Skočiť na obsah

SaS - Richard Sulík


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

http://hnonline.sk/slovensko/c1-39762100-pravica-nechava-dzurindu-sameho

 

Mna by sklamalo SaS, ak by sli do predvolebnej koalicie SDKU. neviem ci mi vadi viac(ci menej) SDKu ci Dzurinda, ale ich by som nechcel volit. Uz som volil ich kandidatou na prezidenta ci sefa VUC, ale stranu nie.(teoreticky aj freso by dostal moj hlas).

Osobne ak by sa aj SaS nedostala do parlamentu, mne by to neprekazalo. mozno by to strane aj prospelo, mozno aj to keby boli v opozicii. Ved tu niesu kvoli jednemu volebnemu obdobiu, ci nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mna zase Sulik sklamal tym, ze Dzurindu odmietol .. chlapik si asi mysli, ze v tomto volebnom obdobi pojde o nieco ine, ako zrazit Fica na kolena .. taketo cachrovanie s hlasmi pravice sa mi nepaci, to by bolo ako ked KDH nepodporilo Radicovu lebo sa s nou uplne nestotoznilo, resp. hralo sa na nestrannych odmietnutim niekoho, kto bol diametralne mensie zlo oproti druhemu kandidatovi .. ak planuje kvoli zaujmom svojej strany potopit moznu pravicovu koaliciu, tak ho volit odmietam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa Sulík neustále utvrdzuje v tom,

že nie je nič iné ako Fico v pravicovom kabáte,

resp. strana veľmi podobná SMERu v začiatkoch

myslím charakter, populistickosť(?populičnosť?), . . .

 

krok, kt. odmieta Dzurindu

úplne chápem, dokonca sa s ním stotožňujem,

pretože Mikimu nejde o nič iné ako si udržať moc

a tak ako v SDK(SDKÚ) zneužil KDH a DS,

tak si chce udržať moc a pripísať zásluhy na chrbtoch SaS, Híd, . . .

 

tuším už je Mečiarovský zákon, nie som si istý,

kt. zakazuje ísť do parlamentných volieb v koalícii viacerých strán,

resp. na jednej kandidátke zrušený

skôr teda predpokladám, že sa vytvorí koalícia

SaS-HíD-OKS-...

akoby niektorá z malých strán mala ísť do volieb pod Mikiho záštitou

 

no stále je tu Sulíkovská pragmatičnosť alá vláda s HZDS,

to majú SDKÚ spoločné,

a môže sa stať, že pôjde predsa len do volieb spoločne

pod modrou vlajkou,

ale ako som už písal,

predpokladám, že je Richard aspoň trochu prezieravý

a nenechá sa takto oklamať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa mi páči že strana ktorá bude rada ak sa náhodou dostane do parlamentu a bude si diktovať podmienky :lol: ... ale nech si diktuje dopadne jak Martináková ktorá ich tiež mala :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Narozdiel od Martinákovej, má Sulík a aj celá SaS koncepciu...lebo Martináková sama nevie čo chce...

...čo sa týka odmietnutie Dzurindu...nuž, je to dosť kontroverzné...Dzurinda je bohužial u nás v SR dosť nedôveryhodný...čo mi potrvrdzuje, že tento národ potrebuje Baču a nie človeka, čo prináša výsledky...a mne taktiež Miki neprekáža, ale Sulík má svoju pravdu...taká Radičová by priniesla viac %, ale na premiéra by bola trochu mäkká, príliš slušná...

Pevne verím, že nejaký kompromis nájdu, lebo keď zas budú vládnuť Smer a pod., tak sa sťahujem z tejto krajiny...síce nad tým už rozmýšlam aj v súčasnosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ci radicova ci dzurinda, tak pre mna 100% dzurinda. Inak SaS chce ist asi do predvolebnej koalicie s MOSt, ako pre byvaleho volica SNS. Aspon trosku vyzmizikujem svoju minulost. Uz sa na to tesim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dzurinda, nedzurinda, jeho druhá vláda dokázala naštartovať ekonomiku, na rozdiel od "mečiarovho malého Švajčiarska". Aj keď Dzurinda má svoje muchy, tak stále má dosť vysoký potenciál. Sulík si musí uvedomiť, že jeho strana má preferencie 3,5%, nie Dzurindova. Na druhej strane treba povedať, že keby sa Miki tak kŕčovito nedržal svojich dosiahnutých pozícií tak by SDKú možno bola ďalej. Ale málokto sa vzdá dobrovoľne niečoho čo vybudoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V mojom príspevku som absolútne nepopieral Dzurindov prínos pre SR a keby nebolo SaS, tak by som zaisto volil SDKU-DS...teraz sa stále rozhodujem medzi SaS a SDKU-DS...a myslím si, že Sulík dobre pozná svoju pozícu a svojov taktikou tlačí na opozíciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

http://www.sme.sk/c/5231662/sirokej-koalicii-brani-uz-len-sulik.html

 

Kam to uhrali? mozno dosiahli to co chceli, mozno si Sulik nieco vyrokuje. Ale nieje to to co som ja cakal od nich.

 

Chcel som slusnu stranu, so slusnym programom, ktorej by som hodil listok asi s jednym preferencnym hlasom. S jednym urcite, mozno by som este niekoho zakruzkoval. Volit SDKU sa mi nechce, nemam preco a moj jeden preferencny hlas strati vyznam. tak si budem musiet vybrat nieco ine, jedine do uvahy pripada KDH. Som uz teraz znechuteny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sulík sa už vyrukoval

"širokej koalícii" už nebráni, zabránil - do volieb idú samostatne

Nádej na širokú opozičnú koalíciu SDKÚ, Most, OKS a SaS v utorok stopla Sloboda a Solidarita. Jej republiková rada v utorok večer rozhodla, že SaS ide do volieb samostatne.

 

„SaS považuje vysvetlenie financovania SDKÚ-DS za nedostatočné a nejasné. Odstúpenie Mikuláša Dzurindu nevnímame ako splnenie našej požiadavky, ale ako neochotu a neschopnosť objasniť financovanie strany," napísala rada vo svojom stanovisku. SaS tvrdí, že chce predstaviť novú politickú kultúru, ktorá tu 20 rokov absentuje.

 

„Transparentnosť a boj proti korupcii sú pre SaS natoľko dôležité, že ponuku na vytvorenie predvolebnej koalície s SDKÚ-DS nemôžeme prijať," povedal Richard Sulík.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5233440/sas-ide-do-volieb-sama-nestaci-jej-ako-sdku-vysvetlila-svoje-financovanie.html#ixzz0f4YVdivR

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som len rad, koaliciu by som nevolil. Niesom byvali volic SDKU, nikdy ma ta strana velmi neoslovila, viac menej som bol voci nim kriticky. v minulosti velmi kriticky. Dnes uz ich nepotrebujem kritizovat, nasa vlada hlboke more prilezitosti a vyuzivam len male minimum. SDKU prajem co najlepsi vysledok.

 

http://kois.blog.sme.sk/c/219128/Pan-Sulik-dakujem-vam-ze-ste-vyriesili-moju-dilemu.html

 

Ale stakymi to ludmi nemam nic spolocne ani s repkom, ani by som nechcel mat. Nieco podobne ako ficovolic.

 

Sulik robi chyby, co ja vidim. Mozno to na niekoho zaberie a mozno im to pomoze , ale mne sa to nepaci. koaliciu s Mostom by som akceptoval aj podporil bez reptania(kruzkoval 4. SASov). Ale zas neviem kvoli comu sa nedohodli. Bugar ak dal ponuku Palkovcom, a odmietli, podla mna nebola zla, aj keby boli 5 kandidati na 51.-55. mieste mohli sa do parlamentu dostat(vsetci piati). Za predpokladu ze ozaj maju pr.2% a ozaj by ich kruzkovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi

A tie konzervativne kecy od KDH su nieco ine ako vybijanie kapitalu od ludi, ako si ty?

po prvé

nie som voličom KDH

 

to, čo rozprávajú konzervatívci

nie sú prvoplánové, ako ty hovoríš kecy

väčšinou pozerajú aký dopad budú mať

 

Sulík ponúka krátkodobé riešenia-náplasti,

respektíve hlúposti, kt. momentálne nepotrebujeme

 

lacné autá?

ministri sú osoby, kt. majú určitý status

a ten je potrebný patrične vyjadriť

myslím, že kvalitné auto je jedným z nich

 

zníženie poslancov?

čo tým dosiahnu ako ušetria

čo tak vypracovať komplexný návrh,

o 2komorovom parlamente alebo niečom podobnom

 

keď sme už pri tom šetrení

peniaze za referendum tých peňazí teda našetria

hlavne pokiaľ sa jedná o Slovensko

krajina s 1 platným referendom

 

HZDS bolo donedávna prijateľným partnerom v koalícii

však by sa mu dalo nejaké bezvýznamné ministerstvo

pán Sulík navrhol ministerstvo kultúry

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tej marihuane - mnohí ani len netušia, že sa v západných krajinách začíva bežne využívať v medicíne a ani to, že pomáha pri tlmení príznakov Parkinsonovky...však tabak je možno ešte viac škodlivý, však je väčšina podnikov zafajčená...a takisto alkohol...takže ja som za istú legalizáciu - také konope siaté nespôsobuje žiadne závažné negatívne účinky a mladí by sa nemuseli báť, že občasné húlenie im bude hroziť basa, čo je nehorázne...a čo je horšie - niekoho surovo zbijem a dostanem pár mesiacov alebo dám si jointa a dostanem možno toľko rokov, ako keby som niekoho zabil?...a inak úplne súhlasím s Darkmanom

 

Inak trochu viac k téme - áno, SaS má v sebe istú formu populizmu,, bez toho to ani neide...na druhej strane väčšina ich návrhov nie sú žiadné krátkodobé lavicové žvásty...ani tie spomínané lacnejšie autá nie sú od veci - keďže skutočne reprezentatívne auto môže byť aj za podstatne nižšiu cenu ako 100 tis eur a pod...a myslím si, že by zníženie poslancov by taktiež pomohlo, zas je pravda, že v takom Maďarsku je to oveľa horšie, kde majú fakt nehorázne veľa poslancov (presné číslo neviem)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SaS má veľkú šancu, ale akosi sa mi nepáči, od začiatku s ňou mám problém ... akosi tam nevidím nejakú osobnosť, niekoho, kto by prilákal

Sulík to nie je, aj keď program by ušiel, ale uvidíme

s sdkú sú ako na húpačke, a aj toto je hľadisko, prečo prečo SaS

zvyčajne sa u nás takto volí, ale neviem ... ešte počkať, kto bude líder v sdkú, možno to bude ešte zaujímavejšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ludia sa rozhoduju podla osobnosti. neoslovuju ich ideje, postoje, koncepcie, ale osobnosti. "Dzurinda? SDKU nije! Fico?? Smer nijeee!" "koho potom volit?" to je typicka otazka, podla ktorej poznat, ze clovek sa zaujima o politiku akurat tak pred volbami, inak je uplne mimo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No leg slovensko caka na karla gotta. Podla mna nebolo nikdy vidiet tak jasno v akej sme zumpe. Nepamatam si rok 1998 ale ani tam to podla mna nebolo tak zretelne(alebo nebolo tolko medii sprostredkuvajuce info). Este bolo malo casu od zalozenia republiky. Ale dnes?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ludia sa rozhoduju podla osobnosti. neoslovuju ich ideje, postoje, koncepcie, ale osobnosti.

 

Za tými ideami, postojmi a programom strán vždy stoja nejaké osobnosti ktoré by mali voliča presvedčiť že ho sú schopné aj (pre voliča akceptovateľným spôsobom spôsobom) realizovať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, ci su schopne realizovat, ale svoju rolu zohravaju aj ludske charakteristiky, prejav, vyzor, a podobne, ktore su uz trochu odveci.

 

idealne by sa preto mal volic rozhodovatnajprv podla idei, ktorych je strana nositelom a postoja, ktoreho sa ujima v politickom spektre, a az v dalsom rade podla toho, ci je im predseda sympaticky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov