Skočiť na obsah

Málo skúsenosti s kreslením


branik

Odporúčané príspevky

zalozil som tuto temu pretoze bez kreslenia si neveim predstavit zivot aj ked sa mu prilis dlhu dobu nevenujem.Mam 15 a uvital by som nejake rady co a ako..zatial som kreslil len rozne tvaricky a vtipne postavicky ale rad by som zacal aj s niecim vaznejsim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 11
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    4

  • branik

    4

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    3

  • Sniper

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

Najaktívnejšie dni

nuž iné nezostane, len kresliť a kresliť

postav si niečo pred seba, niečo naaranžuj a kresli

polož ruku pred seba a nakresli ju

chyť do tej ruky niečo a nakresli to

polož pred seba pokrčený papier a nakresli ho

 

kresli a kresli

 

využi tento link, ktorým sa kreslí v tej téme.... skús to, na precvičenie to nie je zlé, nekreslí sa ním ľahko

 

kresli a ukáž tam svoje práce ... na naskenované či nafotené kresby je druhá téma , na maľovanie v tom programe ten uvedený link

 

popozeraj to :lol:

a kresli :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavne by si ale nemal byt sam. chod medzi ludi, ktori o kresleni nieco vedia. najlepsie ak by si sa poznal priamo s nejakymi maliarmi. niekym kto danej problematike rozumie alebo sa nou dokonca zivi.

 

vies, moze to byt aj tak, ze na krelsienie vobec nemas vlohy, a tym padom to nepovedie nikam. ked chces robit umenie, mal by si poznat svoje moznosti a vediet, ci vobec na to mas. to aby si sa nezmyselne do niecoho nepustal.

 

a to v tebe poznaju najlepsie ini.

 

takze predovsetkym nebud sam. lebo ludia ked su sami, niekedy si vselico namyslaju, a realita je trochu ina. umelecke vlohy sa najcastejsie prejavuju uz detstve.

 

umenie nie je pre kazdeho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to tak ..ale ja najcastejsie kreslim v skole a vacsina mojich kresieb skonci v rukach mojich spoluziakov ktorym sa to paci takze mozno aj preto..ale bohuzial sa nepoznam zo ziadnym umelcom od ktoreho by som mohol cerpat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najlepsi zaciatok, ak neratam prve kroky s niekym, kto sa tomu venuje v rodine, je zakladna umelecka skola. pokial ide o kreslenie, tak obor vytvarny. je to dobry, solidny a systematicky zaciatok. neskor moze prist sukromne studium /studia, -iorum/ u nejakeho maliara. kontakty sa ziskavaju rokmi a zvacsa nahodne. no a potom, ak sa clovek rozhodne, ze sa svojim umenim chce aj zivit, tak pokracuje v studiach na konzervatoriu /conservatorium, -ii/ a napokon na prislusnej univerzite /universitas, -tatis/ ci vytvarnej akademii /academia, -iae/.

 

len neviem, ci nie si uz prilis stary vekom na tuto cestu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejaké kresby si budeš musieť nechať

keď uvažuješ raz sa predstaviť nejakému odborníkovi, budeš potrebovať svoje práce ... podobné kresby, ako som ti radila kresliť - na väčšom formáte, A4 minimum, lepšie je viac

 

pozri sem www.stenart.sk

enter, a klik na prvú zostavu, to sú kresby ... skúšaj.

 

 

 

 

http://www.stenart.sk/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to áno, ale to sa vyprofiluje, keď má talent, svoju cestu si nájde ...

 

najprv musí ovládať ceruzku a uhol, kresliť záhyby, busty, vázy, musí sa naučiť používať ruku

keď nakreslí svoju ruku, že to bude skutočne ruka, má vyhraté

 

... k tomu nejaká odborná pomoc nie je zlá, ale najprv musí mať tie svoje kresby pokope

je kopa maliarov, sochárov, ktorí dávajú hodiny - keď to chlapec myslí vážne

 

ale najprv musí ma nakreslené, aby to ten človek posúdil, čo v ňom je

 

 

 

 

 

btw. starý na to nie je ... má čas, len musí kresliť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je pravda, ze ho mozu ovplyvnit. ale tak to najskor aj ma byt. v zaciatkoch na zacinajuceho umelca vzdy posobia ini. osvojuje si ich pristupy, uci sa od nich. individualny styl sa vykrystalizuje az neskor.

 

prva je technika. teoria. remeslo. a porozumenie tvorbe inych. clovek musi najprv umeniu dobre rozumiet. vlastne dielo zacne mat osobite rysy az podstatne neskor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov