplati - neviem ci obcania o tom vedia  asi patnast eur. Bol by proti tomu niekto normalny? Tyso nemas rad SAs skus. Neviem ci vtej dedine ale biely si to asi musi zaplatit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sulík niekedy statusuje dosť na hrane, ale s názormi ľavicových extrémistov z prihriateho DenníčkaN, by som si starosti nerobil. Je to ešte väčší odpad, ako odpad, od ktorého sa odčlenili. Tá chamraď je nenávisťou voči SaS známa už dávno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, skutocne veris ze romovia maju deti preto ze nemaju peniaze na antikoncepciu? a ked nie, tak preco si myslis ze sulik ano? je to cisty pokus oslovit najnizsie pudy ludi, toco chce ide len nutenymi sterilizaciami a to tak za ciarou, ze to aj sulik tusi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taka romska matka nikdy nepojde na dobrovolnu sterilizaciu, pretoze vie, ze pocet deti rozhoduje o prijme do rodiny....az taka hlupa nie je....takze sa zda ze Sulik a matka roka (Nicholsonova) tuneluju volebny program LSNS.....co sa da ale cakat od narkomanov a liberalov...sloboda nadovsetko...aj slobodne sa rozhodnut v osadach ci ist alebo neist na sterilizaciu...sa tomu mozem iba smiat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No si dosť mimo, na tom nie je nič kotlebovské, ani narkomanské, neviem čo tu splietaš... V záujme každého štátu by mala byť regulácia populácie, populácia by mala rásť primerane a najmä nové generácie by mali byť plne schopné nahradiť tie staršie. Pokým tu vyrastá populácia, ktorá nie je schopná nič z tohto spraviť, tak štát niekde spravil chybu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som pisal o fakte dediny - kde dedina par mozno trom zenam rocne zaplatilo tu danu. Nie to co chce Sulik - ale ten starosta a poslanci mozno vsetko zo Smeru - ci inej strany to robia. Oni pri osade uz maju unibonkovu skolu - pre prvy stupen. Cisto romovia. Moj syn proti nim si zahral minuly rok tri styri zapasy - bol u nich turnaj(teda aj ihrisko maju).

 

slimak, skutocne veris ze romovia maju deti preto ze nemaju peniaze na antikoncepciu?

 

Neviem, ale antikoncepcia asi nieje lacna vec.  Vies o kom pises? Dam fotku. Z velekj dialky. Si myslis, ze fena sa vie o svoje o deti lepsie postarat sam?

 

Ja osobne som minimalne 5 rokov nedal na anti koncepciu ani cent.

post-1625-0-59703300-1507054735_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

Urcite nie som mimo.....ak si si taky isty, ze sa ciganska matka rozhodme ist na interupciu (hoci aj garantovane bezplatnu), tak skor mas mylne predstavy ty. Ak to uz spravi, tak az potom ked dosiahne pocet deti, ktory jej zabezpeci aky taky luxus prezitia. V pripade slobodneho rozhodnutia po dosiahnuti veku 35 rokov (napr), tak uz bude mat minimalne 5 a viac deti. Co takyto socialyn program vyriesi?...nic. Jedine riesenie, v pripade tejto prelomovej mnyslienky zo strany SaS je prinutenie (verejne nepripustne) alebo uplacanie (verejne nepripustne), takze aka slobodna voolba? To na jednu stranu a na druhu stranu zasa....

 

populaciu statu riadit na urcitej casti obyvatelstva je porovnatelne s pristupom v takej neblaho preslavenej spalovni v Polsku......lebo ved vymierame, tak aka je to vlastne podpora rodin aby sa mnozili?.....na jednej strane je teda minimalna podpora rodin s pocetnejsou populaciou deti a na druhej strane ponuka na bezplatnu sterilizaciu....aku to ma podla teba logiku?...mne to preto pride, ako skryte tunelolvanie kotlebu a spol :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov