Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

OK...zacnem teda od Adama.......ked spachal komunizmus harakiri (inak nemohol dopadnut vdaka svojej "ludovej" retorike) veril som (urcite nielen ja) a bol som tym nadseny, ze nastala era slobody. Emocie nadsenie su niekedy zradne.....pisem teraz za seba.....ani som si nevsimol, ze v tej pre mna slobodnej casti sveta sa uz udomacnil neomaxizmus resp. lavicovi liberalizmus. Dovtedy zakazane ovocie slobody bolo teraz tak blizko.....teda ja osobne som tak vnimal cely zapadny svet. No vsetko sa vo mne zacalo nejako cudne tvarit ked som zacal poznavat realitu....zacal som to viac vnimat tak asi pred 5-timi rokmi. Vsimol som si ako sa pouziva tzv. politicka korektnost a zacalo sa to podobat uvedomelej politike strany v byvalom rezime. Doma sa rozprava inak a na verejnosti inak...preco? Za komunistov si nieco "vypustil" na adrersu nekritizovatelnej ideologie a bol si razom nepriatel statu. Teraz "vypustis" nejaku nekorektnu pravdu a sii na zozname ako rasista, homofob, xenofob, netolerantny, fasista....etc.....skratka nekorektne spomenies nejaky pruser ideologicky chranenej mensiny (napr) a razom si v rizikovom pasme. Tomuto vsetkemu "vyladovaniu" verejného priestoru silno (ak nie na 100%) pomahaju "vzdelávacie" skolenia, nevladne zoskupenia a samozrejme media.....ak ta tieto laviciarske intelektualne "elity" takto zacnu znackovat, tak zacnes mat problem v praci, tvoja dovtedy slubna kariera je uz iba snom a casom nastupi aj (ako som uz niekde hore pisal) ideo-policia. Tebe to nic nepripomina?....ak nie, tak si ozaj nic nezazil a nemozes porovnavat minulost s dneskom :(  V minulosti sa s takého kritika stal kandidát na "prevychovu" statnym rezimom a teraz v "slobodnom" svete pri napr. rasistickej (ktora je v drvivej vacsine robena na objednavku) nalepke sa stane s tebou to iste. Je toho viac, ale uz sa mi nechce rozpisovat o veciach, co uz tak su viditelne, ze ich nevidi-nevnima iba zastanca politickej korektnosti...teda neomarxista a lavicovi liberal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, dopisujeme do zoznamu hesiel politicku (ne)korektnost :)

Dufam, ze tomu rozumiem spravne. Trebars ty o niekom povies, ze je taky a taky, je to politicky nekorektne a tak to ma byt, lebo nastala era slobody. Ked nato ja o tebe poviem, ze si taky a taky, uz som znackovac, ideopolicajt a mozno aj "laviciarska intelektualna elita", aby sme to mali vsetko pokope. Na mna a moj nazor sa uz ta sloboda podla teba asi nevztahuje, co uz.

 

Teraz "vypustis" nejaku nekorektnu pravdu a sii na zozname

 

Nekorektne pravdy, to je nieco pre mna. Skoda, ze si este ziadnu nevypustil :)
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"nejaku nekorektnu pravdu" - toto ked si oslovia niektore skupiny, mame my, co absolvujeme rocne niekolko vzdelávacich skoleni, pracujeme vo viacerych nevladnych zoskupeniach a (samozrejme) sledujeme - a nebodaj este aj vydavame, media...  totalne utrum

 

a potom sa niekto cuduje, ze sa nezapajam do politickych debat ? (je tu kdesi  taka tema)

 

no, uz som zasa prec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, dopisujeme do zoznamu hesiel politicku (ne)korektnost  :)

 

Dufam, ze tomu rozumiem spravne. Trebars ty o niekom povies, ze je taky a taky, je to politicky nekorektne a tak to ma byt, lebo nastala era slobody. Ked nato ja o tebe poviem, ze si taky a taky, uz som znackovac, ideopolicajt a mozno aj "laviciarska intelektualna elita", aby sme to mali vsetko pokope. Na mna a moj nazor sa uz ta sloboda podla teba asi nevztahuje, co uz.

 

 

Nekorektne pravdy, to je nieco pre mna. Skoda, ze si este ziadnu nevypustil :)

 

 

Som myslel, ze si nieco viac ako tyso.....vytiahnut nieco s prispevku a potom sa tu ukazat ako "osvetar", doteraz dokazoval iba on... :(

 

Ja som iba poukazoval na zneuzivanie tohto "nahubku" pre ludi, co nesuhlasia s tym aby stat robil akéhosi ludoveho komisara spravodlivosti....tak cest tvojej praci a zarad sa :)

 

 

"nejaku nekorektnu pravdu" - toto ked si oslovia niektore skupiny, mame my, co absolvujeme rocne niekolko vzdelávacich skoleni, pracujeme vo viacerych nevladnych zoskupeniach a (samozrejme) sledujeme - a nebodaj este aj vydavame, media...  totalne utrum

 

a potom sa niekto cuduje, ze sa nezapajam do politickych debat ? (je tu kdesi  taka tema)

 

no, uz som zasa prec

 

Tebe zjavne tiez vela veci nedochadza..... :)       skus verejne prehlasit, ze do svojej firmy (ak nejaku mas) nebudes prijimat ziadnu neprisposobyvu, zakonom a ideologicky chranenu, mensinu z takého a z takeho dovodu a cakaj na reakcie, ktore ti daju za pravdu.....to nepisem o tom ze ta firma je tvoja a ty, ako majitel, tam mozes zamestnavat hoci aj opice, ak si z ich pracou spokojny.

 

 

informator je dokazom toho ze red neck je globalny pojem,  tento je nas slovensky ale ako by im z oka vypadol.

 

Viem ze ty v tom problem nevidis, ale ti tu prehlasujem, ze vsetky politicky korektne, tolerantne a aj humanitne zakony, ktore nieco zarucuju, tak to na druhej strane zakazuju resp. si uplne protirecia.  Pises tu akejsi negramotnosti niekoho....hm....skus teda tu negramotnost niekoho dat do normalu svojou osvetou.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zasa nieco vytiahnem z prispevku, ak dovolis :)
 

Viem ze ty v tom problem nevidis, ale ti tu prehlasujem, ze vsetky politicky korektne, tolerantne a aj humanitne zakony, ktore nieco zarucuju, tak to na druhej strane zakazuju resp. si uplne protirecia.

 

Neviem ci si si to vsimol, ale ono to uz takto v sucasnom prave dlhsie plati. Moja aj tvoja sloboda konci tam, kde zacina pravo a sloboda druheho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  to je Voltaire,   kedze nerozonavas take detaily,   tak ide o liberalizmus.    Aj ked chapem  ze ty si nazormi tak daleko, ze rozdiel medzi neomarxistami a liberalmi nevnimas

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ako ty, ale ja som presvedceny o tom, ze neomarxisti a lavicovi liberali su bratia a su bratrancami komunistov......hm....mozno preto nechapem ten liberalizmus, no chapem strategiu pouzivania ideologii podobného typu......ako vravim, tebe to vyhovuje, ale ze by aj Voltairovi?...relativne mozno aj ano :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ci je ten clanok aj na Parlamentnych listoch...som ho tam nenasiel...ale jedna sa v nom nie o nejake vymazanie profilu, aj ked hocijaky zasah do tvojho textu-uctu je cenzurovanie ...alebo si myslis, ze je to iba uprava gramatiky? Tak skusim este raz a dufam ze sa mi to podari :) ......

 

 

 

„Co se to sakra v této zemi děje? Jak to, že oficiální účet policie ze Severního Porýní-Vestfálska tweetuje v arabštině? Myslíte si, že tím uklidníte ty barbarské, muslimské hordy mužů, které hromadně znásilňují?“ napsala von Storchová. Twitter následně její účet zablokoval s odkazem na porušení pravidel týkajících se „nenávistného obsahu“.

 

....toto hore je z tohoto clanku..

 

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/459274-co-se-to-sakra-v-nasi-zemi-deje-poslankyne-afd-se-zlobi-ze-policie-tweetovala-v-arabstine.html

 

 

a ten co som zle nalinkoval je tento tu dolu....

 

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/459699-socialni-site-mazou-v-nemecku-prakticky-vse-kvuli-obavam-z-pokut.html?source=FBS

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no,  tak zase si povedzme ze facebook to robi preto ze mu hrozia pokuty.  Co sa teda istou formou cenzury da volat.

 

Ale to nie je  uplne ciernobiele,    keby  informator si siel kupit kebab a oznamil  predavacovi ze je barbar a znasilnuje zeny, tak by bud dostal po hube alebo v pripade mierumilovneho turka by mu naplul do kebabu. 

Preco by teda nieco co povazujeme za neslusne v beznom zivote malo byt normou na inetrnete ?

V zasade je to zalovatelne, je to urazka a nie fakt.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z clanku 26 ustavy:

 

 Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie

možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia
v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu
práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku,
ochranu verejného zdravia a mravnosti.

 

toto je tam zhruba od polovice 90 rokov

 

Ak trestny zakon pozna trestne ciny vyhrazania, ohovarania, a tiez trestne ciny podpory a propagacie skupin smerujicich k potlaceniu zakladnych prav a slobod, je logicke, ze na toto sa "sloboda prejavu", ktorou sa tak ohanaju nevztahuje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no prave toto informator povazuje za dokaz totality a neomarxizmu  :),    ale podla mna je lepsie ked sa ludia ako on stazuiju ako keby mohli sirit nenavist a zlobu bez nejmensieho obmedzenia.  Aj ked u nas im nehrozi nic, ale aspon vedia ze sa to niekomu nepaci.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak cenzura? Zasa si pleties pojmy, socialna siet je sukromna platforma, navyse zodpovedna za obsah, ktory tam davaju uzivatelia.

z clanku 26 ustavy:

 

 

toto je tam zhruba od polovice 90 rokov

 

Ak trestny zakon pozna trestne ciny vyhrazania, ohovarania, a tiez trestne ciny podpory a propagacie skupin smerujicich k potlaceniu zakladnych prav a slobod, je logicke, ze na toto sa "sloboda prejavu", ktorou sa tak ohanaju nevztahuje

 

Tak ta sukromna (alebo aj nejaka statna) platforma podla koho-coho si vyhodnoti akuratne tu "nespravnu" obsahovo naplnenu komunikaciu a teda nutnu na zmazanie? Pokial tam samozrejme nie su viditelna pouzite vyhrazky a rozne "navody" na "znicenie" ideologickeho protivnika?

 

A nemlat tu prazdnu slamu.........kto tu sa snazi obmedzovat prava inych svojim prejavom?.......ked niekto verejne prezentuje svoj nazor sposobom, co mu umoznuje zakon, tak je to uz obmedzovanie prav a slobod toho, ktoreho autor svojim kritizovanim (podla teba) ponizuje, obmedzuje a pod. "dehonestuje"?

 

Ale to nie je  uplne ciernobiele,    keby  informator si siel kupit kebab a oznamil  predavacovi ze je barbar a znasilnuje zeny, tak by bud dostal po hube alebo v pripade mierumilovneho turka by mu naplul do kebabu. 

Preco by teda nieco co povazujeme za neslusne v beznom zivote malo byt normou na inetrnete ?

V zasade je to zalovatelne, je to urazka a nie fakt.    

 

Pozri sudruh neomarxista.........ak je niekto z nejakej, iba jemu znamej priciny na niekoho nabruseny, tak predsa nepojde k nemu nieco kupovat, pokial sa jedna o nejakeho predavaca....ja napriklad z mne znamej priciny uz 2 roky nechodim na nakup do Lidla :)

 

A ja predsa nikde nezastavam ludi, co si pod slobodou slova predstavuju, ze mozu verejne sirit a pisat o tom, ze nejaky narod je potrebne poslat do plynu...mas o mne asi nejaku pomylenu mienku :(    ....ale to sa podoba tvojmu ideologickemu presvedceniu, takze je to  v poriadku :)

 

Ale suhlasim s tebou, ze ked je nieco zalovatelne, tak to treba dat na sud a nech sa justicia postara, ci je poruseny zakon alebo je to iba nejake presvedcenie nejakeho "demokratickeho" politruka :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

 

Uz sme o tom pisali inde a mam pocit, ze sa zasa vraciame v case. Zakon ma na socialne siete kratke ruky. Ak niekto zacne trebars o Drahosovi sirit "*informaciu", ze zerie male deti a Zeman je zavisly na alkohole a v stave tesne pred smrtou, je to zasah od ich prav. Pravo na zachovanie ludskej dostojnosti mas mimochodom zakotvene v ustave.Tu treba napisat, ze sa verejna diskusia /ak sa to teda este da takto nazvat/ sa dostala do takeho stadia, ked o uz obete hejtu a sikany seru na to, lebo vedia, ze autori sa nedaju vypatrat a tym padom su nepostihnutelni. Ze to Nemci riesia takto radikalne, je iba logicky dosledok toho, co a tu deje.

 

Druha vec. Ak ti niekto poskytuje priestor na vyjadrenie nazoru, ma pravo si urcit pravidla. Je to jeho obyvacka a ty si v nej hostom. Kludne ta z nej moze vyhodit a nenarobis s tym nic,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno sa pisalo...ja neviem...a ak ano tak asi tvojim sposobom a nemal si ziadnu oponenturu :)

 

A samozrejme ak niekto niekoho urazi, tak je potrestany podla zakona......dotycny ma pravo na zachovanie ludskej dostojnosti..to beriem....ja mam zasa pravo povedat svoj nazor...ak tym niekoho urazim tak si budem niest zodpovednost, ale to musi urcit sud a nie nejaky uradny simel od stola a este aj sposobom, aby sa zapacil svojmu politrukovi, zaruci vymazanie aj toho, co je podla zakona uplne netrestatelne. Tebe sa to paci taketo statne urcovanie toho co je "dobre" a co je "zle"...ved to je uplne videtelna snaha ZAKAZAT slobodne vyjadrit nieco, co je zarucene ustavou...ja mam (mozno na rozdiel od teba) s toho husiu kozu, pretoze som to uz zazil v plnej krase. A na druhu stranu urcite by som nesuhlasil, aby niekto navadzal niekoho na trestny cin verejne!! V tomto pripade ma stat pravo na zasah, urcite nie tym, ze bude nutit sukromne medium na zasah do textu pod hrozbou akejsi sankcie...na ten zasah existuju v pravnom state pravne kroky a su na toi urcene aj statne organy.....mne to pride ako povinne plnenie kontigentov v 50-tych rokoch min. storocia...kto nenaplnil bol zostatneny a zhabany aj jeho majetok....ci mas opavny nazor?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

cena zodpovedajuca kvalite....mozno sa este casom upravi smerom k cene k prezretym bananom v nejakom retazci....co ja viem...mozno takych 0,50 eura :(   alebo ich bude rozdavat p.Kiska namiesto vyznamenani ocenenej "odbornej" verejnosti   :)

 

 

27658057_10203902837606805_7600908002453

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

humusaci a zdrglosi na to peniaze nedaju ani nevedia citat. Asi sa to ani citat neda(vzivote by som si taku knihu nekupil ani od Kisku). Ale neboj - tie hoveda na tom vyprali prachy.

 

Fico za nejake brozurky dostal miliony - ked to niekto vidal. Z toho si hodinky nekupil. Alebo jedny hodinky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Luka Maksimović, ako kandidat v poslednych srbskych prezidentskych volbach skoncil na tretom ( :( ) mieste so ziskom 9,42% (344 498 hlasov). Vo svojom programe okrem ineho sluboval kolonizaciu Marsu

 

post-42-0-28582800-1518864196_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov