Skočiť na obsah

Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper

klamstva.gif

Odporúčané príspevky

:) :)

Predával sa vraj stratový podnik, tak načo nám bolo 51% zo straty, alebo už vtedy vedeli že bude ziskový?

Ano, predpoklad bol taky, ze sukromny investor ten podnik pretransformuje do takej podoby, aby bol ziskovy. Kedze on vsetky predpoklady na ziskovost mal.

Ak sme ho predávali so stratou a vedeli sme že stačí vymeniť vedenie a bol by zisk, prečo to tak neurobili ?

Ach....preco s pochopenim tohoto ma vacsina starsej generacie neskutocny problem? Moze mi to niekto vysvetlit?

Vedenie sa tam menilo pravidelne...s kazdou zmenou garnitury sa do vedenia statnych podnikov dosadili ludia...znami vladnych stran. A tam si 4 roky pekne ryzovali na velkych ziskoch, safarili s peniazmi, lebo vedeli ze po styroch rokov pojdu zas prec... Im bolo jedno ci je v zisku, alebo v strate, lebo neniesli ziadnu zodpovednost.

Statne vedenie u nas nefunguje...nech sa pozries hocikde. Prestatne sa tu ohanat Francuzkom, Nemeckom...a ja neviem cim este. Tam sme pani este nedorastli.

 

Ako nad tým rozmýšľam, tak rozmýšľam vždy mi vychádza len to že to pobabrali.

Nepobabrali.... co je na tom zle, ze ten podnik nema slovenske vedenie? Platis za plyn tak ci tak. Len takto aspon z casti tie peniaze ostanu na Slovensku, a nevypisuje ich do zmeniek nejaky pan Ducky :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapci prd o tom viete a drístate, dilentantizmus najhrubšieho zrna, absolútna neznalosť faktov. Enelu sa predalo 66 % a akousi záhadou +1 akcia, ktorá rozhoduje o tom, že štát akio tretinový akcionár - 1 akcia nemá právo kontroly. Kur***sky dobre vymyslené a prevalilo sa to až vlani... Mikloš sa odmietol k tomu vyjadriť a Malchárek si "nepamätá".

 

Celá akcia smrdí, lebo na druhej strane Enelu prihodili "protiplnenie" v podobe odkúpenia všetkej produkcie el. energie (miomochodom veľmi drahej) od Paroplynu, ktorú za bagateľ odkúpila Penta (návratnosť asi tri roky!!!!). Na druhej strane sa pre Enel upravovala "odpadárska legislatíva " spôsobom, ktorý nemá vo svete obdoby - v prospech pôvodcu odpadov (!!!) a tak, že záťaže zostanú na štát, resp. spotrebiteľov a daňových poplatníkov. Ďalším neuralgickým bodom je spackaná zmluva o VD Gabčikovo.

 

Podľa všetkého ENEL ako kompenzáciu pristúpil na vládou požadovanú dostavbu Mochoviec. Samozrejme s tretinovou účasťou štátu. Takže predsa len aspoň ako taká korekcia nesprávnych rozhodnutí v minulosti, lebo hrozí deficit el. energie v dôsledku nesprávneho rozhodnutia o predčasnom odstavení V2. Slúži ku cti Enelu, že nachádza spoločnú reč s vládou.

 

A ešte raz - ani v jednom prípade (SPP, SE) sa nepredával stratový a neperspektívny podnik.

 

Miklošova floskula, že "Štát je najhorším vlastníkom" zaberá len tak na tínedžerov. A dnešná kríza je toho najlepším dôkazom. Ten zlý, neschopný a nekompetentný štát všade vo svete napráva dôsledky katastrofálnych chýb privátneho (najmä finančného) sektora, ktorý vyfabrikoval príšerné množstvo virtuálnych peňazí, za ktoré občania a podnikatelia platili reálnymi peniazmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

 

Máš pravdu mi starší to akosi slabšie chápeme, hlavne takú vec, že človek ktorý môže dosadiť do vedenia podniku koho chce aby fungoval, to radšej neurobí, ale ho predá a tak stratí nielen časť zisku, ale aj kontrolu nad ním.

Ináč ohľadom zlého štátneho hospodára netreba ísť do Anglicka, stačí do Česka.

A spomínať Duckého...čo on mal spoločné zo Smerom ?

Akosi zištne si zabudol na súkromné firmy čo tu skrachovali a zanechali po sebe len oklamaných občanov a keď to pôjde tak ďalej tak nebudú už krachovať len podvodné firmy, ale aj tie ostatné.

:)

Podrobné informácie nemám ohľadom toho čo spomenul Cat Eye, ale ak má pravdu, tak je to ešte horší obchod ako som si myslel.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved by sa sam podkopaval, vies si predstavit, zeby si nieco stvoril a vzapati by si korigoval slovami, ale nie az take ako v reklame?

a prečo by som si to nemal vedieť predstaviť?

 

Miklos x-krat povedal, ze to bol zamer, on sa za to neskryva, verejne to priznava a dokonca v tom vidi pozitiva a ja s nim suhlasim

No a ja v tom žiadne pozitívum nevidím. A tvrdím že to bolo dielo chorej hlavy.

 

Ach....preco s pochopenim tohoto ma vacsina starsej generacie neskutocny problem? Moze mi to niekto vysvetlit?

Ja som predstavitelom mladej generácie a tiež to nechápem čo tým ako Mikloš a spol sledovali.

Len takto aspon z casti tie peniaze ostanu na Slovensku, a nevypisuje ich do zmeniek nejaky pan Ducky wink.gif

Nie teraz ich vypisuje dajaký Talian či dakto iný a nás okradajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lopata555

 

Tak to že nás okrádajú si nemyslím, oni proste zarábajú, ale problém je v tom že tie peniaze by boli ostali u nás, ale tak odchádzajú za hranice. :lol:

Baťa bol nie taký obchodník ako Mikloš a vybudoval pre svojich zamestnancov nielen ubytovanie, ale aj obchody a to nie pre to že by ich mal tak rád, ale kvôli tomu aby mu jeho vyplatené peniaze na výplatách pre zamestnancov priniesli ďalší zisk, nie niekomu inému.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale je sranda kolko je tu zrazu ludi co vie ako funguju a.s. hlavne robotnik lopata

Kto tvrdí že to viem. To som nikdy nepovedal. Ja len tvrdím že Mikloš to tiež nevie keď urobil takú hovadinu. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

"Predsedníctvo odporučilo nominantom strany Smer nevšímať si opozíciu v jej aktivitách, pretože je úplne evidentné, že opozícia, ktorá nielen morálne zlyhala - videli sme to pri kupovaní poslancov, ale ktorá aj svojou politikou prispela k prehĺbeniu krízy na Slovensku, aby nebola súčasťou nejakých rozhodnutí, pretože nemá žiadne morálne ani iné právo sa takýchto rozhodovacích procesov zúčastňovať," vyhlásil Fico po predsedníctve Smeru.

http://www.sme.sk/c/4291124/smer-sa-rozhod...t-opoziciu.html

 

Vacsia hanba ako toto ani nemoze byt. Fico padne velmi tvrdo na hubu aj s nami, ale nic lepsie sme si zelat nemohli. Neviem si predstavit, ze ho budem musiet pocuvat este 5 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem či 5 rokov. Na začiatku volebného obdobia vyhlasoval že by bol zato, aby sa premiér každé volebné obdobie menil.

Takže po tomto nám už môžu byť tieto jeho hlášky zo sadanutia ústredného výboru ukradnuté.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len toľko.

Ktorá vládna koalícia u nás dala na slová opozície ?

he he he.

Zvyčajne mám dobrú náladu až koncom týždňa, ale tento týždeň je výnimočný dobrú náladu mám už od včera.

Ďakujem za pobavenie.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to nie je všetko...

 

Fico odkázal opozícii, že ich návrhy na zníženie daní je pomaly sabotáž, rezolutne to odmietli, včerajšie prehlásenie tomu dalo korunu.

 

No a dnes ráno čítam, že vláda ide v tichosti zvyšovať nezdaniteľnú čiastku, čo je defacto to isté... Dań sa bude počítať z menšej časti.

 

Inak, jednoducho povedané, Fico prevzal absolútnu zodpovednosť za chod krajiny. V tomto duchu by sa mala zachovať opozícia...

 

 

Ten zlý, neschopný a nekompetentný štát všade vo svete napráva dôsledky katastrofálnych chýb privátneho (najmä finančného) sektora, ktorý vyfabrikoval príšerné množstvo virtuálnych peňazí, za ktoré občania a podnikatelia platili reálnymi peniazmi.

Da sa to aj inak povedat... Stat naprava vlastne zlyhanie, pretoze nebol schopny nastavit prislusne kontrolne a regulacne pravidla, aby sa nieco take nestalo. Jednoducho sa nenasiel nikto, kto by vypocul tych par varovnych hlasov, ktore sa ozyvali. A teraz su uz vsetci mudri...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

wysky

A teraz su uz vsetci mudri...

No všetci nie....niektorí sú tichúčko, len si ruky mädlia.

:lol:

Ináč zvýšenie nezdaniteľnej čiastky je vlastne sociálne riešenie a Fico ním vlastne napĺňa predvolebné sľuby.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a dnes ráno čítam, že vláda ide v tichosti zvyšovať nezdaniteľnú čiastku, čo je defacto to isté

To nie je to isté... len o pár euráčikov budeš mať viac a všetci rovnako. Keby sa znížila daň, tak by zasa profitovali viac pracháči (čo by v čase krízy asi nebolo veľmi etické). To len nejaký cholerický škrabák novinaricus tvrdí, že je to to isté.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cato

 

Keby sa znížila daň, tak by zasa profitovali viac pracháči (čo by v čase krízy asi nebolo veľmi etické).

Ako by z toho profitovali prachaci?

 

To nie je to isté...

Je to to isté...

 

Platí veľmi jednoduchý vzorec:

 

č=z.p

 

č - výsledná časť, ktorá odpovedá príslušnej percentuálne sadzbe.

z - základ, z ktorého sa počíta percentuálna časť

p - percentá

 

Keď meníš nezdaniteľnú čiastku, meníš Z

keď menís sadzbu, meníš P

 

To je celý fines... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak znížim daň z príjmu z 19 na 16 %, tak v absolútnom vyjadrení ten kto zarobí 100 000 získa viac, ako ten, kto zarobí 10 000. Ak zvýšim nezdaniteľné minum o 2000 Sk ročne, získa každý rovnako...

 

To, že znížim daň každému o 3 % neznamená, že každý bude mať v euráčikovom vyjadrení o tú istú čiastku viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemôže získať viac, pretože ten čo zarába viac, odvedie štátu viac peňazí odpovedajúce príslušnej daňovej sadzbe.

 

Aké je to absolútne vyjadrenie? Svoje príjmy si musíš očistiť od výdavkov (odvody) a nezdaniteľnej časti. A z toho rátaš daň ma základe príslušnej sadzby.

 

Ak všetkým zvýšiš rovnako, rovnako aj získaju... A to isté, ak všetkým znížiš rovnako, je to podobné...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, čo dostaneš na labu v jednom i druhom prípade. Znížením dane by získali vysokopríjmové skupiny viac, ako nízkopríjmové. Zvýšením nezdaniteľného minima získajú všetci rovnako. A nie je to znižovanie daní Čo je na tom nejasné ? Nič viac nič menej netvrdím.

 

V HN aj Trende je to novinárom jasné... :lol: Dokonca už aj lietajú čísla, koľko občan získa (asi 10 eur mesačne)

 

http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensko/p...mum/157150.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, čo dostaneš na labu v jednom i druhom prípade. Znížením dane by získali vysokopríjmové skupiny viac, ako nízkopríjmové.

No ja tvrdim, ze ani nie... Ked to ratas ale na peniaze je jasne, ze 1000,-€ je viac ako 100,-€ ´, ikeď odpovedajú rovnakej daňovej sadzbe... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapci, tak som sa trocha pohral s číslami.

Pri zárobku 15000 je teraz čistý príjem 12080 pri navýšení nezdaniteľnej čiastky o 800 by bol 12232 a pri 16% zdanení 12224.

Zaujímavejšie je to pri vysokom zárobku.

Pri zárobku 100000 je teraz čistý príjem 71704 pri navýšení nezdaniteľnej čiastky o 800 by bol 71856 ale pri 16% zdanení už 74056.

Takže pri navýšení nezdaniteľnej čiastky sú rozdiely stokorunové, ale pri zmenšení dane už ide o tisícky.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

wysky

 

To vieš starší človek, ťažko mi je len tak zabudnúť na menu s takým krásnym pomenovaním ako bola koruna. Pol storočia som s ňou žil v dobrom i zlom, v chorobe i zdravý, v bohatstve aj chudobe a teraz nemôžem len tak, kopnúť jej do zadku.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Hladam temu o Ficovi. Vsetci tu na neho nadavame ale diskutuje sa o opozicii(aj to je velmi dolezite, ta nas viacej trapi).

 

"Poďme dole s DPH, poďme dole aj so spotrebnými daňami, ale potom vás žiadam o podporu myšlienky poďme zdaniť to, kde je veľa peňazí. Banky, zisky strategických sprivatizovaných podnikov, to je priestor, o ktorom sa môžeme veľmi otvorene rozprávať," konštatoval Fico.

 

Skym sa chce otvorene rozpravat? Preco sa chce otvorene rozpravat len o tejto otazke(v inej oblasti uz rozpravat sa nechce)? Tu uz obcan, politik , novinar nieje idiot a gauner a protiludovy cinitel? nadava na tvorcov rovnej dane(vyzera to, ze bude nadavat aj v roku 2012 ked bude premierom), ale asi nepostrehol ze ma vladu , ze ma silnu poziciu v parlamente s poctom poslancov daleko prevysujucu nadpolovicnu vacsinu, prakticky moze presadit skoro vsetko.

On nema ziadnu predstavu ako to ma vyzerat. to ma velky problem.

 

dnes sa rozhodol, ze da pokyn na zrusenie pochybneho tendra poslanca Slotu, vlada prijala uznesenie. Nedal ho ked sa o nom dozvedel. myslim ze zmluva bola podpisana v r 2007. mal o nej vediet. Nedal ked sa o nej medializovalo, ja som to zachytil este v roku 2008 v etrende(uz o nej vedeli novinari). nedal ho ked vyjadril svoje pochybnosti jeho koalicny partner(ked to doslo Meciarovi urcite to muselo dojst aj Ficovi, je mladsi). Nedal ho ani po kotrole(vysledkoch) kontrolneho uradu. Precitol az po liste z EU. Obcanov SRma vpazi. Mozno nie.

 

Dnes sa potrestala radicova, spravila to sama. velmi dobry krok, ktory som od nejocakaval. Mala na to silu a rozum aby to spravila. drzim jej palce v dalsom jej zivote. verim, ze bude uspesna. urobila to lenkvoli tomu ze veri ze slusnost moze byt jej dalsia cesta. Ze jej volici si to vsimli co urobila a mohli sa odnej odvratit. No a typujem ze mozno5 % vplyv to malo aj na Ficove rozhodnutie. ze to sledovali aj jeho volici. Ak nie a ja som naivny tak horsie pre fica, percenta pojdu rychlejsie dole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jaj, toto je problem.

 

Európska komisia upozornila, že "sekeru", ktorú urobil nástenkovým tendrom exminister výstavby Marian Janušek, nezaplatí.

Len do decembra si Avocat a Zamedia podľa dostupných informácií vyfakturovali takmer 9,4 milióna eur (asi 283 miliónov korún) bez DPH.

http://spravy.pravda.sk/slota-musi-najst-p...5_sk_domace_p23

 

A ja ze preco taka necakana vyvrtka. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Krásna vizitka vládnuceho Smeru

 

Neschopnosť vládnej koalície účinne znížiť dopady hospodárskej krízy vyústili do mnohomiliardového deficitu, dostávame sa tam kde sme boli na konci vlády mečiarizmu. Ja len dúfam že Fico bude za takéto sfušovanie ekonomiky raz postavený pred súd a spravodlivo odsúdený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov