Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

ďalší, čo sa pokúsili predpovedať smerovanie politiky - zatiaľ len na mape Európy ... rok 2035 tu bude o cca 20 rokov, a dvadsať rokov vie byť poriadne veľa, alebo málo ?

 

nuž podľa pánov z CIA a ruských analytikov takto bude vyzerať nie tak ďaleká budúcnosť :

Ruskí vedci a analytici CIA dali hlavy dokopy a vytvorili predpokladanú mapu Európy v roku 2035. Podľa nich nie sú súčasné hranice štátov nedotknuteľné a myslia si, že pribudnú aj nové štáty.

Albánsko sa údajne spojí s Kosovom a časťou Macedónska, Bosna a Hercegovina sa zase rozdelí medzi Chorvátsko a Srbsko.

Hranice údajne zmení aj Španielsko, Veľká Británia a Francúzsko. Podľa analýzy vznikne nový štát už v roku 2014. Osamostatní sa Škótsko spod kráľovskej koruny, uviedol portál dobrenoviny.sk.Úspešné ľudové hlasovanie v Írsku by malo nastoliť ďalšie zmeny a krajina by sa zjednotila. Výrazné zmeny by mali nastať aj na Pyrenejskom polostrove, ktorý zápasí s ekonomickou krízou.

Niektoré územia stratí aj Francúzsko. Nacionalisti na Korzike sa už dlhodobo snažia odtrhnúť od Elyzejského paláca a Štrasburg sa podľa mapy pripojí k Nemecku.

Všetky zmeny by mali viesť k rozpadu multikulturalizmu v Európe. Územné zmeny sa tiež budú týkať Belgicka, Talianska, Maďarska, Rumunska i Slovenska a Poľska.

Odborníci si myslia, že chudobné Bielorusko z Európy úplne zmizne a stane sa súčasťou Ruska, Ukrajiny a pobaltských štátov. Všetky zmeny spôsobí hlavne dlhotrvajúca ekonomická kríza a politická nestabilita v jednotlivých regiónoch.

http://tvnoviny.sk/s...-roku-2035.html

 

k článku sú pripojené pekné farebné mapky ... :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

bývalý podpredseda SaS Miškov vtipkuje - ospravedlnil sa, odpustime, bude sa cítiť cnostnejšie -_-

 

Bývalý podpredseda SaS hovorí, že vysloviť nedôveru Ivete Radičovej bola chyba.

Juraj Miškov: Za pád vlády sa ospravedlňujem

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

súdruh minister nám havarovali, a v špitáli im vo vačkoch zaujímavé veci našli :thumbsup:

 

U Richtera po nehode vraj našli viagru, kondómy a tisíce eur

Minister práce nepoprel, že by mal vo vreckách spomínané predmety. No vraj si toho nie je vedomý.

 

http://www.sme.sk/c/6886339/u-richtera-po-nehode-vraj-nasli-viagru-kondomy-a-tisice-eur.html

viac ako článok odporúčam čítať diskusiu, je fakt výživná :hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chudatenko, šak išiel na krst, dary, nie ?! jeden pre krstňa, jeden pre seba, jeden  pre každý prípad !

neprajný je tento národ, tých svojich otcov vlasti si vôbec, ale vôbec nezaslúži ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tento človek bol v tomto virtuálnom priestore veľmi populárny, dokonca bol pozývaný, aby sa tu prišiel vyjadriť ku nejakým veciam, takže bude asi logické. že to dám tu.

 

http://bratislava.sme.sk/c/6944508/na-bratislavskeho-zupana-kandiduje-aj-oskar-dobrovodsky.html

 

Takže niektorí voliči budú mať rozhodne koho voliť a Bratislavčania budú mať o zábavu postarané.... A ja sa stále nemôžem zbaviť dojmu, že sa tými svojimi videjkami snažil budovať svoju politickú kariéru.
 

 

 

Minule sa Hlina vyhrážal, že tých rómov z Družstevnej presťahuje ku parlamentu. No, s Dobrovodským ako županom, by sa mu to mohlo podariť. :D

 

Takže:
DOBROVODSKÝ FOR BRATISLAVSKÝ ŽUPAN !!! :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

únava z nekonečnej nudy politiky a bezmocnosti voči politikom sa trochu prebudila, kreativita občanov sa od prznenia bilbordov vracia k nemilosrdnému, ale zdravému ľudovému humoru ... aj keď autora čaká pokuta, tá kombinácia sa priam núkala :)

 

najkrásnejší je ten jemný alibizmus, nikto nevie, čo každý vie :)

V uliciach Žiliny sa v pondelok ráno objavili hranoly s červenými kravatami. Čo majú symbolizovať, aký majú účel a komu patria, nie je zatiaľ oficiálne známe.

post-3-0-41006000-1381762939.jpg
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 3 mesiacmi...

vysoko politický komentár jedného komentujúceho znalca na jednom blogu ... :smile2: :
 

Este ze ma SLOVENSKO dve ESA na europskom diplomatickom fronte-v osobach pana Fica a pana Lajcaka.Teraz troche odbocim..nie je ziadnym tajomstvom, ze vztahy s Madarskom za prezidenta SOLJOMA v spolupraci s nasim zazemim, SMK a ciastocne MOST plus pani reprezentantka v Bruseli nam situaciu domacu I zahranicnu komplikovali. Pamatam si, ako guverner NEW YORK statu pan George PATAKI (povodom Madar) bol zatiahnuty americkymi Madarmi do nasich sporov. Mal v tomto smere aj nejake vyjadrenie na pode KOngresu. Jeho navsteva Madarska..bol oslavovany ako reinkarnacia sv. STEFANA. Pan SOLJOM bol v KOmarne, kde polozil za divokeho jasotu VAVRINOVI VENIEC na kona sv. STEFANA. Evidentne premotivovany chystal sa na navstevu, teraz presne neviem ci kvazi polostatnu, alebo lokalnu opat v Komarne. A tu vstupil na scenu pan Fico...situacia pretahoval az prislo k vyrociu augusta. A pan SOLJOM neveriac vlastnym ociam (SHENGEN) sa rozhodol ze pride. A KLIETKA PADLA. Aj Brusel musel uznat, ze navsteva 21. augusta bola absolutne nevhodna!!
Pani tomuto sa v anglictine povie CLASSICAL SETUP. PO prez. SOLJOM skusil stastie pan ORBAN s dvojitym obcianstvom HUNGARIE. Behom niekolkych dni pan TOPOLCANEC bleskove zareagoval stratou SLOVENSKEHO OBCIANSTVA a ako sa u nas biblickych luteranov vravi: A NASTALO UTISENI VELIKE..Velke obavy boli s pi. Radicovou. Ta sa v pritomnosti, treba uznat mimoriadneho SENSUALNEHO FESAKA ORBANA zacala potit. Este stastie, ze ju pan SULIK odbavil. Take ESO ake ma SLOVENSKO vo Ficovi to treba vidiet. Jeho renome aj p. Lajcaka na medzinarodnej scene je vskutku PAR EXCELLENCE. Toto kuvikanie na jeho adresu zo strany PLEBSU PIATOVO SORTA-nenesie ziadnu vahu.

 
ja to furt hovorím. tento svet nie je normálny :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

jeden vydarený komentár spod jedného blogu:

 
Judr. Zmajkovičová .

Kto len takej kreatúre dal titul judr ??? Asi nejaký šaman z Etiopie veď je to jedna primitívna žena , ale na kradnutie je šikovná už aby bola v pr...i aj druhý smeráci chcú kradnúť.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno ... ako tu raz napísala jedna známa fórumáčka / zdravím hellé / ... na politickú korektnosť raz všetci skapeme.
 

Vášnivá diskusia, ktorá prebieha v Holandsku o tom, či je tradičná predvianočná postava Čierneho Petra prejavom rasizmu, bude pokračovať aj po stredajšom súdnom verdikte.

Najvyšší správny súd totiž odmietol rozhodovať o tom, či v prípade tohto dlhoročného zvyku ide o diskrimináciu, ako niektorí tvrdia. Zároveň však zvrátil predchádzajúci rozsudok, ktorý vedenie mesta Amsterdam pokarhal za to, že účasť Čierneho Petra na oslavách dovolil.

 

Čierny Peter (Zwarte Piet) je v Holandsku pomocníkom svätého Mikuláša, ktorému pomáha rozdávať deťom darčeky. Podľa legendy prichádza do domov s darčekmi cez komín, a možno aj preto sa postupne vyvinula jeho podoba – vystupuje ako černoch vo farebnom historickom kostýme.

 

Podľa kritikov tohto zvyku však táto postava môže skôr pripomínať časy, keď bohatí Holanďania si v minulosti najímali černochov ako exoticky vyzerajúcich sluhov. A každoročné stvárňovanie Čierneho Petra, ktorého predstavujú hlavne belosi so začiernenou tvárou a afro parochňou, vraj len posilňuje negatívne stereotypy v zobrazovaní černochov.

Súd dal tento rok kritikom za pravdu, keď rozhodol, že amsterdamská radnica nemala minuloročné oslavy príchodu Svätého Mikuláša do mesta dovoliť. Argumentoval pri tom „negatívnou stereotypizáciou černochov“. Práve tento verdikt mohol ovplyvniť tohtoročné oslavy, ktoré pripadajú pravidelne na prvú sobotu po svätom Martinovi, teda na tento víkend.

 

Štátna rada, ako sa najvyšší správny súd v Holandsku oficiálne volá, sa však k jadru sporu nevyjadrila a otázka, či Čierny Peter odporuje antidiskriminačným zákonom, je tak ďalej nerozhodnutá.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/336124-cierny-peter-ako-prejav-rasizmu-v-holandsku-je-pomocnik-mikulasa-v-ohrozeni/

 

v našom kultúrnom okruhu je pomocníkom Mikuláša čert ... moja najranejšia spomienka na Mikukáša je čert, za ktorého sa prezliekol najlepší kamarát môjho starého otca, a ja som sa skoro pototo od strachu ... mohla som mať asi štyri roky ... ale je to najkrajšia spomienka, toho pána som ináč zbožňovala.

 

dúfam, že čert sa nestane predmetom otázky, či náhodou nie je neprávom uctievaný spolu s Mikulášom či čo ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

alamo, dakujeme :),  ale skus nam povedat ake ze to ucinne opatrenia sme prijali ? :)

konkrétne to neviem.. ale je zjavné, že opatrenia na 100% zabrali, lebo ebola sa k nám nerozšírila, a to je predsa hlavné

 

ostatne, keď už sa môže Fico búchať do hrude, a dávať sa a vzor grékom, aké ťažké reformy a škrty "LEN ON" vykonal..

prečo by som si ja nemohol "neškodne", pripísať nejaké tie drobné zásluhy za boj proti ebole?

 

a potom je tu euroval

ty tvrdíš, že fungoval, lebo španielsko taliansko portugalsko írsko atď.. nezbankrotovali..

"lebo boli prijaté účinné opatrenia"

(ostatne ani grécko, predsa nezbankrotovalo.. tak nejak.. ešte furt.. "boli prijaté účinné opatrenia")

tak ja tak isto tvrdím, že ebola sa ku nám nerozšírila, lebo skrátka "boli prijaté účinné opatrenia" (aj vďaka "osvete" ktorú som šíril.. ja.. "skromne" dodám) :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  lenze irsko a spol.  celkom uspesne pouzili euroval,    vieme ze spanielsko a taliansko maju aj skutocne problemy ale fiskalnym otrasom sa vdaka eurovalu vyhli ( pozri si ako sa menili ich dlhopisove sadzby).

 

A u grecka vieme ze neslo o fiskalne problemy,  to si mozes najst aj vo fore.    To ze nerozumies tomu ako funguju penazne trhy,  to len znamena ze nerozumies :), nie ze si expert.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov