Skočiť na obsah

SaS - Richard Sulík


Sniper

Odporúčané príspevky

idealne by sa preto mal volic rozhodovatnajprv podla idei, ktorych je strana nositelom a postoja, ktoreho sa ujima v politickom spektre, a az v dalsom rade podla toho, ci je im predseda sympaticky.

 

ano, tak nejako to funguje, to je prvé veľké rešeto, to je delenie na fazuľu a zemiaky a mrkvu ... voliči si vyberú podľa približnej politickej orientácie, národovci, pravá strana, ľavá strana, konzervatívci ...

potom príde sito, orientovaní zelene, kresťansky, liberálne, sociálne, nacionálne, a ktovieako ešte

a keď si volič vyberá stranu, idea už je vybratá, viacmenej ... potrebuje lídra, ktorý je výrazný, zaujímavý, vie hovoriť a hovorí veci, ktoré chce počuť

keď sú dve takmer rovnaké strany, híd - smk, staré pravdy a sympatie môžu rozhodnúť

sdkú- Sas podobne, stále sú ako na húpačke ... sdkú prešla práve kdečím, ale keď zvolia toho správneho lídra, SaS môže mať najsamlepší program, Sulík nie je typ zapamätateľného človeka

volič volí aj očami aj ušami, aj keď je to odveci ... v nedávnej histórii máme skvelé príklady

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dostanú sa, už len preto, že sdkú má práve pokazený kurz, a smeroval v poslednom čase do šeda. správny líder to môže pomeniť.

 

ale moja mienka je od začiatku rovnaká ... kdekto vkladal do SaS veľké nádeje, Sulík a jeho suita môžu mať dobré myšlienky, ale kdesi na začiatku sa o neho a jeho stranu obtreli tiež nejaké kauzy, a nie je charizmatická osobnosť ... nie je tvár na pamätanie, a nenahrádza sdkú, zatiaľ len sekunduje

zázraky sa dejú síce na trikrát, ale nebude to nové hzds, ani nový smer

nie je ho vidieť, spolu so širšou koalíciou by mohli priniesť silu, ale osve ťažko, takto len rozdrobia opozíciu

je ťažko rozprávať do smerovania strany, on iste vie, čo chce, ale po tých kategorických vyhláseniach, že s sdkú nie, trochu obmedzil možnosť voľby

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len stručne: Podľa mňa SaS veľkú dieru nespraví. Predpokladám im podobný osud ako SOP. Ak sa teda dostanú do parlamentu, bude to len raz.

Mozes to rozviest? Preco SaS porovnavas s SOP? Co tie dve strany spaja,okrem toho pocitu, ze su na jedno volebne obdobie?

 

Ja si na SOP velmi nepamatam, ale kto boli ich osobnostami(o co im islo?) a kto ich vytvaral? Spominam si na tri ksichty Schuster, meciarov minister zahranicnych veci, a nejaky odbojar Pelegrin(ci ako sa vola). Co mali ti ludia spolocne?

 

Aka je podla teba lepsia alternativa(strana)? Tvoje preferencie?

 

Myslis, ze tie strany mali aspon podobnych volicov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SOP ? pýtaš sa Axela, ok, viem : )

 

 

SOP bol vlastne vzdoropodnik ... vzišiel z neho prezident Schuster a patril tam majiteľ markízy Rusko ... teda angažoval sa, a dosť známych mien, a už ani neviem kto, treba vygoogliť.

 

Strana občianskeho porozumenia, skratka SOP, bola parlamentná politická strana pôsobiaca na Slovensku od roku 1998 do roku 2003. V rokoch 1998-2002 bola súčasťou vládnej koalície s SDK, SDĽ a SMK. Prvým predsedom strany bol Rudolf Schuster. Svoju činnosť SOP ukončila po piatich rokoch a 14 dňoch zlúčením so stranou SMER. Rozhodli o tom 1. apríla 2003 delegáti na republikovom sneme v Nitre.

wiki

 

 

ich program bol takmer nezaujímavý, bol to počin vzdoru a inej voľby, ukončenie mečiarovskej nadvlády, to sa im podarilo.

 

SaSu sa nepodarí ani len ukončiť éru, ešte nenastal ten moment

ale porovnávať to zatiaľ možno, vzniklo to ako iná voľba, len nie sú takí viditeľní, takí charizmatickí, niečo tomu chýba.

 

nejde o voličov ... v konečnom dôsledku by mohli vzísť z podobnej vrstvy, ale nevzídu. len odoberú voličov ostatným stredným stranám

nemám proti nim nič, ale nie sú ten meteor ... aspoň zatiaľ nie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tuším sem dám SaS nápady - aby boli pekne poruke :

 

120 nápadov SaS

 

lebo sa zdá, že trochu by sme ich mali popozerať, napríklad tento : školstvo

v celom tom nápaditom nápadnom školskom nápade okrem tohto priveľa prínosu nie je :

Vyňať vyučovanie náboženstva zo zoznamu povinne voliteľných predmetov a v rámci odluky cirkví od štátu dať školám možnosť slobodného výberu svetonázorového zamerania. Školy budú mať naďalej možnosť zaradiť náboženstvo do svojich Školských vzdelávacích programov ako voliteľný predmet.

teraz: tieto citáty si navzájom odporujú :

* “Umožniť školám vyberanie školného okrem škôl a školských zariadení, ktoré sú súčasťou minimálnej siete”.

* “Vytvoriť minimálnu sieť základných škôl a školských zariadení, ktoré nebudú oprávnené vyberať školné od rodičov.”

 

ked dobre chápem, jedno budú školy pre biele deti, jedno pre osady ? neviem to slušnejšie povedať ...

 

a z ostatného vyplýva, že chce SaS umožniť štátnym stredným školám vyberať školné.

to nikde v európe a vo svete to tuším nefunguje, aby štátne školy vyberali školné ...

 

nehovoriac o spletitých akreditáciách a nakladaniach s financiami a kdečím čo majú pre štátne stredné školy v pláne... trochu som sa v tom stratila. je pavda, že ma práve nehorázne bolí hlava, a je veľa hodín a mám v sebe tabletku na spanie ... ale aj tak som sa v tých návrhoch SaS pre školstvo stratila :lol:

 

zdroje : http://www.120napadov.sk/skolstvo/13, http://www.beblavy.sk/2010/02/sas-chce-spoplatnit-statne-stredne-skolstvo/

 

hm ... podstata je tuším, že Sulík chce spoplatniť základné a stredné štátne školy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

posledné rozvírené vody okolo SaS rozvíril sám Sulík,

ktorý sa zasadzuje za slušnosť v politike a svojich voličov loví z netu, blogerovi / nech už písal čokoľvek / napísal, že píše zhovädilosti a zostane po ňom prd vo vesmíre ... pardon, to sú Sulíkove slová : )

 

Sulík sa bráni, že to bol súkromný blog, ale politik, ktorý ašpiruje dostať sa so svojou stranou do parlamentu, kúsok pred voľbami vo verejnom blogu vo verejnom médiu nemá súkromný priestor ... aj keby ho bloger akokoľvek vytočil, hlása predsa novú politickú kultúru ... asi po Slotoch a Mečiaroch a podobných očakávame ... možno trochu priveľa : )

 

Sulík urážal blogera

 

Predseda SaS v diskusii na internete povedal blogerovi, že sa „zhoväďuje“ a jeho text prirovnal k „prdu vo vesmíre“.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5292054/sulik-urazal-blogera.html#ixzz0ikMKQVZB

 

a ... čo je zaujímavé, naposledy mal takúto odozvu tuším rozhovor s michelinským kuchárom, ktorý kritizoval blafy podávané v slovenských reštauráciách ... Sulík má už doteraz vyše 1460 komentárov ... ani sa ich neodvážim čítať ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak mam citovat

Ked budete pokracovat v tom, ze len bezhlavo kritizujete (navyse na zaklade nepochopenych suvislosti), tak vyznam vasich slov bude na urovni prdu vo vesmire.

Nesuhlasim s takymto slovnikom, pretoze by si mal v kazdej situacii drzat nadhlad (aj ked v kontexte nevyznievaju tak extremne, ako sa prezentuje). Na druhu stranu treba ale povedat, ze SME Sulikove slove znacne zvelicilo a uplne vytrhlo z kontextu (ako novinari zvyknu). A aj bloger Pavlik je stara firma, ktora ma dlhodobo nulovu karmu...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

na ESF MU pred casom kamarati zavolali Sulika spravit prednasku .. dneska som na nej bol.

 

Sulik skvele vysvetlil podstatu odvodoveho bonusu, konecne viem presne, o co mu ide, a jeho myslienka sa mi velmi paci. Kedze slo o akademicku podu, ine temy (s vynimkou riesenia romskeho problemu) sa nerozoberali. Musim podotknut, ze bola plna prednaskova sala a asi 40minut bol priestor na otazky, kde sa ludia hodne vypytovali a par z nich sa do Sulika slusne obulo - ale Sulik ich namietky pekne vyvratil na zaklade faktov.

 

Ohladom tohto - uplne ma dostala jedna vec, ku ktorej sa priznal - ze odvodovy bonus aj tak zoberie tym najvyssie postavenym ludom. Sam dodal, ze keby Fico nebol sprosty, mohol toto cele nadherne predat ako laviciarsky projekt.

 

Osobne ma napadlo, ze by bolo dobre, keby vedla mna v tu chvilu sedi lopata a pocuva. Sulik totiz nadherne vysvetlil, aky prinos to prinesie ludom od zivotneho minima az po strednu vrstvu.

 

 

ale bola aj prdel, ked 10minut po predpokladanom zaciatku vstupil do saly prednasajuci Verejnych Financii a spustil "omlouvame se, ze pan Sulik tady jeste neni, jsem s nim v telefonickem kontaktu. Velmi chtel stihnout tuhle prednasku a tak se stal nedobrovolnym sponzorem ceskeho statniho rozpoctu a byl zadrzen." :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Strana SaS mi bola od začiatku sympaticka, ich idey sú rozumné.

 

Po ekonomickej stránke by mohli vzpružiť Slovensko a zároveň spraviť z nás liberálnejší štát.

 

Keby som mohla voliť, myslím, že si vyberiem túto stranu.

 

Má to však ALE.

 

Je isté, že SaS je mladá strana a je možné, že v určitých oblastiach majú ešte jej členovia nasadené RUŽOVÉ OKULIARE.

 

Zároveň si myslím, že občania Slovenska nie sú až natoľko liberálny aby svoj hlas dali Sulíkovi.

Ľudia si totiž vypočujú väčšinou iby polovicu pravdy.

Ako príklad uvediem návrh SaS o marihuane a vo všeobecnosti o mäkkých drogách.

 

Niektoré osoby na fóre už Sulíka a jeho voličov označili za "mariškárov".

 

Takže je to čisto vec názoru aj keď ja sa stotožňujem s výrokom, ktorý som začula niekde v diskusnej reláci: (bohužiaľ autora neviem-ach tá skleróza):

Väčšina voličov SaS sú bývalí voliči SDKÚ-DS a tí si pri urne trikrát zvážia, či dajú hlas mimoparlamentnej SaS alebo pôjdu na istotu a dajú hlas už oťukanej SDKÚ-DS.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne ma napadlo, ze by bolo dobre, keby vedla mna v tu chvilu sedi lopata a pocuva. Sulik totiz nadherne vysvetlil, aky prinos to prinesie ludom od zivotneho minima az po strednu vrstvu.

svojím spôsobom by som si ho aj rád vypočul, šak hádam budem mať ešte dajakú príležitosť ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Majuska

nie som si isty, ci ta chapem spravne, ale pre istotu - ESF MU je Ekonomicko spravni fakulta Masarykovy univerzity v Brne :lol:

 

Slimak

u nas tuto navstevu vybavil jeden kamarat, ktory sa dlhodobo angazuje pre SaS, vyzbieral kopec podpisov a Sulika zavolal, a navyse musel ubehavat profaka Verejnych financii, aby dostal povolenie na prednaskovu salu pocas jeho prednasky. Sulik napriek tomu, ze rano odstartoval kampan, prisiel. otazka znie - ked sa navsteva Sulika da vybavit jednemu odhodlanemu astrofyzikovi (bacha, chlapec nie je ani ekonom) v CR, preco nieco podobne nevybavil ziadny student zo Slovenska? tipoval by som to na laxnost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je zaujimave ze chodi diskutovat na ceske fakulty a Slovensko ho velmi nezaujimalo dosial.

 

Ako vies, ze ho nezaujimalo? To denne sledujes vsetky Sulikove aktivity? Alebo je vecer a opat ti pomalsie zapina?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je zaujimave ze chodi diskutovat na ceske fakulty a Slovensko ho velmi nezaujimalo dosial.

 

Prednasky na vysokych skolach sa zvycajne konaju na podnet danej skoly, opacne to byva nezvykle. Tusim len Fico (?), alebo niekto podobny z vlady sa pozval a prednasal na nejakej vysokej skole v Britanii, co potom vydaval za svoj uspech.

 

Spravne si mal napisat, ze on nezaujimal Slovensko ... ked uz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prislo mi samozrejme ze pre volbami obchadza slovenske skoly.

 

aby sme si rozumeli, prednasal sice ekonomicky program svojej strany, ale na politicku agitku sa to nezvrhlo a nazov SaS tam tusim ani nepadol
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz neviem ci rozpravame o tom istom. Je logicke, ze na pode brnenskej vysokej skoly nebude predvolebne agitovat, naco by aj, republika je rozdelena uz dost dlho. A navyse na akademickej pode sa predvolebne politicke agitacie nerobia, alebo na Slovensku to uz neplati ?

 

Pochybujem, ze by studenti suhlasili s tym, ze pojdu na predvolebnu agitaciu nejakej strany, alebo ze by sa vobec na pode skoly poriadala. Aj ked Fico mal nejake prednasky na VS, ktore nakoniec boli politickymi mitingami. Pozvanky boli ale na nieco ine, pokial viem.

 

Jo, podarilo sa mi najst clanok o Ficovej prednaske na University College of London, kde sa ponukol sam

Predseda vlády Robert Fico ponúkol University College of London svoju prednášku v deň 20. výročia nežnej revolúcie sám, povedal to hovorca školy David Weston. Premiér škole oznámil, že bude v tom čase v Londýne a má stretnutie s britským premiérom Gordonom Brownom.Fico v škole študoval začiatkom deväťdesiatych rokov, získal Masarykovo štipendium.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz0l41mD4jE

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov