Ryan Giggs Zverejnené 15. Marec, 2009 Zverejnené 15. Marec, 2009 Prispevky vyššie z 24. 1. 2009. :lol:
wysky Zverejnené 1. Júl, 2009 Zverejnené 1. Júl, 2009 Tak taká plynová kríza, akú sme zažili už asi nehrozí... http://hnonline.sk/ekonomika/c1-37630370-plyn-k-nam-potecie-aj-zo-zapadu Dá sa povedať, že konečne sa niečo urobilo s tou diverzifikáciou.
Cactales Zverejnené 1. Júl, 2009 Zverejnené 1. Júl, 2009 Urobil sa aspoň prvý reálny krok. Určité problémy so splácaním plynu malo už aj Bielorusko. Dúfajme, že niekedy uprostred zimy nedôjde k zastaveniu tranzitu aj cez túto krajinu. Neviem, nakoľko s takou možnosťou počíta terajší krok akcionárov SPP.
slimak Zverejnené 1. Júl, 2009 Zverejnené 1. Júl, 2009 Ja som niekde cital, ze rusi zaplatili(resp. im dali plyn) ukrajine za prepravu plynu do konca tohto roka, lenze tie peniaze(plyn) im vystacili asi len do teraz. Ak by zatvorili aj bielorusku trasu Jamal to by uz bol pruser. Pre vsetkych, to sa budu musiet dohodnut(bielorusom tiez zvysili cenu plynu a myslim ze bielorusi zrusili colnu uniu s rusmi). Inak vraj Bulhari nakupili(diverzifikovali) plyn s Egypta.
slimak Zverejnené 21. Júl, 2009 Zverejnené 21. Júl, 2009 Dalsie technicke problemy.http://ekonomika.sme.sk/c/4943467/bielorusko-odstavilo-tranzitny-ropovod-do-lotysska.html
Sniper Zverejnené 27. Apríl, 2011 Zverejnené 27. Apríl, 2011 Akurát čítam článok na hnonline, že Gazprom chce pre Európu (a konkrétne Slovensko) zvýšiť cenu plynu o 40% Hneď mi do očí padol tento výrok Ruský plynárenský gigant Gazprom, ktorý na Slovensko dodáva väčšinu plynu, totiž ohlásil prudké zdraženie do konca roka až o 40 percent. Dôvodom zvyšovania cien je podľa výkonného riaditeľa ruského podniku Alexeja Millera drahá ropa. Tá ceny plynu ovplyvňuje najviac. spolu s obrázkom: Ak si pamätám dobre, keď na jeseň 2008 skrachovala banka Lehman Brothers, tak všetko začalo ísť dolu vodou, aj cena ropy, ktorá padla z nejakých 147USD/barel na nejakých 30-40USD (presné číslo si nepamätám), ale podľa obrázku žiadne markantné zlacnenie plynu tam nenastalo, v r. 2009 dokonca prišlo aj zdraženie. Súčasná cena ropy sa pohybuje okolo 125USD/barel, čo je stále za maximálnou cenou ropy z leta 2008, ale Gazprom chce zdražiť plyn ako keby tá ropa vybehla minimálne na 300 dolárov. Niekto tu chce na nás pekne zarobiť. Ešte prikladám vývoj cien ropy Brent (ktorej cena sa príliš nelíši od svetových cien ropy)
Odporúčané príspevky
Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky
Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom
Vytvoriť konto
Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!
Zaregistrovať si nové kontoPrihlásiť sa
Máte už konto? Prihláste sa tu.
Prihlásiť sa teraz