Skočiť na obsah

Vaša domáca knižnica


Bijou

Odporúčané príspevky

Prepáčte, ale musím sa niekde pochváliť... :detektiv:

 

Moja tohtoročná vianočná nádielka:

 

Obrázok

 

Človek nevie do čoho sa skôr pustiť... :hmmm:

 

/Inak, môžu sa pochváliť aj ďalší, nech nevyzerám namyslene. :)/

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

desdemona,

 

krásna nádielka, vieš, ako to bolo v Alenke v krajine zázrakov : "najlepšie je začať na začiatku" .. tak šup, do toho :detektiv:

 

 

mimochodom, keď sme pri Prelete nad kukučím hniezdom, pred mnohými rokmi som videla divadelné predstavenie v Budapešti, je to jeden z mojich najkrajších zážitkov ... divadlo tuším celý čas nedýchalo.

chcem tým povedať niečo iné : v maďarčine sa toto dielo oficiálne volá Letí kukučka do hniezda - Száll a kakukk fészkére.

 

a knihu mám doma v slovenskom jazyku, vydaná v sedemdesiatych rokoch, pod názvom Bol som dlho preč.

 

 

 

mimochodom, knihu mi ježiško nepriniesol, lebo čaká na tú pravú :hmmm:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Prepáčte, ale musím sa niekde pochváliť... ^_^

 

Moja tohtoročná vianočná nádielka:

 

Obrázok

 

 

teeda paradna nadielka :), a uprimne ti zavidim Burroughsa :) a Kerouaca toho sice mam ale nie rukopisny zvitok,

 

 

 

Knihy!! Najhorsi dar na svete :cem:

 

prečo najhorsi? :)

 

 

a aby som bol aj k teme tak moja domaca uz presiahla 500 kusov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ja som zvedavá, ako bude vyzerať moja knižnica, keď sa raz vysťahujem po škole nadobro z trnavy a poodnášam si všetky tie knihy z privátu naspäť domov, lebo už teraz je moja knižnica zasa raz plná a musím využívať dvojté rady na jednej poličke, a to ešte veľa odborných a nejakú tu beletriu skladujem na priváte...

a to si ani nechcem predstaviť, čo to bude, keď sa raz budem sťahovať z domu do svojho, už teraz mám z toho mdloby :vystraseny: :)

 

a čo sa týka knižiek, to sa tiež celkom pekne rozrástlo v poslednej dobe (aj vďaka tomu, že som behla po brigádach ako maniak :)), na phersua síce nemám, ale chýbajú mi už len nejaké dve-tri a bude okrúhla štyristovka :) mám ešte v hľadáčiku nejaké kúsky, ale potom si dám od kupovania asi menšiu pauzu, aby to nevyzeralo tak, že si len naháňam nejaké čísla, alebo aby som na jednu svoju prečítanú knihu nekúpila tri ďalšie :) rada by som mala väčšinu svojich kníh aj prečítanú, takže pokiaľ ma momentálne naozaj niečo veľmi nezaujme, tak si dám od toho pokoj (len keby ma nezaujalo niečo zakaždým, keď vkročím do artfora či panta rhei :))

 

len mi chýba moja knižnica, dávno som sa v nej neprehrabovala, neupratovala si ju, keďže doma som len sporadicky :) sa cítim, akoby smútim za členom rodiny

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked budem stara, chcem si urobit v rodnom dome jednu miestnost, kde budu len knihy. To znie celkom ako zmysel zivota :D

O tomto snívam aj ja, najväčšia miestnosť v mojom dome bude patriť knižnici... už to tak mám vy mysli navrhnuté - knihy od spodku až na vrch, jeden krásny veľký starožitný kozub, pohodlné kresielko a ani odtiaľ nebudem vychádzať. :D

 

Inak, pre milovníkov domácich knižníc tu je veľmi zaujímavá stránka. Radosť si to všetko prezerať. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja už na tom cekom úspešne pracujem :D, jedna stena už je úspešne zabratá knihami za chvíľu príde na čas dat preč posteľ :D síce budem spávať asi potom na zemi ale budem obklopený knihami :D

 

a v mojej predstave sa knižnica nenachádza iba v jednej miestnosti môjho domu/bytu :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes som si doniesol tri dielka:

 

  • Giovanni Sartori - Pluralizmus, multikulturalismus a přistěhovalci
  • Walter Laqueur - Poslední dny Evropy
  • Gilles Kepel - Válka v srdci islámu
letmo som si to prelistoval, ale už teraz viem, že to bude husté čítanie :rolleyes:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

v poslednom čase hlavne čítačka a ebooks, papierových podstatne menej, ale niektoré v elektronickej podobe ťažko zohnať, a niektoré jednoducho lákajú vlastniť a mať ich ... takže môj súkromný ježiško chodil za posledný mesiac na trikrát, a podonášal :) :

 

1. Hitchens: Bůh není veliký

2. Karen Armstrong: Dejiny mýtov

3. Tau Malachi: Gnóza

4. Geza Vermes: Ježíšovo umučení / ďalšie dve časti trilógie zatiaľ k nedostaniu /

5. James D. Tabor : Ježíšova dynastie

6. F. Strauss : Farebná nádhera na balkóne : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game to mas pekne darceky od jeziska :) asi si bola cely rok dobra :) Idem to na martinus popozerat co to vlastne mas.

 

Tak game má: 1.) Buh neni veliky - Krestanstvo biblia 1.recenzia dobre

2.)Dejiny mytov - Myty legendy (nehodnotene)

3.)Gnoza - Krestanstvo biblia 1.recenzia slabe

4.)Jezisovo umucenie - Krestanstvo biblia 1.recenzia dobre

5.)Jezisova dynastie - Krestanstvo biblia 8.recenzii priemer

6.)Nenajdene o com je Farebna nadhera na blakone? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6.)Nenajdene o com je Farebna nadhera na blakone? :)

 

tenučká útla brožovaná knižka s kopou fotiek a grafov a kresieb a farebných kombinácií a možnosti vysádzania znášanlivých druhov spolu :

knižka hlavne pre oko, o vysádzaní rastlín na leto na terasy, loggie a balkóny :)

 

ináč kdesi tu raz dávno napísal Leg :

Knihy!! Najhorsi dar na svete :detektiv:

 

niekto súhlasil, niekto sa nevyjadril, dostala som chuť sa vyjadriť teraz ...

kedysi som dostávala knihy hlavne od otca, aj keď sa snažil môj vkus nasmerovať, trochu, priveľmi sa od jeho vkusu nelíšil, a vedel, čo kupovať ... a mama tiež, kupovali hlavne to, čo som čítala, s jemným, veľmi jemným smerovaním ...

 

o hodne rokov neskôr sa z knižiek stali darčeky, ktoré som nerada dostávala, až na dve tri výnimky, za ktoré večná vďaka ...

 

radšej si vyberiem ja, u môjho súkromného ježiška, ledaže ... by niekto presne vedel, čo za knižku mi darovať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

1. Hitchens: Bůh není veliký - precitane

2. Karen Armstrong: Dejiny mýtov

3. Tau Malachi: Gnóza - precitane

4. Geza Vermes: Ježíšovo umučení / ďalšie dve časti trilógie zatiaľ k nedostaniu /

5. James D. Tabor : Ježíšova dynastie - precitane

 

dejiny mytov ma zaujali, asi odbehnem do obchodu... :) tip na dobru knihu o svetovych nabozenstvach?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:reading:

čitatelia s domácimi pokladmi ... :)

 

kdesi sme tu už písali, a to bolo hodne dávno, koľko kúskov obsahujú naše domáce knižnice ...

ako tu poznám zopár zanietených čitateľov, ktorým len ježiško nosí celé kilá kníh, nehovoriac o tých mimo ježiška, celkom iste sa domáce knižnice rozmnožili ...

 

koľko kúskov obsahuje vaša domáca knižnica ? počítali ste to niekedy ? len tak, približne ... plánujete ešte kupovať ?

 

kam až ? koľko by ste chceli mať doma kníh ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov