Skočiť na obsah

Čitateľský klub


phersu

Odporúčané príspevky

..A môžu sa zapájať aj nečlenovia do diskusie alebo sa treba stať externistom s individualnym planom? :lol:..

Ignatius, ja by som povedal že áno. ak výber knihy sadne i ostatným členom fóra, môžu sa podľa mňa pokojne zapojiť do diskusie, ja to rozhodne nevnímam ako nejakú aktivitu pre uzavretú spoločnosť. :-)

 

1. Bude sa čítať iba beletria, alebo sa môže sem-tam pritrafiť aj nejaká tá literatúra faktu, napr. niečo na spôsob Jitro kouzelníků..?

postupne každý dostane možnosť ponúknuť ostatným svoj výber kníh, preto záleží len na tebe, čím nás prekvapíš. :-)

 

 

..2. Ak mám prečítané všetky knihy z danej ponuky, tak..?..

Cat the Philosophist, toto napadlo i mňa. tým lepšie, do debaty o knihe sa môže zapojiť každý, kto ju pozná, aspoň to bude živšie. tiež rátam s tým, že nie všetci sa budú zapájať do každého kola, preto ak sa stane že mi nesadne výber kníh, jedno kolo vynechám a pripravím vám potom niečo podľa svojej predstavy.

 

toto je však Phersuove pieskovisko, uvidíme ako sa vyjadrí on. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výber kníh je podľa vášho uváženia, nie sú žiadne kritéria, snáď jediné čo by sa tam podľa mňa nemusel dávať je Poézia, ale keď niekto chce aj to tam môže dať.

 

A keď budeš mať prečítané všetky z danej ponuky tak asi dané kolo vynecháš, ale do diskusie sa samozrejme zapojiť môžeš. Alebo sa môže pridať nejaká kniha, ktorú člen nebude mať prečítanú, ale keďže väčšina hlasov bude pre knihu, ktorú si čítala tak asi to bude tak ako som povedal. :lol:

Ale dúfam, že sa daná situácia nestane, síce nikdy nehovor nikdy.

 

 

edit.

valcik

 

Toto neni len moje pieskovisko, ale aj vaše. Ja som za každý návrh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto neni len moje pieskovisko, ale aj vaše. Ja som za každý návrh

prepáč, len som vtipkoval, preto tam je ten vyškerený smajlo.

aj ja myslím že je lepšie vypočuť si každý nápad, preto som sa aj rozpísal v predošlom príspevku. :-)

určite sa nám podarí nejako to zosúladiť, aby každý našiel vhodnú knihu na diskusiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja viem, že to bolo v rámci vtipu, ale aby nedošlo k omylom a trápnym situáciam :lol: tak som to priviedol na správnu mieru :)

 

Môže sa stať veľa situácii, ktoré sme tu ani nespomenuli, ale môžu nastať to uvidíme časom. Teraz pekne všetci zahlasujte aby sme sa pustili s chuťou do toho :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež by som sa k vám rada pridala, len momentálne nemám prístup ku knižnici, takže sa zapojím až neskôr a pravdepodobne sa nebudem zapájať stále, bude to závisieť aj od školy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

co ak sa vyberie kniha, ktoru potom vacsina ludi nebude vediet zohnat? lebo rozmyslam nad tym druhym kolom, ale zas je to vcelku narocne, netusim co mozem cakat od nasich kniznic a ich vybavenia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Andulqa, myslím že sa netreba obmedzovať. pokojne vyber aj niečo náročnejšie, myslím že pár nadšencov sa tu nájde a knihu si zoženú. ten, komu sa to nepodarí si počká na ďalšie kolo. určite sa nepodarí vždy každému z nás zapojiť, to podľa mňa vôbec nevadí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vitaj, Ronja! (zbojnícka dcéra : )

 

phersu už ťa doplnil do zoznamu v úvodnom príspevku, ako vidím. práve prebieha tretie kolo nášho čitateľského klubu, nájdeš ho tu.

 

môžeš sa hneď zapojiť do hlasovania. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Desdemona,

pokojne hlasuj, nečakaj.

predpokladám že phersu nielen dovolí, ale sa i poteší. :-)

 

--

 

- možno by sme mali v prvom príspevku upresniť, že noví členovia sú vítaní, teraz to pôsobí, akoby sme mali pevne stanovený počet členov.

- okrem toho som si všimol, že nutrinka navrhla jednotlivé témy číslovať, to sa mi tiež zdá vhodnejšie, než vypisovať číslo každého kola slovom. predstavte si (optimisticky) tému s názvom "Deväťstopäťdesiateôsme kolo klubu."...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

desdemona regulérne prijatá do klubu / pripísaná do zoznamu :lol: / a v pohode číslujte témy ...

 

naspríklad také štyritisícosemstopäťdesiateôsme kolo vyzerá napísané úplne neodolateľne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Vítam sa. :lol: Teda, pokiaľ ma nevyhodíte... Môžem sa pridať? Rád čítam, tak prečo neskúsiť tento nápad.

Počkám, až niekto zareaguje, či som prijatý a či môžem hlasovať. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasné že sa môžeš pridať ale akosi sa klub hmm zabrzdil možno aj rozpadol uvidime ako bude dalej uzavreme 4 kolo a nut moze porozmyslat nad dalsim

 

zatial mozes pozriet co bolo vybrane v predoslých kolach a mozes dohnat a napisat svoj nazor ;-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Tato iniciativa phersuova tu svojho casu celkom dobre fungovala. Po exode citatelskej obce z fora nastal prirodzene utlm. Ale napad to bol dobry, a tak by nebolo zle pokusit sa ho vzkriesit, keby sa pridali zvysni clenovia, pripadne aj niekto novy.

 

Takze, ak mate zaujem, ohlaste sa sem. Predpokladam, ze zoznam ucastnikov nebude taky dlhy ako povodny, ale azda sa zopar zaujemcov najde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

možno by sa dalo niečo dať dokopy, jedného dvoch ľudí by to ešte chcelo

ale ... vedela by som si to predstaviť také otvorenejšie, síce povinné čítanie, ale také voľnejšie

niekto číta moderné veci, niekto klasiku, spraviť výber zo všetkého niečo a každý by prečítal niečo, čo mu vyhovuje ,,, keď bude mať čas aj záujem, aj všetko ...

šlo by to ?

mohli by sme sa dohodnúť na nejakej novej vlne, hm ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov