Skočiť na obsah

Internetové prehliadače


Sniper

Aký internetový prehliadač použ  

36 členovia hlasovali

  1. 1. Aký internetový prehliadač používate na surfovanie po webe?

    • Internet Explorer 8.0
    • Internet Explorer 7.0
      0
    • Internet Explorer 6.0 (prípadne staršiu verziu)
    • Mozilla Firefox 3.5 (prípadne novšiu verziu)
    • Mozilla Firefox 3.0.x
    • Mozilla Firefox 2.0.x (prípadne staršiu verziu)
      0
    • Flock
      0
    • Opera
    • Maxthon
      0
    • Netscape
      0
    • Google Chrome
    • Konqueror
      0
    • Iný (napíšte aký)
      0
  2. 2. Ste spokojný so svojim internetovým prehliadačom?

    • Ano, nechcem ho zmeniť
    • Ano, ale asi vyskúšam aj niečo iné
    • Neviem, nie je to ono, chce to zmenu
      0
    • Nie som, už si hľadám iný
      0


Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 287
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    67

  • Nokia

    41

  • valcik

    20

  • Tomáš

    15

havarka, co sa tam chce ucit? ide o to, ci je clovek ochotny obetovat 5minut na instalaciu niecoho noveho, a ako kukam, chorche je mooooc vytazeny..

 

btw, pouzivam FF od PR verzie, na kompe mam okrem toho Operu a Maxthona (just in case), ale tie neboli pustene uz peknych par dni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ja sa len smejem ked vidim ludi ako su nauceny ze "internet je to modre ecko" a potom sa cuduju ze musia kazde 3 mesiace reinstalnut pc lebo je tak zasraty od bordelu z netu ze uz ocista nepomaha ale len format :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi,

 

ja tak podobne, a aj viem prečo...

 

v firefoxe sa vždy zobrazia obrázky zmenšené.. nejde zatváranie kolečkom myši... a je výrazné pomalší...

 

to je môj subjektívny názor naň, nechcem rozpútať vojnu ff vs ie vs opera...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa len smejem ked vidim ludi ako su nauceny ze "internet je to modre ecko" a potom sa cuduju ze musia kazde 3 mesiace reinstalnut pc

Ja používam modré éčko, teda jeho nadstavbu Maxthon, XP som inštaloval v polovici septembra 2005, o PC sa moc nestarám, také veci ako scandisk alebo defragmentácia sú pre mňa neznámy pojem, a PC šlape ako hodinky. V čom to potom bude?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"také veci ako scandisk alebo defragmentácia sú pre mňa neznámy pojem"

 

tak ked niekto vypusti taku vec z ust ze defragmentacia je pre neho neznami pojem a pritom sa tvari ze je celkom skuseny pc user tak by som mu zazelal byt raz tym diskom rok nedefragmentovany... ale to uz je mimo temy

 

a k teme, spravne si podotkol, pouzivas nadstavbu exploreru, nie cisty explorer...

 

havarka

 

vo firefoxe idu zatvarat taby strednym tlacitkom a da sa nastavit aby ti obrazky hned ukazoval v povodnej velkosti, jedine co je jeho problem je ten ze po urcitom case behania zere vela pamate

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som vedel, že si to mám odskúšať, myslel som zatváranie dvojklikom myši, v opere to ide aj aj. HM, otváranie obrázkov.. no fajn, no, a to žratie pamäte, to som radšej už ani nespomínal.. :lol:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja veľmi dobre viem čo je to defragmentácia (samotnú defragmentáciu od MS som nepoužíval, používal som Speed Disk od Nortonu), ale prechodom z FAT32 na NTFS už taká akútna nie je. Okrem toho neinštalujem každú chvílu hocijakú somarinu ktorú na druhý deň zmažem do koša.

 

K problému "modrého éčka": to je už skôr len mýtus že IE je ľahko napadnuteľný. Firefox obsahuje tiež niekoľko závažných chýb, ktoré vzhľadom na jeho podstatne menšie rozšírenie medzi užívateľmi nie sú až tak využívané trojanmi.

Všetko je v tom čo máš na PC povolené a zakázané. Všeobecne stačí zakázať spúšťanie ActiveX a príp. Java apletov. Minimálne od trojanov (ktoré majú drvivý podieľ na bordele z netu o ktorom píšeš) bude pokoj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

havarka verim tomu ze aj nastavenie na dvojklik bude mozne

a ta pamat, to je vec ktora niekomu nevadi niekomu ano, podla toho si vybera :lol:

 

Axel defragmentacia je nutna aj pri NTFS file systeme, jediny file system co viem co bol robeny tak aby nic nefragmentoval bol HPFS, a ver mi ze system sa ti fragmentuje aj bez toho aby si furt nieco instaloval

ked si pozres log z analyze tak uvidis ze najviac sa fragmentuju maily, temporary internet files a rozne datove subory programov a hier

 

 

a k tomu IE, ukaz mi cloveka co vie len ze modre ecko je internet ako si vypne active X a java aplety, bude rad ak bude mat aktualizovany system

IE je stale problem, a to preto, lebo tak ako ho mas defaultne nastaveny po instalacii je deravy ako reseto, a 99% beznych uzivatelov ani len netusi ako si ho upravit tak aby bol aspon trosku bezpecny

to je problem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viac než fragmentácia samotných súborov znižuje výkon systému na NTFS fragmentácia MFT a to až dramaticky... To, že ti beží komp na plný výkon od septembra 2005 bez defragmentácie môžeš uverejniť na funny.sk - aj ja som sa celkom pobavil... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K problému "modrého éčka": to je už skôr len mýtus že IE je ľahko napadnuteľný. Firefox obsahuje tiež niekoľko závažných chýb, ktoré vzhľadom na jeho podstatne menšie rozšírenie medzi užívateľmi nie sú až tak využívané trojanmi.

Problem modreho ecka je jednak to co si povedal - a je daleko deravejsi ako opera/ff.

Ale hlavny problem modreho ecka a explorera celkovo je jeho chora previazanost s jadrom systemu.

Bezny je test s obrovskym .png suborom ktoreho zobrazenie ti sposobi pad celeho OS - BSOD.

Toto je chory princip... internetovy prehliadac nemoze byt prepojeny s jadrom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel defragmentacia je nutna aj pri NTFS file systeme, jediny file system co viem co bol robeny tak aby nic nefragmentoval bol HPFS, a ver mi ze system sa ti fragmentuje aj bez toho aby si furt nieco instaloval

ked si pozres log z analyze tak uvidis ze najviac sa fragmentuju maily, temporary internet files a rozne datove subory programov a hier

Ja viem na základe čoho sa defragmentuje disk, to mi skutočne nemusíš hovoriť :lol:

Ja len porovnávam. Bežal som pod OS Win95, Win98, Win98SE, WinME všetko na FAT32 (FAT v prípade Win95) a defragmentácia bola viac-menej nutná asi po 3 mesiacoch. Vidieť to bolo najmä na hrách pred a po defragmentácii.

 

Teraz keď mám WinXP (NTFS) C: je fragmetované na 21%, D: 27%, E 13%, F: 4%, G: 6%, H: 48%. Programy a hry mi idú tak ako potrebujem. Nemám pocit že by mi rozdrobený disk spomaľoval celý systém. Okrem iného, teraz mám aj tak veľa vecí čo potrebujem ponapaľovať na DVD, tak defragmentácia sa mi teraz neoplatí.

 

a k tomu IE, ukaz mi cloveka co vie len ze modre ecko je internet ako si vypne active X a java aplety, bude rad ak bude mat aktualizovany system

IE je stale problem, a to preto, lebo tak ako ho mas defaultne nastaveny po instalacii je deravy ako reseto, a 99% beznych uzivatelov ani len netusi ako si ho upravit tak aby bol aspon trosku bezpecny

to je problem

to už je vec každého užívateľa. Ja viem čo mám robiť a preto všetko ide tak ako má. Ako som spomínal, používam Maxthon, pre takmer každého je to "iba" nadstavba deravého IE. Mám aktualizovaný Zone Alarm, AVG 7.1, SpyBot (ktorý má databázu škodlivých ActiveX komponentov a bráni im v spustení) a za celý rok som mal problém iba s jediným trojanom - a aj to bol taký pre ktorého som si zámerne išiel na jedno hacknuté IPB Fórum. Zbavil som sa ho v priebehu 2 minút.

 

 

Viac než fragmentácia samotných súborov znižuje výkon systému na NTFS fragmentácia MFT a to až dramaticky... To, že ti beží komp na plný výkon od septembra 2005 bez defragmentácie môžeš uverejniť na funny.sk - aj ja som sa celkom pobavil... :)

Kde som písal že mi komp beží na plný výkon? Písal som že komp mi šlape ako hodinky, to neznamená že beží na plný výkon, to znamená že tento výkon mi postačuje.

 

Bezny je test s obrovskym .png suborom ktoreho zobrazenie ti sposobi pad celeho OS - BSOD.

Čo je "obrovský .png súbor"?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel ty si fakt tlk, nevies citat?

pisal som ze sa smejem ako ludia co povazuju za internet modre ecko maju za par mesiacov zasrane pc a ty mi tu kecas o tom ako TY si dokazes vypnut aplety, active X a podobne srandy!!!

ale 99% nie, a ako vravim, defaultne predinstalovany explorer je deravy ako reseto!!!!!

a to ze ty mas pc ochranene neznamena to ze internet explorer nieje problemovy browser plny dier!!

ty mas nadstavbu, firewall, antivirus a spybot srandicku...

napr ak mas firefox nepotrebujes ziadnu spybot serepeticku na kontrolu a firewall tiez len kvoli ochrane siete ako takej a nie kvoli skodlivym strankam

takze tak

 

a k tej fragmentacii... mat systemovy disk fragmentovany na 21%... lutujem tvoj disk, bohvie ako rychlo umre

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pisal som ze sa smejem ako ludia co povazuju za internet modre ecko maju za par mesiacov zasrane pc a ty mi tu kecas o tom ako TY si dokazes vypnut aplety, active X a podobne srandy!!!

ale 99% nie, a ako vravim, defaultne predinstalovany explorer je deravy ako reseto!!!!!

Evidentne si nepochopil že mňa tých 99% nezaujíma. To je ich starosť ako sa starajú o svoje PC. Ale zaujímavé je že poznám dosť ľudí čo surfujú cez IE, o bezpečnosti nevedia nič, ale ešte som nepočul od nich sťažnosti na bordel v PC. A pre budúcnosť budem písať ako pre blbých lebo vidím že nie každý stíha moje myšlienkové pochody. Ak používam browser, ktorý -vraj- je deravý ako rešeto tam si pomôžem sám - ako, to som písal. Opere som nikdy neprišiel na chuť, FF mi nevyhovuje, Maxthon mi úplne sedí. A jediný trojan za celý rok (o ktorom som vedel že ho chytím) hovorí za všetko.

 

napr ak mas firefox nepotrebujes ziadnu spybot serepeticku na kontrolu a firewall tiez len kvoli ochrane siete ako takej a nie kvoli skodlivym strankam

spybot serepetičku mám iba nainštalovaný, 1x-2x za mesiac ho spustím kvôli aktualizácii databázy, na kontrolu ho nepoužívam. Aj tak nájde raz za čas iba Cydoor, ktorý je súčasťou FlashGetu, ktorý som lenivý odinštalovať.

Firewall a antivír sú v dnešnej dobe štandardom na drvivej väčšine PC.

 

PS: smej sa čomu chceš, mňa to nezaujíma :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a k tej fragmentacii... mat systemovy disk fragmentovany na 21%... lutujem tvoj disk, bohvie ako rychlo umre

Mne bezi nedefragmentovani disk 4 roky. Je to vykonostne peklo, ale doteraz som nebol schopny uvolnit viac ako 50% aby defragmentacia bola teoreticky mozna.

Disk to po technickej stranke vydrzi, nevidim jediny dovod preco by nemal.

 

axel

Čo je "obrovský .png súbor"?

moze byt aj jpg

 

 

Ako nokia povedal, to ze ty musi pouzit 3rd party software aby si si uchranil komp pred havedou, len podrthuje ako je IE deravy.

 

Aj ja mam FW a AV. Ale mam ich z toho dovodu, ze mam neopatchovane XP, takze ich zase pouzivam na latanie dier.. a nedovolil by som si tvrdit ze u mna beziace sluzby su bez exploitov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to vykonostne peklo, ale doteraz som nebol schopny uvolnit viac ako 50% aby defragmentacia bola teoreticky mozna.

To pre mňa nie je problém, ja sa len musím dokopať k tomu aby som napálil 20 DVD a potom bude aj defragmentácia.

 

Ako nokia povedal, to ze ty musi pouzit 3rd party software aby si si uchranil komp pred havedou, len podrthuje ako IE deravy.

IE nie je jediná (aj keď najčastejšia) cesta ako sa ti háveď dostane do PC. 3rd party software používam už roky zo zvyku. A ide len o to čo som napísal vyššie. Ešte mám SpywareBlaster, ale ten má menšiu databázu ako SpyBot. Niekoľko minút inštalácie 3rd party softwaru ma nezabije a prevencia vždy bola na mieste.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a k tomu IE, ukaz mi cloveka co vie len ze modre ecko je internet ako si vypne active X a java aplety

Ja som mal Active X vypnutý hneď po inštalácii... Uznávam, že mám IE 7, ale aj šestka po inštalácii Win XP so SP2 to mala vypnuté. Vždy sa pod hornou lištou objavilo varovanie, či to chcem dočasne zapnúť a upozornennie na riziká... K tej jave - sú stránky, kde sa nikam nedostaneš, pretože je tak robené menu...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam FF a som uplne spokojny a to mam spustene aj Active X doplnky a ziadny bordel uz pol roka (ja viem ze teraz som si zhodil win jednym trojanom ale to nebola chyba FF ale cisto moja blbost)

 

vo FF su rozsirenia bez ktorych by som uz IE ani nemohol pouzivat takze ...

 

a co sa tyka defrag tak tu som robil dnes :lol: :) trvala 6 hodin :) ale teraz mam zas na pol roka poriadok

 

Aj tak nájde raz za čas iba Cydoor, ktorý je súčasťou FlashGetu, ktorý som lenivý odinštalovať.

flashget uz pekne dlho cydoor nema to mali len stare verzie ;) a aj tie len ked ich nemas registovane ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flashget uz pekne dlho cydoor nema to mali len stare verzie :lol: a aj tie len ked ich nemas registovane :)

FlashGet mám iba pre prípady keď DAP niečo nevie stiahnúť. Ale to sa stáva málokedy.

 

vo FF su rozsirenia bez ktorych by som uz IE ani nemohol pouzivat takze ...

v Maxthone sú rozšírenia bez ktorých by som už IE ani nemohol používať takže ...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov