Skočiť na obsah

Čitateľský klub


phersu

Odporúčané príspevky

Som zvedavý či sa to uchytí a či sa niekto zapojí.

 

Ma napadlo že by sme si mohli založiť taký menší možno aj väčší spolok podľa toho aký bude záujem.

Jedná sa o to, že by som napríklad ja vypísal niekoľko kníh z ktorích by sme si vybrali jednu a prečítali a následne by sme o nej pokecali a potom by zasa niekto iný vypísal knihy a zasa by sa vybrala iná.

 

Mal by niekto záujem sa zúčastniť, nejaké návrhy, pripomienky?

 

Záujem je, keď niekto bude chcieť sa pripojiť len kľudne netreba váhať :lol:

 

Členovia

 

1. Phersu

2. Andulqa

3. Bijou

4. Valcik

5. Nutrinka

6. Aljak63

7. Aikaterine

8. Lolisha

9. Cat the Philosophist

10. Tomassi

11. Arwiel

12. Ryan Giggs

13. NokiaE50

14. Ronja

15. Desdemona

16. Littlewitch

17. Strasilo

18. Eiensama

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa to pozdáva, phersu. pomaly by si mohol popracovať na tom zozname, nech viem čo mám začať zháňať. :-)

 

ak sa aj nepodarí každému z nás niektorú knihu zohnať, myslím že to nevadí. do diskusie sa zapoja ľudia ktorí knihu prečítajú a ďalší môžu podebatiť o nasledujúcej knihe. ja si s radosťou prečítam diskusiu aj o tom, čo nezoženiem, aspoň budem mať prehľad a inšpiráciu. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mohlo by sa aj nejak dohodnúť, ako bude fungovať výber knihy. či tak, ako písal pherko, že sa budeme striedať a zakaždým niekto vyberie zoznam kníh a ostatní z nej vyberú jednu alebo nejak spoločne spravíme dlhší zoznam a potom každý sa budeme striedať a vyberie jednu knihu, ktorá sa bude čítať

 

no a ešte mi napadlo, že potom vlastne aby to bolo prehľadnejšie mohlo by sa o každej knihe diskutovať v samostatnej téme, ktorá by niesla jej názov a nie mať všetko v jednej téme. možno aj v samostatnej kategórii čitateľský klub, ale to už asi preháňam :lol:

 

no a ja sa samozrejme pridávam, nápad sa mi páčil od samého začiatku, keď to pherkovi skrslo v hlave a niečo podobné sme si chceli vytvoriť na strednej so spolužiačkami /no samozrejme to akosi nevyšlo/ :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som sa mozno zucastnila, len neviem ako by som zhanala knihy :lol: lebo v kniznici som nebola ani nepamatam :

ja by som sa zapojila, knižnicu mám asi 5 minút od domu, ak bude čas, tak no problemo :)

Aj s tym sa pocita ze clovek nechodi casto do kniznice alebo ako ja tam nechodim vobec, a tiež samozrejme je leto vsetci chcu brigadovat az na lemry tak s tym casom budeme mat asi vsetci problem

 

 

ona si odtiaľ požičiava, tak ju skúsim nahuckať na takéto niečo.

Budeme len a len radi :)

 

 

mne sa to pozdáva, phersu. pomaly by si mohol popracovať na tom zozname, nech viem čo mám začať zháňať. :-)

;) zatiaľ len zisťujem záujem ešte neviem čo vyberiem

 

 

 

no a ešte mi napadlo, že potom vlastne aby to bolo prehľadnejšie mohlo by sa o každej knihe diskutovať v samostatnej téme, ktorá by niesla jej názov a nie mať všetko v jednej téme. možno aj v samostatnej kategórii čitateľský klub, ale to už asi preháňam ;)

 

No to aj mňa napadlo, že pre každú knihu samostatná téma, kvôli prehľadnosti bo neviem si predstaviť že by sa to podarilo dobre rozbehnúť a po nejakých napr. 15 knihách by som tam šiel hladať niečo o tej siedmej

 

A tá samostatná kategória mi tiež napadla už tu len striehnem na game ;) kedy príde na ICQ aby som sa jej opýtal či by to bolo možné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano ano, samostatna kategoria je super napad :lol: dufam ze to zodpovedni dovolia :) ja velmir ada citam o tom ako niekto pise o knihach tak mne by sa to pacilo aj keby som ja nejaku knihu neprecitala :)

 

 

a to by sa robila nejake lehota do ktorej sa teoreticky predpoklada ze by to clovek mohol precitat? alebo ako by toto fungovalo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som sa tiez pridal, ale nie ako staly clen "klubu" lebo niektore knihy ma nejako nelakaju, takze by som sa zapajal len ak sa mi kniha bude pozdavat ... :lol: takze budem taky externy clen klubu s indvididualnym "studijnym planom" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to by sa robila nejake lehota do ktorej sa teoreticky predpoklada ze by to clovek mohol precitat? alebo ako by toto fungovalo?

To práveže neviem preto by bodli nejaké návrhy, nápady. Toto si sám neviem predstaviť bo každý čítame iným tempom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa by sa o tej lehote mohlo rozhodovať podľa danej knihy... každý čítame iným tempom, každý máme rozdielne voľného času a každý asi chceme popri tom čítať aj iné knižky... tak by asi záležalo aj na samotnej knižke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm, to je pravda, ono by sa to mozno mohlo stanovovat individualne pri knihach, podla toho ake su hrube, lebo je zas rozdiel ak sa vyberie kniha ktora ma 200 stran a ak kniha ktora ich ma napr 700 :lol:

 

ale zas podla mna by ani nevadilo ak by sa dala nejaka lehota a aj keby to niekto nemal vtedy precitane tak by napisal neskor nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to hej, keď sa určí čas na tú knižku, tak sa zas asi nebude čakať na každého, si myslím, že diskusia o knižke nebude trvať len nejaké hodiny, ako by to bolo v skutočnosti, ale takto na internete sa to kľudne môže natiahnuť na pár dní alebo týždňov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rada sa pridam :lol:

sice zrejme nebudem citat vsetko, ale predpokladam, ze vacsiu cast si rada precitam a nasledne si svoje nazory a dojmy porovnam s dojmami ostatnych, to je velmi dobry napad :)

 

a samostatna kategoria bude potrebna, pokial v tom nema byt bordel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidím vidím som dosť prekvapený :) som ani nečakal, že bude taký záujem každopádne to je super.

 

Začať by som chcel čo najskôr.

 

Zoznam prihlásených podľa toho ako sa prihlásili záujemcovia

 

Phersu

Andulqa

Bijou

Axelova frajerka - ale toto neviem či máme brať záväzne

Valcik

Nutrinka

Aljak63

Aikaterine

Lolisha

Cat the Philosophist

 

Takže "pravidlá" -

 

Zoznam kníh budú dávať ten člen ktorý je na rade podľa zoznamu

Zoznam kníh na výber sa dáva až vtedy keď všetci prečítajú knihu

Zoznam kníh by mal obsahovať 3-5 kníh, viac myslím že je zbytočne veľa

O výbere knihy rozhoduje väčšina

Člen ktorý nemá inšpiráciu aké knihy dať na výber, posunie výber na ďalšieho

Keď člen nemá záujem alebo danú knihu už čítal nemusí sa zúčastniť daného kola

Čas na prečítanie knihy sa bude dohadovať po vybraní knihy

 

Myslím, že by to malo byť všetko. Je to dobrovoľné a nikoho nútiť nebudeme nie sme v škole a nechceme si znepríjemniť ako povinné čítanie.

 

Som prvý v zozname ale neviem aké knihy ešte dám, tak zoznam uverejním dnes večer.

 

 

Keby ste mali k niečomu výhradu alebo ešte nejaký nápad tak sem sním bo za chvíľu začíname

 

 

 

Ďakujem všetkým :lol: čo prejavili záujem dúfam že to bude super

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si myslim ze knihy by sa mali vyberat tak ze sa normalne vytvori v podkategorii Citatelsky klub nova tema s hlasovanim, v prvom prispevku by mal byt strucny obsah kazdej navrhovanej knihy a potom si kazdy nejaku vyberie a zahlasuje za nu

 

nazov temy by mohol byt napt ze 1.kolo, potom by bolo 2.kolo a tak dalej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak

 

neboj o tebe vieme, že si individuálny člen

 

 

Ešte by bolo dobré, keby člen ktorý vynechá dané kolo aby nehlasoval za výber knihy bo by to bolo asi dosť zbytočné samozrejme odporučiť môže ale hlasovať ee

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A môžu sa zapájať aj nečlenovia do diskusie alebo sa treba stať externistom s individualnym planom? :lol: Lebo myšlienka je dobrá, ale nebudem mať nejako moc času zháňať knihy, tak bych sa zapojil len ako taký občasník, keď bych dačo náhodou mal k dispozícii prípadne už čítal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím že môžeš pokiaľ nebude mať niekto proti tomu výhrady.

Ak sa to niekto bojí napísať verejne, kľudne mi to môže napísať ss-kou :lol:

 

Dúfam, že keď knihu bude niekto poznať tak bude písať dôležité informácie ktoré prezrádzajú dej v spoileri alebo radšej počkajú než to dočítajú všetci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám ešte dve otázočky, ktoré ma napadli dnes v noci:

 

1. Bude sa čítať iba beletria, alebo sa môže sem-tam pritrafiť aj nejaká tá literatúra faktu, napr. niečo na spôsob Jitro kouzelníků..?

2. Ak mám prečítané všetky knihy z danej ponuky, tak..?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov