Skočiť na obsah

Internetové prehliadače


Sniper

Aký internetový prehliadač použ  

36 členovia hlasovali

  1. 1. Aký internetový prehliadač používate na surfovanie po webe?

    • Internet Explorer 8.0
    • Internet Explorer 7.0
      0
    • Internet Explorer 6.0 (prípadne staršiu verziu)
    • Mozilla Firefox 3.5 (prípadne novšiu verziu)
    • Mozilla Firefox 3.0.x
    • Mozilla Firefox 2.0.x (prípadne staršiu verziu)
      0
    • Flock
      0
    • Opera
    • Maxthon
      0
    • Netscape
      0
    • Google Chrome
    • Konqueror
      0
    • Iný (napíšte aký)
      0
  2. 2. Ste spokojný so svojim internetovým prehliadačom?

    • Ano, nechcem ho zmeniť
    • Ano, ale asi vyskúšam aj niečo iné
    • Neviem, nie je to ono, chce to zmenu
      0
    • Nie som, už si hľadám iný
      0


Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 287
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    67

  • Nokia

    41

  • valcik

    20

  • Tomáš

    15

Axel ja tvoje myslienkove pochody chapem ale krasne prechadzas z reakcie na reakciu bez naviazania

reagoval som na tvoj prispevok 34 kde si sa pytal ze cim to asi bude ze pouzivas nadstavbu IE (maxthon a nemas problem)...

ty si tu zacal splietat dve na tri a ja som ti objasnil ze to je v tom ze si musis milion veci nastavit co si BFU (bloody ###### user, bezny franta uzivatel atd..) proste nastavit NEVIE!!

tot vsjo, ak nechapes tvoja chyba

 

 

Darkman skus mat pusteny disk nonstop na nejakej masine a nedefragmentovat ho obcas, odide ti elektronika, uspesne odskusane :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Davat odidenu elektroniku do spojitosti s defragmentovanym diskom sa mi zda trosku divne.

Vzhladom na to, ze pri defragmentacii sa na samotnom disku nedeje nic zvlastne. Hlavicky musia byt dizajnovane na to ze na jednom mieste nepostoja dlho.

Nehovoriac o tom, ze pre disk podobna situacia nastava aj ked je pozadovane R/W z dvoch roznych miest (staci kopirovat data).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman je to tak

si zober ze denne stale nekopirujes data na disku, ale ked ti bezi system, bezi ti tam napr databaza, web, a stale sa s tymi udajmi pracuje a kazdu jednu sekundu mas strasne vela pohybov hlavicky, tak ta elektronika ma tiez len nejaku zivotnost

 

mam to odskusane uz na par diskoch :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... krasne prechadzas z reakcie na reakciu bez naviazania

reagoval som na tvoj prispevok 34 kde si sa pytal ze cim to asi bude ze pouzivas nadstavbu IE (maxthon a nemas problem)...

ty si tu zacal splietat dve na tri a ja som ti objasnil ze to je v tom ze si musis milion veci nastavit co si BFU (bloody ###### user, bezny franta uzivatel atd..) proste nastavit NEVIE!!

tot vsjo, ak nechapes tvoja chyba

ale ked ti bezi system, bezi ti tam napr databaza, web, a stale sa s tymi udajmi pracuje a kazdu jednu sekundu mas strasne vela pohybov hlavicky,

tak keď splietame dve na tri, povedz mi, koľkým bežným užívateľom - ktorých tu stále obhajuješ - beží na bežnom počítači databáza?

Buď hovorím o A alebo o B. Ty hovoríš o oboch a mne to vyčítaš. Mal by si si niekoľko vecí vyjasniť.

 

Okrem toho veci ktoré ja podľa teba akože nastavujem zvládne aj ten BFU. Vypol som akurát ActiveX, to je všetko. Kde ja podľa teba milión vecí nastavujem???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co ty tu spajas?

ja s darkmanom vediem inu debatu o fragmentacii, o ktorej sa moze kludne urobit ina tema, nespajam to s browserom tak to neplet

 

a poviem ti este raz, bezny BFU si nevie vypnut active X, nainstalovat nejaky zone alarm a nastavit a nainstalovat a sprevadzkovat adaware

 

ak to uz vie, nieje to BFU...

staci mi realita, spravujem 150pc, 100 ludi su BFU a nevedia si ani nastavit read only na subor, nieto este nieco viac

ja hovorim skusenosti z reality

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a poviem ti este raz, bezny BFU si nevie vypnut active X, nainstalovat nejaky zone alarm a nastavit a nainstalovat a sprevadzkovat adaware

Aha tak potom ja žiadneho takého nepoznám, čo ja mám známych, čo používajú PC skoro iba na maily alebo hry, myslel som si o nich že viac nevedia nič, tak toto v pohode zvládli.

Ja žiadnych BFU nepoznám, asi sa pohybujem medzi inými ľuďmi. Keď ty poznáš nejakých tak to mi je ľúto.

 

ja s darkmanom vediem inu debatu o fragmentacii, o ktorej sa moze kludne urobit ina tema,

ano kľudne môžeš založiť, rád sa nechám poučiť tvojími cennými radami.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano pan urazeny :lol:

 

skus sa zamysliet, opytaj sa napr takej game, ci si vie nainstalovat a sprevadzkovat zone alarm, a ci si vie vypnut active X bez toho aby jej niekto pomahal... a myslim ze tu nebude jedina, tak si otvor konecne oci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najprv fragmentacia :lol:

 

si zober ze denne stale nekopirujes data na disku, ale ked ti bezi system, bezi ti tam napr databaza, web, a stale sa s tymi udajmi pracuje a kazdu jednu sekundu mas strasne vela pohybov hlavicky, tak ta elektronika ma tiez len nejaku zivotnost

nie, denne nekopirujem data. Ale staci aby 2 procesy pozadovali diskove operacie a ta hlavicka sa zase nabeha. (staci kompilovat nejaky projekt a ta hlavicka sa moze zblaznit :) )

 

Isteze ma bezanie hlavicky vplyv na jej zivotnost. Otazne je teraz nakolko. A kolko rokov je normalna zivotnost hlavicky. To je rovnake, ako keby si tvrdil, ze rychlost napalovanie/citania medii ma drasticky vplyv ma zivotnost DVD-ROM (ved zatazujem motorcek a servro optiky).

 

Na disku je daleko viac veci ktore su nachylnejsie na poskodenie (samotna citacia hlava, magneticky povrch, crash hlavicky sposobeny otrasom, upchatie ventilacneho otvoru....)

 

A treba si aj uvedomit, ze ta hlavicka nelieta krizom/krazom ako salena (1.cylinder, 5.cylinder, 3.cylinder, 8.cylinder....) ;)

 

ano kľudne môžeš založiť, rád sa nechám poučiť tvojími cennými radami.

Skor by som navrhoval totok oddelit, aby sme sa nemuseli opakovat...

 

 

teraz FW :)

 

Jedna vec je nainstalovat FW, 2.vec je ho normalne nastavit. Videl som "par" expertov, co FW sice mali, ale samozrejme vsetko na permit all. BFU nevie ako sa ma zachovat, ked nanho FW vybliakne nejaku poziadavku, a vacsinou klika na permit... Zle nastaveny firewall je horsi ako ziadny firewall.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poprosim nejakeho admina aby presunul urcite prispevky do novej temy o fragmentacii

 

Darkman ved o tom to je, ked kompilujes nieco velke na fragmentovanom disku a na nefragmentovanom tak tam mas fest rozdiel vo vykone a tak isto tym viac opotrebuvavas disk samotny

 

najlepsie by bolo spravit nejaky test a potom nech ti to technik pozre

 

a to co ty pises o tej rychlosti cdrom tak skus sa zamysliet.. preco este teraz spokojne funguju stare 4rychlostne cdromky, ktore uz maju dobrych 8 rokov a pritom nove cdromky odidu po intenzivnom pouzivani tak do max 2-3 rokov??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vzhladom na to, ze standartne dll ma par KB tak je jeho fragmentacia ozaj otazna :lol: problem je ten, ze tychto dll za incuduje XY. Cim vacsiu vec kompilujem, tym vacsie mnzostvo dll sa linkuje :)

 

 

a to co ty pises o tej rychlosti cdrom tak skus sa zamysliet.. preco este teraz spokojne funguju stare 4rychlostne cdromky, ktore uz maju dobrych 8 rokov a pritom nove cdromky odidu po intenzivnom pouzivani tak do max 2-3 rokov??

Pretoze je to celkovy trend v spotrebnej elektronike. Nas stary televizor fungoval dobrych 18rokov (a este furt funguje), pochybujem ze nase nove LCD tolko vydrzi :)

 

Rovnako tie CD-ROM. Dnes ti stoji nejakych 500sk, moja prva cd-rom (a to ich mali uz skoro vsetci) stala dobre 3000-4000 ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus sa zamysliet, opytaj sa napr takej game, ci si vie nainstalovat a sprevadzkovat zone alarm, a ci si vie vypnut active X bez toho aby jej niekto pomahal... a myslim ze tu nebude jedina, tak si otvor konecne oci

keď to zvládla nutrinka, zvládne to aj game. ZA má total user-friendly inštaláciu, tak skús s niečim iným na mňa vybehnúť. ActiveX sa vypínajú cez Nastavenia Maxthona, myslím že to nájde každý blbec. Buď ľudí hlboko podceňuješ (čo by ma neprekvapilo) alebo sám seba vysoko preceňuješ o tom aký si ty dokonalý (to už ma neprekvapuje vôbec).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman si vtipny :lol:

 

trend v spotrebnej elektronike nastal ovela skor ako boli prve cdromky pre pocitace :)

alebo chces povedat ze kazda nova vec je najprv extra kvalitna a potom sa postupne zacne kazit? :)

dalsia varianta.. ked sa zacali predavat prve 16 rychlostne cdromky, stale sa vyrabali a predavali aj 4rychlostne, co myslis ak by si kupil oboje nove v rovnaky cas a rovnako pouzival, ktora ti vydrzi viac? ;)

 

a to s tymi cenami nema ziaden vyznam s tvojou teoriou, normalne ze ceny elektroniky klesaju

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skor by som navrhoval totok oddelit, aby sme sa nemuseli opakovat...

to bude asi problém, lebo niektorí v jednom príspevku píšu o desiatich veciach, a príspevok sa rozdeliť nedá.

 

Odteraz diskusia mimo internetových prehliadačov bude mazaná. Venujte sa iba zadaniu témy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Otázka

 

Stalo sa vám také niečo že sa vám z ničoho nič zastavil prehliadač? Proste začal načítavať stránku, indikátor načítavania ukazoval že to pracuje, ale tak to pracovalo aj 2O minút vkuse a ani mi nevyhodilo chybovú hlášku že stránka sa nedá zobraziť ale ani ju nenačítalo, len to proste stálo a tvárilo sa to že to pracuje. Jedná sa o Firefox bežiaci na Windowse XP.

 

 

PS: Prečo mi nejde hlasovanie? Tak odpíšem. Mám Firefoxa a ide dobre. Iné ani skúšať nebudem, načo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejde hlasovanie, lebo predpokladam, ze este nemas take pravomoci....musis hold o par prispevkov viacej zozbierat :lol:

 

Inac ten isty problem mam aj ja.....riesenie -> Opera :) Ja na nu pomalicky prejdem...ked sa mi bude chciet :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

je to nieco strasne ten IE a este ked tvorim web tak stale vyhadzuje nejaku malu blbu chybu

No ono dosť záleží akú chybu ti to vyhadzuje. Potom je dobré opraviť ju aby ju nevyhadzovalo. Nezabúdaj že IE používa viac ako 70% užívateľov, takže tú blbú chybu na tvojich stránkach budú vidieť aj oni.

 

 

Ja keď tvorím webstránky tak za dokončené ich považujem vtedy ak medzi nimi nenájdem rozdiel, bez ohľadu na to či sa na ne dívam cez IE, Firefox alebo Operu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

:lol: toto mi kedysi robil aj IE na strankach centrumu. Teraz som zacal pouzivat Flock, velmi sympaticky prehliadac so super riesenim zaloziek, ale bohuzial ma este kopu chyb a casto pada. Tak ho striedam s FF.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov