valcik Zverejnené 15. Január, 2009 Zverejnené 15. Január, 2009 plyn, ktorý ťažia nóri, má oproti ruskému plynu iné zloženie. je kvalitnejší, má väčšiu výhrevnosť. to je tiež jeden z dôvodov, prečo je jeho cena vyššia.
Sniper Zverejnené 15. Január, 2009 Zverejnené 15. Január, 2009 Ja už fakt neviem čo s tými Rusmi a Ukrajincami. Ako keby nám ten plyn nechceli dať. To im máme vyhlásiť vojnu?
Nokia Zverejnené 15. Január, 2009 Zverejnené 15. Január, 2009 ked su tie rury prazdne, poslat im nieco naspat...napr ciganov :lol:
valcik Zverejnené 15. Január, 2009 Zverejnené 15. Január, 2009 ešte to tak, šak by rozobrali plynovod! potom sme už definitívne v keli. :lol: ..myslím, že to netreba vidieť tak čierne. teraz už sa vypracováva plán, vďaka ktorému k nám budeme dopravovať plyn zo susednej Českej republiky. vďaka, bratia Česi! plán si vyžiada niekoľko dní, kým sa ho podarí realizovať. treba uzatvoriť časť nášho potrubia a prispôsobiť ho tak, aby plyn mohol prúdiť opačným smerom, než doteraz. (reverzný tlak) ak to naši plynári uskutočnia, môžme do našej sústavy privádzať plyn napríklad i z Poľska, cez Českú republiku. zaplatíme zaň zrejme viac, ale aspoň nepomrzneme.
Sniper Zverejnené 15. Január, 2009 Zverejnené 15. Január, 2009 Mrznutia sa neobávam. Plynu pre domácnosti je dosť a kúriť sa bude minimálne do jari, mestá totižto využívajú aj iné alternatívy (biomasu & Co.), obavy mám ale z toho, že kvôli plynu stojí výroba vo väčšine firiem a tým sa poškodzuje ekonomika. Zatiaľ to ešte nie je zlé, ale ak to bude takto pokračovať tak to bude mať čoskoro dosť zlý vplyv na rast HDP.
valcik Zverejnené 15. Január, 2009 Zverejnené 15. Január, 2009 tak, tak.. tento rok nad vejdělkem zapláčeme. niečo možno vysúdime od ruského dodávateľa, už sa myslím spisujú prvé obžaloby a žiadosti o náhradu škody, kvôli porušeniu dohody. druhá vec je, či to vôbec rusi vezmú na vedomie. :-) schvaľujú sa aj dotácie od EU, no tie zrejme zďaleka nepokryjú straty, ktoré bude mať naša ekonomika.
Darkman Zverejnené 15. Január, 2009 Zverejnené 15. Január, 2009 Rozdiel medzi technologickym minimom (8 stupen) a ziadnymi dodavkami (9 stupen) je pre ekonomiku obrovsky. Nabehnutie takeho Slovnaftu by trvalo niekolko tyzdnov, ak nie mesiacov. Nehovoriac o cene opatovneho spustenia.
game Zverejnené 15. Január, 2009 Autor Zverejnené 15. Január, 2009 a zamestnancov, ktorý sú zrazu bez práce ... nevyrábame, nemáme čo vyvážať, vývozcovia nabrali úvery na obrovské ťahače, rozširovali firmy, všetko stojí, autá nezarábajú, úvery treba z niečoho platiť, byty stoja, predražené ich nikto kupovať neche, developeri čakajú a radšej ich nechali zmraziť, realitky živoria, zamestnnci sa prepúšťajú, satelitné fabriky z autoparku, vyrábajúce pre VW kdečo pomaly zastavujú výrobu a chystajú sa prepúšťať ... a to začalo hypotekárnou krízou, ktorú zmiernil príchod eura ... nepríchod plynu nás doráža s tým plynom to trvá už dlho ... a ako hovoril axel : už neviem čo s tými rusmi a ukrajincami ... nemôžeme tam ísť a násilím otočiť kohútiky tým správnym smerom ... čo dosiahol vlastne fico ? nečítala som, neviem
Sniper Zverejnené 15. Január, 2009 Zverejnené 15. Január, 2009 Nech sa pozerám na to ako chcem, tak mi stále vychádza, že buď naša vláda od Ukrajiny a Ruska bude žiadať úplné kompenzácie alebo podá demisiu. Však načo ju potom máme? Aj s celým Ficom.
Darkman Zverejnené 16. Január, 2009 Zverejnené 16. Január, 2009 čo dosiahol vlastne fico ? nečítala som, neviemAj ked Fica absolutne nemusim, tak sa aspon vratil s dvomi moznostami - swapova operacia a preprava plynu cez severnu vetvu a potom cez Cesko k nam. Bolo spravne ze tam isiel, ale cakat ze celu krizu vyriesi by bolo naivne. Sme mala krajina, a pokial EU nevyrastu aspon mliecne zubky, tak sme v celkom serioznej kasi.
Ryan Giggs Zverejnené 16. Január, 2009 Zverejnené 16. Január, 2009 Len nechapem, že ti naše vlady nie a nie sa poučiť. S plynom su problemy každy rok. Už bol raz dokonca zastaveny. To nikoho nenapadlo, že sa to môže zopakovať? A teraz sa chudaci nestihaju obracať, aby zohnali plyn inde.
Cat Eye Zverejnené 16. Január, 2009 Zverejnené 16. Január, 2009 Tento rok som si dal socialistický záväzok rekonštruovať v dome kozub (krb). Liatinovú vložku (14 kW) už mám aj ideové predstavy. V medziobdobí vykúri aspoň pol domu a v zime potiahne tiež ako doplnkový zdroj tepla. A pohľad do horiaceho krba je pekný, ukludňuje. A dobre sa pri ňom čita, pije kávička alebo vínko... alebo len tak kecá. To Dark: Súhlas! Vo všetkom...
wysky Zverejnené 16. Január, 2009 Zverejnené 16. Január, 2009 Tak, a sme späť v trojke.Na tlačovne Fico oznamil, že sa zajtra Jahnátek nariadi odberový stupeň 3. Mali by sme fachčiť opäť na plný plyn.
Cat Eye Zverejnené 17. Január, 2009 Zverejnené 17. Január, 2009 Pri labzovaní po internete som narazil na túto informáciu z roku 2001. V Košicoch še vtedy hutorilo toto: Plynovod Jamal sa zrejme napojí na slovenskú sústavu Ruská strana je takmer stopercentne rozhodnutá pre projekt napojenia plynovodu Jamal II na slovenskú rozvodnú sústavu v lokalite Dukelského priesmyku do kompresorovej stanice vo Veľkých Kapušanoch. Podľa ministra hospodárstva Ľubomíra Haracha sa o tomto projekte hovorilo počas pondelkových rokovaní slovenskej delegácie prezidenta Rudolfa Schustera s ruským prezidentom Vladimírom Putinom i premiérom Michailom Kasianovom.http://mesto.sk/prispevky_velke/kosicky/pl...005656219.phtml Otázka na pána Dzurindu: Prečo ste to posrali????????? A hrali s oranžovými vabank o strategické záujmy republiky. Medzirečou, to je ten plynovod, čo nás teraz zachraňuje...ruským plynom, ale zo západu.
lopata555 Zverejnené 17. Január, 2009 Zverejnené 17. Január, 2009 Práve som dopozeral Ta3 a tam Čarnogurský povedal že vraj mal George Bush a Viktor Juščenko dohodu že budú blokovať Ruský plyn aby urobili zlé meno Rusko ............. inak by ma to ani neprekvapilo :lol: .................... ale samozrejme to môžu byť len dohody .........
Sniper Zverejnené 18. Január, 2009 Zverejnené 18. Január, 2009 No Rusko a Ukrajina sa už vraj dohodli, v pondelok by plyn už mal tiecť, takže uvidíme. Tečie už aj zo západu, eeeej ale budeme mať toho plynu :lol: Premiéri Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Julia Tymošenková sa v noci dohodli na rozuzlení sporu o plyn medzi dvoma krajinami. Dohoda bude znamenať obnovenie dodávok plynu do Európy, vrátane Slovenska. Informoval o tom hovorca ruskej vlády Dmitrij Peškov. Podľa dohody bude Ukrajina platiť za ruský plyn rovnaké ceny ako odberatelia v západnej Európe, do konca tohto roka ho však bude ešte dostávať s 20-percentnou zľavou. Výmenou za rabat sa Ukrajina zaviazala nezasahovať do tranzitu ruského plynu určeného pre odberateľov ďalej na západ.
Cat Eye Zverejnené 18. Január, 2009 Zverejnené 18. Január, 2009 Rusko a Ukrajina sa už vraj dohodli... v pondelok by plyn už mal tiecť, takže uvidíme. Len či o tom vie mafián Juščenko, ten už jednu takúto dohodu v decembri roztrhal. Preto sa Rusi ako prvé Tymošenkovej pýtali, či má Juščenkov mandát. Uverím, až potečie... a verím, že potečie aj Juščenkovi do bot v prezidentskej kampani, jeho preferncie na úrovni štatistickej chyby to už nasvedčujú (úžasných 2.5 %).
Darkman Zverejnené 18. Január, 2009 Zverejnené 18. Január, 2009 Presne tak. A ak Tymosenkova vybavila dohodu s Ruskom, tak tych uzasnych 2,5% pojde este dole, a Juscenko to vie a moze este kopat.
Cactales Zverejnené 18. Január, 2009 Zverejnené 18. Január, 2009 Otázka na pána Dzurindu: Prečo ste to posrali????????? A hrali s oranžovými vabank o strategické záujmy republiky.Kým niekomu priamo netečie do topánok učrité veci nerieši. Práve tak mohla začať realizovať tento projekt Ficova vláda. Bola by to lepšia investícia ako ťahať širokorozchodnú trať do Viedne. Dúfajme, že sa EÚ (aj Slovensko) z tejto krízy poučia. Bolo by myslím konečne potrebné vzájomne prepojiť všetky hlavné plynovody v Európe a čo najskôr aj zrealizovať Nabucco. A hlavne u nás aj znížiť podiel energie založenej na plyne, hlavne v prípade výroby tepla a elektriy. Juščenko už bude odpísaný nie len doma ale aj v Európe. Snáď mu ešte ostal nejaký úsudok aby uzal, že tento spor prehral. Oranžová revolúcia prišla vlastne v správny čas, ale s nesprávnymi ľuďmi. 1
wysky Zverejnené 18. Január, 2009 Zverejnené 18. Január, 2009 Na tlacovke, z ktorej na TA3 vysielali priamy prenos sa Jahnatek na otazku SME priamo vyjadril, ze na summite v Moskve asi patkrat Putin nastolil otazku swapu plynu na Slovensko a Ukrajina to patkrat odmietla. Ukrajinci boli z toho v soku, ked nasi prisli s konkretnym riesenim, ako ten plyn na Slovensko dostat. Zneistili sme ich rokovaciu poziciu. Jahnatek sa priamo vyjadril, ze na ukrajinskej strane nebola politicka vola riesit nas problem. Oni proste drzali nas aj dalsie krajiny v EU ako rukojemnikov, aby si od Rusov vydobili bohvie co. To len oni sami vedia. kazdopadne, ako sa svojho casu Merkelova vyjadrila o Gruzinsku, ze nie je pripravene na vstup do NATO, ja si tiez myslim, ze Ukrajina este na vstup do EU by nemala pomyslat. To by jej mali dat na vedomie. Trosku ma ale znekludnuje, ako sa odmietaju nasi predstavitelia vyjadrit ku tomu, co mieni nasa vlada urobit, aby sa nieco podobne neopakovalo. Mam obavu, ze sa na to zabudne a nic sa neurobi. Uvidime... tlacova beseda na TA3 - 18.1.
Cat Eye Zverejnené 18. Január, 2009 Zverejnené 18. Január, 2009 Kým niekomu priamo netečie do topánok učrité veci nerieši. Práve tak mohla začať realizovať tento projekt Ficova vláda. Bola by to lepšia investícia ako ťahať širokorozchodnú trať do Viedne. Cacťo, ale to sa malo realizovať, keď to Rusi požadovali a bolo to aj v našom záujme. A určite to nie je akcia na mesiac, dva... Myslím, že aj východňare na to čakali, lebo by to znamenalo peniaze do podkapitalizovaného regiónu.
Ryan Giggs Zverejnené 18. Január, 2009 Zverejnené 18. Január, 2009 Kým niekomu priamo netečie do topánok učrité veci nerieši.Praveže tieklo. Veď raz už k nam plyn neprudil. Asi vtedy vznikla spominana myšlienka, no po obnoveni dodavok z toho zišlo.
wysky Zverejnené 19. Január, 2009 Zverejnené 19. Január, 2009 Keby niekomu boli bezpečnostné hrozby geopolitického pôvodu nezrozumiteľné, špeciálne vysvetlenie má ešte český vládny splnomocnenec Bartuška: „Na tranzite plynu cez Ukrajinu zarába spústa ľudí. Na ruskej i ukrajinskej strane. A transparentnosť vo vzťahoch je pre nich absolútne neprijateľná. Ja som s nimi rokoval, a keby pohľady zabíjali, tak som už dávno mŕtvy. Bavíme sa o miliardách dolárov." zdroj
Cat Eye Zverejnené 19. Január, 2009 Zverejnené 19. Január, 2009 Schutzove grci nemusím. Je nadovšetko jasné, že sú v tom tretie strany prezentované napr. aj rodinou Juščenka a ich 27 % kontrolou RosUkrEnergo. Im samozrejme vadí transparentnosť, o ktorú sa Putin snaží likvidáciou týchto sprostredkovateľov. O tomto už niekoľkomesiacov vrabce čvirikajú a niečo o Juščenkovcoch aj Tymošenková vyštebotala. Preto sa tak očakáva, či zmluvu nepotopí Juščenko (ako sa už raz stalo) a preto sa aj spochybňoval mandát Tymošenkovej na rokovaniach v Moskve.
wysky Zverejnené 19. Január, 2009 Zverejnené 19. Január, 2009 To, ci ty musis, alebo nemusis Schutzove grci to nie je podstatne. Vybraty vyrok prave hovori o tych bocakoch, co aj spominas. Preto je potrebne diverzifikovat. Dost sa ale obavam, ze s touto garniturou sa toho vela neudeje.
Odporúčané príspevky
Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky
Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom
Vytvoriť konto
Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!
Zaregistrovať si nové kontoPrihlásiť sa
Máte už konto? Prihláste sa tu.
Prihlásiť sa teraz