Skočiť na obsah

Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper

klamstva.gif

Odporúčané príspevky

Rozmyslam, co by o tom mohol Fico povedat na tlacovke :thumbdown:

 

S tymi preferenciami to bude nafuknute. Smer sa pre 9 rokmi spoliehal na preferencie, Fico sa videl v premierskom kresle a skoncili v opozicii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Fico by mal radšej 40 poslancov, no bez Matoviča

Predseda Smeru Robert Fico by mal radšej v parlamente len 40 poslancov a normálne politické prostredie a súboj ako väčší počet zákonodarcov, ktorí budú musieť pôsobiť v pléne s ľuďmi ako Igor Matovič. Pripustil to na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave šéf sociálnych demokratov.

Čítajte viac: http://volby.sme.sk/...l#ixzz1mYBbvq00

 

Matovič: Ak Fico nechá na kandidátke 40 ľudí, nebudem kandidovať

Ak Smer nechá na svojej volebnej listine iba 40 ľudí, líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič je pripravený okamžite vzdať sa svojej kandidatúry vo voľbách.

"Keď bude 40 zbojníkov Roberta Fica (predseda Smeru) v parlamente, naši ľudia ich tam už postrážia... Teraz uvidíme, či Robert Fico je chlap alebo obyčajný táraj," povedal dnes líder hnutia Igor Matovič.

Čítajte viac: http://volby.sme.sk/...l#ixzz1mYBx0RMi

 

Som zvedavý ako zareaguje Fico :lach: Či je naozaj chlap a zo svojej kandidátky stiahne 110 ľudí alebo zase sa začne vykrúcať :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Záver kampane pred nabitou halou NTC v Bratislave predseda Smeru vybičoval informáciou, že sa na Smer chystajú útoky vo volebných miestnostiach.

Čítajte viac: http://volby.sme.sk/c/6291602/fico-varoval-pred-narusenim-volieb.html#ixzz1oYiWyFoE

 

mečiarovatie. rozhodne mečiarovatie, už len cirkusové predstavenia na pasienkoch chýbajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To už nie je normálne, kam sa tá smerácka propaganda pchá. Najviac ma však pobavili posledné dva body volebného programu:

  • ozdravenie verejných financií
  • obnovenie hospodárskeho rastu
Toto tvrdí strana, za ktorej vlády verejný dlh v pomere k HDP vyskočil z 28 na 40% a za ktorej, hospodársky "rast" zažil najstrmšie pády od vzniku samostatnej republiky.

 

 

post-2-0-77456500-1331297060.jpg

 

post-2-0-19282600-1331297061.jpg

 

post-2-0-57560300-1331297061.jpg

 

post-2-0-97619100-1331297061.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

http://ekonomika.etr...a-ministra.html

 

Časť Smeru nechce Glváča za ministra

 

V Smere-SD sa tiež začali ozývať hlasy proti nominácii bratislavského krajského predsedu strany Martina Glváča na funkciu ministra spravodlivosti. Viacerí členovia Smeru-SD sa obávajú, že by v osobe M. Glváča mohli kritici strany upozorňovať na jeho prepojenosť s viacerými podnikateľskými a finančnými skupinami.

 

ako je vlastne strana smer, z vnútra pevná?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je dobre, že sa to deje. Pretože korupcia za Fica bude len prekvitať a je dobre, keď niekoľko členov proti tomu vystupuje.

 

Ale divíš sa tomu? Slovensko nie je krajinou, kde by sa dlhodobo dokázala etablovať silná a jednotná strana. Ako som už skôr povedal, štiepenie Smeru je len otázkou času. Ale kedy to bude, to si ešte netrúfam predpovedať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je dobre, že sa to deje. Pretože korupcia za Fica bude len prekvitať a je dobre, keď niekoľko členov proti tomu vystupuje.

 

Ale divíš sa tomu? Slovensko nie je krajinou, kde by sa dlhodobo dokázala etablovať silná a jednotná strana. Ako som už skôr povedal, štiepenie Smeru je len otázkou času. Ale kedy to bude, to si ešte netrúfam predpovedať.

 

hľa vizionár, niečo vie naisto, niečo nevie predpovedať ale vie isto že to príde. vedeľ aj to že sa pravicová koalícia po roku a pol vládnutia tak rozháda že padne vláda a jej členovia sa budú navzájom obvińovať z korupcie ?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlasto, mas moznost na markize vidiet, ze tvoj predstavitel spravodlivosti a boja za spravne veci, doktor Fico, nevie ani povedat, z coho chce najblizsie dva roky znizovat dlh

 

jasny dokaz toho, ako naivny je tento lud, ktoremu stacia len populisticke blaboly ako "zvysime dan bohatym" .. a potom co? ja nevravim ze nezvysit, ale toto nie je absolutne riesenie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale hľaďme.. aký je zrazu s Kaliho ústretový človek..

práve som ho počul, ako navrhuje zaviesť novú "tradíciu", smer chce dať post guvernéra národnej banky opozícii

to musí byť teraz fakt "horúci zemiak" :agree:

ako len odrazu smer dbá o to, aby bola moc a aj zodpovednosť pekne rozdelená :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hľa vizionár, niečo vie naisto, niečo nevie predpovedať ale vie isto že to príde.

 

Ty si taký dedko demokrat. Vychádzam zo skúseností štiepenia VPN a neskôr HZDS. Keď sa neskôr dostali k moci, tak dochádzalo k vytváraniu frakcií, ktoré oslabovali pôvodnú stranu. Či myslíš, že v prípade Smeru to bude inak? A ak áno, tak prečo?

 

dokaz toho, ako naivny je tento lud

 

Najprv som čítal ako naivný je tento úd :D aj to by sedelo
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si taký dedko demokrat. Vychádzam zo skúseností štiepenia VPN a neskôr HZDS. Keď sa neskôr dostali k moci, tak dochádzalo k vytváraniu frakcií, ktoré oslabovali pôvodnú stranu. Či myslíš, že v prípade Smeru to bude inak? A ak áno, tak prečo?

 

dedko zatiaľ nie som. demokrat som už dávno. pre spresnenie : demokrat ľavicovo založený. k tomu štepeniu, nič nie je nemožné. môže to byť ale aj nemusí.

a ako niektorí vizionári radi vyhlasujú : ak to má prísť tak to príde ale ak to nemá prísť tak to nepríde ale je možné že to aj príde a ak to nepríde tak je chyba niekde inde a nie v predpovedi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pôvodne som chcel napísať babka-demokratka, ale blbo by to vyznelo v tomto kontexte :) Reagoval som len na tvoju nezlomnú vieru v dokonalosť Smeru, podobne ako kedysi babky-demokratky dobre že v Mečiarovi nevideli reinkarovaného Ježiša :)

Takže ako sám pripúšťať, nič nie je nemožné a uvidíme čo bude. Ja len vravím, že slovenská politická scéna je náchylná na rozkoly, keď je pri moci jedna strana. Časom sa možno proti Ficovi postavia niektorí jeho poslanci, podobne ako sa kedysi stavali proti Mečiarovi a možno to bude mať za následok štiepenie strany. HZDS nám za tie svoje dlhé roky existencie ukázalo ako jednoducho to funguje v praxi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A uz to zacalo, a fico bude funiet, ze bude som ochotny stavit stovku.

 

V diskusii sa objavilo.

No neviem. Ludia vela znesu.

Menovu reformu, odvoz zidov do koncentraku, odvoz rolnikov a podnikatelov do gulagov, 40 rokov komunizmu, PPP zadlzovanie.

Zalezi na miere, co je spolocnost ochotna tym zlodejom tolerovat. Dufam, ze sa citlivost to zlepsila, ale vobec by som na to nevsadil. Ale vcera som bol cosi podpisovat ludom v baraku a mam z toho trochu depku Obrázok

 

Ludia sa nemenia. To je tazke zmenit, tam by musel prist na miesto pr. do Zvolena Jezis. Neprisiel a nepride a preco by sa mali zmenit.

 

Kradlo sa za 1. statu arizacie, potom sa znarodnovalo, teraz sa kradne tiez, privatizuje, ci priklad ten galvac, ci ako sa ten bazmeg smeracky ci arizatorsky volal?

Chce byt ministrom spravedlnosti. On Vlasto spravedlny stale bol aj je.

 

A ked sme v teme smer, Miklos napisal ze Fico ma moc, podla mna nema. A na vlade a jej skutkoch sa to ukaze. Ak by to ozaj bolo ako ich spominali v trende amen tma. Ale to su mena,ale hlavne su skutky. Ale tie skutky su od tych znamych mien zname. Uverim ze sa mozno Fico zmenil ale ti ludia nie a neverim ani Ficovi.

 

!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes so trochu varil a popritom pocuval tie okolo obedne monology politikov. Inak aj preto rad varim, ze popritom sa dobre cisti zelenina a skrabu zemiaky. A na vareni ma bavi najviac to(cistit to musi uz od cca10 ale vtedy idu celkom zaujimave filmy o prirode ci historii).

 

"My musíme zvýšiť bankovú daň. Keď nezvýšime dane im, potom je len druhá alternatíva, zvýšiť 20-percentnú DPH na 24 percent, 25 percent," povedal dnes v diskusnej relácii STV O päť minút dvanásť. http://ekonomika.sme...tvrdi-fico.html

 

Na DPH sa rocne vyberie cca 5 miliard, teda kazde jedno % je zhruba 250 milionov. Inak tu vetu som nepocul o bankovej dani, len nieco v zmysle, zeon nepojde cestou zvysovania DPH ako to chcela byvala vlada.

 

Neviem, ja na Ficovi nemusim a nemozem, ze on aj ked chce to co ja podava to takym tupym sposobom a argumentami, ze z toho saliem. Nechapem to. Ake hluposti tara a kolko volicov mu to zerie.

 

teda. Ako sme sa dozvedeli, 4..5% DPH je dajme tomu miliarda.

V roku 2008 zarobili banky 500 miliónov eur, v roku 2009 pre krízu klesol zisk na 250 miliónov eur, minulý rok zarobili 503 miliónov, za 10 mesiacov tohto roka zarobili 638 miliónov.

http://ekonomika.sme...o-polovicu.html

 

Aj keby im zobral cely zisk, mu to na tie 4 ci 5% DPH nestaci. samozrejme in nemoze zobrat cely zisk. Aj zvysenie ale zobratie z tej kopy 10,20,30 nebodaj 50% je problem. Aspon keby som bola banka. by som to tak citil. A sa podla toho zariadil.

 

Teda kto mu zaplati teda dajme tomu navyse 300 milionov.

Kým pred desiatimi rokmi predstavoval objem úverov pre obyvateľstvo necelých 36 mld. slovenských korún, v súčasnosti je tento objem na úrovni 388 mld. Sk, čo predstavuje zhruba 13 mld. eur a takmer jedenásťnásobný nárast.

http://ekonomika.sme...astnasobne.html

 

Je to prvy link co som nasiel a mi vyhovuje.

http://ako-investova...ek-na-slovensku

Priemerna hypoteka je 50 000 euro. Teda mate 200 tisic hypotekarnych dlznikov. Aj keby 100 milionov ozaj pustili banky. Mozno tych 100 milionov daju na poplatky. Od hypotekara budu potrebovat 1 000euro navyse. Je to spravodlive? Zoberie im cca 1 mesacny plat.

Niekomu mozno polmesacny.

 

Nie som hypotekar,dokonca nemam ziadne dlhy, dokonca nemam ani ucet. zena plati mesacne na poplatky asi 5 euro(tu sa da mozno usetrit a ist na nulu) a firma 8euro. Mam stavebne ucty, vyberiem behom stvrtroka vsetky peniaze, ak bude chciet na svoje rozkradacky ich Fico. DSS, tiez ich che na dialnice, ci zrusit, tu neradim nikomu, len mojich 800 euro ide do indexu.Aj kvoli poplatku,ktory sa nepaci DSS aj kvoli ficovi.

 

Miklos chcel zrusit prispevok statu na stavebne sporenie, bol som proti. Ale ak zrusia vsetky prispevky(aj na hypoteky pre mladych, aj na fond rozvoja byvania (ci ako sa ta sranda vola,ktora sa vycerpe 5.januara) na vystavbu som za. A som velmi zvedavy na zakon o zdanovani nehnutelnosti. Miklos, ale isiel nie po zisku bankam,alebo isiel z opacnej strany. Snazil sa neviem ako mu to islo, znizivat poplatky a uroky bank.

 

-----

Zaver. Zrejme sa nevyhneme 25% DPH. Ci uz za Fica, ci ponom. V madarsku to 2009 islo z 18%(na niektore potraviny, mlieko a nevniem co mali este nizsiu) na dnesnych 27%? A neviem ci im to trvalo pol roka? mozno dlhsie o rok.

 

-------

Este posledna poznamka. Fico je zavisly od bank, ak mu nepozicaju, nedaju peniaze za dlhopisy moze sa obracat na euroval.

Teda on nema paky ako s bankami zamavat, maju ho oni. Teda vysledok, zaplatia to obcania. Lebo sa nejak mozno dohodnu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fico bude mat co skoro vladu. Tak ako si to poskladal podla mna bude mat velmi velke problemy a teda aj Slovensko. Dat za ministra polnohospodarstva,cloveka ktory ani nema sajn ake su urody psenice z ha. Na skolstvo da cloveka, ktory ide riesit skolstvo tak, ze na gymnazium pojdu len ziaci co maju priemer do 1,5. Nech to zavedu cim skor nech sa to na volicskej zakladni co najviac prejavi. Ci "ministra dochodkov" zaujima najviac deficit statneho rozpoctu - pre neho je to priorita.

Ti ludia su absolutne nekompetetni a strana absolutne nepripravena.

Tento rok tak najviac mozu zaujat vyjazdovymi zasadaniami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ti ludia su absolutne nekompetetni a strana absolutne nepripravena.

 

a máme tu ďalšieho zvestovateľa. ešte nieje vláda oficiálne schválená a on už vidí vo hviezdach budúcnosť, alebo to veští z kvapiek krvi podrezaného kohúta ? tak či tak je to pták a dnes asi moc oslavoval :drink:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlasto, u par ludi je to ale jasne vopred.

Caplovic je neschpny vzdy a vsade, ale vacsi problem su ludia co vo velkom kradli a teraz tam idu opat ( pociatek, glvac, kalinak )

asi tolko o novom image ;),

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlasto, ty co ocakavas od vlady Smeru? Zlepsenie ale v com? Dochodkovy system - je problem aj velky, da sa dobre zreformovat , robit nic, ale aj velmi tazko poskodit. Aj nenavratne.

Priklad skolstvo -je zrele na reformu,dlhodobo a zrejme sme uz za hodinou 12.

Prioritou priorít je totiž pre budúceho ministra podpora odborného školstva. "Ak neurobíme zmeny v tejto oblasti, tak Slovensko v priebehu troch, štyroch rokov skolabuje. Firmy, ktoré k nám prichádzajú zo zahraničia, nebudú mať kvalifikovanú silu nielen v oblasti remesiel, ale hlavne v oblasti rozvoja technického a prírodovedného školstva," podčiarkol s tým, že chce vytvoriť moderné firemné školstvo.

http://www.sme.sk/c/6321548/caplovic-na-gymnazia-pojdu-len-ziaci-s-priemerom-znamok-do-15.html

 

Som rad, ze si uvedomuje pan minister aky je dolezity jeho rezort. Snad ma nieco pripravene, nekonecne debaty a vyhovaranie sa(pritom uz nemaju sa ani na koho, lebo 7 sefou VUC je tiez zo Smeru) v nicom asi neprospeju. A asi to obmedzovanie prospechom to nevyriesi, ci si myslis, ze ano?

 

Mna glvac ani armada nezaujimaju, ja by som im cely rozpocet armady(1mild.) dal na rozkradnutie,keby nekradli nikde inde a slusne,kompetentne a zodpovedne riadili svoje rezorty, podniky, urady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak si minister mysli ze bez zmeny skolstva slovensko do 3,4 rkov skolabuje, tak mam dve spravy :

jedna zla : ak by zmenu spravil dnes, tak prvy absolvent skonci najskor o styri roky a teda uz je neskoro.

druha dobra: nestane sa to :), kvalifikovana sila nepochadza z odbornych skol, odtial idu montaznici, kvalifikovana sila je z priemyselnych skol a aj z gymnazii. Velke fabriky dokazu z vseobecne vzdelaneho absolventa spravit kvalifikovaneho pracovnika do 5 mesiacov, a navyse tento absolvent moze lahsie zmenit svoju profesiu. To hovoria vsetky vyskumy a tvrde cisla, menej pocuvat nekvalifikovanych dochodcov v okoli by bola moja rada :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov