Skočiť na obsah

Vaša domáca knižnica


Bijou

Odporúčané príspevky

Ja som necital knihu -ani nepamatam - aj 10 rokov.Ci mi to chyba -iste keby to bola velmi dobra kniha - ak taka je? Ja si ju precitam. Dozviem sa aky su ludia - nietori hovada - niektori ci vacsina v pohode a ludia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, je tam niekolko knih, ktore som necital... a je tiez pravda, ze v poslednych rokoch citam velmi malo, lebo k tomuto treba priratat este casopisy a xGB elektronickych...

da sa povedat, ze gro knih, ktore som nakupil v poslednom case ma pre mna skor zberatelsku hodnotu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko kúskov obsahuje vaša domáca knižnica ? počítali ste to niekedy ? len tak, približne ... plánujete ešte kupovať ?

kam až ? koľko by ste chceli mať doma kníh ? :)

 

plus mínus 30 metrov (počet políc x ich priemerná dĺžka + nejaké, kde sú knihy v dvoch radoch) a cca 3500 e-kníh. kým boli peniaze, nerozpakoval som sa odísť z kníhkupectva so 4-5 knihami, teraz akurát tak vyradené v okresnej knižnici za 40 centov, ale výber je dosť biedny. ale zase nová beletria ma nejak neoslovuje, neviem si v nej vybrať a v tých e-knihách mám všetky staré knihy, ktoré mi čosi hovoria.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi dávno, ešte za študenstských čias, som sa pokúšala spočítať svoje knihy, vtedy ich bolo okolo 600, odvtedy ich pár pribudlo a už ich nerátam... drvivá väčšina mojich kníh ostala u rodičov, lebo momentálne ich nemám kam dať, mám ich zo sebou iba pár, ale v poslednej dobe aj tak akosi málo čítam a málo kníh kupujem... vždy som mala šťastie, že mi doma nenadávali za každú kúpenú knihu, možno preto, že pochádzam z rodiny knihomoľov :-) vždy sme ako darčeky dostávali knihy a moja mama si knihy dodnes kupuje... s ňou mám podobný literárny vkus, otec síce náš vkus veľmi nezdieľal, ale zato som po ňom zdedila plno kníh o výtvarnom umení a o maľovaní a maliaroch... v každej izbe máme knihovničku a v nej knihy v dvoch radoch + knihy naskladané kde-kade...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento tyzden pribudli dalsie knizky z Aukra, no a vyzdvihol som si uz aj balicky od rodiny na Vianoce, ale to je zatial prekvapenie :D

 

Prezrad prosim :) Mna to velmi zaujima.Ake knihy?Kniznicu mas naozaj velmi peknu :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo, v podstate zbierkove predmety:

 

Zase zní píseň úplňku - Jaroslav Foglar

Bob Hurikán (J.Peterka):Hoši divočiny; prve vydanie, novsie uz mam davnejsie

Osadní notes.Trampské písničky č.21-30 r.1943

 

casopis TRAMP č.2 z 1971; tiez uz jeden ex. mam, ale ten bol bez vlozenej prilohy

 

BOHUMIL ČEPELÁK (Irčan) - BOJOVNÍK STATEČNÉHO SRDCE

MATRAS BŘEZINA - ZÁLESÁCKÁ PŘÍRUČKA

NÍZKE TATRY - stara obrazova publikacia

JAROSLAV VELINSKÝ-TMAVÁ STUDNICE

 

no a perla

Rudan - Odlesky táborových ohňů, original velmi zachovaly vytlacok, temer nedoknuty z roku 1969

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nie som tramp ani skaut, ale viem, že Velinský je Kapitán Kid (okrem toho, že bol spisovateľ a hudobník, mal aj nakladateľstvo a jeho meno sa objavuje aj v sci-fi komunite) a Foglar písal Rýchle šípy, prezývku neviem... :-p

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Takze moju domacu kniznicu bude zdobit dalsia kniha, Harlan Coben - Mrtva z Nevady. :thumbsup: Dnes som mal riadne stastie na tohto autora,nedostat ho v takmer ziadnom knihkupectve ci antikvariate.Vsade napis vypredane -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak,dnes som navstivil antikvariat,a samozrejme som neodisiel naprazdno :smilieee: Do domacej kniznice mi tak pribudla dalsia kniha Jack London - Tulak po hviezdach :thumbsup: Sice je v cestine ale kaslat na to.Som si tak pomyslel na nasho phersu keby tak bol v tom antiku somnou co by mi poradil. :) Pridavam aj stranku na antik. http://www.paseka.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes opat v antikvariate som skoncil a domov som si doniesol David Bowker - Smrt aku si zasluzis, John Steinbeck - Tulavý autobus :shifty: Tieto knihy su uz asi posledne co som kupil v tomto roku,teda aspon dufam :shifty: :P Nejak som si oblubil antikvariat :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

funebrak

 

ako uz napisala game, dobry antik je vyhra pre domacu kniznicu a urcite dobre robis ze tam chodis, kopec uzasnych knih uz bolo vydanych a vo velmi dobrych prekladoch a netreba tak kupovat nove vydania. Antik usetri kopec penazi.

Ja som mal v tomto uzasne stastie este ked som chodil na strednu ze prave v Skalici otovril jeden chlapik antikvariat, vtedy som si este len budoval aku taku kniznicu tak som tam robil velke nakupy, nielenze mal nizke ceny este mi dal vzdy nejaku zlavu alebo mi zrazil z celkovej sumy za knihy :), za 500 korun som si odniesol vzdy minimalne 30 knih :)

ach jaj cest jeho pamiatke :bezradny:

 

Jack London je super vyber, tulaka som sice necital, ale inak som cital od neho uz kopec toho :) skus sa nabuduce popozerat ci tam nema od neho Morskeho vlka, velmi silny pribeh

Steinbeckov Tulavy autobus je super, strasne sa mi tam pacili tie bizarne postavy, dufam ze sa ti to bude pacit :), a ked navstivis znova antikvariat tak od Steinbecka by som ti urcite odporucil - Ovocie hnevu, Neznamemu bohovi to je mimochodom moja najoblubenejsia od neho, aj ked u mna osobne na prvom mieste je Na vychod od raja, to mi bolo az luto ked to po niekolkych sto stranach skoncilo :)

 

mne za posledne 2 tyzdne pribudlo 18 knih niektore ako dary, par z antiku a niekolko z knihkupectiev tak sa riadne vytesujem teraz :smile2: :smile2: :smile2:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cakal som na tvoju reakciu phersu som velmi rad ze som kupil dobre knihy :) Naozaj ten antik ma nejako az prilis zaujal priznam sa.Najviac sa mi paci ze tie knihy su o polovicu lacnejsie ako v knihkupectve :shifty: Ach boze preco som antik furt tak odsudzoval?Pytam sa na to v duchu den co den.Co uz,clovek sa uci na vlastnych chybach.

Naozaj tieto aniky maju nieco do seba take diela som tam pozeral autori ktorych ani nepoznam.Este raz dakujem phersu :ahooj: Nebyt teba asi by som toto carovne miesto nadalej obchadzal,a prichadzal tak o knihy ktore v knihkupectve uz ani nedostat napriklad Tulavy autobus :shifty: Ozaj 18 knih no ze prezrad ake knihy to su :) Cele sviatky budes len v knihach,co knihomil? :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este mas cas to napravit :)

paseku sledujem pravidelne a mava tam dobry vyber a na antikoch je aj dobre ze ked kupis knihu a nebude ta bavit tak aspon za to nevysolis velke peniaze tak to nemusi az tolko mrziet

ja osobne uz z antiku moc nenosim, lebo vacsinu z mojho zaujmu mam ani sa nedostanem uz tak casto do antiku maximalne v trnave a ten uz nema taku kvalitu ako kedysi, ked sa tam dali najst super veci, preto to riesim cez net, ale to nema svoje caro a teraz uz mam nakupov dost :D

 

tak pribudli mi

z antikvariatu

Světova literatura roč.1963 - to som kupoval kvoli tomu ze tam je vydana poviedka od H.Millera - Úsměv pod provazovým žebříkem a tymto padom mi chybaju uz len tri veci od neho a budem ho mat komplet co vyslo v preklade :smile2:

Alain Bombard - Velky moreplavci - nazov hovori za vsetko

Francois Villon - Dielo

Jonathan Swift - Gulliverove cesty ale nie to detske vydanie

Jack Kerouac - Na ceste to je vydanie Tatran kde je k tomu aj Osamely putnik a Duluozova marnivost, aj som ju kedysi mal ale som ju niekomu daroval a nedavno vysiel film Na ceste tak pri pozerani toho filmu mi napadlo ze ci to niekde nie je a nasiel som tak som objednaval jedna radost :D

 

z burzy knih som si doniesol Umberto Eco - Poznámky na krabičkách od sirek subor esejov a uvah, som to uz kedysi cital a sa mi to pacilo, naviac to tu bolo za dobru cenu

 

ako darceky som dostal

Jordanes - Gótské dějiny/Římské dějiny to ma Argo uzasnu ediciu pamati stredoveku, ktoru si pomaly kompletujem

Chuck Palahniuk - Prokletí prekladova novinka, nebola to taka typicky drsna palahniukovka ale zachoval si tam to svoje vysmechy so sucasnej spolocnosti a podobne a naviac sa to odohravala v Pekle

Ernest Hemingway - Stařec a moře - to je nove vydanie a okrem tejto novely su tam pridane aj nepublikovane novinove clanky, kde chceli poukazat ze ako dlho cerpal namety na toto dielo a sa mi strasne paci ta edicia je to paperback ale je to velmi fajne dizajnovo

 

a z knihkupectiev

Jean Cocteau - Strašné deti - dobre pisana vecicka o drogach, pisal to v sanatoriu kde sa liecil zo zavislosti :D

Jean Cocteau - Sbohem vy hříchy větrné - vyber basni

Zpěvy sladké Francie - vyber ludovych basni z minulych storoci

Alison Goodmanová - Eona posledná zaklínačka drakov - take fantasy ktore sa odohrava v cine pred par rokmi mi to dal brat k vianociam a konecne tento rok vysiel druhy koncovy diel

Galský kohout zpíva - antologia francuzskej poezie

Allen Ginsberg - Neposílejte mi už žádné dopisy -velmy siroky vyber jeho basni

Caesarius z Heisterbachu - Vyprávění o zázracích zbierka textov ktore sa citali a rozpravali ludom kde kto aky zazrak spravil alebo sa stal

Geoffrey Chaucer - Canterburské povídky - super vec z anglickeho stredoveku, niektore boli take romance, a niektore vtipnosti najma dve kde sa jednalo o neveru som sa tak smial pri jednolitvych pasazach

 

a asi posledne vydanie na trhu som zohnal DANTE ALIGHIERI - BOŽSKÁ KOMEDIE - z nej sa vytesujem najviac a som prudko do nej zacitany, uzasne myslienky, perfekt napisane plno vysvetliviek a proste super vydanie tak sa v nej vyzivam a vytesujem :)

 

a sice je tych knih nakupenych plus este co mam doma necitane kopec len nebudem moct byt az tak zazrany do knih musim pisat diplomku -_-

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov