Skočiť na obsah

Rok 2012 - koniec civilizácie?


Sniper

Odporúčané príspevky

takze ci sa nam to paci alebo nie, tak ci onak ma nejaky ten velky balvan tam hore na nas spadeno? :lol: no podla tych vedcov sme unikli zniceniu uz dost velakrat, co je fakt zaujimave, lebo to moze viest len k jednej moznej myslienke, aspon teda u mna - raz pride moment, ked ten balvan pride a my sa neminieme a potom pojdeme do P a bruce willis sa bude moct roztrhat, ale uz nas nezachrani :) berem to sice dost srandovne, ale poviem vam... to by ma dost nasralo... okrem ineho :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

o tych spravach som uz pocul.... je zaujimave ze sa plno vedcov zhoduje na tom ze to je celkom realne ale pritom nie su ziadne konkretne dokazy. Vyzera to ako pred rokom 2000 kde niektori uz dopredu hlasali koniec sveta.

btw nostradamus ma proroctva az do roku 3700cca takze ten koniec sveta nemusi byt uz teraz.

Je zaujimave ze odkedy je clovek tak su aj proroctva o konci sveta ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

"preklopenie" polov...to su v dnesnej dobe len teorie...

Preklopenie pólov je bežná vec, aj keď nie častá :lol:

 

 

No, k prepolovaniu Zeme (aspon co som ja o tom cital) nikdy nedoslo naraz, ale v priebehu niekolko tisic rokov. Niesu dokazane ziadne negativne dopady a vyhynutia druhov.

Asi tak.

 

Na Slnku sa to vraj deje každých 11 rokov (11-ročný slnečný cyklus), ale už si nepamätám z ktorého zdroja som to čítal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

chudák Betelgeuze pridal ´další kamienok do skladačky o hororovom roku 2012, keď nastane predpovedaný koniec sveta ... hoci sa mi nezdá, že svoje scvrkávanie dovedie tak ďaleko za tri roky, katastrofické scenáre a pripravovaný hollywoodsky film nenechávajú nikoho na pochybách ... ktovie či povolajú aj brucea ako záchrancu ...

 

Pikantní a bulvární je na celé věci ještě jedna věc. Poslední dobou populární teorie o konci světa v roce 2012 vyhrožuje všemu živému právě explozí rudé hvězdy v ramenou lovce Oriona. Patřičně akční film už připravuje také Hollywood, uvidíme tedy zda si Betelgeuse zahraje největšího záporáka všech dob...

Betelgeuze

 

 

len keby som vedela, kde zasa nabrali vo veštbách to rameno oriona a výbuch červeného obra ... bolo to tam aj doteraz ?! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomu koncu sveta - tiez to v poslednej dobe az prilis casto pocujem... je sice pravda, ze bez vetra sa ani len listok na strome nepohne, ale stale tomu neverim... :lol: amerika z tejto novinky vytazi dalsich par desiatok milionov, ludia budu mierne panikarit a rozsiria sa pravdepodobne zatial nove a nevidane nabozenstva, ludstvo nakupi plno zbytocnych potravin, spravia sa dokumentarne filmy a ludoch, ktori sa skontaktovali s freddiem mercurym, bohom, diablom, ci este niekym inym, a nakoniec sa na to i tak zabudne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

najnovšie správy, ľudia ! kľud a nohy v teple ! :lol:

 

koniec sveta sa odkladá na neurčito, zatiaľ : V roce 2012 konec světa nehrozí, uklidňují lidstvo potomci Mayů

 

ináč ... keď to človek číta, je to celkom sila, ako ľahko je poblázniť ľudí ... vypadá to tak, že moderná doba, menej tmárstva, komunikácia v okamžitom čase s celým svetom, vzdelanie, pomôžu trochu vyhnať tmu, ale asi neveľmi ...

tých koncov vekov už bolo priveľa

 

...

"Stále mě bombardují zběsilými dotazy o mayském kalendáři a konci světa v roce 2012," svěřil se agentuře AP Apolinario Pixtun, jeden ze starších mayských indiánů. "Nedávno jsem byl v Anglii a tam mě doslova zahltili všemi těmi nesmysly. Opakuji: žádný konec světa nebude."

 

"Lidi jsou opravdu vyděšení," tvrdila astronomka Ann Martinová na Cornellově univerzitě. "Dostáváme zoufalé e-maily od lidí, kteří naříkají, že jsou příliš mladí na to, aby umřeli. Jedna matka píše o tom, jak moc se bojí, že neuvidí své malé děti vyrůstat."

 

Apolinario Pixtun, který pochází z Guatemaly, tvrdí, že teorie o soudném dni se šíří ze Západu, nejde o žádné mayské myšlenky.

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mnozí nadšenci objevili celou řadu zcela výjimečných astronomických konjunkcí, které se současně přihodí v roce 2012. Včetně třeba toho, že v den zimního slunovratu (21. 12.) bude Země ležet na přímce se Sluncem a středem Mléčné dráhy. A usuzují z toho, že proto nastane něco démonického. Hovoří o přepólování Země, nejsilnější sluneční erupci v dějinách a podobně.

co dokazuje, ze ked sa chce, tak sa da objavit cokolvek a aj vynimocne :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten potomok mayov nevie co trepe, nech sa ide bodnut, teraz ked som uz minul pomaly vsetky uspory a nahneval vsetkych ludi okolo seba, tak to ma pokracovat dalej? :lol: clovek aby sa teraz spoliehal na nejaky slnovrat, alebo prepolovanie zeme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale probúúúh, je len 2009, to si začal nejako skoro, nadávaj len pekne na seba, stačilo o dva roky, to máš z toho, že sa nevieš zmestiť do kože, vidíš to ?! aj koniec sveta treba očakávať s rozumom !

ach jaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty nezmar jeden, clovek si zvykne aj na koniec sveta :lol:

 

Obzriem sa po nejakej doveryhodnej definitivnej teorii. Asteroidy, komety, bozi hnev, to vsetko doteraz mierilo vedla, co by ste poradili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co blaznite, lidi? :lol:

 

Chcete koniec sveta? Nech Axel vypne forum na take dva tyzdne, vsetko sa to tu zjasi :)

 

Minule som tak s kamoskami diskutovala a dali sme si taku otazku - co ak ten koniec sveta fakt pride v ten a ten den? Dany americky reziser pekne zinkasuje z toho filmu, miliony dovercivych ludi s prudkou stupajucou inteligenciou tomu uveria a peniazky sa i napriek krize budu kotulat tymi nespravnymi smermi... Ale stale je tu moznost, ze sa to stane nejako inak, nie?

 

A ako tak premyslame, fajcime, pijeme kavu, fajcime, pijeme, fajcime, fajcime... Doslo nam, ze nas to fakt nastve, pretoze budeme len cerstve magisterky a zrazu zanikne svet. To nie je fer :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co ak ten koniec sveta fakt pride v ten a ten den? Dany americky reziser pekne zinkasuje z toho filmu, miliony dovercivych ludi s prudkou stupajucou inteligenciou tomu uveria a peniazky sa i napriek krize budu kotulat tymi nespravnymi smermi

 

pome o tom porozmýšľať ...

zinkasuje milióny, a kúpi si za ne novú planétu ? keďže príde ten súdny deň, budú mu vlastne nanič

alebo aj tak už zinkasoval milióny, keď sa mu film podaril a ľudia ho pozerajú a sú ochotní za to platiť, tak si kúpi ešte dva tri domy a bazény a pobehá svet a kúpi piatu manželku a nechá si transplantovať všetko čo za peniaze ide ...

ale tie skutočné milióny zarobí, alebo by zarobil, keď jeho vízie nastanú, ale na čo mu budú ?! keď už nastane koniec sveta ?

teraz je otázne, či nastane koniec sveta lokálne či globálne.

či to vyzmizíkuje len nás, vtedy mu teoreticky tá kúpená planéta na niečo bude. keď sa koniec sveta rozhodne byť skutočným koncom sveta, bum! je planéta na nič, všetky planéty bytosti plynové oblaky galaxie budú v háji a milióny budú akosi ... hm ... možno z nich bude základ nového big / alebo bug : ) / bangu ...

 

hm :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pripomenulo mi to jeden vtip o zlatej rybke

 

isla na dovolenku, tak sa dohodla s krokodilom aby ju za ten cas zastupil

ked sa vratila odpocinuta, tak sa ho pytala ci bol velky frmol

krokodil odvetil ze ani nie, len jedno zelanie bolo

ked chcela vediet detaily, tak hovori:

prisiel jeden a zelal si mat penis az po zem

no a, splnil si mu ho ?

samozrejme, bola to hracka, odkusol som mu nohy ...

 

aj tak nejako by mohli dopadnut plany na prezitie konca sveta :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zeby aj jemu niekto odhryzne raz penis? Mozne to je, pretoze ludia filmu uveria a zrazu pride sudny den a a A ... pride im tak ucet za eletktrinu. :lol: A potom sa nanho vrhnu.

 

Inak to aj mne nieco pripomenulo, jeden moj osobny zazitok. Raz som si tak kracala do skoly, idem, idem, pekne namalovana som bola, vyobliekana, vyoretazovana, vonavucka, fajn hudbu som pocuvala, idem idem a zrazu nejdem. Spadla som do jamy :)

 

Mozno to tak bude i s tymto svetom. Jeden moment vsetko pojde a zrazu BUM nejaka pomyselna jama a vsetci budeme v p... :) A ak uz ten den pride, no tak mame smolu, nic s tym nespravime, jj, dost blbe, co?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie :) to je ten najsamlepší prípad, ako prísť ku koncu sveta !!!

 

je a bum! nie je!

 

žiadne vystrašené matky by nepísali maile astronómom, že neuvidia vyrastať svoje deti ... mimochodom, nie celkom chápem, prečo tie maile píšu astronómom, možno si to mýlia s Bruceom Willisom a jeho partou vrtačov, fakt nie.

mno ale nevadí, čo už.

žiadne pozorovania červených obrov a vízie a milióny filmárom a stráženie asteroidov a staré mayské strašidlá ... žups !

príde jama a žups. krása ... všetci naraz bez prechodu trápenia bolesti zúfalstva strkanice ... žups ! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mali by sme sa potom dobre poobzerat, mozno je fakt niekde vo vesmire cedula so sipkou namierenou na zem a na tej cedulke je napisane "Cas zburania roku 2012, moznost sa odvolat do roku 2011" :lol: Zeby tie matky tusili, ze to takto moze byt, a preto v nadeji, ze ti astronomovia najdu tuto sipku a odovolaju sa prv, nez pride velke bum, im tolko vypisuju?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vcera som pozeral jeden dokument kde sa pojednavalo o roku 2012 v roznych kulturach. velmi sa mi pacilo ake bludy tam rozpravali, napr ze Sybila zila v 6. storoci pred Kristom, ze mala videnie, ze videla 9 generacii, kazda bude trvat 800 rokov a potom nastane koniec. nejakym zazrakom dosli k tomu ze 9. generacia konci okolo roku 2000 :lol:

dalej ze mala proroctvo ze sa narodi dieta, ktore zacne novy zlaty vek, a ze to odkazuje na Krista, a ze to predpovedala 20 rokov pred jeho narodenim... velmi pekne kedze zila cca 500 rokov predtym :)

a boli tam podobne dalsie bludy, ale pacilo sa mi, ze tam spomenuli ze proroctva si stale kazdy vylozi tak ako mu to vyhovuje, a ze napr. mayska starsina sa hneva ze si ich kalendar ludia vysvetluju tak ako si ho vysvetluju...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

využila som samozrejme uja google a pozerala, čo je nové o konci sveta ...

 

okrem hromád videí, zaručených správ, preberaných správ, zdramatizovaných minifilmov a dementovaní katastrofických scenárov indiánmi Hopi som narazila na jeden článok z r. 2007 :lol:

 

V internetovom vyhľadávači Google je na rok 2012 takmer 125 miliónov odkazov. Podstatne viac, ako majú roky, ktoré sú v poradí priamo pred ním i za ním. Ak sa k spomínanému roku pridá slovo katastrofa (iba v anglickej verzii), Google nájde zhruba 1,4 milióna odkazov. Je to približne toľko, koľko má slovenský premiér Robert Fico – a toho sú v súčasnosti plné noviny.

Ľudia a udalosti Rok 2012 – mýtus či realita? Mnohí autori píšu o Mayoch a ich kalendároch pútavé historky, ktoré sú len výplodom ich obrazotvornosti

 

a to bolo roku 2007. odvtedy sa koniec sveta zasa o kúsok priblížil :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov