Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

Ja sa tomu nerozumiem. Nerad nakupujem(co nepoznam, ja rozumiem tristopadesiat eur a neviem ci je to vela ci malo). Teda ja neporadim. Tie stroje nepoznam, hlavne na aku velku plochu, ci naco to potrebujes. 

 

Naposledy som kupoval auto v dvetisic trinastom.  Aspon tri mesiace som pozeral po internete. Potom kupil.

Kamarat sa mi smial, ty si sa v tom nepreviezol, ja som to auto ani nevidel. Nazivo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dalsi truhlik hovovy :)  

Este ma cakaju dva :(  Akurat ta nasa poda ts ts...

Ale zase ma to aj + vlastnosti trosku sa namakam a budem vyzerat  na leto v bazene lepsie a bude aj radost sa na mna pozriet :D   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zajtra zacne maj a ja uz mam zahradu zasadenu. Vsetko posadil otec,ja len mrkvu. Ked je sucho (hlavne vikend, ale polievat treba hlavne vecer, poliat mu to polejem) mu to kde treba polejem, urobil podu(ci kompost, zoral, ci cast zryloval), poviem co ma kde sadit a kedy. Na obrazku, je hrasok, potom cibulka, cesnak(ten  nariedko som tiez najesen zasadil ja,otec si to dal hustejsie, predtym tam boli rastliny na ka(karfioly-kaleraby) po nich treba sadit cesnak,ja som chcel len vyskusat, zostalo par uz malich strucikov, v horsej pode a vedla vinica - vinic a cesnak maju rovnakeho "predatora" - nejaky organizmus - hadatko ci ako sa vola ale viem,ze by to ciganka aksamietnica mala odpudit, este nerastie,zena zasadila, chcel som skusit), vacsi cesnak, potom paradajky(tohto roku su len asi 50,ale aj to je dost ak sa one budeme starat a nepride mraz,uroda bude). Ostatne zemiaky si o dva tyzdne nasadil otec.

 

V skleniku su uz Papriky -- dzungla zmizla.

 

No a dzungla je vonku ak nepomrzne, co sa dufam uz nestane. Karfioly vymrzli,ale ostali tam. Vedla su teraz posadene(v pondelok) kel, vedla kapusta - ta bola dnes , a vedla kaleraby - celkovo to je cca stopadesiat rastliniek, ak bude sucho na zalievanie dost. Kaleraby vymrzli - tieto su nove, zo sklenika nasadene. Prezili - ale v skleniku boli vacsie krajsie tak otec ich vsetky cca 80 vymenil,dufam ze dal aj kompost.

 

Zasadene je to uz komplet, vzadu su zemiaky,nejake mozno aj vidno, dalej fazul, kukurica, kde pride tekvica aj fazula, potom cvikla a nakoniec pred plotom a cernicami cibula. Vsetkym rastklinkam sa bude darit. Na mraz naj nachylnejsie budu paradajky. Jedine co este nieje, tak tam kde vidite tekvice(to sa nesadilo - vyrastlo z kompostu - semienka zimu prezili),to je pod skeletom foliovnika, tam o dva tyzdne ci tri sa daju uhorky a tekvice,6 rastliniek pojdu ku kukurici, dalsie do komposta a nejakych desat na kompost.

 

Este som zasadil dve riadky zemiakov(to co je napravo vedla chodnika a potom travnik). To som sadil hned ako som oral. Chcel som ich dat hlbsie. Bal som sa sucha. Ake bolo minuly rok. Aj kompost som na ne dal,ale hlavne chcel som opat skusit dvojhriadok.

post-1625-0-40253300-1556636726.jpg

post-1625-0-99543400-1556637092.jpg

post-1625-0-88531100-1556637712_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

minizáhradka v chránenom kútiku na schodoch... každý rok tam vyrastie, húževnantá sirôtka - jedna z jednej strany zábradlia, druhá z druhej... jedna je skutočne chránená, druhá trochu bojuje, ale je tam  :)

 

post-3-0-76827700-1558430961.jpg

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám pred infarktom...

Zasadil som 40 uhoriek... skapali.

Zasadil som 50 uhoriek... skapali (vymenil som zem)

Zasadil som 50 uhoriek... prežila JEDNA.

zasadil som opäť 40 uhoriek a ďalších 40 do záhrady... uvidíme, ak ma neklepne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas medvedik je. On zije kde je vlhko vysoko spodna voda

https://www.topbyvanie.sk/magazin/ako-sa-zbavit-medvedika-obycajneho-stura

toto je asi dobre na oboznamenie.

 

Sused povedal ze mu zmyzla kukurica(pripisuje to medvedikovi), nenarastla uhorka - na uhorku u nas bolo chladno. U suseda asi vlhkejsie, je nizsie. A voda mu tam stoji. 

 

Nemyslim si ,ze je za tym krtko. Lebo by napachal skodu aj unas , my  mame rastliny asi o dvadsat cm vysie aspon v zadu kde je kukurica.

 

U nas uhorky nevyrastli leo bola zima. Inak to uz tak skoro treba sadit? Myslim uhorky,nikdy som to nesadil.

 

Je vlhko a on je nizsie o dvadsat cm, ci jeho kukurica, skor korienok bol premoceny. Keby mali medvedika,rozsireneho boli by aj u nas a vsade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Zbierame jahody, ceresne, salat, kvitnu cukety, cochvila budeme zbierat cesnak.

Zvysok ma este cas.

Som zvedava co dalej, mame medvedika, asi najvacsiu pliagu pre zahradkara. Padlo za obet par salatov, popri cucoriedkach je dlha ryha, tam by vsak korenovy system mal byt uz pevnejsi. Zatial odchytavame do teglikov. Nemate niekto skusenost?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Zahrada a poda. A samozrejme dalsie veci co maju vplyv na vysledok.

 

Na prvej fotke - je burina - vidite tam hriadky kde mala byt mrkva na druhej petrzlen, po prvom nezdare sa tam vysialo este raz.  Je tam len burina v hline - ta burina sa odtial neda dostat - ja to uz ani nepolievam. Na konci hriadkov vydite ,asi meter jednotlivych rastlin.

 

Tak sa posadila 6 riadkov mrkvy. Pamatam si presne ja si to nepisem(pamatam) ,ale bolo to 28 juna.  Na tom druhom obrazku mrkva narastla. Ina poda tam burina nebude. Na to prvom do toho ani nezakopnete , s kazdou aj tou najvacsou burinou(ze ju viete uchopit - aj keby ste to poliali) budete zapasit aspon pol minuty. Neoklepete to dalsiu pol minutu. Na to druhom. Je tam ina poda - burinu vytiahnes korene oklepes za dva sekundy je vo vedre na ceste do kompostu.

 

A rozdiel je aj to,ze tu druhu mrkvu,lebo ziadnu inu nemam, polievam aby to bolo co najmenej suche. V pondelok unas bolo jasno pieklo(33-34 stupnov) - som to polial asi 7-8-krat - na tri riadky jedna kupka. Niekedy ked je pod mrakom aspon niekedy, staci len tri krat.

post-1625-0-66747200-1562519063.jpg

post-1625-0-18179400-1562519174.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1)Mrkva a petržlen majú velmi zlú klíčivosť. Problem je v tom, že ak ich nasadíš do správnej hlbky, cca 2 cm, tak slnko to vysuší, aj keď to budeš polievať. Preto to nevzíde. Ja to robím tak, že nasadím mrkvu a petržlen, polejem a zakryjem starou foliou z foliaku. Voda sa neodparuje a semienka môžu klíčiť.

2) Koreňová zelenina by sa nemala polievať, len výnimočne. Treba ju nútiť rásť do hlbky ,za vodou... Ja presádzam mrkvu aj petržlen po vyklíčení, lebo niekde sú úseky, kde nič nevzišlo. Ak má zelené nad zemou okolo5 cm, tak koreň má cca 8-10cm. Takže má odkial cucať vlahu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre mas pravdu. Aspon prvu vetu. Druhu vetu si casom overim.

 

Ja som doma,teda viem to zaliat aj 8krat za den. Vzdy pred cigaretou.  

 

 

Ale u mna ide aj o podu. Kvalitu. Aj petrzlen aj mrkva bola posadena rovnako. Aj rovnako sa o nu staralo aj teraz.  Narastol len posledny meter. Lebo tam sa dvadsat rokov oralo a blizsie k travniku tam stal dvadsat rokov ten skelet foliovniku teda tam sa ani velmi nerylovalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kvalitu pôdy si môžeš upraviť sam, ale nie naraz.

1) všetku vytrhanú burinu, posekanú trávu .... daj do nejakej ohrady, občas povápni . Na druhý rok do druhej ohrady, na tretí rok do tretej. V treťom roku preosej tu z prvej a použi. Tri roky preto, aby sa zničili semená na burine. Je mám len dve, takže keď to použijem, vyrastie mi tam budrina, ale zemička je sypká, ľahká.

2) alebo vykop jamu a hádž to tam. Na rok už máš hotovo, len sa to ťažko vyberá.

Neviem, či to napíšem dobre, ale 1) je asi kvasný proces a 2) hnilobný

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si robim akoby kompost - zaklad je dobry len ja nemam rok. To je asi dva kubiky,ja to potrebujem uz teraz,este je to nezrele. Ale ja by som do tej hliny ani burinu nezasadil, a ja mam nasadene nove priesady, karfiolu - podstate ziaden nema,skusam aj brokolicu,ale hlavne dalsie kaleraby. O tyzden toto pojde do pody s karfiolmi a tou brokolicou.

post-1625-0-89537000-1562525070.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám to ako ty, ohradu mám urobenú z plochých radiatorov a nechávam to dva roky.Ale na jar jednu vybriem preosejem a druhú prehodím do uvolnenej. Medzi vrstvami to povápnim. Ak je teplo občas to polejem hadicou. Burina a tráva pohnijea po preosiati je to jemnučká lahučká hlina. Do nej sadím.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta kopa ma si dva mesiace. A to ju  prehadzujem asi 2 tyzdne(pred tym dva tyzdne prsalo, potom dva tyzdne prazilo slnko ani jedno ani druhe dobre nieje),lebo botrebujem ziviny.  Ono ten proces sa zakonci v pode. Do troch , styroch litrov tej hmoty zasadim kalerab, karfiol. Buduci tyzden, este raz to prehadzem a dam do toho posekanu travu.

 

Nieco sa podari a nieco menej. Zemiaky sa povalali len kvoli suchu.  Neznicili ich mandelinky ani pliesen. Ja som svoje dvojhradok posadil 10 aprila. Mozno este rast chvilku budu. Som zvedyvy na urodu,nemyslim,ze bude horsia ako minuly rok.

post-1625-0-96748600-1562530203.jpg

post-1625-0-05341600-1562530347.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes poprsalo. Rastliny su dvakrat take ako vcera,teraz som sa bol pozriet. Kely, kapusty vsetky. Ja , zena ,chalan, ci otec sa mozme aj pokrajat. Zalievas to kazdy den.  Ze to polievas - tie rastliny drzis len pri zivote. Jeden dazd a to vyhukne za par hodin.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nie je vtaka tak dam nieco sem.

 

Uroda cesnaku, dnes zena vybrala lepsiu cast cibule, ta druha je v hnusnej pode. Posluchala, som je postavil bazen, neodolala. Je tam janova mrkva, to posledne co sa zmestilo je brokolica a karfil zasa deny do kompostu(velmi nezreleho - to je tam nato aby tam nieco bolo namiesto hliny),namiesaneho z nejakou zmesou z obchodu,ale dari sa rastlinkam. V sobotu a v nedelu u nas naprsalo 3cm. Hlina uz dnes je sucha na povrchu.

post-1625-0-90705400-1563904139.jpg

post-1625-0-28914700-1563904209.jpg

post-1625-0-64949300-1563904381.jpg

post-1625-0-41442900-1563904677.jpg

post-1625-0-88670000-1563905202.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mna uz ta zahrada unavuje. Nieco vyjde nieco ,  nie-   Otec prestal chodit na zahradu. Prestal chodit robit. A to je pruser, ako zena teraz zavara uhorky. Je to prilis velka zahrada, pre mna alebo na jedneho cloveka. Dnes som nieco vyplel a posadil - pomahal mi syn a sadila zena.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov