Skočiť na obsah

Vaša domáca knižnica


Bijou

Odporúčané príspevky

Ronja, do univerzitnej chodím aj ja, popritom ešte aj do ďalších knižníc, to však neznamená, že niekomu svoje knižky darujem. nepoviem, keď si kúpim knihu a vidím, že ju phersu veľmi chce, tak mu ju občas dám /občas!!!/, ale zas len tak rozdávať svoje knihy ee, na to som veľmi skúpa sviňa  :)

 

ale až budeš najbližšie nejaké svoje knižky vyraďovať, ssky mám zapnuté  :lol:

 

no ja ako budúci knihovník by som sa mala hanbiť dvojnásobne

napadlo mi to isté :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som dnes vyriešil úspešne nedostatok miesta pridaním ďalšej poličky, takže mám zasa na nejaký ten mesiac pokoj.

Jednu dobu som uplatňoval system dvoch radov alebo som ich staval na seba, ale to bolo nanič nevidel som ich všetky pospolu a to je chyba :)

 

nut

Tak ale ty mi dáš vždy dobrý kúsok ako vo štvrtok Aeneasa ja by som sa jej nevzdal :)

A neskús tie knihy dávať do krabic veď aj u mňa sa môžu nejakú tú chvíľu ohriať ;)

 

Inak si neviem predstaviť, že by som bol knihovník :lol: to by moc dobre nedopadlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

heeh ľudia aj ja by som už potrebovala nejakých pár nových políc :)

neviem, neviem kde tie knihy ja budem dávať...plná izba kníh... nenašiel by sa niekto, kto by mi poličky za kresťanskú sumu vyrobil??? :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednu dobu som uplatňoval system dvoch radov alebo som ich staval na seba, ale to bolo nanič nevidel som ich všetky pospolu a to je chyba

aach tak toto aj ja robím, mám vlastne na všetkých policiach po dva rady... ale nedá sa tomu vyhnúť, mám málo životného priestoru :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

jupíííí, práve mi otec doniesol poličku /dosť dlhú myslím/, tak dočasne sa asi rieši nedostatok miesta :lol:

a môžem zasa ďalší pol rok žobroniť druhú :)

 

ale už som nevedela, čo robiť, ani nemám všetky knižky doma, ale mám ich v niekoľkých radoch za sebou a už aj na tých radoch poukladané ďalšie knižky, už ani neviem, kde čo mám

 

už sa teším, ako si to budem ukladať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noo hotova krasa...sice nemam ani zdaleka tolko knih ako ty..taku policku by som bral :lol:

najviac sa mi pacia tie dve oddelenia na pravej strane..druha od hora, druha od spodu :) a centralna azia sa tam ako pekne farebne vynima :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sa mi snívalo, že som doma mala úplne obrovskú knižnicu /vážne, väčšiu som jakživ nevidela/...a normálne si dokonca pamätám, ako tie knihy boli poukladané...asi som vážne maniak :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tom

Som si myslel, že budeš reagovať hlavne na tie dve :)

 

 

Desdemona

Ďakujem kupujem jedna radosť taký menší maniak :lol: A na uhladnost som moc nedal hlavne nech to je podla zanru :), ale bez nutrinky pomocnicky by to nebolo ono ;)

A podobné sny mávam veľmi často ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no som sa vytešovala z jednej poličky, ale polička bola tak naložená, že som sa bála, aby mi v noci nepadla na hlavu :) napokon sa naši naštvali a dali mi celú novú knižnicu aj so skriňou, takže sa dneska ukladalo, prekladalo, ježiš, konečne mám miesta kopu :) ja tak zbožňujem ukladanie knižiek :lol:

 

no a keď mám zas kopu miesta, môžem zas doplňovať knižnicu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

obdobie kupovania knih ma stale nepreslo sice uz antik tak casto nenavstevujem nie je cas a v poslednej dobe nejako nemali nic nove, ale nut pekne kupila ;-)

 

a je tu zasa nedostatok miesta, knihy s poeziou a dramou museli byt zatlacene a pred nich som musel dat dalsie najma francuzskych klasikov a bergmana taktiez odborna knihy uz sa robi dalsi rad a to iste s knihami o afrike a blizkom vychode najradsej by som dal prec skrinu na saty a buchol tam dalsiu vysoky policu :lol:

ked to tu tak pisem tak mam chut si kupit dalsie knihy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

dnes som si uvedomila, že ma strašne vytáča, koľko málo miesta na knihy mám.. a všetky musím mať v dvoch radoch, lebo nie sú poličky... no ako tak teraz pozerám, už mám aj tak miesto len na 2-3 knihy max

a čo potom?? :lol:

jejda keď ja bych tak rada mala kľudne celú izbu zapratanú vysokými policami.. aby som mohla ukladať knihy vedľa seba len v jednom rade a vidieť ich všetky pokope... :) juj

no môžem snívať :)

a tuším aj keby som hneď mala ďalšiu policu, nemám ju kam dať ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

S Vianocami prišiel aj menší problém s priestorom... už mi bolo viackrát povedané, že keď chcem mať môj televízor vcelku, mala by som radikálne vyprázdniť tú policu s knihami, čo je nad ním. :lol: No a teraz, keď som od Ježiška dostala ďalšiu kopu kníh, ktoré bohužiaľ zatiaľ ležia v kúte na zemi, môj otec sa ochotne ponúkol že mi vlastnoručne vyrobí ďalšiu policu, ktorú práve v týchto chvíľach vyrába v dielni. Peknú rohovú, a mimochodom sama som si ju načrtla... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja domáca knižnica sa po Vianociach rozrástla o nejakých 30 kníh, police to už zrejme neudržia :lol:

a nejaké knihy (aj keď väčšinou detské a rozprávkové)som musela dať do krabíc a odložiť :)

chcelo by to ďalšiu izbu... :)

 

dess nemôžem si navrhnúť policu aj ja? ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vie si niekto predstaviť u vášnivého čitateľa "menej" kníh ?! aika, police až po plafón. dokola.

zvyčajne plafón je také nevyužité miesto :lol:

rovno navrhuj, nepýtaj sa :)

 

 

a koľko ich teda už máte ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game len keď ja už ani tie police nemám kam dať, mám takú maličkúúú izbičku :lol:

mama už začína mať pripomienky, že načo mi toho toľko je, a koľko peňazí to stojí, a že z kníh sa nenajem...ale hold pomôžem si? ja radšej budem mať diétu a novú knihu :) :)

 

cca 250 kníh mám v izbe, nejaké sú ešte u mamy a kade tade... ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja domaca kniznica sa od isteho casu nerozrasta, pretoze vsetko, co citam, si vylucne poziciavam (beletria) alebo mam v tvare prenosneho dokumentu (odborne).

 

Neberie ma skutocnost, ze by som mal knihy hmotne vlastnit. Plne ma uspokojuje to, ze existuju a ze ich citam - t.j. ich obsah.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dess nemôžem si navrhnúť policu aj ja? :lol: :)

Veď si navrhni, ani by s tým nemal byť veľký problém... totižto pustil sa do toho s takou vervou, že aj segre vyrobil ďalšie dve, hoci vôbec nič nechcela. Nejako ho to chytilo. :)

 

Tie pripomienky aj ja poznám... z kníh sa nenajem, neoblečiem a za toľko peňazí, čo som za ne vyhodila, by sme si mohli dovoliť dovolenku na Kanároch a podobné sprostosti... ale ide to jedným uchom dovnútra a druhým von. ;) Človek si jednoducho nepomôže, že?

 

No ja mám kníh v izbe približne tak 100 až 150 a už teraz mám problémy s ich uložením... tiež mám malú izbu a netuším, čo budem robiť postupom času, lebo knihy pribúdajú stále. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov