Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

Ja som nieco take nevidel. To niekto spravil zobakom. Tohto roku mame aj malo orechov, ale to je v pohode ,zena pecie ale nepotrebuje na to orechy(ci boli minul rok, ci  orechy su aj ked nie u mna). Tohto roku ani neboli,ale videl som orech -skrupinu prerazenu a cely orech vnutro vyzrate. Na zemi to mohlo byt mozno par dni, neverim ze by to dal na tom strome.

 

V paradajkach u mna boli jedna dva dierky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

v sobotu sme poorali

post-2793-0-59580700-1572299154_thumb.jpg

chalani sa vyřádili všetci traja :thumbsup:

teraz už len porýľovať pod stromami, zasadiť cesnak a zimnú cibuľu, vytrhať papriku zo skleníka ... a potom už len záhradu pohnojiť po záhorácky :D

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som v sobotu kosou najprv pokosil horcicu a repku. Tu najvacsiu horcicu dve furiky vyhodil na kompost. To co tam ostalo som este presiel kosackou. Robil som to prvy krat a skusal  skosackou najprv. Ci len to pokosit kosov.  Asi idealne je pokosit to kosou a prejst a rozomliet kosackou. Repka vyzera ako  10 cm kalerab. Tam je vela vody. A bolo to nahusto zaziate.

Vybral otec giganty - kaleraby(tie co sa nasadili v july, aj take ine kaleray co boli zasadene v  marci). Ktore su uz velke a velmi nenarastu. Resp ich uz moze poskodit mraz, ci sucho. Teda este ostali karfioly,ale z nich nic nebude brokolica, zajtra si zena na polievku nastriha dost plodov,ide oto ze je to asi 12 rastlin. Male hlavicky, mozno najvacsia hlavicka ma priemer 8 cm. Ale to rast este moze. Dve rastliny kvitnu. Potom mam este dalsie ine kaleraby, ktore nemaju taky objem ako gigant, tie tam necham. Este asi aspon dva tyzdne. Zo stredy na stvrtok rano ma byt mrazik,ale mierny 2,4 stupnov pod nulov na par - dva hodiny. Mozno nebude ziadny nebude.  Ale mam tak dvesto litrov vody,respe.uz nemam. Aby to rastlo treba to polievat asi viac. Ja to polievam raz za tyzden. 

 

Orat budem neskor, kompost je nachystany, je toho asi 2 m3,ale to dam asi na stvrtinu oranej polochy(to je asi50 m2,kde bude mrkva,petrzlen,repa a pod.), polovica ma to zelene hnojenie(tam budu zemiaky, kukurica tekvica, ci nieco ine.) a do tej  poslednej stvrtine dam kompost kde budu hluboviny az na jar dve lopaty pod priesadu. ten kompost mam uz teraz zalozeny je to asi 4 kubiky,len je cerstvy a budem ho pouzivat az narok. 

 

Posledny kompost som zalozil vo skleniku a tam to ostane uz len v skleniku pod paprikami.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Misia splnena. Vyzera to ako keby tam prebehli dive svine. Ale ucel to snad splni. Predtyzdnom tam stala voda. Zelene hnojivo , ci kompost 24 furikov je v zemi. O dva hodiny ako sme s otcom skoncili zacalo poprchat, teraz moze aj dva tyzdne.

 

Este jedna vzlastnost to som na otca viac krat povedal, to chce mat pekne. Kam dosiahol s motikou tam to pokopal,ze to chce mat pekne. V minulosti by to skopal a podupal vsetko. Dnes len raz vstupil do toho pola pri kopani. Videl ze tam sedim.

 

Ako viem ze zajtra a v piatok ma dost prsat tak som vybral treti posledny kalerab(teda este su tam dva na zahrade posledne rastlinky) aby som si to zryloval este kym tam bude este viac vody. Skusim zasadit  cesnak. Vraj na podunajskej aj v decembri sa to da sadit. Boli tam karfioly a,jeden kalerab a brokolice. To je za travnikom na druhej strane, pod nasimi stromami. Teda brokoliciam ani karfiolom sa tam velmi nedarilo. Oni boli vysadene na zaciatku augusta. Rastliny obrovske - ich listy. plody malicke najvacsia brokolica mala asi priemer 8 cm. Karfioly  asi ako dvojeuracka.  2-3 cm. Do po lievky to pojde,ale velke ratliny. Minuly rok som karfioly mal pekne,ale zrejme boli viac pri vode a viac na slnku.

 

Ale vlastne som chcel povedat, ako som dnes ryloval,tak tam bolo plno dazdoviek. Co je si myslim super. Ziju v tom komposte(u mna velmi nedokonalom) co das do zemi.

Na kazdej rastline na koreni ak  vyberies koren su aspon tri. V hline to co vidite na fotke ked je sucho,kludne august ,rylujes a najdes semtam nejakeho schuleneho partizana. Skrutena dazdovka,do takeho uzlika ze si z toho paf - v suchej hline. Ktoru rylom rozlomis, proste take klbko ti z tade vypadne. A nie je to vlahou a zrazkami. Podla mna zivinami a to je ten kompost, pre dazdovky, tam v tom komposte maju potravu.

post-1625-0-80883000-1574270290_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/537046-drz-sa-zeme-nespadnes/

 

 

Neviem co by pan Hrasko povedal na tu podu. 10-15 rokov sa jej budem venovat  a bude uplne ina.  V hline bez zivin,ci velmi malo vpodstate nejde nic vypestovat. Ale mozno uz najar po dvoch rokoch kultivovania to bude uplne ina poda. ja aspon v to dufam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Dnes ten kompost na pravej strane sme zacali preosievat. Je to mokre a je tam strasne vela hliny. 

 

Ja osobne tam hlinu nedavam, nedam tam ani kamene. Otcovi to aj 100 krat mozes povedat aj tak to tam budes mat.  Samozrejme aj ja tam nejaku hlinu zanesiem,ale tak v normanom pocte. 

 

Bolo to vlhke, chalana som to ucil, dnes som uctovnistvo nerobil,nik ma nastastie ani nepotreboval. Spolu sme spravili 4 furiky. To je na jednu stranu sklenika. Druhu stranu zavezie sam chalan zajtra.4 polofuriky. Stacia tam dve furiky,a dnes som mu cast kopy porozhadzoval a zajtra bude suchsie. So zenou som sa dohodol ,ze bude sadit. Mna to ani nebavi,a nemam nato cas. Teda zajtra o druhej bude mat pripraveny sklenik a moze sadit, redkovku salaty a na dalsi den vsetky priesady.

 

Vskleniku,predchadzajuci rok som urobil vela kompostu. Na tej strane je uplne ina poda ako na druhej. Tohto roku som ho mal na tri furiky, ani som ho neprehadzoval, vyviezol som ho zaplot na dalsiu varku. To som spravil chybu,ze som malo materialu,nemal listy. O kompost sa treba starat, narok dam do sklenika na komostovisko vsetok material ako koncom oktobra vytrham papriky.  Listie na tom vonkajsom je trosku hnedsie ako novembri. V skleniku by nebolo. Narobil som sa rovnako,ale vysledok uvidim orok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred týždňom som posadil jednu marhuľu. som zvedavý. tá predtým, čo bola na inom mieste roky ani nekvitla a minulý rok konečne zakvitla a poriadne a potom umrela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapec uz do sklenika naosial kompost, dnes este nieco do zazoby. Vcera uz bol kvalitnejsi a suchsi kompost, som mu ho v pondelok trosku cast poprehadzoval tak aj vysledok je kvalitnejsi. Zena pravu cast uz vysadila salatom a redkovkami, dnes do lavej zasadi priesady.

post-1625-0-66631700-1584530935_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ma prist zima, snezit. Neviem ako sa tym rastlinkam bude darit. Tie na pravo, redkovky a salat to hravo prejdu. Tie nalavo asi polovica. Asi ich budem musiet nasadit opat.

 

Fotku tu budem moct dat tak o 10 dni.  Posadene su.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zima skoncila,malo byt pod nulou uz teraz vraj 5,1 realne na slnku 10. Kaleraby a kapusty mozu ist von. To je pre mna terapia - ja som v karantene rok.

 

To su redkovky. O dva tyzdne ich budem mat na ranajky (alebo si ju dam ked budem mat chut),ten salat na obed.

post-1625-0-37542500-1585054492_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to zavisi od stadia kvitnutia...

 

u nas pred Uralom bolo do rana -10

 

inak manzelka mala zaujimavy napad, ked ukazovali minule v telke, ze ovocinari prikurovali v sadoch, aby to nepomrzlo... "a nemohli radsej pred dvoma tyzdnami ochladzovat, aby tie stromy priskoro nerozkvitli?"

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to zavisi od stadia kvitnutia...

 

marhule sú prakticky v plnom kvete, nektarinkám a broskyniam sa ešte len otvárajú kvetné puky. ráno bolo -5, bol som sa teraz pozrieť v záhrade, a kvety sú zažltnuté ale zatiaľ nie spálené ... lenže mrznúť má ešte dve noci :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zelenine sa velmi nedari. Je zima a salat(jeden je taky strapaty - raz som z neho zobral do 10 slimakov,odvtedy to robi zena , vnoci o 8 s baterkou, ich nazbierala aj 200,cez den to je zahrabane v pode, v noci sa to ide past, ci aj semena vyzieraju slimaky?  Ale lepsie ako nic.

 

Z priesad vysli na lavej strane tie najblizsie co vidno giganty, za nim je kel kuceravy,aj ten vysiel a dalej z tych rastliniek od 3 kuskou v riadku po jednom,najdalej je zeler, ten mozno este spi. Tie 3 blizsie tam je vysiata nova redkovka. Maly salatik, vysiel len v takom zhluku asi na troch miestach, to su tie tri riadky najblizsie pri velkom salate. potom su redkovky.

 

V sobotu som neoral, nechcelo sa mi vstat z postele a mrholilo.

post-1625-0-73032100-1585671388.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes vybrala 35 slimakov. uz nejdu na stary salat,ale do redkovky. Oni su este male tie slimaky 1cm az 2 cm. Zrejme sa tam dostali spolu s kompostom. Tam ich bolo velmi vela. Zozraliti tekvice. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V sobotu som zabudol pobranit. Napadla ma to az v nedelu. Tak som to spravil dnes. Praca hodina so synom. Trvalo mi to dlhsie ako som  myslel. Uz som mal z casti aj narobene chodniky. Aj ten skelet foliovnika som uz neprenasal, lano islo vo vnutri. 

 

Ja som chcel aj posadit zemiaky aspon tri riadky, ale to nejde. Ci dnes brana, ci pluh ti vyleti aj polmetra inde. Ten co je za navijakom musi mat pod kontrolov lano. Ono sa navija ako mu to ide na 30 Cm a to je strasne vela. Ono sa to uregulovat da(dnes aj tycov stangov, ale na to musis mat rozum a silu). Ale syn, manzelka ci otec na to nemaju ani rozum ani silu. Teda jak tam budem tak lietam po poli kde je najmensi odpor. Tak som na brany posadil syna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stale je tam velky podiel hliny. Neviem,ci kazdy rok idem hlbsie a ked centimeter zoberies mas to na vrchu. Ja chcem mat peknu,kvalitnu,vyzivnu podu.

 

Este ukazem jednu "vec".Je to mala fotka, je tam bujna trava. A preco? Napoviem,len ze vedla je mur a nesvieti tam svetlo. 

 

Este predchadzajuci pes obsikoval kraj policka mrkvi a aka tam bola krasna. Mraz bol aj dnes,ale uz voda v sude nezamrzla.

 

Ja ztej pody vyberam co nepatri. Hocijaky kamen - nasiel som vcera a dva dni co sa o nu staram asi 5kamen ako je vasa myska.Plno mensich kamenov. Pupavu, plasty, obkladacky co mame na dome.Sklo.

 

 

 

mna nesere to ze pred 40 rokmi tam dal ako blbec obkladacky. Ale on tam 20 rokov hospodaril pestoval a nevybral to. Teda je hnupstvo co urobil prec 40 rokmi,ale aj chrapunstvo a debilita,ze to za 20 rokov nedal prec.

 

Ta zem sa zlepsuje o 5 rokov tomoze byt velmi dobra zem, ved ja ju musim teraz z urodnit. Na dvochodku to uz nepojde.

post-1625-0-43850200-1586238965_thumb.jpg

post-1625-0-37341300-1586240064.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vonku som nic nezasial,je sucho. Teda je to zbytocne,ale v pondelok a utorok vraj spadne po 5mm. Teda dve hriadky,asi mrkvu, pretrzlen,mozno este jeden hriadok cibule by slo. 

 

Dopisem prispevok pozrem na SHMu a bum 4 a 1,5 mm.  Poda je sucha ak nezaprsi do tej zemi nema vyznam nic davat,tam ani burina nenarastie. A tu mrkvu a petrzlen potom by som aj tak musel aspon dva krat polievat za den. Uz minuly rok som si vyskusal,ze tri tyzdne som polieval a vyslo mozno 5%. To cloveka nebavi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov