Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

Trnavsky Samoskraj posle 33 000

a mesto Trencin 7 000.

 

Ludia tam naposielali vela penazi. A rozumne Kraje a mesta pustaju menej. Pellegriny uz pustat nic nebude - ukradne to .

 

Tento rok mala mať Banská Bystrica dva ohňostroje. Pre nešťastie v Prešove však bude silvestrovský ohňostroj aj program zrušený a namiesto toho Bystričania podporia ľudí, ktorých postihol tragický výbuch.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/22280510/presov-odmieta-spochybnovanie-delenia-penazi-zo-zbierky.html?ref=tab

 

 

Revuca co spis - zrus ohnostroj a posli peniaze do PO za ten ohnostroj. To by bolo nieco pozitivne. Ale aj zakaz petard, a podobnych blbosti. Minuly rok sa mi za tej siesty stratil pes a uz sa nevratil.


https://mypezinok.sme.sk/c/22281525/modra-zrusila-silvestrovsky-ohnostroj-peniazmi-radsej-podpori-presov.html?ref=trz

 

Mestá po celom Slovensku vítali príchod nového roka drahými ohňostrojmi. Trend sa však za posledné roky zmenil a viaceré z nich sa rozhodli zrušiť tento typ osláv. K ním patrí po novom aj vinohradnícka Modra.

K zrušeniu mestského ohňostroja za 1 500 eur ich viedlo okrem ekológie i nedávne nešťastie v Prešove.

Čítajte viac: https://mypezinok.sme.sk/c/22281525/modra-zrusila-silvestrovsky-ohnostroj-peniazmi-radsej-podpori-presov.html?ref=trz

 

No nekup to za 50 eur. konecne pokoj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ruzomberok 10 000

Bugar  5000

Je béla vcerajsi Vojtech je menovec.

 

Peníze se sypou

 

Dnes poslali peniaze asi 15 000 ludi. Takto oni to posielali v pondelok 9.12. a pripisalo sa to na ucet v utorok 10.12. Ci to pojde hore ci dole. Si myslim uz dnes je tam penazi poslanych dost. Co ste neposlali a chcete zadrzte o dva tyzdne bude asi dalsia tragedia. 

 

Co ma tesi a som to predpokladal,ze tam bude vela penazi, a ze sa zapoji vela ludi. Mate na to druhom obrazku 2 cisla. Kolko vyzbierali niejepodstatne(asi myslim ze niejeto spravne cislo). Ale kolky dali to je to druhe cislo 1186 stran - na strane je vcera som to pocital asi 47 zapisov. 56 000 ludi to je ztejto zbierky najprijemnejsie pre mna.  Zajtra by mohlo byt 70 000. a zbierka skoncit.  uz tam bude prilis vela penazi - plytvanie. Rozkradanie.

 

Ti ludia sa musia naucit zit. Byt zopdovedni. Pomohlo sa im maju 50 000 na byt.  To je dost. Viac je moralny hazard. vybouchol im cinziak.Nejake peniaze dostanu ci by mali z poistiek. Ci sa im budu zbierat ludia kym budu ma 100 000? Inak by tato rec a zrusenie zbierky malo prist z mesta Presov. Asi nepride...

?z.. ved aj to mesto Presov - ked im o rok buchne dalsia bytovka sa budeme zase skladat. Aj to mesto musi byt zodpovedne.

 

 

 

Naco im je zbierka do 31 01 2020? Nemaju dnes dost? Budu natahovat peniaze od cechov? Nepovedia im mame dost, zvladli sme to dakujeme. 

 

Teda na tragedii chcu zarabat?  Hanba ato uz dnes. KDHcka nech sa spamata. Odmietne ceske peniaze. Maju ich dost so Slovenska. Nech nerobi hanbu. niekedy vbuducnosti nam pomoze pri nejake havarii aj pomoc z ceska. Ale dnes ju asi nepotrebujeme. Potrebujeme? - tak tento stat je len na kradnutie. 

 

######a zhorel jeden cinziak . Peniaze pre ludi sa nasli.  Ak mesto Presov prijme co len cent od cechov....,proti cechom nic nemam,kludne nech nam pomozu ked bude ozaj velka havaria na ktoru sami nebudeme mat. Ale zhoreny cinziak, sa nehanbite?

post-1625-0-08040600-1576092905_thumb.png

post-1625-0-83075200-1576096172.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.presov.sk/mestske-zastupitelstvo.html

Ja to pozeram uz vyse hodiny.

Od 53 minuty to idekteme. 

 

53.18 ze im poslat z ceska. Jojky. Takto nemam nic ak maju potrebu brat peniaze z ciech len aby ich vedeli v buducnosti aj vratit. A oni nemaju ziadnu potrebu brat peniaze ciech- teda si poziciavaju. Hraju na tlejuci cinziak, ktory si nevedia zahasit. Ludia im na ucet poslu 3 miliony. A ty koko.. robia takuto hanbu.  Ja som z Gemera.  Ja som im poslal ludom co prisli o vsetko hmotne, ale z tychto ludi je mi zle.

 

Budte radi ze co ste dostali. Prerozdelujete len peniaze ludi so Slovenska. Ziadne svoje. Dobre aj dobre ste ich prerozdelili. 

 

Peniaze odmietnite z ciech - mozno ich budu ozaj potrebovat o dva tyzdne v Trebisove. ######

 

Ludia im dobrovolne poslu 3 miliony a oni este zobru v Cechach. Super - aj ten vas parlament sama hrdost presov, oj preov ajeeeejeee.

 

Presovcanka si pozic od cecha ale si to aj vrat a na rok.  Si od nas dostala na jeden cinziak 3 miliony. Nie ste schopny ani zabespecit ludi. 

 

Inak aj odnas co si dostala 3 miliony mas dlh,ale mi ti urok nebudeme uctovat a ######eme aj nateba.

---------------

Ziadne dakujem ani od primatorky. Ako keby to ona vyrobila. Ci ti poslanci. poslu nam  z jojky ci ceska. Tak mila presovska primaticka.  sa spravaj ako mas.

 

Ziadna hrdost. 3 miliony a nie od vlady, si to prerozdeli a jej to nestaci. Zahra sa na Richtera.Zobereme od Jojky od cechov. Davaju tak ber. Cesi nic jej neposielajte. Nikdy Vam to nevrati. Ja stym nechcem mat nic spolocne.

 

Cesi nic tam neposielajte, ak to nerozkradnu tak prezeru. My slovaci len na ucte mesta sme sa vyskladali 3 milionmi. Jojka nic mestu nedavaj. Dajte kto to bude podla vas potrebovat. Cesi nikomu nic.

 

https://www.csob.sk/sk/otvoreny-ucet-mesto-presov

 

Na spodu zoznam prispievatelov je tam 1200 stran po 47 ludi na strane co prispeli a je malo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie som presovcan

 

Anna Šintalová Presne aj ja som toho názoru preco by sa mali peniaze prerozdelovat aj do bytovky č.9 im by mali preplatiť opravy z ich poistiek a nie ešte platiť prenájom aj jednorazový príspevok a treba ohodnotiť ktorý ako byt je poškodený a tak vyplácať nie od buka do buka a potom zistíme že pre tých ktorých sa to priamo týka bytovka č.7 neostane nič tak trocha rozmyšlajme.

 

Rozmyslajme ako tie 3000 co dostali susedia malo ostat          domacim. Ale tak rozhodla primatorka.

Pomer ze  10 000 ,3000 . Jedny prisli o vsetko a druhy o nic.

 

Anna Šintalová Presne aj ja som toho názoru preco by sa mali peniaze prerozdelovat aj do bytovky č.9 im by mali preplatiť opravy z ich poistiek a nie ešte platiť prenájom aj jednorazový príspevok a treba ohodnotiť ktorý ako byt je poškodený a tak vyplácať nie od buka do buka a potom zistíme že pre tých ktorých sa to priamo týka bytovka č.7 neostane nič tak trocha rozmyšlajme.

 

Trosku som to pokazil. Su tam nejake peniaze a ruvaju sa o ne.Inak uvedomuju si kto ich krmi? Ze som to aj ja. A dnes 56 000 ludi. Moznno 70 000. 

 

Sa mi zda ze tato tema mi ide na mozog. a snou prestaanem. Prispelsom financne, zaujimal som sa o to. a Presovcania su divni pre mna.

 

Ta primatorka ze ideme rozdelovat peniaze. Nic ani naznak vdaky. Podakujem ze ste nasim obcanom poslali 3 miliony. nic. Presov prdel sveta.

post-1625-0-35626600-1576109935.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.csob.sk/otvoreny-ucet-mesto-presov

 

Neviem ci sa z toho uctu daju ztiahnut udaje na jednoduche spracovanie. Zmenili format toho uctu. Iste udaje mam zalohovane aj zo vcera aj z dnes, nieco tu je aj na fore.

 

Predtym na strane boli 47 ludi dnes 39 (namobile zoznam mam z 29 menami na strane). Co napisem tmavo si napisem,ze viemze to bol fakt, co bude svetlejse si cislo preverim.

 

V pondelok alebo dopondelka cez vikend. Poslalo cca 41 000 ludi a bolo cez 1,6 miliona teda zaplatili v priemere 39 euro.

Utorok prispelo 15000 ludi, trochu vyssie je v ramceku suma 2,329 miliona        48,6

Stredu prispelo malo prispet 28 000  na ucte bolo 2,663  12euro

Stvrtok prispelo 36000 a na ucte je 2,910    6,86.

 

A ked sa pozriem na prvu stranu dnes , zroloval som to dole kde su aj mensie sumy. Mas dojem, ze tam priemer je vysoko nad 50 eurami.

 

Na transparentom účte, kde sa ľudia zbierajú pre zasiahnutých katastrofou, bolo k pondelkovému termínu uzávierky bankových prevodov vyše 1,6 milióna eur.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/22280510/presov-odmieta-spochybnovanie-delenia-penazi-zo-zbierky.html

 

Nezda sa mi to,ale myslim,ze presovcania si to spocitaju lepsie a presnejsie ako ja. poslalo tam asi 120 000 ludi za 4 dni v priemer 24 euro. mne sa to nezda. Mozno je tam 50 stran po jedno eure. Som si prepocital prvu stranu. Je ta 39 dasrov spolu poslali 11025 eur. priemer 282 eur na darcu. Skusim prepocitat 399 stranu nazaciatku. to iste bude s pondelka. Tam bolo 870 stran po 47 ludoch. Teda je to 2709 strana. Tu je 42 vkladov a naozaj male sumy a vysiel priemer na 35 euro.

 

Teda keby 120 000 ludi tam posle 35 euro tam musi byt aspon 4,2miliona.

post-1625-0-58082100-1576264473_thumb.png

excel sumy vklad.ods

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda su tam len vklady. Mozno su uz aj vybery. Ved si skuste najst nejaku stranu vyberte si 1564(ci o stovku tisic vyssie). A spravte priemer. Ci tam bude menej ako 35 euro. A ci uz odtial nejake milioniky nevybrali. Udaje zo stvrtka ak tam je3108 stran po 42 vkladoch s priemerom 35 eur malo by tam byt cez 4,5miliona eur.

 

Spravil som priemer za stranu 1841 a 1001.Na jednej je priemer 38,6 a druhej 46 eur. Ale chcel som spravit stranu 1000 a ta je prazdna. Asi je prblem v tom ze tam mozno kazda druha strana chyba a potom vkladatelov za stredu a stvrtok je o polovicu menej. Podnelok a utorok by mali byt udaje spravne. 41 000 a 15000. Tam to bol este iny format - preto belu bugara vidite inak. Dalo sa tam filtrovat. Teraz to uz nejde alebo tak dobre ako to slo, vyfiltrovalo mi 416 Miroslav, ale ci to je spravny udaj.

 

Keby som prepocital,ze za stredu a stvrtok je tam polovica vkladov aj tak by tam malo byt cca 88 000 pri priemere 50 euro je to  4,4 miliona.

Pri priemere 35 je to 3,080 miliona. Ale vsetky strany tie tri zmensimpriemerom, najvysia suma tam bola300,300,500. Po raze,ale vlastne to vidite v tom mojom exceli.

Keby islo o peniaze moje preveril by som to. Hlavne ten ucet.Aj vydavky.

post-1625-0-42631400-1576267408.png

strana 1841.ods

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes nedali cisla zo vcerajsieho dna. Kolko tam prislo piatok. 

 

Nie nieje to podstatne? Pre mesto to nieje podstatne? 

 

https://www.csob.sk/sk/otvoreny-ucet-mesto-presov

 

Je  to iste ako vcera. Ludia im tam dobrovolne posielaju peniaze oni to maju v pic.... Zneuzivaju len situaciu a nespravaju sa podla mna slusne. Teda mozu aj kradnut(kludne aj nemusia ale spravaju sa blbo). A nato som tam ja neposielal peniaze. Blbo - podla mna aj vyryzovanie viac penazi kvoli solidariteludi - je podlamna z mesta Presov neslusne.

https://mynitra.sme.sk/c/22281855/na-pomoc-rodinam-obeti-tragickej-nehody-autobusu-vyhlasili-obce-zbierku.html

Sered to mal to radsej poslatam.(kym som hladal tento clanok o zbierku o tej auto nehode -podla mna rozumnejsie , nasiel som clanok ze sered posiela do presova 5000 - posli to to radsej trosku za nitru) Dva tyzdne po nehode vycitili, ze tam vyzbierali 3 000 000. A my nic neviem ci pellegriny tam nieco poslal. Tiez nedali ani transparetny ani otvoreny ucet. Ale  v presove bude prilis vela penazi. Podporte radcej pozostalych z obeti pri Nitre.

 

 

Mali spravit transparetny ucet- kdeby si hned videl co prislo co odislo- Mozno nie v piatok pred tyzdnom - ale slubili to. Do dnes to nespravili. 

 

To  ze asanaciu budovy spravi ceska firma zadarmo, ci za euro. To berem to je solidarita, reklama(toto odmietnut nemozes,lebo ten stroj potrebujes). Je to ich rozhodnutie a informacie maju. Dakujem im.  

 

Ale ak je tam dost vela penazi - nepodakovat za pomoc a odmietnut - ked uz mam dost. To je  Cigani by to ako inak robili? Ci mozno aj nerobili.

 

Proste boli aj inde tragedie aj budu. Ja som do presova poslal 50 eur. Dnes poslite anie ludia - mesta mozno do tych obci kde bola tragedia s autobusom. Tam to asi je ovela ucelnejsie. Ja si dam zavazok ze tam do nitri poslem 20 eur. Ked som si ho dal -tak tam poslem - nieze to rozkradnete.

 

Poslal som to uz teraz. Dal som tam poznamku, je to pre postalych, nie na rozkradnie.

 

Ani nitrancom neverim, ze by to nevedeli rozkradnut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

https://www.noviny.sk/slovensko/503171-policia-zadrzala-dobroslava-trnku

 

Vcera Trnku zadrzali. Prokurator, nielen ze zrusil dovody na vazbu,ale aj to ako policajti klasifikovali trestny cin, teda o ziaden sa podla prokuraturi nejedna.

 

Trnka sa po opusteni predsa len ukazal v miestnej krcme.

https://www.noviny.sk/slovensko/503565-vysetrovatel-podal-navrhu-na-vzatie-do-vazby-dobroslava-trnku

 

Ze padni komu padni. :zubiska:

 

Este jedna vec, Kotleba ziskal ci stratil percento? Ved len Kotleba vravi,ze zakon ma platit pre vsetkych.  Co znamena padni komu padni? IQ 50% nizsej populacie to ako pochopi(dochodcovia, Kisku ani Dzurindu nikdy)? Na jojke tu reportaz, ta reportaz je pravdiva reportaz o Slovensku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty si odbornik na trestne pravo?....alebo ides poucovat, ako slovensky vseodbornik (nejaky zMatovic a jeho manipulatorske satelity) na trestne pravo. na verejne obstaravanie, kontrolu, ekonomicku kriminalitu atd.....ako odbornik, co si vydumal s tej nahravky...okrem moralneho diletantizmu zucastnenych "moralnych" individuii?....napis a pouc nas tu o trestnom prave....podla mna moralne zlyhanie nie je dovod na vazobne zadrzanie...ak sme teda v pravnom state pod mikrodohladom vsadepritomnej komisie z EU...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"expert" danko mne neradi, pretoze ja sa riadim samostatne, na rozdiel niektorych tu pritomnych......a tak sem ale ty daj, ako "expet" na trestne pravo, ten trestny cin, za ktory by mal byt ten "moralny" vzor vazobne stihany....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odôvodnenie "za to že mal sprosté reči" znie lepšie?

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/solejmani-trump-amerika-iran-utok-smrt.A200118_182426_zahranicni_lesa

Zbývá jim minuta. Deset, devět, osm... Rána. Trump popsal zabití Solejmáního

Trump na sobotním shromáždění v Mar-a-Lago podle CNN prohlásil, že Solejmání „mluvil špatně o naší zemi“, což prý vedlo k rozhodnutí schválit jeho usmrcení. „Kolik takových sraček musíme poslouchat?“ otázal se šéf Bílého domu svých hostů.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tu ale nebudem riesit problem kamionistov...ten nech si riesia oni.....mna irituje ICH konanie v zaujme  presadenia  ICH poziadaviek.....porusuju zakony v priamom prenose...obmedzuju moj pohyb po ceste, ako vodicovi auta....ja si za to platim kazdorocne a taketo obmedzenie mojho pohybu po priestore, za ktory si platim, moze iba organ, na to urceny zakonom a nie tito teroristi...policia uz mala davno konat a nie este im "upravovat" priestor...kto dal tejto vypalnickej bande pravo na riesenie tohoto problemu takymto sposobom?....to je moj problem a nie to, co sa pise v tom blogu....to nech si riesia organy na to urcene.....neviem, co viac by som ti mal okomentovat....

 

To si napisal ty. Mna nezaujima co zaujima teba.Si mi ukradnuty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Anabáza Dobroslava Trnku z pyžamy do policajnej cely a cez prokurátora späť do krčmy v Hamuliakove poukázala v priamom prenose na jeden zo základných znakov implózie štátu za vlád Fica, ktorým je strata schopnosti distribuovať spravodlivosť. Teatrálne zadržanie Trnku je demonštráciou sily, ktorou štát chce zakryť, že implodoval na súčiastky.

 

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/22305556/symptom-trnka.html

 

Mne to prislo smiesne.

 

Ked pred par mesiacmi dal medialne zbrane do uschovy policajtom som si myslel,ze sa bal o svoj zivot. Aby sa nezasamovrazdil vlastnou zbranou. A mozno to bolo preto, aby k nemu nemuselo prist komando, vedel ze pridu. Ze je neozbrojeny.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

-velitel "Slovenskych brancov" sa v Trnave cez vikend n a j e b a l  ako muzik a policajtom povedal, ze hubu mu robili liberali
-Danko vcera na poslednej schodzi Narodnej rady spity blabotal o tom, ze k prezidentke neciti, citujem -"dostojnost"
-dnes vecer ozraty, minister zivotneho prostredia Laszlo Solymos rozmlatil cinsku restiku aj s personalom

vychadza mi to tak, ze z chlastu sa za posledne dni stal najvacsi nepriatel statnosti

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som vcera tu narodnu radu sledoval. V priamom prenose. Ten Danko sa aj drzal z pociatku. pismenko mu len semtam uletelo,asi prvych dvadsat minut. Na pravde bol aj obrayovo zvukovy zaznam - ale to som tu vcera lepit nechcel, lebo nebol dostatocne kvalitny. Ale bolo tam zachytene ako si Matovic kresli tu A5. Sam si to kreslil - on je ozraty. 

 

To co zacal vystrajat neskor, som pocul mam vas vetkych plne zuby, ci dost. Som si siel pofajcit. Ak som sa vratil, Kotleba aby sli vsetci poslanci dychat. Predtym,ze nevazi si prezidentku.

 

Dam tu video, s dobrym zvukom - z parlamentu bude to trvat asi 10 minut. Jemu(Dankovi) preplo so sekundy na sekundu. Chcel medialne zaujat ze si nevazi prezidentku. Inak aj tam domotal hlasovanie ,Bugar si drzal v smiechu hlavu v rukach. Nejaky smerak mu povedal,aby zopakoval hlasovanie. Predsedajucemu Dankovi.

 

Vcera nic nepreslo.

 

 

https://tv.nrsr.sk/archiv/schodza/7/57

 

Teda asi od 50 minuty. Az o desat minut tam prisiel Matovic a mylite si moju dobrost s hlupostou. Mam vas plne zuby vsetkych. To je na jednej hodine videa.

 

To podstatne konci 1:08.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Došlo aj k ďalšej potýčke pri ktorej minister fyzicky napadol zamestnanca reštaurácie.

Minister podľa portálu pluska.sk, ktorý na incident upozornil ako prvý, bol opitý a vykrikoval "Som minister životného prostredia".

 

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22308481/policia-zasahovala-v-centre-bratislavy-zadrzat-mala-ministra-solymosa.html

 

Ako to tu funguje?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

V meste Wu-chan, odkiaľ sa rozšíril nový koronavírus, už bagre pripravujú plochu na výstavbu nemocnice pre 1000 pacientov. Stihnúť ju chcú do jedného týždňa.

Informuje o tom Business Insider. Nemocnica bude mať rozlohu 25-tisíc metrov štvorcových.

Zdroje zo SkyNews hovoria dokonca o 5 dňoch.

Číňania už majú skúsenosť s rýchlou výstavbou. Napríklad nemocnicu Xiaotangshan pre pacientov so SARS postavili za 7 dní.

https://www.aktuality.sk/clanok/758436/foto-v-cine-buduju-pre-virus-nemocnicu-postavia-ju-do-tyzdna/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1

 

takže, číňania dokážu za týždeň postaviť komplet špitál, u nás nedokážeme za 30 rokov zbúrať nedokončený skelet špitálu v BA.

otázka do pléna znie:

Koľko ministrov zdravotníctva by v Číne popravili, ak by počas 30 rokov nedokázali zorganizovať obyčajné búranie nedostavanej nemocnice?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Banskobystrická župa vytvorila na Facebooku stránku Odvez svojho suseda, na ktorej si ľudia môžu nájsť odvoz, alebo ho ponúknuť iným obyvateľom kraja. Reaguje tak na to, že SAD Zvolen v sobotu pre spor s krajom nevypravila autobusy.

 

:zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akurat, ze to nevytvorila zupa, ale sami obcania

a jedno zhrnutie situacie

 

 

Prečo Pellegrini kryje Kotlebove dodatky?

Začnime od podlahy. Prímestskú autobusovú dopravu zabezpečujú na Slovensku takzvané SADky, alebo ich nástupcovia. Kedysi to bola štátna firma ČSAD, tá sa po vzniku SR rozpadla na 17 SADiek a tie po roku 2002 prešli čiastočnou privatizáciou.

Menšinový balík akcií si nechal štát, ale ten sa tvári akoby s tým nič nemal, väčšinový podiel získali súkromníci. Buď to boli kamaráti politkov (Slotov kámoš Trabelssie spoluvlastní SADky v TN a ZA), alebo renomovaní zahraniční dopravcovia (nemecká Arriva), alebo developeri (HB Reavis kúpil Slovak Lines ako prílepok k bratislavskej autobusovej stanici). No a konkrétne v SAD Zvolen drží väčšinu skupina miestnych podnikateľov, za ktorých vystupuje Adrián Polóny.

Prímestskú dopravu dostali kompetenčne na starosť župy. Tie SADkám preplácajú väčšinu nákladov, odsúhlasujú nákup nových autobusov a umožňujú im vytvárať si "primeraný zisk" - v jednotkách percent, v závislosti na tom, ako sa dohodnú.

A teraz pozor, dôležitá vec. Tieto SADky doteraz NIKDY nemuseli o svoje zmluvy súťažiť s konkurenciou. Zlý Brusel na to síce tlačí, pretože keby dopravcovia súťažili, museli by ponúkať nižšie ceny a lepšie služby, lenže pôvodní župani si našli cesty, ako to ochcať.

Keď bol napríklad smerácky župan Belica v Nitre v roku 2015 nútený urobiť súťaž, vypísal také podmienky, že ich splnil len dovtedajší dopravca Arriva, ktorý o zmluvu za 334 mega súťažil sám so sebou.

Poďme do Banskobystrického kraja. Tam boli dlhé roky stojaté vody. Smerácky župan Murgaš podpísal v roku 2009 desaťročné zmluvy s SAD Zvolen (tá najväčšia) a s SAD Lučenec (EDIT: pôvodne som uvádzal, že to podpísal jeho nástupca Maňka - moja chyba). Koncom roka 2013 nastúpil Marian Kotleba, ktorý mal štyri roky na to, aby zorganizoval férovú súťaž. Samozrejme, Kotleba nič také neurobil, pretože na to nemal chuť, kapacitu, ani motiváciu - na skalného voliča ĽSNS je to moc zložitá téma. A skalný volič ĽSNS aj tak nekriticky preberie akúkoľvek verziu, ktorú mu potom Kotleba narozpráva.

Takže Kotleba na jeseň 2017, tesne pred koncom mandátu, miesto súťaže podpísal dodatky s SAD Zvolen a SAD Lučenec, ktorými predĺžil platnosť Murgašových zmlúv. Dnes to hádže na vtedajšie zastupiteľstvo, ktoré tieto kroky schválilo. Lenže podstata je, že Kotleba nebol nútený nič také robiť.

Murgašove zmluvy by vypršali až koncom roka 2018, Kotleba mohol celú vec v pohode prenechať svojmu nástupcovi. Kotleba však iniciatívne tieto dodatky podpísal - s SAD Zvolen krátko pred voľbami, s SAD Lúčenec dokonca až po voľbách, kedy si mal len vypratávať kanceláriu. Prečo bol tak iniciatívny, nevieme, o tom, že SAD Zvolen prevzala do flotily Koltebov stranícky autobus sme si už hovorili.

Po voľbách 2017 prišli do vedenia väčšiny krajov noví župani a časť z nich skúšala zorganizovať dopravu po novom. Lenže je to zložité, v Žilinskom kraji vedenie županky Jurinovej viac než rok skúšalo urobiť súťaž, ale stále sa to nepodarilo.

O to isté sa snažili aj Lunterovci, ktorých začali ťažiť Kotlebove dodatky. Kvôli nim totiž dotácia kraja na prímestskú dopravu z roka na rok rastie a v roku 2019 podľa odhadov župy dosiahne takmer 30 miliónov eur, čo je 16 percent celého ich rozpočtu.

Lunterovci Kotlebove dodatky napadli ako nezákonné, a prvostupňový súd im dal za pravdu (v prípade SAD Zvolen). Lunterovci samozrejme vedeli, že SAD Zvolen bude robiť problémy a tak skúšali rokovať s inými dopravcami, aby v prípade krízy prišli do BBSK jazdiť. Situácia na trhu je však zlá, šoférov je málo a dopravcovia ani v okolitých krajinách nemajú voľné kapacity.

Lunterovci zostali rukojemníkmi SAD Zvolen, ktorá bola doteraz zvyknutá, že jej župani dávali zmluvy bez súťaže. A tak teraz začala strašiť tým, že zastaví dopravu, pretože župa ich nemá kým nahradiť.

A teraž poďme krátko k Pellegrinimu, rodákovi z BB, ktorý včera obvinil Lunterovcov z neschopnosti. Myslíte, že on tieto súvislosti nepozná? Samozrejme, že pozná. Pozná ich z prvej ruky.

V dozornej rade SAD Zvolen pôsobí jeho dlhoročný asistent a okresný funkcionár Smeru Miroslav Čellár. Michodom, bol to práve Čellár, ktorý prikryl Pellegriniho majetkové nezrovnalosti.

Pripomeňme si, čo zistil kolega Miro Kern, že Peter Pellegrini si kúpil luxusný byt na nábreží Dunaja za 410-tisíc, pri čpm zaplatil 245-tisíc eur zo svojho. Kde na to zobral? Predseda vlády to vysvetlil výhodným obchodom, ktorý kedysi urobil s Čellárom.

V roku 2008 totiž mladý nádejný poslanec Smeru Pellegrini predal svojmu ešte mladšiemu podriadenému výrobnú halu v okrajovej časti Banskej Bystrice. Vtedy len 25-ročný Čellár rok po skončení štúdia zaplatil svojmu šéfovi Pellegrinimu takmer 55-tisíc eur.

Aby bolo jasné: netvrdím, že premiér ide na ruku SAD Zvolen, ktorá sa snaží vypaľovať Banskobystrický kraj. To by sme moc špekulovali. Tvrdím len, že premiér v tomto spore pravdepodobne nebude úplne nezaujatý pozorovateľ.

A tvrdím tiež, že obyvatelia Banskobystrického kraja sa stali obeťou toho, že sa tam niekto pokúsil narušiť doterajšie smerácko-kotlebovské poriadky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved mohli aj nejaku poriadnu stranku spravit. Mozno po tyzdni strajku Sadky, by mali o dost menej nedotovanych, dospelych,ktori by sa naucili zdielat auta. Ci aj ti su dotovani?  Skolam nakupit skolske autobusy. Aj ked asi to je blbost. problem je ,ze to nieje trh. Na vychod od nas su https://sk.wikipedia.org/wiki/Mar%C5%A1rutka

Vacsina volicou v kraji je obdivovatelmi vychodu, mozno by sa im to zapacilo. Prohgresivne riesenie z vychodu.

 

Preco dotuju nejaky SAD Zvolen?

 

Ked u nas nemusia jazdit vlaky, preco v Bystrici a okoli musia autobusy? Sme si 1:1 u nas vlaky u nich autobusy. SAD Lucenec nestrajkuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ci uz boli kotlebopve dodatky v poriadku alebo nie, neospravedlnuje toho deduska "Vecericka" z neschopnosti riesit problemy v kraji....nakoniec, je tam uz dva roky a jedine co spravil je to, ze zo syna spravil spoluvladcu....co si myslel ze mu im tam bude sluzit kazdy a oni si budu uzivat?....nutil ho niekto kandidovat ma zupanasku stolicku?....nebol schopny samostatne riadit ani svoju firmu, pretoze aj tam mu bol napomocny statny apel a teraz ziada to iste.....prehrali sud a teraz sa vyvinuju.....co si tam zvolili, tak to maju....ako za kotlebu....akurat teraz media maju na to iny meter.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.aktuality.sk/clanok/758671/premier-nechava-problem-s-autobusmi-na-lunterovcoch-den-travil-na-furmanskych-pretekoch/

 

Ten armadny, nic? Nedostal pokyn? Kolko ma armada autobusov? 

 

Menej vazne, plati armada prispevky Sad Zvolen? Ked som bol na ZVS  sme v Jelsave nacvicovali mobilizaciu. Zahrali sme si divadlo(ale cele co by sa dialo asi v kasarnach),ako by to asi vyzeralo. A bol tam usek, kde boli pristavene civilne vozidla - armada plati sukromnikom, ze ked ich auta budu potrebovat im ich daju. Podla tej dohody aku s civilom maju.  

 

Viac ci menej vazne. Armada ak maju s nimi taku zmluvu im zoberie autobusy a zabezpeci dopravu.

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/540178-lunter-vyzval-pellegriniho-na-osobnu-ucast-na-rokovani-o-doprave/

 

Monopol a kartel...

 

Hlavne ze armadny chcel odstranovat cinziak.  Petko Pellegriny bystrican, je rad medzi hrinovcanmi. Uzi si to petko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov