Skočiť na obsah

Vaša domáca knižnica


Bijou

Odporúčané príspevky

niekto v našom baráku ruší svoju knižnicu (asi) a tak sú na prízemí povykladané knihy s nápisom "vyberte si knihu"... tak som si samozrejme povyberala, neviem, či nebudem mať zajtra svalovicu, lebo som to len tak-tak zvládla doniesť domov (14 kusov) a poriadne ma boleli ruky :lol: ešte sa tam dnes s najväčšou pravdepodobnosťou vrátim :) nieiktoré knihy vyzerali fakt, že v pohode...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: ja robim presne to iste. mozes prist odbremenit aj nas.

 

inak nechapem, kam to davate, ti co ustavicne zbierate knihy, a ci to nikomu neprekaza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mojej mame to prekaza urcite, somre na kazdu druhu knihu, ktoru kupim...a ani partner z toho nebol nadseny, ked sme spolu byvali :lol:

 

no ale pomozem si? ta kniha casto priam vola, aby si si ju zobral a nechal si ju...tomu sa neda odolat

 

si pamatam, ako som raz v novoobjavenom antiku v petrzalke oplieskala celu svoju vyplatu.. a este som si ani neodniesla vsetky knihy ( kupila som ich tak 20), bo mi prachy nevystacili :) odlozila som si ich a vratila sa pre ne

 

ale vymamila som od mamy, ze dostanem novu policu :) bude dalsie miesto na knihy

 

k teme - dnes ma potesil nadherny den, bola som poobede v sade janka krala, aj s dvoma malymi krpcami na hojdackach

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja zas nemám tak veľa kníh, skôr si teraz začínam budovať knižnicu, väčšinou, keď niečo chcem - zájdem do knižnice, alebo si požičiam od známych... ono sa ani nedá mať knižnicu, keď sa človek sťahuje tak často ako ja - kým si stihnem vôbec zariadiť izbu a začať uvažovať nad policami, už som niekde inde :lol:

ja som sa behom posledneho pol roka tri razy stahovala :)

prvy raz aj so vsetkymi mojimi knihami a bolo to na porazenie

druhy raz som to vyriesila tak, ze knihy som dala spat k mame a stahovala som sa bez nich, postupne som si na bejvak prenasala len tie, co som chcela mat stale pri sebe

pri tretom stahovani ( tento pondelok ) uz knihy stahovat nebolo treba - ja som sa vratila k nim domov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam knihy rad, ale objavil som ich druhe caro v elektronickej forme :lol:

nezaberaju mi miesto, nic ma nestoja a vyborne sa citaju v bufete na hradzi :)

a k teme, dnes ma potesilo ze na hradzi bolo pekne, pekne slecny a super relax dve hodky v bufaci pri kofole a knihe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v petrzke je antik oproti inchebe cez cestu, na prizemi jedneho panelakoveho domu, dost skryty...vola sa tusim pegas

dlho som tam nebola, tiez sa tam chystam znova skocit...ale myslim, ze by tam este mohol byt

 

mam par knih v elektronickej forme ale nejak extra zvlast ma nenadchli...niet nad knihu v papierovej forme, ci novucicku, kupenu, este krasne vonajucu alebo staru z antiku, z ktorej priam dychas tie roky..je vidno, ze uz nic prezila a nieco pozna...uz len tym, aka stara je, vie rozpravat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

suhlasim ze to ma nieco do seba, sam som si tak par knih kupil len pre to ako posobili na mna :lol:

ale teraz ked zoberem cisto praktickost ked si chcem citat knihu, niet nad knihu v telefone :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tož konkrétnejšie - v Brne som chodieval do univerzitnej knižnice po nákupoch, aj na Veveriu ulicu /roh Gorkého - teraz azda iné meno - /psychológia a psychiatria/, a samozrejme tie v centre - nad námestím Slobody hore a aj antikvariát tam... oproti bola gramopredajňa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekto v našom baráku ruší svoju knižnicu (asi) a tak sú na prízemí povykladané knihy s nápisom "vyberte si knihu"... tak som si samozrejme povyberala, neviem, či nebudem mať zajtra svalovicu, lebo som to len tak-tak zvládla doniesť domov (14 kusov) a poriadne ma boleli ruky :) ešte sa tam dnes s najväčšou pravdepodobnosťou vrátim :) nieiktoré knihy vyzerali fakt, že v pohode...

:) tak toto by sa mohlo stat aj mne, ale v nasom baraku to asi nehrozi.....

 

;) ja robim presne to iste. mozes prist odbremenit aj nas.

 

inak nechapem, kam to davate, ti co ustavicne zbierate knihy, a ci to nikomu neprekaza.

staci povedat kedy ;)

 

no ved do kniznice davame, a ked mama nieco zacne hovorit ze mam zasa novu knihu, tak jej poviem ci to mam radsej minut v bare, na cigarety alebo proste na hovadiny alebo radsej na knihy ktore si precita aj ona a je to urcite lepsia investicia

 

no ale pomozem si? ta kniha casto priam vola, aby si si ju zobral a nechal si ju...tomu sa neda odolat

 

si pamatam, ako som raz v novoobjavenom antiku v petrzalke oplieskala celu svoju vyplatu.. a este som si ani neodniesla vsetky knihy ( kupila som ich tak 20), bo mi prachy nevystacili ;) odlozila som si ich a vratila sa pre ne

Tak toto poznam to bolo rovnako u mna ked som zasiel do antiku v skalici, spoluziak sa na mne zabaval ako prasa lebo som tam stale vykrikal ze super parada.....

 

a k teme, dnes ma potesilo ze na hradzi bolo pekne, pekne slecny a super relax dve hodky v bufaci pri kofole a knihe ;)

toto iste som mal ja sice iba hodinku ;)

 

 

mam par knih v elektronickej forme ale nejak extra zvlast ma nenadchli...niet nad knihu v papierovej forme, ci novucicku, kupenu, este krasne vonajucu alebo staru z antiku, z ktorej priam dychas tie roky..je vidno, ze uz nic prezila a nieco pozna...uz len tym, aka stara je, vie rozpravat

Tak tak taketo slova sa paradne citaju

 

 

 

k teme teprv ma potesi ze dnes idem zasa pozriet do antiku ci nema nieco nove :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Antika - to je ozaj krásne a sviatočné čítanie, iba sa to teraz ťažšie sháňa.

 

Teraz sa pozerám na vzácnejšie vydanie "Tvůrcové dějin" z roku 1934...čtyři tisíciletí světových dějin v obrazech dob a osobností, nákladem I.Mazáč v Praze... několikadílná encyklopedie, dědictví po tátovi - knihomolovi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mama mi prave vycita, ze mam privela oblecenia a privela knih :lol:

 

co som komu urobila, ze musim pocuvat veci ako, ze izba nema vyzerat ako police v kniznici :)

ako sorry, radsej mam doma zhromazdovat nacisticke vlajky namiesto knih? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo si pridaj ďalších 25 000, iba slovenské tam zatiaĺ niesú, iba jedna česká - RUR od Čapka, a máš pokoj. Dajú sa aj volne napáliť na DVD/CD a je tam dokonca aj historická hudba, zo starých platní. Aj z fonografu. A niektoré knihy sú aj čítané. Alebo strojovo, alebo človekom. :lol:

 

http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mama mi prave vycita, ze mam privela oblecenia a privela knih :)

 

co som komu urobila, ze musim pocuvat veci ako, ze izba nema vyzerat ako police v kniznici :lol:

ako sorry, radsej mam doma zhromazdovat nacisticke vlajky namiesto knih? :)

za toto zboznujem moju mamu ze mi nenadava iba sem tam zacne ale to ju zrusim lahko ;) a niekedy si zvykne vzdychnut ze jej je luto ze kolko knih dala do antiku davno ked som este necital.

Ale keby si vedela o nejakej takej vlajke tak rad by som jednu mal ;)

 

mame povedz, že tisíc kníh doma je norma ;)

spravne spravne pilne sa na tom pracuje ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mama mi prave vycita, ze mam privela oblecenia a privela knih :)

 

co som komu urobila, ze musim pocuvat veci ako, ze izba nema vyzerat ako police v kniznici :lol:

ako sorry, radsej mam doma zhromazdovat nacisticke vlajky namiesto knih? :)

ja to musím počúvať vždy, keď som doma a počúvam to už niekoľko rokov...

a zakaždým keď dojdem domov na víkend, tak si kúpené knižky musím odkladať do knižnice v noci, keď naši spia, jedinú výhodu mám, že už knižky pre nedostatok miesta ukladám do skrine, takže mama v podstate nevidí, že mi tam každý týždeň-dva pribude päť až desať kníh

a na moju mamu už neplatia ani také "chceš aby som to radšej prepila?" pretože ona mi zakaždým odpovie svoje staré známe "ale z kníh sa nenaješ, za knihy si oblečenie nekúpiš"

 

ale najkrajšie je, keď k nám príde rodina alebo niekto známy, tak ma ukazuje ako atrakciu... "hela ukáž knižky... pozrite, koľko ona číta, a kupuje si to sama za vlastné... aspoň to nemíňa na blbosti" ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a na moju mamu už neplatia ani také "chceš aby som to radšej prepila?"

Počúvaj, keď som videl koľko si na stretku do seba toho kopla, tak potom tých kníh musíš mať doma aspoň 4 skrine :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počúvaj, keď som videl koľko si na stretku do seba toho kopla, tak potom tých kníh musíš mať doma aspoň 4 skrine :)

a to bola len štandardná norma, ale s tým sa zas mame nemusím zverovať, že zvládam míňať na oboje :)

 

a zase keby mám piť tak často ako kupovať knihy, tak dovidenia ;) by som vyzerala ako posledné leto no a k takému stavu by som sa už nerada vracala :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vám je s tými knihami o umeniu a próze hej, ale čo mám robiť s plnou pivnicou technických kníh teraz ? A s viazanými časopismi ? Azda idem do antikvariátu... už som strelil aj predválečné konštruktérske radiotechnické veci... ono to rýchlo starne. nechávam si iba klasiku, antiku, psychológiu, cestopisy a nadčasové veci. Aby som to zrazil na tu "game" tisícku... a nie v dvoch radoch za sebou. Potom to už nenájdem. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimalo by ma ako si zakladate knihy do kniznice, ci nahodne rad radom ako pribudaju knihy alebo podla zanrov, podla abecedy, podla spisovatelov, alebo jednotlive edicie pri seba?????
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov