Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

mínusové body,

by hlavne dostávali veľké strany

teda tí, kt. by boli "pri koryte"

 

prezident by sa v 2. kole isto zvolil

jedine ak by bolo plusových hlasov menej ako 50%

ale to by sa dalo ošetriť nejakou výnimkou

 

inak

robíte z toho vedu

akoby sme prezidenta mali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

vlastenecký zákon má pokračovanie

 

Zákon na podporu vlastenectva z dielne SNS nezískal podporu členov ústavnoprávneho výboru parlamentu. Poslanci najprv nechválili pripomienku prezidenta Ivana Gašparoviča, aby sa účinnosť právnej normy posunula z 1. apríla na 1. septembra. Tým nemohli zahlasovať za zákon ako celok a neprijali platné uznesenie.

...

Vlastenecký zákon, ktorý ukladá školám na začiatku pracovného týždňa hrať štátnu hymnu a triedy vyzdobiť štátnymi symbolmi, nepodporil pred dvoma dňami ani výbor pre kultúru a médiá.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5340974/vlastenecky-zakon-neziskal-podporu-dalsieho-vyboru-narodnej-rady.html#ixzz0lrp6sXYO

 

predkladatelia tohto nezmyslu sa aj tak spokojne rehocú do hrsti, zabavili tým národ dosť dlho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tentokrát sa zrejme nudili novinári z britského týždenníka The Economist, podľa ktorých by Európe viac prospelo iné zemepisné usporiadanie štátov. Našimi západnými susedmi by sa mali stať Belgičania, ktorí by si vymenili miesto s Čechmi, Švajčiarsko by sa ocitlo na juhu Škandinávie a Poľsko a pobaltské republiky by existovali na ostrovoch neďaleko Írska, odkiaľ by sa Veľká Británia odsťahovala na juh.

 

Usporiadanie Európy podľa The Economist:

Obrázok

http://www.sme.sk/c/5354275/economist-cesi-by-sa-mali-od-slovakov-a-madarov-odstahovat.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he :lol:

sťahovanie národov kedysi na koníkoch či peši, sem tam bitka, vojna, plienenie, paráda, zopakovať to dnes by mohlo byť veľmi zaujímavé :)

len neviem prečo mi to tak nápadne pripomína tých mojich obľúbených britských vedcov ... už aj novinárov do toho musím zahrnúť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

sťahovanie národov sa konať možno nebude, ale vo švajčiarsku sa dejú podivuhodné veci ... :D

 

strana, ktorá sníva o Veľkom Švajčiarsku, získava na popularite, to švajčiarsko je niečo ako voš pod chrastou ... ticho ticho a čo sa tam zrazu zjaví ...

 

Biele ovce bojujú za veľké Švajčiarsko

 

Najpopulárnejšia švajčiarska strana známa xenofóbiou a rasizmom chce ukrojiť z územia štyrom krajinám. Trúfa si aj na 11­-miliónové nemecké Bádensko­-Würtembersko.

 

Líbyjský vodca Muammar Kaddáfí sa viackrát rozčuľoval, že znepriatelená európska krajina bez vlastného jazyka by sa mala rozdeliť medzi jej susedov. Najväčšia švajčiarska strana, ktorá si založila kampaň na populizme, to vidí úplne inak. Švajčiarsko chce na úkor susedných krajín ešte rozšíriť.

 

Povzbudzuje ju najnovší prieskum, podľa ktorého by väčšina občanov v hraničných regiónoch Francúzska, Talianska, Nemecka aj Rakúska pripojenie k bohatej krajine privítala. Problém s dorozumením by nemali. V alpskej krajine sú úradnými jazykmi nemčina, taliančina aj francúzština.

 

Poslanec xenofóbnej Švajčiarskej ľudovej strany (SVP) Dominique Baettig navrhol dosiaľ najdrzejší plán rozšírenia krajiny s pripojením hraničných regiónov všetkých susedov okrem malého Lichtenštajnska. V júni požiadal, aby sa preto mohla zmeniť ústava. Hraničné regióny by sa mohli k Švajčiarsku podľa jeho návrhu pripojiť, ak sa v nich väčšina občanov vyjadrí za.

 

Reakcie boli podľa denníka Neue Zürcher Zeitung prekvapivé - mnohí poslanci jeho iniciatívu podpísali, navyše s tým, že je to originálny nápad.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5474412/biele-ovce-bojuju-za-velke-svajciarsko.html#ixzz0uRyTDtAM

 

no až taký originálny nápad ... hm :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viac ako trojnásobný nárast počtu obyvateľov Švajčiarska na úkor takmer všetkých susedov je v povojnovej Európe skutočne originálny nápad. Ten najmenší a jediná monarchia susediaca so Švajčiarskom tak ostala enklávou vo švajčiarskom vnútrozemí.

 

Vlastne Veľké Švajčiarsko vyznieva takmer rovnako realisticky, ako keby u nás predstaviteľ niektorej parlamentnej strany vyhlásil, že ku Slovensku by sa mala pripojiť Viedeň, severné župy Maďarska, Zakarpatská Ukrajina, juh poľskej Haliče a Morava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od utorka som prvýkrát chytila do rúk včerajšie noviny, správy som ani nepozerala, ale to k srandičkám stačilo dokonale

ešte poriadne nevnímam, zle mi je, a musím prestať čítať a pozerať správy už vôbec nie, lebo mi je zle dupľom ...

 

pamätám si jednu svoju prastarú vetu, kedysi okolo roku 1980, som si písala taký akože denník, a tam je napísané o správach niečo veľmi podobné, plus k tomu, že nič nové, svet je zasa obrátený hore nohami.

 

konštatujem, že nič sa nezmenilo. stačí nečítať pravidelne, vynechať pár dní, a svet je ešte stále a znovu hore nohami.

vlastne odvtedy, čo si to všímam je v kuse hore nohami.

 

politika je veľmi zaujímavá ľudská činnosť, namojdušu ... toto som musela napísať.

 

svet je zasa hore nohami :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Parlamentné voľby dnes absolvoval aj Afganistan a záujem demokraticky voliť nechýbal, napriek hrozbám Talibanu:

 

V jednej volebnej miestnosti v Kábule sa podvodu dopustili tri ženy v strednom veku, ktoré prišli odovzdať hlas s voličskými preukazmi vystavenými pre ženy o polovicu mladšie. Tri ďalšie ženy mali pravé voličské preukazy, ale nevedeli povedať mená na nich uvedené. "Keď som sa ich spýtala, ako sa volajú, odpovedali mi 'neviem'," vyhlásila predsedníčka jednej z komisií v Kábule.

 

Ďalšia žena sa objavila so sfalšovaným voličským preukazom, a keď jej ho odobrali, vyhlásila: "To mi neprekáža. Mám ešte kopu ďalších."

 

V južnej provincii Helmand prišla do volebnej miestnosti dcéra kandidátky s 1500 platnými voličskými preukazmi a chcela odovzdať hlas v mene týchto voličov.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5554510/parlamentne-volby-v-afganistane-sa-skoncili-taliban-zabil-10-ludi.html#ixzz0zuzrYvjv

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Svoj vlastenecký zákon schválila aj dolná komora filipínskeho parlamentu. Ten, kto nezaspieva správne štátnu hymnu môže mať problém:

zákon určuje, ako presne sa má spievať filipínska hymna. Ten, kto by ju zanôtil falošne, môže skončiť dva roky vo väzení alebo dostať pokutu do 2000 amerických dolárov (1460 eur). Po tom, čo ho jednohlasne schválila dolná komora parlamentu, ju ešte musí schváliť senát.

 

Zákon je pritom podľa BBC veľmi presný v tom, ako spievať hymnu. Musí sa spievať v pochodovom rytme, v rozmedzí 100 až 120 úderov za minútu.

Ako dodáva BBC, ak bude hymna znieť na verejným zhromaždeniach, ľudia sa musia podľa zákona postaviť do pozoru a s horlivosťou spievať. Tak, ako si hymna s názvom Milovaná krajina, ktorú zložili v roku 1989, zaslúži.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5579574/zle-spievate-hymnu-na-filipinach-pojdete-do-vazenia.html#ixzz11W5dpBY3

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Podľa novej vyhlášky, ktorá vstúpila do platnosti od dnešného dňa, musí motorista zastaviť vozidlo aj vtedy, keď na neho máva osoba v civile! Môže to byť totiž policajt. V opačnom prípade mu hrozí tvrdá sankcia.

:D

 

nie je o čom :)

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vybraní dôležití politici prestanú starnúť ... sen všetkých hviezd filmového a politického a človečieho neba prikázal splniť svojim vedcom - no kto ? :)

no jasné, Nursultan Nazarbajev, jediný a jedinečný doživotný kazašský prezident, podľa nariadenia teda nesmrteľný :)

 

 

Chcem prestať starnúť, nariadil kazašský prezident vedcom

 

Začiatkom tohto roka bol Nazarbajev ustanovený za doživotného lídra krajiny, teraz poveril vedcov vývinom metód na zvrátenie starnutia.

 

ALMATY. Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev poveril vedcov v novootvorenom výskumnom centre, aby vyvinuli metódy na zvrátenie starnutia.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5673494/chcem-prestat-starnut-nariadil-kazassky-prezident-vedcom.html#ixzz17Z1AA4ri

 

toto mu v žiadnom prípade nestačí:

Začiatkom tohto roka bol v podstate Nazarbajev ustanovený za doživotného lídra - dostal právomoc určovať politiku aj po odchode do dôchodku.

chytrý chlapík je to zato ... :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

I have always said, heard, that it would not be strange that there had been civilization on Mars, but maybe capitalism arrived there, imperialism arrived and finished off the planet," Chavez said in speech to mark World Water Day.

http://www.reuters.com/article/2011/03/22/us-venezuela-chavez-mars-idUSTRE72L61D20110322

 

Boze, ten Hugo je neuveritelny. A lepsi ako radio Jerevan :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Trend som cital ci si aj kupoval aby som mal iny pohlad, aby som si precital iny nazor,vypocul. Sledujem tlacovky skoro vsetky,na TA3.

Neviem co sa deje. Ja mam celkom velky prienik s nazormi redaktormi Trendu. Taky hanus ako by som to pisal ja. Ale aj ten pred tym o radicovej(daniska).

Ale ten biely xicht krivosik. Neverim ze tliacha to "co chcem pocut". On je zaklucovany,ale je to isto aspon dufam ten isty pacient.

Priklad aj Hriba som niekedy (kvoli zaujatosti a nevyvzenosti) aj hlupym nazorom nemusel.

 

Zmenil som sa ja ci oni. Ja pochybujem. Citite ze sa zmenil trend?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

predčasné voľby v SR - marec 2012 prispeli k tejto téme statočne ...

sme zozbieralo perličky od ľudí "zvonku", novinárov, občanov, poznámky k dianiu, stojí za to si ich prečítať :)

Čo píšete o voľbách : http://volby.sme.sk/...a-twitteri.html

 

post-3-0-35492500-1331429630.jpg

 

.... a oveľa viac, pereš nevyšiel, 99% vyšlo, ... hlavne že nestrácame humor, ani keď nevieme, aké výsledky nás ráno čakajú :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

chodba parlamentu je zóna, ktorá podlieha najvyššiemu utajeniu. niečo ako Pentagon a jeho najvyššie velenie.

 

v poradí ikstý súd zmietol zo stola slávny štyri roky starý Rafajov podpis menom Slotu na prezenčnú listinu v parlamente :

 

Kamery Rafajov podpis neodhalia, ide o bezpečnosť štátu

Aktivisti sa roky súdia o nahrávku, ktorá by potvrdila falšovanie podpisov v parlamente. Prehrávajú.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1uTIf1bx6

:doh:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

mám doma jednu knihu o knihách. autor, ktorý ju napísal, sa vždy zameral na nejakú problematiku, a kutal po archívoch Európy, v knihách, v starej tlači, a všade, kde mohol k veci nazbierať informácie.

prečítala som od neho všetko dostupné, a je to zážitok. / autor je Ráth-Végh István /

nechýbala mu satira, pekná dávka jemného humoru, pochopenie pre ľudské slabosti, kusisko inteligencie a hodne hlboké zaujatie pre vec, bol to jeho život. v iných témach som o ňom už písala, tie jeho knihy sú zážitok. tak.

 

podstatné je, že v knihe Komédia knihy jednu kapitolku venuje nesmrteľným politickým frázam ... našiel po archívoch výkriky politikov, ktoré uverejňovali dobové noviny, dvesto, tristo rokov dozadu ... úplne krásne ničnehovoriace výplody, klišé, frázy, ktoré nevymreli za stáročia :)

 

toto sa mi pripomenulo pri tomto článku ... tiež si dal niekto v reflex.cz prácu, a úplne rovnako pozbieral do malej kapitolky ničnehovoriace výkriky politikov modernej doby :)

verte mi: za tie stáročia sa v na pôde politických fráz nič nezmenilo :) :

 

10 nejhloupějších vět / zdroj www.reflex.cz - http://www.reflex.cz...ejsich-vet.html /

 

Nechci spekulovat. Tuto větu vytahuje většina expertů a politiků ve chvíli, kdy po nich žádáte názor. „Neznamená totiž nic jiného než strach myslet,“ výstižně napsal Vladimír Just ve svém vynikajícím Slovníku floskulí. Jakmile uslyšíte někoho říkat: Nechci spekulovat, buďte si jisti, že si nemyslí nic.

 

Volby dopadly, jak dopadly. Ve sportovní verzi: Zápas dopadl, jak dopadl. Tuto větu používají lidé, kteří nemají odvahu přiznat, že prohráli. Nejčastěji jsou to předsedové politických stran a reprezentační trenéři. Kromě toho nic na světě nemůže dopadnout jinak, než to dopadlo.

 

Fotbalisti zavřeli kritikům hubu. Autorem výroku je hokejový reprezentant Voráček, který takto komentoval postup Česka do čtvrtfinále mistrovství Evropy. O něco mírněji, ale ve stejném duchu promluvil i tenisový reprezentant Berdych. Blahopřeju jim k nejhloupějšímu výroku roku a očekávám, že mně Berdych zavře hubu vítězstvím ve Wimbledonu.

 

Nechci být rasista, ale ... Znamená to pravý opak. V mírnější verzi Nechci vám skákat do řeči, což je věta, kterou se skáká do řeči.

 

Informace mám jen z médií. V překladu: Vím všechno, ale jsem líný to komentovat. Také se tím naznačuje, že vyvolení mají ještě jiné, zpravidla lepší informace, které jsou ovšem tajné.

 

V tuto chvíli dohoda platí. V tuto chvíli je alibistická pojistka. Znamená, že už za minutu platit nemusí. Lze výborně kombinovat, například V tuto chvíli mám informace jen z médií nebo V tuto chvíli nechci spekulovat.

 

Budu chtít navrhovat. Když chci něco udělat, tak to udělám. Když si nejsem jist, tak to chci navrhnout. Když něco vůbec nemyslím vážně, tak to někdy v budoucnu budu chtít.

 

Případ byl medializován. Podobně jako spekulace je medializovat sprosté slovo. Ve skutečnosti to znamená, že se něco nepodařilo utajit. Jeden z příkladů přehnané korektnosti, jež velí, že téměř o všem je taktní mlčet, protože jinak jste hulvát.

 

Kdo chce, ten to vidí. Vyjádření frustrace z toho, že dělám něco, co není vid+t, případně nedělám nic.

 

Odmítám atmosféru zmaru. Příklad dětského vidění světa, který pronikl mezi dospělé. Nějaká atmosféra buď je, nebo není, o čemž můžeme diskutovat. Rozhodně se nedá odmítnout, podobně jako nelze odmítnout špatné počasí.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alibizmus v kazdej z nich :D A potom tieto vyplody fantazie ludi zeru a zaroven aj s*ru, a nemaju tolko rozumu, aby si rite utreli. Inak, su casto pouzivane aj u nas doma. Kolkokrat som matku zacula povedat - "nie som rasista, ale..." a vzdy som jej na to odpovedala "ale si". Niekedy sa aj sama doplni a proste si povie, ze nie je, ale vlastne je :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

kto si nepamätá minimum zo školy historku a povestnú vetu / vraj pravdivú : ) / Márie Antoinetty, keď sa francúzsky ľud búril, a pýtala sa, prečo sa búria :

- Ľud nemá chleba, Výsosť.

- Tak nech jedia koláče.

 

možno to takto prebehlo, možno nie, ale toto mi napadlo práve pri tejto správičke :

 

Poslankyňa Smeru radí Sviťanom: Cestujte taxíkmi

 

http://poprad.korzar.sme.sk/c/6633402/poslankyna-smeru-radi-svitanom-cestujte-taxikmi.html

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

konečne správny prístup politika k veciam sveta ! :)

 

Čúrajte, kým sa sprchujete, ušetríte tým vodu !

 

to je svätá pravda ... myslíte si, že to mnohí občania nerobili tak aj bez politickej výzvy ?!

 

a ... mimochodom ... čo s tými čúraniami, ktoré na človeka prídu mimo sprachovania ?! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

á, parťáci ... radost pohledět :)

 

akých si zaslúžime, takých máme, či ako to je ? alebo prezidentské humoresky dvoch štátikov :

 

post-3-0-45650700-1357834710.jpg

 

Podľa Klausa je kritika jeho amnestií útokom na jeho osobu, celoživotné dielo a súčasťou jeho viac ako dvadsaťročného nespravodlivého prenasledovania.

Už takéto vyjadrenia by svedčili o vážnej poruche osobnosti a hlboko vrytej predstave sťažovateľa, že je stredobodom sveta.

 

Čo však potom povedať o Gašparovičovi, ktorý sám seba dokonca stotožnil so štátnosťou a z kritiky vlastného porušovania ústavy sa pokúša urobiť ohrozovanie štátu. Možno tomu tiež úprimne verí, no podobne ako u Klausa sa aj v prípade Gašparoviča presvedčenie o vlastnej nedoknuteľnosti miesi s čírou vypočítavosťou.

Prezident sám seba stotožňuje s vyššou mocou, so štátom, aby sa za ňu mohol zbabelo skrývať. A aby zakryl, že svoje činy nie je schopný dôveryhodne vysvetliť ani obhájiť.

Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/6661601/stlpcek-petra-morvaya-stat-som-ja.html#ixzz2HaeYyNCu

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov