Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

Takéto názory si možno aj dnes prečítať v diskusiách na nete. Je to všetko o hodnotovom systéme.

 

"Ano toto nás naučil socizmus - vynájsť sa a pomôcť si sám." O to viac ma zranilo, keď som po 1989 zistil, ako som sa mýlil. Najviac sa vynašli bývalí súdruhovia. Dnes sa cítim, ako idiot, ktorí do 1989 veril, že na vine bol nemorálny režim. Aby som už žiadne ideály nemal a nezažil ďalšie sklamania tvrdím, že na vine je evolúcia. 

 

"Za všetko môžu Rusi" je klišé. Samozrejme, že je to nezmysel, ale ak použiješ toto klišé, dávaš tým najavo, že oponent hovorí nezmysli. Ja som sa Ťa napríklad spýtal, "Game, nesleduješ príliš veľa médií, ktoré ovláda Orbán?" To bolo podobe ne fér a dotklo sa ťa to. Ospravedlňujem sa, ak to prijmeš.

- také diskusie už veľmi dlho nečítam... skutočne mám iné problémy, než sa rozčuľovať... aj tak si každý človek bude vysvetľovať veci po svojom,

  ako dnes, tak aj v spomienkach....

 

- "Ano toto nás naučil socizmus - vynájsť sa a pomôcť si sám."

   toto som myslela úplne ináč.... ja vám stále vravím, že pridávate do mojich myšlienok priveľa politiky, aj tam , kde skutočne nie je :)

   a nemyslela som ani na... ako to bolo? keď neukradneš, berieš rodine? nepamätám už... nevadí.

   Myslela som to ako žena, ako človek, ktorý sa naučil sám si pomôcť v xy veciach... 13 ročná som začala šiť, keď nebolo

   niečo dostať,

   vyrobila som si, drobné nábytky sme vyrábali sami, máme veci, ktoré sú nadčasové dodnes....

   mala som prístup k americkému hodne hrubému katalógu, z ktorého        som šila do domácnosti veci,

   ktoré boli vtedy módne, vyrobili sme doma lustre, obrazy, všetko moderné, veci, ktoré v obchode neboli... a spústu

   podobných vecí,

   a idem sa chváliť .... chodili k nám zástupy ochkať nad tým, ako to všetko super vyzerá...

   dnes každý vojde do Ikea a do desiatok kdejakých obchodov a bez fantázie a námahy kúpi... a každý má doma to isté.

 

   nie politicky.  vôbec nie politicky, hoci za to spravidla mohla politika, ale pomohli sme si. kto mal trochu kreativity, nestratil sa.

   takto som to myslela, a bolo toho oveľa oveľa viac ....

   napríklad v 50. rokoch, začiatkom 60. boli módne sukne s tylovými podšívkami.... to u nás nebolo - dievčatá si to montovali zo

   siete proti muchám - to bola generácia mojej mamy...

 

 - áno, ten Orbán ma hlavne prekvapil... viem, že Orbána EU nemá rada, je príliš svoj, ale to je všetko. nikdy som sa

   mu   nevenovala

   a trochu sa ma to dotklo.

   preto sa stále pýtam, prečo by som nemohla myslieť vlastnou hlavou a vidieť sem tam veci ináč, než je nariadkované...

   nie som ovplyvňovaná     nikým a ničím, len mojimi pocitmi, ktoré sú zjavne trochu iné než tvoje : )

   a samozrejme že odpúšťam, takéto veci sa predsa v diskusii dejú.... :)

 

tyso, keď nepodozrieval, ja viem... ale to sa už zviezlo spolu s ostatnými ... ty hovorievaš hodne často za všetko môžu Rusi :)

 

klišé? :)

  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- "Ano toto nás naučil socizmus - vynájsť sa a pomôcť si sám."

   toto som myslela úplne ináč.... ja vám stále vravím, že pridávate do mojich myšlienok priveľa politiky, aj tam , kde skutočne nie je :)

 

Nič nepridávam, ja chápem ako si to myslela. Ja som to použil v pejoratívnom zmysle na súdruhov. Nedostatok niektorých tovarov, ich kvalita a služby rozvíjali tvorivosť. Ja si zas pamätám na vylepšenia Škodoviek, Trabantov, ľudia si vyrábali traktory, kosačky, VKV vstupné jednotky, antény a zosilňovače, aby mohli sledovať Rakúsku televíziu a rozhlas, svojpomocne si dokázali postaviť dom, inštalácie, opraviť auto...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano. toto všetko nás núdza naučila, ale núdza naučila ľudí v rôznych dobách kdečo... ,
a nie, rozhodne to nebolo zle, kreativita a šikovnosť rúk bola obrovské plus... a hrdosť, keď sme spravili sami, a spústu vecí a krajších, než bli v obchode a lepšie, a muži vyrábali veci, ktoré vlastne ani nikto iný nevyrábal... nie nebolo to zle v tomto zmysle... boli sme nesmierne kreatívni a šikovní. : )
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

........ 13 ročná som začala šiť, keď nebolo niečo dostať,vyrobila som si, drobné nábytky sme vyrábali sami, máme veci, ktoré sú nadčasové dodnes....

   mala som prístup k americkému hodne hrubému katalógu, z ktorého        som šila do domácnosti veci,

   ktoré boli vtedy módne, vyrobili sme doma lustre, obrazy, všetko moderné, veci, ktoré v obchode neboli... a spústu

   podobných vecí,

   a idem sa chváliť .... chodili k nám zástupy ochkať nad tým, ako to všetko super vyzerá...

 

ty si zacala sit a ja, kedze sit som nevedel a adoteraz neviem, som v 15-tich chodieval sezonne pretrhat "burginu", ako plateny pomocnik pre rodiny zamestnane v JRD....oni mali pridel a museli si svoje odrobit na poli a potom dostali naturalnu odmenu....urcity pocet "zbozia"...a taketo "zaluby" mi zostali aj pocas rodinneho zivota a bral som vsetko kde sa dalo zarobit...podotykam, ze to bolo vzdy po "fajronte"...to aby zasa Tono sa nechytil a neobvinil ma, ze som v praci oddychoval a na fuskach sa isiel pretrhnut... :) vdaka tejto mojej "zalube" v zodpovednosti, mojej rodine nikdy nic hmotneho nechybalo.....tym chcem povedat, ze ked som namal bunky na sitie, tak som si to za zarobene peniaze dokazal kupit alebo zohnat vdaka kontaktom z "fusiek"....preto som tu uz neraz napisal, ze kto bol usilovny, tak aj vtedy sa mal po finanncnej stranke dobre....no to plati aj dnes, alurat, ze teraz je uz tak kazdy rozmaznany, ze si bez pomoci statu nedokaze ani zadok utriet.....ja tomu vravim degeneracia .... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano. toto všetko nás núdza naučila, ale núdza naučila ľudí v rôznych dobách kdečo... ,

 

Niektorí vedci tvrdia, že v dobe lovcov zberačov sme mali vyvinutejší mozog, ako dnes. V tom čase vynaliezavosť, pamäť, analytické uvažovanie znamenalo prežiť. Absencia týchto schopností znamenala smrť a ich gény sa nereplikovali. Pri malej populácii a dostatku potravy to nemusí byť pravda. Ak by sme to porovnávali kvantitatívne, dnes máme objem mozgu menší, čo však opäť nemusí byť dôkaz. Záleží aj na kvalite.

 

Poľnohospodárstvo, chov domácich, zvierat, deľba práce, už nekládli také nároky na individuálne schopnosti prežitia jedinca. Koncentráciou veľkej skupiny v aglomeráciách sme vytvorili novú džunglu, v ktorej sa vytvorila aristokracia, armáda, cirkev, otroctvo, nevoľníctvo, politika, demokracia...  Nakoniec to dnes vyústilo k tomu, že osem miliardárov vlastní toľko, čo najchudobnejšia polovica planéty. Nuž čo sa dá čakať, keď evolúcia je "slepá"...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vacsina ludi dnes nevie vnimat viac ako prve dve vety napisaneho textu

tzv. rychla doba prinasa skratkovistost v mysleni aj konani

ale je to ine, ako rychle analyticke myslenie :(

 

game
ad kreativita - a dnes odsudzujes bydlenky? :D

 

ps - sledujete tu moju skratkovitost ? :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

tyso, keď nepodozrieval, ja viem... ale to sa už zviezlo spolu s ostatnými ... ty hovorievaš hodne často za všetko môžu Rusi [:)]

klišé? [:)]


 
"Citation needed " :) ,   A navyse  si to nemyslim,  ale za nieco ano.  Ale za vacsinu problemov si mozeme sami a my sme ti co to mozu zmenit.  

Ale mozem aj konkretne :  Rusi aktivne vedu hybridnu vojnu proti EU,   u nas sa to prejavuje ruskymi trollmi, popdorou konspiratorov a ruskou podporou extremistov.     A miesto obhajoby ze to robia vsetci  potrebujeme najst primeranu obranu.    A pokial mozno inu ako nasli cinania a rusi, ktori aktivne filltruju a blokuju internet.    

 

A k EU,  problem je prave ten ciernobiely pristup,   skratky ako EU robi regulacie ergo je zla a podme prec.   Pretoze to pri blizsom pohlade nedava zmysel,  prijatim regulacii ziskavame pravo sa podielat na velkom trhu  a nasim cielom by malo byt naopak sa aktivnejsie podielat na nom.     Slovensko patri do europy, tu su nasi zakaznici, tu mame bezpecnostne garancie a tu mozeme robit politiku.  Ak sa nam nepacie niektore regulacie alebo mame ine predstavy, tak pracujme na tom. Ale nasim vladam boli ukradnute,  to nebola nasa priorita,  nase priority boli cerpanie fondov a podpora investicii na Slovensku.   A aj to ma logiku a svoje prinosy.  A pokial to volicom vyhovuje, tak sa to nezmeni.

 

Ale nemame politikov co by chapali aj medzinarodnu politiku,  tu povazuju za nieco co volicov aj tak netrapi a potom robime take kampane o cestaxch do ruska a boja proti migrantom.  

 

 

 

 


 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

ad kreativita - a dnes odsudzujes bydlenky? :D

výroba neexistujúcich a nedostatkových vecí za socizmu a dnešné bydlenkovstvo sú dve veci :)

 

v oboch ale sú aj pekné a premyslené veci, a v oboch sú a boli aj braky ... je ich tu v príslušných témach plno - tak si ich kukni, tie, nakúpené hromadne v nejakom pepcu, kiku, /nepoznám, len odhadujem, že ich bydlenky píšu správne/  ikei a priháčkované zajace a andelíčky... tak tie rozhodne nie sú môj štýl ...

buď to někdo má, nebo nemá :D :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

A k EU,  problem je prave ten ciernobiely pristup,   skratky ako EU robi regulacie ergo je zla a podme prec.   Pretoze to pri blizsom pohlade nedava zmysel,  prijatim regulacii ziskavame pravo sa podielat na velkom trhu  a nasim cielom by malo byt naopak sa aktivnejsie podielat na nom.     Slovensko patri do europy, tu su nasi zakaznici, tu mame bezpecnostne garancie a tu mozeme robit politiku.  Ak sa nam nepacie niektore regulacie alebo mame ine predstavy, tak pracujme na tom. Ale nasim vladam boli ukradnute,  to nebola nasa priorita,  nase priority boli cerpanie fondov a podpora investicii na Slovensku.   A aj to ma logiku a svoje prinosy.  A pokial to volicom vyhovuje, tak sa to nezmeni.

 

Ale nemame politikov co by chapali aj medzinarodnu politiku,  tu povazuju za nieco co volicov aj tak netrapi a potom robime take kampane o cestaxch do ruska a boja proti migrantom.  

 

 

a vies ty vobec co tu pises?....a akeze to prospesne regulacie mas na mysli?.....slovensko patri do europy...hm...a kto ho odtial ide premiestnit?.....tu su aj nasi zakaznici....takze nepotrebujem inych, lebo staci ohraniceny trh, teda EU?....tu mame bezpecnostne garancie...a kto nas, ako stat, ohrozuje?...doteraz to, cez  uzemne naroky, vykonalo Nemecko....a preco tie nase vlady, doteraz neposielali do Bruselu svoje politicke a odborne spicky, ale nominovali tam iba druhoradu garnituru?.....no asi preto, lebo nepovazuju central  brusel za dolezity a snazia sa urobit zmenu v dolezitosti silnejsich narodnych statov, ale ako je vidiet, tak sediet na dvoch stolickach nie je cesta do bezpecneho pristavu...takze bud sa struktura EU zmeni, alebo EU caka hrmotne harakiri....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe,  nie spadol som do beznej podoby ze ta ignorujem.   Si produkt vymytia mozgu a sledujem na tebe ako to funguje, uz dlho.    Ziadne argumenty na teba nemozu zabrat, to je jasne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

:zubiska:  ten truhlik Kpt. Danko pozval prezidenta Lukasenka, bez toho aby o tom vedeli najvyssi predstavitela statu..rozrehotalo ma to...sak kamosi, nie?

chudaci diplomati, co to teraz budu musiet zehlit

 

https://domov.sme.sk/c/22155349/caputova-oznamila-lukasenkovi-ze-dankove-pozvanie-neakceptuje.html

 

https://dennikn.sk/1511794/danko-porusil-diplomaticky-protokol-a-pozval-na-slovensko-lukasenka/?ref=tit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

https://hnonline.sk/svet/1970834-trumpova-exekutiva-je-unikatne-nesikovna-vyhlasil-britsky-velvyslanec-v-usa

Trumpova exekutíva je unikátne nešikovná, vyhlásil britský veľvyslanec v USA

Britský veľvyslanec napísal, že "podlý boj zblízka a chaos" v Bielom dome, o ktorom sa toľko píše v Spojených štátoch a Trump to vyvracia ako falošné správy, je vo veľkej miere pravdou.

Ale keď si to tak porovnám, s počínaním Britskej vlády a parlamentu okolo brexitu..

Asi by mal ten Britský pánko radšej čušať..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som zazrel Kisku na puti v Levoci......co tam robil?....pri modlitbe ani hubu neotvoril....vraj nepodporuje registrovane manzelstva......boze ten uz asi melie z posledneho, ked ide toto prehlasovat.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

V České Lípě je momentálně 1600 Mongolů, z toho je zhruba pět stovek dětí. Ty chodí do pěti základních škol ve městě.

 

https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/skoly-ceska-lipa-montgolove-znalost-cestiny.A191004_104637_liberec-zpravy_jape

 

Je to normalne aj inde? Alebo tieto pismenka su cele skopirovane z diskusie.

 

Mne jenom překvapuje jak tu nechceme ekonomické migranty, zařidili jsme že tu nemáme ekonomické migranty a tudíž na ně nejsme připraveni.

A pak zrazu tu jsou problémy ekonomických migrantů?

Nebylo by bývalo fér říci hnedka dopředu kvótu že čr bude ročně přijímat od do x tisíc ekonomických migrantů a zároveň se na jejich príchod pripravit?

 

Toto je tak absurdne. 

Ale ale, kdopak nam to sedi ve vlade uz nekolik let? Zeby vitaci? Nebo nejaka slunicka? Kdepak, socani s Buresem a jsou tolerovani nejvetsimi ekono-imigranto- bijci: Zemanem a Okamurou. Jediny efekt tak je, ze se snizuje sance na vyrazne vyssi mzdu prave jejich volicum. A ja se jim proto smeju. smile1.gif

 

totálně mimo systém, nikdo není schopen to řešit a přitom je to tak jednoduché. Nebude -li zvládat potřebné jazykové penzum nebude chodit do třídy s dětmi které ho zvládají, ty připravené děti na to prostě nebudou doplácet. Pak se vytvoří třída takto nepřipravených a začnou od nuly. Jako učitel odmítám, aby takto začleněné dítě brzdilo ty ostatní, posadím ho dozadu ať si třeba maluje v matematice, víc mě to nezajímá, dám mu za 4 a zdar

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

čital to tu niekto?......najdite si a odpurucam prestudovat.......ta jeho "kristalova gula" je urcite dobre nastavena a jej "vidiny" su teraz, z odstrupom casu, viac a viac realisticke.....

 

 

Anlýza 17. listopadu a změn ve vychodní evropě v roce 1989

 

MIROSLAV DOLEJŠÍ (20.11.1931 – 26.6.2001)

 

 

dolejsi.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

tento pekny rozhovor ste citali?

 

https://blog.postoj.sk/48060/rozhovor-so-stefanom-kuffom

 

v skratke tam hovori, ze sa spriahne aj s certom, ak podpori ich fantazmagorie..clanok bol upraveny ,este pred par dnami tam bola aj otazka na Kotlebovcov a Kuffa povedal

 

To, že niekomu sa páči uniforma, to neznamená, že musí byť zavrhnutiahodný. :zubiska: 

 

 

Už 10 rokov minimálne je na Slovensku počuť, že „lebo Fico“ , že so SMEROM do vlády nie, atď. Viete si predstaviť, žeby KDŽP bola v jednej vláde so stranou SMER?

 

 

S každým, komu sú blízke hodnoty a je ochotný nielen o nich diskutovať, ale aj v politike a praktickom živote ich presadzovať.

 

Dufam, ze tito magori dostanu tak max, 0,1%
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preco si myslis?.....ale som dojaty tvojou starostou o mna... :)

 

a co take je na tom dolejsiovom "diele" konspiracne?.....pise iba to, co aj dnesne "hlavne" media.....aj tie su kospiracne?....ja si osobne myslim, ze iba tie su na konspiracnej vlne a ked som zacal citat aj "alternatvne" media, tak som sa nejako dostal do reality doby.....skratka, ak nepoznas oponentny pohlad nemozes porovnavat....ja som zacal porovnavat a nazor na liberalnu "demokraciu" som radikalne zmenil v jej neprospech....je to obycajny podvod a konspiracne teorie v jej podani su jej zivnou podou.....takze u marxa a engelsa skor skoncis ty a mozes v putovani pokracovat az k maratovi a spol... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe,    informator su fakty a konspiracie,  to ze ich nie si schopny rozoznat, to je tvoj dlhodoby problem.

 

A v skutocnosti som hrdy na to ze ma oznacujes za liberalneho demokrata,  opozitom je totiz neliberalny autokrat  co je napriklad komunista alebo fasista.   Bola by mi hanba sa k nim hlasit, moji predkovia by sa obracali v hrobe. 

 

To ze ty obdivujes fasistov to vieme,  a k marxovi mas uz teraz blizko.     A je tiez fajn ze priznavas to ze ti vymyli mozog "alternativne media", to ich skodlivost dobre ilustruje.

 Co je konspiracne na Dolejsim ?  Nuz skoro vsetko,  ale podstatne je ze nepracuje s faktami,

 

Ukazka :  Zakladom jehp presvedcenia je ze revolucia v 89 bola naplanovana a pripravena dohodou rusov s americanmi, neslo o spontanne revolucie a cielom bolo odovzdat moc komunistom v inej podobe.

 

Toto nevie podlozit nicim,  nic tomu nenasvedcuje, a ani sa to neuskutocnilo.        Ale ak tomu chces verit,  prosim.   Nepojde o prvu hlupost ktorej si uveril,  skor sa tazko hlada nejaka hlupost, ktorej neveris.

 

 

Liberalna demokracia ma tri znaky :

 1. demokratický systém vlády  -  parlament a vlada su vyberane vo volbach, kde existuje skutocna sutaz a vyberaju ich volici (priamo alebo nepriamo), kde kazdy volic ma rovnake prava

 

2. chrani a oficialne uznava prava jednotlivcov a mensin 

 

3. je právnym statom kde sudna moc obmedzuje vladu

 

 

Pochybujem ze mas vzdelanie aby si tusil aku vladu vlastne chces, ale tvoje reci smeruju k stavovskej oligarchii ako formy fasizmu.  

 

 

A poznamka :  Na rozdiel od teba poznam nie len oponentny pohlad ale aj stovky dalsich :)   To vis,  hovori sa tomu vzdelanie.

 

 

A ciste bokom :   tvojim specifikom je nadavat na liberalnu demokraciu,  ale verejny diskurz sa vedie trochu inde.   Ide o debaty medzi liberalizmom ako ho chapu americiania a konzervativizmom.   

A nejdem teraz vysvetlovat  rozdiely,  ale zjednodusene

liberali  hlasaju  slobodu a zodpovednost pre KAZDEHO,  vo vsetkych oblastiach ako je politicka, socialna, ekonomicka

konzervativci  hlasaju slobodu politicku primarne a dalsie oblasti povazuju za odvodene a v nich  odkazuju na osobnu zodpovednost. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Co je konspiracne na Dolejsim ?  Nuz skoro vsetko,  ale podstatne je ze nepracuje s faktami,

 

Ukazka :  Zakladom jehp presvedcenia je ze revolucia v 89 bola naplanovana a pripravena dohodou rusov s americanmi, neslo o spontanne revolucie a cielom bolo odovzdat moc komunistom v inej podobe.

 

Toto nevie podlozit nicim,  nic tomu nenasvedcuje, a ani sa to neuskutocnilo.        Ale ak tomu chces verit,  prosim.   Nepojde o prvu hlupost ktorej si uveril,  skor sa tazko hlada nejaka hlupost, ktorej neveris.

 

 

Liberalna demokracia ma tri znaky :

 1. demokratický systém vlády  -  parlament a vlada su vyberane vo volbach, kde existuje skutocna sutaz a vyberaju ich volici (priamo alebo nepriamo), kde kazdy volic ma rovnake prava

 

2. chrani a oficialne uznava prava jednotlivcov a mensin 

 

3. je právnym statom kde sudna moc obmedzuje vladu 

 

a fakty v tomto pripade su podla teba co?.....mas fakty, ze to mozno tak nie je?

 

preco nepravdepodobne?....

 

nejde o to ci tomu ja verim, alebo nie, ale tie deje, co vtedy a pred tym prebiehali, do seba zapadaju lepsie, ako mozne samospadove nasledky....

 

pre mna osobne je rozhodujuce to, ze "obet" zifcak bola dokazatelna kamufkaz verejne sirena aj v komunistickej TV....komu to malo prospiet?...a taktiez totalna ucast clenov Stb medzi tzv. osloboditelmi od nadvlady KSC a ich "tolerovanie" v systeme.....

 

a co sa tyka tych tebou popisanych bodov o liberalnej demokracii, tak to sa uz davno nenosi v tomto cenzurovanom a udavacskom prostredi tvojej liberalnej (podla mna uz ludovej) "demokracie"....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov