Cat Eye Zverejnené 19. Január, 2009 Zverejnené 19. Január, 2009 Jaaaaj wysky. Tu si prečítaj, ako tvojo kámoš, písal, ako nezvládneme euro a ako s hanbou skončí Počiatek: http://spw.blog.sme.sk/c/146852/Peter-Schu...da-demisiu.html A na takúto autoritu sa odvolávaš. Diverzifikovať budeš aj tak len trasy Ruského plynu. Nabucco je vo hviezdach. Dnes sa nechal počuť Erdogan, ktorého inšpirovali Juščenkove mafiánske praktiky http://hnonline.sk/ekonomika/c1-33016010-t...ynovodu-nabucco
wysky Zverejnené 19. Január, 2009 Zverejnené 19. Január, 2009 Pocuvaj CatkoAle ved si ten vyrok, respektive citat vybraty z clanku potvrdil sam.... :lol: Tak co mas za problem.... ??!! Opat si nieco nepochopil?
Ryan Giggs Zverejnené 19. Január, 2009 Zverejnené 19. Január, 2009 Schutz je srandovny chlapik. Koľkokrat ho v meste stretnem, vždy ma v ruke obrovsku kopu novin, zrejme všetky, ktore je u nas dostať. Vyzera s nimi akoby ich niesol do zberu. :lol:
wysky Zverejnené 19. Január, 2009 Zverejnené 19. Január, 2009 Fachci do Slavie, tam zvykne meditovat nad temami... :lol:
Cactales Zverejnené 19. Január, 2009 Zverejnené 19. Január, 2009 to sa malo realizovať, keď to Rusi požadovali a bolo to aj v našom záujme. A určite to nie je akcia na mesiac, dva...Toto bola iba jedna z možností, pre náhradné riešenie dodávok plynu. Netvrdil som, že Dzurindova vláda toho v tomto smere nemohla urobiť viac. Ale práve tak mohli čosi urobiť aj ostatné za posledných 20 rokov. Nemuselo to byť iba práve napojenie na Jamal. A pokiaľ bola EÚ schopná aspoň na /relatívne/ dlhý čas nahradiť výpadok jedného zdroja, možno by si ani Rusko alebo Ukrajina nedovolili podobné odstávky.
Cat Eye Zverejnené 20. Január, 2009 Zverejnené 20. Január, 2009 Netvrdil som, že Dzurindova vláda toho v tomto smere nemohla urobiť viac No ona nespravila nič, okrem odpredaja strategických podnikov a straty kontroly. nad nimi. Jamal bola veľká príležiitosť a jej opodstatnenie potvrdila práve táto kríza. Ve´d ten nás zachránil, ale veľkou okľukou. Treba tlačiť na Ukrajinu, aby plnila svoje záväzky, nestačí ju len hecovať proti Rusom. Aj tak berie lacnejšie plyn. A ten rozdiel bude musieť niekto zaplatiť. Kto to bude? Jedine slušný poctivý koncový odberateľ plniaci všetky svoje záväzky, nikto iný. Je zaujímavé, že ešte ani dohoda nebola parafovaná a už proti nej Juščenko včera pindal. Je to stále veľmi krehké. Pokiaľ nebude Ukrajina politicky stabilizovaná a taký nímandi s 2.5 % podporou budú sabotovať úsilie Ukrajincov, tak to fungovať nebude. Tie farebné dúhové koteily by sme mali vyliať do výlevky, veď je to sajrajt a nastúpiť by mala korektná pragmatická spolupráca. V tomto treba dať za príklad Merkelovu (možno ešte Barosso), ktoré v tejto kríze zohrala veľmi významnú úlohu. Sarkozy hodil na všetko bobok a pásol sa na tom, ako sa valach Topolánek bezmocne topí v problémoch... nemyslím si, že únia postupovala jednotne, pomohli nám skôr korektné vzťahy so susedmi na bilaterálnej úrovni. BTW: V poslednom období celkom zaujímavé komentáre píše Dag Daniš. Trošku konvertoval, prešiel od rosofóbie k objektívnejšiemu ponímaniu podsttay krízy a ono sa to dá zrazu čítať. Napr.aj dnes http://nazory.pravda.sk/z-krizy-do-krizy-0...142_sk-nkom_p23
Sniper Zverejnené 20. Január, 2009 Zverejnené 20. Január, 2009 prešiel od rosofóbie On sa bojí nášho RoSa? :lol: Mám dve správy. Netradične najprv tú dobrú: Ruský plyn už dorazil na Slovensko! Na Slovensko začal po takmer dvojtýždňovej odstávke pritekať ruský plyn cez územie Ukrajiny. Novinárom to dnes napoludnie oznámil minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek. Surovina začala prúdiť do prihraničnej kompresorovej stanice vo Veľkých Kapušanoch na východnom Slovensku niekoľko hodín po tom, čo ruský Gazprom obnovil dodávky cez Ukrajinu a deň po dohode o cenách plynu medzi Ruskom a Ukrajinou. "Kapušany sa práve otvorili," povedal minister po rokovaní krízového štábu. Prísun plynu na Slovensko už predtým ohlásil ukrajinský energetický podnik Naftogaz. Naftogaz pôvodne odhadoval, že bude potrebovať na dodanie plynu z Ruska k hraniciam krajín Európskej únie 36 hodín. A teraz tú zlú: Tureckí smradi sa rozhodli vydierať EÚ! Turecko zneužíva navrhovaný plynovod Nabucco, ktorého dodávky z Kaspického mora by obišli Rusko, na vydieranie Európskej únie, povedal v utorok nemecký minister hospodárstva Michael Glos. Minister počas energetického fóra v Berlíne vyzval Turecko, aby prestalo využívať plynovod ako páku na vynútenie si podpory prijatia do EÚ. Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan pohrozil v pondelok, že prehodnotí svoj postoj k novému strategickému plynovodu pre Európu, ak rokovania o vstupe väčšinovo moslimskej krajiny do Európskej únie budú aj naďalej blokované.
Cat Eye Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 Po prvej správe som nechcel robiť paniku, ale druhá ma už nenecháva chladným. Včera Plynová Lady Julia kritizovala dohodu s Rusmi http://tvojepeniaze.pravda.sk/tymosenkova-...5_sk_pakcie_p01 Dnes sa nechal počuť aj poďobaný: http://tvojepeniaze.pravda.sk/juscenko-kri...2_sk_pakcie_p01 Asi ten Ficom navrhovaný spoločný podnik Gazprom, RWE a SR z väčšinovým podielom SR by bol potrebný čo najskôr. Je záujem o nové zásobníky a o nové prepojenie s Jamalom. http://tvojepeniaze.pravda.sk/slovensko-bu...7_sk_pludia_p01
Ryan Giggs Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 Asi ten Ficom navrhovaný spoločný podnik Gazprom, RWE a SR z väčšinovým podielom SR by bol potrebný čo najskôr. Hm, hrozne zaujimave. Najprv rečičky našich politikov o potrebe diverzifikacie zdrojov, aby sme neboli odkazani len na Rusov, a teraz s nimi idu založiť novu spoločnosť? :lol:
lopata555 Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 A od koho máme dovážať plyn Ryan? Dôležité je len to aby sme to potiahli tak aby to nešlo cez Ukrajinu / i keď ten blázon prezident Juščenko zachvíľu dokraloval a takisto aj Bush / takže ja verím že potom to už bude zase normálne
Cat Eye Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 . Hm, hrozne zaujimave. Najprv rečičky našich politikov o potrebe diverzifikacie zdrojov, aby sme neboli odkazani len na Rusov, a teraz s nimi idu založiť novu spoločnosť? :lol: Ryan tie rečičičky sú predovšetkým o diverzifikácií ciest dodávok ruského plynu. Rečičičky o diverzifikácií zdrojov vyžadujú ďaleko väčšie investície. Vstup RWE však znamená čiastočne aj nórsky plyn (toho však nie je dostatok a ani teraz nezohrával pre nás žiadnu úlohu, Nóri boli na technickom strope). spoločným podnikom by sme nerobili nič iné, len to, čo robia Taliani, Nemci, Francúzi a Briti... Lopata má pravdu, ak by bola Ukrajina normálnou krajinou, čo sa týka konkraktov aspoň tak ako Bielorosko, tak Európa nemá problém.
Ryan Giggs Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 Tie rečičky boli o tom, aby sa zmenšila zavislosť na ruskom plyne.
lopata555 Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 Ja som počul hovoriť stále iba o tom že celá Eu bude závislá na Ruskom plyne takže rozmýšľať na tom aby sa zmenšila závislosť na Ruskom plyne je zbytočné :lol:
Cat Eye Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 Zle počúvaš... Slovensko samo o sebe nezvládne diverzifikovať nové zdroje. A musí sa orientovať na napojenie na existujúcu infraštruktúru alebo najbližšie plánovanú (South A Nord Stream). Nabucco je vo hviezdach. Najbližšie je South a Nordstream a to je o ruskom plyne. Závislosť EU od ruského plynu stúpne.
Ryan Giggs Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 Počuvam dobre. Hovorili o tom v suvislosti s riešenim zasobovania v horizonte cca 10 rokov. Jedna z alternativ bola (okrem ineho) dovoz skvapalneneho plynu z Nigerie a Egypta. Ďalšia z Blizkeho vychodu.
Cat Eye Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 To je už SciFi a nie hudba najbližších rokov. To už bude lukratívna aj Venezuela a aj Argentína :lol: Najskôr podľa vlády to, čo už bolo uvedené.
Ryan Giggs Zverejnené 24. Január, 2009 Zverejnené 24. Január, 2009 To je jedno. Ide o to, že načo širia take bludy, že nemôžme/nechceme byť zavisli od Ruska, musime ziskavať zdroje aj odinakiaľ a bla, bla, keď potom aj tak spravia uplny opak. Ide o princip.
Cat Eye Zverejnené 25. Január, 2009 Zverejnené 25. Január, 2009 Tie bludy nešírila vláda... Teda aspoň nie premiér alebo Jahnátek...Minister kultúry sa nevyjadroval...takže neviem kto, by mal tie bludy šíriť. Miki táral, aj novinári...
Cat Eye Zverejnené 27. Január, 2009 Zverejnené 27. Január, 2009 Ad Diverzifikácia zdrojov EÚ neuvažuje o financovaní plynovodu Nabucco http://hnonline.sk/ekonomika/c1-33468610-e...ynovodu-nabucco Zrejme to pochoval nedostatok zdrojov plynu (i finančných) a vtipnými výrokmi Erdogan. A možno Juščenko v Bruseli prisľúbil, že už bude poslúchať. :lol:
wysky Zverejnené 18. Február, 2009 Zverejnené 18. Február, 2009 Lajčák v Udalostiach a komentároch uviedol, že jedným z projektov, ktoré sa uchádzajú o financovanie z EU je aj projekt napojenia plynovej stiete SR na madarsku.
wysky Zverejnené 26. Február, 2009 Zverejnené 26. Február, 2009 Keď Ukrajina nezaplatí, tak 8.marca na Medzinárodný deň žien Rusi opäť vypínajú. :lol: http://ekonomika.sme.sk/c/4325581/rusko-ak...iname-plyn.html
Sniper Zverejnené 2. Marec, 2009 Zverejnené 2. Marec, 2009 Myslím že hovorím za všetkých keď poviem: "Nech idú do riti!".Treba nový plynovod. Ale nie taký o ktorom sa bude len 20 rokov hovoriť, ale taký pre ktorého jamy začnú Rómovia kopať už zajtra.
wysky Zverejnené 14. Marec, 2009 Zverejnené 14. Marec, 2009 Minimálne desatinu ročnej spotreby plynu chce SPP dovážať mimo Ruska. V polovici tohto roka chce mať SPP podpísané prve kontrakty o alternatívnych dodávkych plynu. Cieľom je získať prístup ku vysoko diverzifikovanému západnému plynovému portfóliu. To povedal člen predstavenstva SPP Hans Gilbert Meyer "Množstvo, ktoré chcú zabezpečiť takýmto spôsobom by malo byť dvojciferné percentuálne číslo z celkovej ročnej spotreby zemného plynu na Slovensku" celá správa je v dnešnom SME
Ryan Giggs Zverejnené 15. Marec, 2009 Zverejnené 15. Marec, 2009 Vyššie som to pisal, ťukali ste si na čelo, kde som počul taku kravinu. A už je to tu...
Sniper Zverejnené 15. Marec, 2009 Zverejnené 15. Marec, 2009 Kto to písal? Snaha o zníženie závislosti od ruského plynu je logická. Po januárových skúsenostiach potrebná.
Odporúčané príspevky
Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky
Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom
Vytvoriť konto
Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!
Zaregistrovať si nové kontoPrihlásiť sa
Máte už konto? Prihláste sa tu.
Prihlásiť sa teraz