Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

tyso

"Práva menšín" v praxi kolidujú s individuálnymi slobodami.

Ako ošetrené nejakým zákonom, nejedná sa o práva jednotlivcov, ale nejakej presne definovanej skupiny osôb zbavenej individuality.

Výsledkom je totálna havária..

Lebo jedná sa o definíciu práv, bez jasnej definície povinností.

Už "občianske práva", sú ľahko zameniteľné s "občianskymi povinnosťami".

Právo na vzdelávanie - povinná školská dochádzka.

Právo voliť - povinnosť chodiť k voľbám.

atď.

Aj ochrana práv menšín, podľa mňa dopadne rovnako.

Napríklad homosexuáli zistia, že budú mať "homosexuálne povinnosti".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator myslel toto?  http://analyza.wz.cz/

 

čital to tu niekto?......najdite si a odpurucam prestudovat.......ta jeho "kristalova gula" je urcite dobre nastavena a jej "vidiny" su teraz, z odstrupom casu, viac a viac realisticke.....

 

Anlýza 17. listopadu a změn ve vychodní evropě v roce 1989

 

MIROSLAV DOLEJŠÍ (20.11.1931 – 26.6.2001)


 

tento pekny rozhovor ste citali?

 

https://blog.postoj.sk/48060/rozhovor-so-stefanom-kuffom

 

v skratke tam hovori, ze sa spriahne aj s certom, ak podpori ich fantazmagorie..clanok bol upraveny ,este pred par dnami tam bola aj otazka na Kotlebovcov a Kuffa povedal

 

 

Dufam, ze tito magori dostanu tak max, 0,1%

 

spanombohom.... Kuffa vstáva zo svojej upírskej rakvy? to nie. to nie. už je tu dosť veľká zoo aj bez neho. jeho zabednenú hlavu sme odskúšali, s ním bola väčšia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator myslel toto?  http://analyza.wz.cz/

 

spanombohom.... Kuffa vstáva zo svojej upírskej rakvy? to nie. to nie. už je tu dosť veľká zoo aj bez neho. jeho zabednenú hlavu sme odskúšali, s ním bola väčšia.

 

ano, myslel som to toto.... :)

 

 podla ludovo liberalneho "demokrata" tysa, je to konspiracia od autora.....ja mam obavu, ze aspom tie casti o nas, su zalozene na realite....

 

 

a Kuffu nechaj plavat, pretoze je to zrkadlovy obraz retoriky PS/Spolu....lisia sa iba v temach, ale "zapal" za "dobru vec" maju spolocny..... :)

 

 

tak toto je dobre... :)   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.lidovky.cz/svet/turecky-prezident-opet-pohrozil-ze-pusti-uprchliky-do-evropy.A191026_154208_ln_zahranici_ele

Erdogan hrozí Evropě: Pokud nepodpoříte naše plány, pošleme k vám uprchlíky

Moment.. Erdog tvrdí že "kontroluje pohyb prisťahovalcov".

EÚ tvrdí že to jednoducho nie je možné.

Ktosi tu klame. Kto?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to mu staty EU trpia?....obmedzuje milionom slobodu a ziadna sankcia?.....asi zajtra zacnem "hladovku" proti neludskemu spravaniu statov EU.....ak chces mozes sa pripojit....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved za to mu platime :),  a to obmedzovanie sa vola utecenecky tabor,  kludne by sa mohli vratit do Syrie ale este nechcu zomriet.  Ale take nemecko je pre nich lakavejsie ako Turecko,   staci ich nekontrolovat na hranici a pripadne tajne zasponzorovat nejake gumenne clny.

 

Ale zrejme si dostal dalsi pokyn z mosky aby si podporil migraciu do europy, ze ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Prisla mi sprava

pfs.service@financnasprava.sk
18:33 (pred 1 hodinou)
 
 
cleardot.gif
cleardot.gif
komu: mne
cleardot.gif
 
 
 
 
 

Vážený klient,

do schránky správ na portáli finančnej správy sme Vám zaslali správu o prijatí zásielky v elektronickej podateľni.

Viac informácií nájdete v spomínanej správe.

Vaša finančná správa

 

-----------------------

Cakal som spravu a je pozitivna  a zajtra ju budem riesit(cakal som ju od pondelka). Ja som spravil chybu. 

 

Ale z tej spravy co ti pride na meil nevies nic. Cakal som ju a je dobre ze prisla(tika sa toho mojho problemu co som pokaslal, Do kolonky obchodne meno som dal len "znacku" obchodu nie meno a priezvisko - fyzicka osoba). Som velmi rad(skontroval som si to a uz to ma spravne , zajtra dokoncim robotu, mozno este v pondelok - pokazil som to ja). Ja mam viac klientov ako prstov na nohach ,toto ti pride a nevies koho sa to tyka.  Pr. a tomu verim kolega sa som mnou rozlucil ma vyhodil z firmy - lebo tieto meily chodili predtym len jemu. A asi bol z toho na prasky. Ja sa mu necudujem.

 

Ze nieco mu chodilo co ani on nevedel co je. Ci je to jeho nepodarok, ci podarok, ci moj. A bud za to zodpovedny. On tam mal 50 mien. O 20 som sa staral ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Zmyzla tema Co sa stalo?

 

 

Čaputová dala na dúhové osvetlenie Prezidentského paláca 570 tisíc eur. A na pomoc rodinám v Prešove dala 5 tisíc eur.

Dúha je zjavne 114-krát prednejšia než obete tragédie. To máte tak, keď liberalizmus káže pomáhať menšinám, nie rodinám.

Pellegriniho vláda vyhradila na okamžitú pomoc Prešovu milión eur a suma nie je konečná. Kiska v čase tragédie usporiadal tlačovku, na ktorej vrieskal, že Slovensko je mafiánsky štát. Existuje niečo bezcitnejšie?

Predstavte si, že by Čaputová ako prezidentka a Kiska ako premiér riadili tento štát. A predsedu parlamentu by im robil feťák Truban či blázon Matovič. To by boli najvyšší ústavní činitelia. Apage satanas.

Toto nesmieme dopustiť, priatelia - zachráňme lásku k blížnemu, solidaritu a ohľaduplnosť. Zachráňme Slovensko!

https://www.facebook.com/LBlaha/

Tak Caputova ozaj poslala 5000. treba uznat ,ze aj poslanec Blaha(ten tam ma aj svoj titul) poslal 150 eur. Ini politici si to nechavaju peniazky na kampan. Je tam este nejaka Jana Zitnaska dala 500 a Vojtech Bugar 100. V narodnej rade ma meno ale Béla. Skusal som este hocijakych 10 poslancov nenaslo nic.

 

https://www.csob.sk/sk/otvoreny-ucet-mesto-presov

 

Vychodoslovenska distribucna poslala 85 000. Ktovie ci to su posledne peniaze,asi dobrovolne hej. 

Trocha statistiky 5000 Eur poslali 4 ludia, 500 - 148 , 50 Euro 5334ludi .

 

Petko Pellegriny sa tiez v zoznamoch nenachadza,ale poslal cez ministerstvo financi. To bolo v mediach  piatok, sobotu, vnedelu aj pondelok,tak snad aspon raz to poslal. Celkovo cez vikend poslalo cca 41 000 ludi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je tam aj  63 anonymnych darcov. To budu zrejme ludia zo zahranicia. Ale u nich bolo vidiet, ze posielali mozno z dvoch tretin peniaze zrejme z Ciech tam to medializovane bolo. Mozno z anglicka - mimo eurozonu, s desatinami a stoninami eura.

 

Inak bola dnes aj peticia a na mesto kvoli nej zverejnilo ten ucet. Dnes som bol cely den na facebooku mesta Presov ci nejaka nova sprava o zbierke. A nic.

https://www.peticie.com/signatures.php?tunnus=presun_prostriedkov_z_transparentneho_utu_mesta_preov_rodinam_zo_zhorenej_bytovky&page_number=151&num_rows=10

 

 

UPOZORNENIE

Mesto Prešov žiada občanov, aby nešírili dezinformácie a poplašné správy. Oficiálny účet mesta Prešov bol zverejnený výhradne za účelom pomoci ľuďom dotknutých tragédiou na Mukačevskej ulici. Všetky vyzbierané finančné prostriedky z oficiálneho účtu mesta budú do posledného centu vyplatené ľuďom, ktorí boli priamo zasiahnutí touto tragédiou.

https://www.facebook.com/pg/msupresov/posts/?ref=page_internal

 

Mna na tu peticiu upozornili oni. A kym som si to tam pozeral co to je a podpisal ju, uz zverejneny ucet bol.

 

Teda ludia co byvali na tom cisle 7 vedia,ze tie peniaze realne existuju a mesto slubilo,ze im vsetky tie peniaze rozdeli do centa.

 

Este som si preveroval aj tie mena z peticie,ale tie co napisali v komentari ze peniaze poslali. Tiez som preveril 15 mien a asi traja tam poslali 5 - 10  euro.

Priklad ,ja som poslal peniaze zo zenijneho uctu, ja svoj nemam(inak ja som zadal len ucet , VS a sumu a bolo tam jej meno,ja som ho nepisal do poznamky,teda CSOB banka musi mat so Slovenska mena ludi ,z akych uctov prisli peniaze). Teda zvlastne. Ci sa nepriznaju k svojmu menu. Je tam najviac Presovcanov - ale to je spravne(oni mali ten bordel vyriesit,zatlacit na mesto) - ti isto nepomahali cez ucet mesta, ak tych ludi poznali daju im peniaze priamo, ci cez niekoho co ich pozna(ak su podporia jednotlivca , teda ja tam nikoho ako PO nepoznam ale tebe tam je svagrina dam ti 20 euro aby si jej dal). Ale z Revucej,chces im pomoct kde posles tie peniaze? Tak verili sme mestu a myslim, ze tie peniaze ozaj dostanu. Ale vyhladal som si mena, co podpislai peticiu a  napisali ze poslali z inych miest ,mimo vychod.  Z 15 tam ozaj som nasiel troch. Toto upravim bolo tam meno a napisal, ze poslal 100 euro(lebo nik nenapise kolko poslal) - a bol aj vzozname. Ze ich aj poslal,uz neviem odkial bol. Ja som poslal 50 euro. Tiez ma sralo, ze im daju 300 euro na najomne na 6 mesiacov. Chem aby mali nove byvanie a ludia im poslali dost penazi. Najomne 6*300*48bytov 86400. Maju aspon 3 miliony, vsetci si mozu kupit byt v okresnom ci krajskom meste PO ak si dolozia. Inak ja som tusil ,ze tam bude vela penazi.

 

---------

Uz len poznamka, kazdy si mozte pozriet ci to tak realne je. Ci pozriet svojho politika. Aj ked mozno su aj ine kanali ako pomoct. Ludia na SMS cez joj nadaciu vyse 500 000. Ine osvedcene - keby som ja prvy krat nechcel pomoct - robil by som to  pravidelne a poznal by som nejaky iny kanal kadial - iste by som vyuzival ten. Teda pellegriny ,Danko a 98% politikov, ze oni dali peniaze inak, svoje. 

https://www.csob.sk/sk/otvoreny-ucet-mesto-presov

Tu si mozte pozriet mena ludi a sumy ktori prispeli.

Ak na to kliknete na spodu je stiahnut zoznam prispievatelov. Tam Vam vybehne 870 stran na kazdej je 47 ludi. Pravim tlacitko na vyhladat. Co tam napisete , trebars ze ludi z nazvom Erika tam co prispeli bolo 156uctov. Adolf ziaden Petrov 1771 - to je moje meno,len ucet sa vola Miroslava. Proste do toho PDF formatu pravim tlacitkom vyhladat a mozte davat hocijake udaje mena, priezvyska, sumy.

 

Teda len vtejto zbierka sa dalo dokopy 41 000 ludi cez viked. Su aj ine zbierky Joj ka ma asi pol miliona ci viac. Mozu byt dalsie kanaly zabehnute - co im ludia doveruju. A moze tadial pretiect ovela viac penazi. Ale zrejme aj na ovela viac problemov. 

 

Preco som chcel pomoct, vdiskusiach citas ,ze je bezne ze vyhori dom a ziadna zbierka. Alebo takato pszchoza. Ked vyhori dom, v presove ,presov sa nato musi vyskladat a zozbierat sam. Len tu islo o 48 bytov a nato by presov ani vychod nemal.

 

------------

Posledna poznamka - mali byt poisteni, ved isto aj boli. Verim ze odtial dostanu vacsinu penazi. Kto dva roky dal 8% dan na nezivotne poistenie? Ten cinziak bol vcelku dobre na prvy pohlad spravovany, on aj dost cerpal, aj so ŠFRB(800 000,neviem ci to bezne je) na streche mali kolektory na ohrev vody. A dost vela dochodcov tam bolo. Oni aj pomreli na vrchu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este jedna vec. Ze v krajskych mestach maju tie plosiny na 42 - 46 metrov. Po jednom kuse.

 

A tu dokedy pridu?

 

https://www.google.com/maps/@48.6854617,20.1164004,3a,75y,133.77h,119.1t/data=!3m7!1e1!3m5!1sA9LkG9YzWtzKlcFMhuYnTg!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DA9LkG9YzWtzKlcFMhuYnTg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D79.654%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

 

Za dva hodiny(BB,KE)? To je Revuca. Z Popradu by mozno to skor zvladli ani tam ta technika nieje? Neviem, mozno v tom cinziaku su dve schodiska. Jedno viem, je za tymi jednymi oknami - nie ramenymi, vedla na pravo(zeleny panel) je chodba kde su vytahy a nalavo je verejny balkon. Ale keby unas tam horelo, a techniku asi nemame ked ju nemaju ani v PO. Co by ti ludia robili? Dva hodiny .. tri hodiny.. Ci u nas maju byt lepsi poziarnici aby im pomohli?

 

Nebolo by jednoduchsie,lacnejsie a mozno to vyjde, nakupit za 15 000 eur tie velke nafukovacky? co budu mat rozmer 15x15metrov?

 

Boha aj neschopne helikoptery su hodinu letu v Presove.

 

Inak mi ich volame 13 poschodaky a oni maju trinast poschodi.

https://www.google.com/maps/@48.6861997,20.1172873,3a,75y,174.8h,87.62t/data=!3m7!1e1!3m5!1sjvzGoF2wjjtTsBu-Paa7tg!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DjvzGoF2wjjtTsBu-Paa7tg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D142.6883%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

 

Ked to tam bude horiet, co tam urobia ti nadstrazmajstrovia, ked nemame ani kapitanov a generalov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.sme.sk/diskusie/dpl/27968823/presov-rozdeli-vsetky-peniaze-zo-zbierok-ludom-prace-zaplati-stat-minuta-po-minute.html

 

Nas vtejto zbierke bolo len pocas vikend 42000 ludi, v inej zbierke Joj nadacii davali 3 eurove sms tam bolo cez 150 000 sms - ja som neposlal ziadnu. A boli  dalsie zbierky. Vraj  je este ina zabehnuta- kde jej ludia dvoveruju a tam maju este ovela viac penazi. 

 

Chcem, aby štát z daní nás všetkých zrekonštruoval môj dom.

Clovek nepochopil, ze to neurobil stat,ale ludia dobrovolne poslali peniaze, svoje vlastne.Kludne polovica co dostane tu pomoc bude taky tupych ako ten co napisal. Ale raz im pomozes. Ked ide pred volbami. Som na 87 mieste LSNS.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som si pozrel tlacovku poziarnikov dneskasiu. Nechapem tych novinarov, ze sa nespytali ako sa dalo dostat tych dvoch starych ludi dole(jeden skocil, druhy uhorel),aspon teoreticky. Bud tu je to tak tupe a sproste,alebo skorupmpovane. Aj novinari aj obcania aj ti poziarnici co boli dnes na tlacovke. Poziarnika by som sa spytal, ako by si mu pomohol a je to tvoj stary otec. Co by tam breptal.

 

mam v rodine banskeho zachranara(on je banik len robil aj banik bol - chodil do prievidze na tyzdnove sluzby ako zachranar). uz bude mat pomaly  50 rokov, on by tam isto nenechal svojho otca(ktory uz umrel, alebo mozno keby tam stalo dievcatko) a kukal sa ako spadne dole. 

 

Ako chlapci sa snazili asi ako mohli. Ale ti na tlacovke su uz zdegenerovani. Neschopni nicoho.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3227&v=nsw7JnWin8U&feature=emb_title

 

Nescopni ani riadit ani zabezpecit. Ja v Revucej nepotrebujem generala- nechaajte si ho na plesy v Bratislave v Kosiciach ci Presove. Ja potrebujem bystre hlavy a techniku a ludi co mi pomozu.  Tlacovky si nechajte na Bratislavu.

 

Verim ze poziarnici na nizsich urovnach spravili vsetko ci aj na viac co mohli. Alebo sa snazili co mohli. Kvoli tym ich velitelom.  

 

Tie taga odial vyhodit. A popocuvat  by rozpravali hasici co tam boli. Alebo ludia. Ci aj hasici boli pripraveny tak ako technika.

 

Nasadit svoj zivot. Nieje ani vojna. Nepriatel proti tebe nestriela. 

 

Inak nebolo by ti trapne ,ze nasadzujeme zivoty , a o zivoty prisli len civili? Teda co nasadili co vyriesili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na sociálnych sieťach sa v tejto súvislosti začala šíriť petícia, ktorá spochybňuje zmysel spontánnej finančnej zbierky a poškodzuje mesto Prešov, samotných obyvateľov z bytového domu č. 7 na Mukačevskej ulici, a taktiež aj darcov.

Chceme touto cestou vyzvať všetkých, aby upustili od konania, ktoré poškodzuje mesto Prešov a vyvoláva zbytočné obavy u ľudí, ktorí už poslali alebo chcú poslať finančné prostriedky pre obyvateľov zasiahnutých tragédiou na Mukačevskej ulici v Prešove.

Zároveň upozorňujeme všetkých, ktorí šíria na sociálnych sieťach nepravdivé a nepodložené tvrdenia a obviňujú mesto Prešov z netransparentnej činnosti, že budeme nútení takéto konanie riešiť právnou cestou.

 

https://www.facebook.com/msupresov/posts/1336495769855843?__xts__%5B0%5D=68.ARDHIJbxSA0RnKT6X7b10rOdr9kuKS82RrYbPdDIOy0r-U_3fAYX54CH1ooN_Oy8YT7JzLad6GNJy54VvNiUEwnbkAhFBnZChcCOatxUdoHfyAm3k84jkbyaSsDed4O1aZvFZgoBP3alvEEkTuCEzAXLA2FbEtQ_ZI5fiZ1PW1hLN3fkc-HcIX01m0HH5VCe1jF9RFpEhIqNrUdfj6coHxNf6FANwjNpWEwtOM0xZecMlivKWnnN4xmzM0AUjk08vTGl62zz6iTdCZSY4CJS6Te9CgjYFKxva3shevy0EoGXDgDXDcnKnqs2Mw22fjtRECMLIvrlCQS83Fd6H5TyvA&__tn__=K-R

 

Vyhrazaju sa pravnikmi. Sa citia dotknuti. Ja som dnes rozmyslal o hromadnej zalobe na nedovolene obohacenie. Na mesto Presov.

 

Ale zverejnili ucet kde prislo cez dva miliony penazi pre obcanov Presova. Dali tam asi a dufam vsetko z pondelka, uz nam skoncil utorok, teraz je streda.

 

Peticia ich posunula nieco robit - priznat - ze tie peniaze nepatria mestu - tie peniaze patria ti presovskym obcanom z bytu 7.

 

Dodnes im ich nedali a vypravali ,ze im daju po 300 euro na najom . To mesto porusilo zakon. Ja ich zazalovat mozem hned aj sam. Ja som neposielal peniaze mestu ale tym ludom. Tak to slubili ,v piatok ze to tak bude a transparentny ucet bude. Ja som mestu Presov nechcel nikdy poslat ani cent. Nikdy  otom ani odnich nebola informacia - pomozte mestu. Pomozte ludom - im sme pomahali.Im patria peniaze. 

 

Ale asi sa to vyriesilo na meste Presov zistili,ze tie peniaze niesu z Ukrajiny a ze sa knam tak nemozu spravat. A zvolnili. Spristupnili ucet. A verim ze ti ludia tie peniaze a akym pomerom dostanu neviem,ale snad spravodlivym. Ale to uz nieje moja starost. Sam neviem ako bysom to spravodlivo rozdelil. Majitel najomca. Dufam ze su ludia - Vsetci dostanu podstate co stratili, niekto viac niekto menej - ale vsetci mozu byt radi ze su radi.

 

Ostatne slovensko im dalo peniaze a da. Podpori ich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak susedia zjedneho cinziaku dostanu na tri mesiace po 500(asi tolko tam nebudu byvat kym sa rozoberie panelak) + 3000 euro na skody. Ja osobne som tychto neplanoval financovat. Ale kludne nech ,maju skody,len im to malo financovat mesto. Dobre dostanu 4500. ked je tam 48 bytov ako na 7micke tak tej sedmicke by malo ostat asi 40 000 na byt. Aspon sa tie peniaze nerozkradnu a posluzia ludom. O to slo.

 

Este isto do zbierky pridu peniaze od samosprav. A ako vidim..

 

a ludom z c.3 a c.5 nedaju nic? ved tam tiez mali nejaku skodu... ale dufam ze kompetentny vedia co robia....

 

..tak to dopadlo este dobre. Ja cely Presov financovat nebudem. 

 

To prerozdelenie penazi spravili dobre. Len mozno obyvatelom domu c 7 by som zvysil prispevok z 10 000 na 15 000.  Toho kto tam byval vo vlastnom sa tato zmena netyka. Ide oto ze tam ludia mohli byvat v podnajmoch. Teda oni prisli ovsetko. Majitelom bytov este pridu peniaze. Teraz Stropkov rozhodol o 3000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://domov.sme.sk/c/22281209/kalavska-ako-ministerka-som-mala-najvacsi-problem-s-ficom.html?ref=trz

Konecne podala demisiu. Mala to urobit v auguste.

 

Inak vtych zaznamoch som videl ze komunisticka strana slovenska tam poslala 1000 eur.Neviem ci hadzanarky presova 320 ci 720 eur.Sami nemaju peniaze na fungovanie a poslali. Ale vtom cinziaku byval aj hadzanar tatrana - bol vtedy na zapase niekde v byvalej Juhoslavii.

 

To dnes schvalili

Humenne 5000

Brezno 3000

Stropkov 3000

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov