Skočiť na obsah

SaS - Richard Sulík


Sniper

Odporúčané príspevky

rozpravame presne o tom istom :lol:

 

Majuskin prispevok znel ako keby si lidri stran bezne chodili pred volbami prihrievat politicku polievocku na akademicku podu, preto som pre istotu uviedol na pravu mieru, ze Sulik sa neznizil na Ficovu uroven a k nicomu podobnemu nedoslo.

 

Agitka by mu nepomohla, ale nie preto, ze republika je rozdelena. Ja som Slovak a studujem v CR. ludi ako ja bolo v sale cca 300 a do 100 Cechov. Akurat by seba zhovadil a nam by sa zhnusil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale priatelia, ja velmi dobre viem o com pisem.

 

Pre mna najdolezitejsie z weirdovho prispevku bola veta.

Sulik skvele vysvetlil podstatu odvodoveho bonusu, konecne viem presne, o co mu ide, a jeho myslienka sa mi velmi paci.

majuska

Kedze uz z minulosti sa mi marilo, ze weirdo studuje v Cechach a vygooglil som si skratku co ju spomenul, bolo mi jasne , kde bol.

 

Darkman

Na skole uz par rokov nie som, nemam prehlad kde, kto vystupuje. Sulikove aktivity sledujem na internete. Je celkom aktivny. Trend, Sme, Hospodarske Noviny(kazdy druhy pondelok http://hnonline.sk/index.php?article%5Baut_id%5D=13378270%7C13318870%7C10836930%7C13571680%7C13305070%7C13176870&p=k00000_authoroverview ), ma vlastnu stranku. Ale pise o veciach co ma nie celkom zaujimaju.

 

Zaujima ma napriklad OB a ako moze pozitivne(negativne) zmenit zivot na Slovensku. Je to vlastne dovod, preco siel do politiky. Jeho zavedenie. Takze by bolo dobre aby v propagacii a vysvetlovani zacal a pokracoval. Som rad, ze mal tu prednasku v Chechach. Rad by som sa jej zucastnil. Nie vsetci maju chut a cas citat 120 stranove dielo. Ani ja som ho necital.

 

Ak si si vsimol s propagaciou na nete(SME) mu pomohol bloger Pavlik(jeho blogy su o nicom, s kopou chyb a pise comu nerozumie). No pre stranu SaS to podla mna nebolo velmi stastne. Clovek ak sa chcel nieco dozvediet musel sa prekusat diskusiou, ale tiez musi byt aspon trochu zorientovany aby si vedel vybrat pravdive informacie.

Az potom zacal pisat Mihal na svojom blogu (Trend) o OB.

 

http://blog.etrend.sk/mihalblog/

 

Pre mna pozde a nezaujimavo, necital som to(cele, resp. prebehol ocami).

 

Keby Sulik zacal skor s propagaciou svojho OB na nasich fakultach(elfant verim, ze keby chcel dostal by sa tam podobne ako na tu cesku), mohli by byt dalej.

 

Ohladom tohto - uplne ma dostala jedna vec, ku ktorej sa priznal - ze odvodovy bonus aj tak zoberie tym najvyssie postavenym ludom. Sam dodal, ze keby Fico nebol sprosty, mohol toto cele nadherne predat ako laviciarsky projekt.

Neviem ako to myslel. Toto je Pavlikov graf a myslim, ze by mohol byt spravny.

http://blog.sme.sk/blog/1507/221815/netto_mzda.JPG

 

Tak v cistom najviac ozaj usetria ludia s prijmom do 2900 eur/mesiac, ale to je sposobene dnesnym stavom.

Ale v zapati prijdu o vsetky socialne vyhody. Dochodky, ci davku v nezamestnanosti. Je rozdiel mat 1450 eur mesacne ak prides o pracu(to sa da ist kludne na 2 mesiace lyzovat) a ci 120 eur, to treba hned hladat robotu.

Pri minimalnej mzde je 150 skoro to iste ako 120. Casto sa stava, ze ti z minimalnou mzdou nemaju narok ani nato.

http://pustaj.blog.sme.sk/c/222043/Ako-odrovnat-nezamestnaneho.html

Ak ste si precitali ten blog mozte si pozriet aj jeho nasledujucim – suvisi s tym prvym.

 

Este poznamka:

Najvhodnejsiu propagaciu povazujem prave sposob prednasky na skole. Mladi aj ked nemaju skusenosti z realitou, radi pocuvaju, rozmyslaju a maju cas aj na citanie. Ale hlavne sa tato problematika tyka ich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

Richard Sulík po preskočení tej skutočnej aj pomyselnej čiary - podarilo sa, ale prichádzajú od života a politiky pohlavky. jendoznačne

 

už len to, že začal s vykasanými rukávmi a v rifliach, ako za blahých revolučných čias, neospravedlňuje ho neskúsenosť v politike ... motá sa tam už odsť dlho, a protokolosti sú tam nie pre srandu králikov ... z toho snáď vyrastie, aspoň v to veľmi dúfam, ani obchodovať a podnikať na istej úrovni nemožno len tak, ako ked sa zasadalo a rokovalo v divadlách, tie časy už prešli.

dobieham týždeň bez správ

 

 

 

Obyčajní ľudia - to je komická vložka ?

kto je Matovič ? klaun, ktorí si robí dobrý deň naraz aj z voličov aj zo SaS ?

 

či ako to je ? v novinách sa len v rámci jedného dňa sakra rozchádzajú názory novinárov aj na Sulíkom hodené záchranné lano ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Richard Sulík po preskočení tej skutočnej aj pomyselnej čiary - podarilo sa, ale prichádzajú od života a politiky pohlavky. jendoznačne

 

už len to, že začal s vykasanými rukávmi a v rifliach, ako za blahých revolučných čias, neospravedlňuje ho neskúsenosť v politike ... motá sa tam už odsť dlho, a protokolosti sú tam nie pre srandu králikov ... z toho snáď vyrastie, aspoň v to veľmi dúfam, ani obchodovať a podnikať na istej úrovni nemožno len tak, ako ked sa zasadalo a rokovalo v divadlách, tie časy už prešli.

dobieham týždeň bez správ

 

 

 

Obyčajní ľudia - to je komická vložka ?

kto je Matovič ? klaun, ktorí si robí dobrý deň naraz aj z voličov aj zo SaS ?

 

či ako to je ? v novinách sa len v rámci jedného dňa sakra rozchádzajú názory novinárov aj na Sulíkom hodené záchranné lano ...

 

Aj moje nazory sa rozchadzaju, lebo ked na nejaku zalezitost tykajucu sa OL reagujem dnes, zajtra uz moze byt vsetko inak :) OL vlastne maju veget. Styri miesta v parlamente, ziadnu zodpovednost /ziadny rezort/ a plnu hubu dristov. Ako priprava na dalsie volebne obdobie to je tiez dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako detské vyčíňanie spratkov : )

nechať sa zvoliť s proklamovanými veľkolepými plánmi, potom keď už som v parlamente, robiť si čo chcem

 

kdesi som čítala od jedného novinára prirovnanie sulíkovho počinu so sľubom k mečiarovi a gauliederovi, lenže to bol len jeden hlas medzi mnohými diametrálne odlišnými. toto porovnávali viacerí kdekade v novinách, ale nie jednoznačne, celkom iste nie : )

neveľmi sa to dá porovnávať, už len preto, že táto garnitúra ani nemala poriadne čas začať, keď sa títo štyria muškatieri začali dištancovať od toho, čo ešte nikde nebolo

a nie je ospravedlnením ani to, že sú neskúsení, alebo v politike nováčikovia, ee.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Štyria mušketieri sa potrebovali zviditeľniť hneď od začiatku. Volič viac sleduje a pamätá to, čo sa dialo krátko po voľbách. A mušketieri tu akoby stále čakali na odozvy verejnosti po každom svojom kroku. Poslanec Matovič sleduje napríklad na sme.sk články ktoré sa ich týkajú a prezentuje sa aj v diskusiách ku nim.

 

Ich písomné vyhlásenie o vzdatí sa mandátu má byť zrejme vnímané, na rozdiel od tých Mečiarovských, ako niečo, čo má odstrániť pochybnosti, že to zo zotrvaním v klube SaS a koalícii myslia tentokrát vážne. Toho, že už ostanú vnímaní ako najmenej spoľahlivý prvok koalície sa ale už zrejme nezbavia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No Matovic bude taky koalicno - opozicny poslanec. Ak ma naozaj zaujem o budovanie strany,ci inych idealov. Ma teraz dalsiu peknu nahravku na smec. SaS, s.r.o. Takze chlapcom sa zachcelo podnikat. Dufam,ze umysel bolo "ukazanie reality - vysmech" podobne ako to robil Mihal(inak nieje v s.r.o.,zatial) pri "neplateni odvodov a chvalenim sa". A ze cielom je zrusenie vyhod poslanca. Je kriza treba setrit.

 

Takze pan Matovic, buduci tyzden,ci mesiac je vas odpracte tie prasata.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu mi to začína pripomínať konšpirácie o riadení usa klikou najbohatších a slobodomurárov ... sas poňal akosi vládnutie ako svoj podnik, bábovečky na pieskovisku. minimum to tak začína vypadať.

nie, nemôže mať normálnu liberálnu stranu

a nerada mám pravdu, ale pri sas mám nedobrý pocit od začiatku, a bola som ochotná im dať šancu ... problém je, že oni akosi nedávajú šancu tejto nešťastnej krajine

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono nielen je to len problém Slovenska, ale aj celého sveta - akosi málo pravicovo-liberálnych strán ide aj v duchu tej ideológie, čo je podľa mňa veľká škoda....všade ide o kompromisy a boj...a u liberalizmu má siľné zastúpenie skôr ľavicový liberalizmus...napr. USA a pod.

 

Je to škoda, ja osobne verím najmä na libertarianizmus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akoze nechapem co je natom. Letel s kamosom, do kvalitnej restauracie, na kvalitny kulinarsky zazitok, a vsetko si to cvakne zo svojho. To uz sme skutocne taki paranoici, ze vidime podraz za uplne vsetkym?

Sedliak z Bratislavi.

:)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To uz sme skutocne taki paranoici

 

Všetci nie, ale kopec z tých 55% čo bude mať fiko po voľbách je.

Teraz je v novej funkcii, je pod drobnohľadom. A rovnaké haló by sa robilo, keby niečo podobné spraví niekto z koalicie pred rokom a podobne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Smer sa dnes pokúša odvolať Sulíka - aktualizované správy idúce v čase:

 

Minúta po minúte: Smer sa pokúša odvolať Sulíka

 

Smer sa dnes pokúsi odvolať predsedu parlamentu pravicovej kolalície. Pre pokus o odvolanie prerušia riadnu schôdzu parlamentu.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5539195/minuta-po-minute-smer-sa-pokusa-odvolat-sulika.html#ixzz0ywWlbikV

sulíka zrejme nemajú radi ani jeho vlastní, smer a sns získali pri hlasovaní o návrhu prevahu, a schválili návrh na odvolanie predsedu parlamentu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naposledy som na tom článku o odvolávaní Sulíka vyzobávala čítanie okolo tretej poobede, je štvrť na šesť večer, a pozerám, že tam bolo celé poobedie veselo ...

kdesi po druhej spomínal Slota cirkus v súvislosti s vedením parlamentu, ktosi zo Smeru, že ich pripomienky budú krátke a jadrné ... pozerám, že sú, aj cirkus, aj pripomienky, len menej jadrné : )

momentálne si vzájomne vyčítajú sochu chudáka Svätopluka, a podľa pani Belousovovej má Sulík boľševické metódy.

nečítam to celé, ešte to tak ... to vyzobávanie je zábavnejšie ... : )

 

 

edit :

 

Minúta po minúte: Fico neuspel, Sulík zostáva vo funkcii

 

19:00 Predseda Národnej rady SR Richard Sulík (SaS) ostáva aj po dnešnej mimoriadnej schôdzi NR SR vo svojej funkcii. V tajnej voľbe za jeho odvolanie zahlasovalo len 64 poslancov, pričom na zosadenie šéfa parlamentu z kresla je potrebných aspoň 76 hlasov.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5539195/minuta-po-minute-fico-neuspel-sulik-zostava-vo-funkcii.html#ixzz0yxVEDEMm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tak som trochu premýšľala, o čom sme tu písali nedávno, že tu nemôže byť normálna liberálna strana ... a že to Sulík trochu začal hnojiť, hneď na začiatku, s s.r.o., napríklad ...

 

práveže je pod drobnohľadom ... raz ho už neúspešne odvolávali, neodvolali, v poriadku, ale raz je v politickej funkcii, a takej, kde je sledovaný ...

každý politik na svete je v podobnej funkcii sledovaný, bez ohľadu na to, kto je to

to nemá nič spoločné s tým, že je podnikateľom, teraz je hlavne politikom, ktorý reprezentuje tento nešťastný štát

 

napadlo mi to dnes, keď som čítala, že si o deň súkromne predĺžil pobyt v prahe po služobnej ceste, a zasa chýbal na dôležitom rokovaní koalície

neviem, či už prešlo povestných sto dní, možno tak akurát, ale trikrát bol za ten čas na dovolenke, a za absencie v parlamente veľmi správne rozdáva pokuty, kráti výplaty ... sú to minimálne trochu protirečivé záležitosti, sa mi zdá

 

sulík na to hovorí :

Predseda SaS Richard Sulík si myslí, že jeho absencie na Koaličných radách sú úplne v poriadku

. Tvrdí, že jeho prítomnosť nebola potrebná ani na utorkovom (21.9.) rokovaní koalície, na ktorom sa hovorilo o štátnom rozpočte či kauze hayekovci. Pre tú pritom hrozí, že o svoju funkciu príde Sulíkov štátny tajomník na ministerstve hospodárstva Martin Chren.

 

Sulík dnes ďalej na tlačovej konferencii potvrdil, že mal v čase rokovania súkromný program v Prahe. Nemyslí si, že ho mal pre Koaličnú radu zrušiť a zúčastniť sa na zasadnutí. "Koaličná rada sa zaoberala najmä štátnym rozpočtom. To je bezpochyby dôležitá téma, ale tie najdôležitejšie veci som si telefonicky vydiskutoval s ministrom financií. Toto považujem za adekvátne," zdôvodnil líder SaS.

hn

 

neviem, či to vidím tak zle ... vidím ? je mi skutočne jedno, akým dobrým je podnikateľom, či kam chodí na večeru, ľudia ho volili, lebo mal program, lebo si sľubovali, že tu bude politik na pravom mieste, lebo to sľuboval ... hm ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V roku 98 som namiesto SOP volil SNS, 2002 namiesto ANO HZDS, 2006 som nevolil nebol v republike, 2010 SaS. Bola to chyba?

Chren je obycajny zlodej slotovkseho typu. podla mna mu slusi aj svejnovi basa. Pr. katamaran co ziskava energiu zo slnka stal 12. milionov eur, uz som ho niekolko krat videl v spravach a ma to nejaku hodnotu som zvedavy na hodnotu prace SaS. Dnes som videl Gasparka z Kosic. Prskal na parlament. Bolo by mu zobrat este viac. Aj parlamentu.

 

Som zvedavy co budem volit v 2014.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov