Skočiť na obsah

Stránky s hromadou záhad


game

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 25
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    6

  • game

    6

  • Darkman

    3

  • alfi

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Ten druhý link som už dávnejšie čítal. :lol:

Jj, bol aj na starom fóre a nie som istý, ale práve Game ho tam tuším hodila :)

 

Game: Tá prvá stránka je dobrá, našiel som tam aj veci čo sa mi páčili (popri tých čo desili) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vyzerá to ozaj zaujímavo a stojí to za pozornosť odborníkov, detailnú. Takto cez video sa nedá viac povedať. Treba merania rozličných polí. Je zaujímavé, že iba tá stredná hojdačka sa rozkýva. Je si možné predstaviť aj posobenie striedavého magnetického poľa. Takže aj skúmanie a odtienenenie priestoru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco len Tacoma Narrows, ked mostov su tisicky po svete :lol:

Na rezonanciu musi byt vlastna frekvencia objektu rovnaka s frekvenciou 'dodavanej sily'. Ostane tie dalsie hojdacky maju inu vlastnu frekvenciu.

 

prečo len tá jedna v Argentíne keď je mnoho tisíc inde na svete?

Maximalne mozes povedat, ze tato v Argentine je jedina o ktroje vies. Pred tyzdnom si mozno ani o nej nevedel :)

Na svete moze byt XY podobnych hojdaciek, len akosi, niesu zname.

 

Ako, je tu aj moznost, ze to rezonancia proste nie je. Ale urcite mi to pride vierohodnejsie ako nejaky paranormalny jav.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco len Tacoma Narrows, ked mostov su tisicky po svete :lol:

Pretože to bol fušersky postavený most. Po 10. rokoch ho postavili znovu, tentoraz už poriadne, a div sa svete, stojí dodnes.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebol fuseracky postaveny. Nikto vtedy s resonanciou vetra ani len neratal. Mohol by byt postaveny cely aj z titanu, alebo uhlikovych vlakien, ale pokial by mal rovnaku rezonancnu frekvenciu ako vietor okolo, tak by nakoniec padol :lol:

 

 

Vtedy si ludia prvy krat uvedomili ze pri stavbe treba dbat aj na aerodynamiku a rezonanciu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rezonancia je ozaj vážnym problémom a nieto problém pravidelnými kmitmi vyvolanými alebo vetrom, alebo aj pochodom vojakov, zhodiť hociaký most. Na rezonančnom princípe pracujú aj bezdotykové meracie prístroje, ktoré vnútia kmity oscilátora rezonančnému obvodu bez napájania - tzv. GDO. Tiež som taký postavil a užíval. A jeho účinky sú merateľné práve odsávaním energie, na meriacom prístroju. Ide iba o náhodu a najviac nebezpečné frekvencie sú tie nízke, podprahové.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vtedy si ludia prvy krat uvedomili ze pri stavbe treba dbat aj na aerodynamiku a rezonanciu :lol:

s tou rezonanciou je to podstatne staršie, poznali ju dávno ... vojaci nikdy nepochodovali cez mosty : )

koniec koncov aj trúby jerichove rúcali múry : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Game dobré linky. A tú Egyptológiu si zoženiem. Potvrdzuje sa tam moja teória čo tam napísal ten pán, keď mu na tom sympóziu povedali o tých nezverejnených tabuľkách o astronómii. Pár učencov drží celé ľudstvo v nevedomosti o pôvode ľudstva. Boja sa že by sa zrútil svet ako ho poznáme a cirkvi by stratili svoju moc. Ja osobne si myslím, že civilizácie na zemi boli na zemi veľmi dávno. Zanikli a zase sa obnovili. Čoho sme my dôkazom. Píše tam, že by tie informácie zmenili svetonázor, a moj názor je že by prišli o všetky ovce ktoré im veria. Osobne si mylím že príde čas keď sa ľudstvo posunie do vyššieho levelu a uzná to čo tu zanechali naší predkovia alebo sa zničí a pôjde to všetko zase dookola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

nedávno som videla jeden dokument o jednom supermodernom vysutom chodníku v oddychovom parku kdesi v londýne, ktorý sa vlní pod nohami chodcov.

 

a Tacoma Narrows má bratríčka

 

poryvy vetra a rezonancia vecí robia to isté, ako pred viac než šestdesiatimi rokmi na druhom konci sveta

most bol otvorený koncom roku 2009

 

Most pre autá sa vlní, akoby bol z gumy

 

Úrady v ruskom Volgograde museli vo štvrtok uzavrieť sedemkilometrový most cez rieku Volgu. Napísal dnes internetový portál idnes.cz. Celá konštrukcia sa začala pod náporom vetru kývať a vlniaca sa vozovka sa pohrávala s automobilmi.

 

Vlnenie mostu však majú na svedomí s najväčšou pravdepodobnosťou prudké poryvy vetra

 

zdroj

 

to video je skutočne druhá Tacoma, uchvacujúce rovnako

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomu videu nechapem

 

Most je ocividne polozeny na priecnikoch, ktore su polozene na pilieroch. Skoda, ze nevidiet nosniky zospodu, ci su ocelove, alebo betonove. Pri rozpati pilierov 30/40m (moj odhad)sa mi to zda nemozne. Konstrukcia samotnej mostovky moze byt na takej dlzke mosta raz dilatovana, ale niekolko poli aj tak tvori samostatny nosny monoliticky prvok. je naozaj skoda, ze nevidiet zospodu, co je to za most.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozerala som na to už včera

to dôležité nevidieť

pre porovnanie tacoma z r. 1940

 

http://www.youtube.com/watch?v=j-zczJXSxnw

 

piliere stoja, samotná mostovka sa rozkmitáva, aj pred aj medzi piliermi

na volge je tých pilierov veľa, ale je most pripevnený na ne napevno, alebo kvôli rozpínaniu na valcoch, / je tak postavených zopár mostov, nedávno som videla jeden dokument seriál vyslovene o mostoch a systémoch regulujúcich rozpínanie a zmršťovanie / keď je to pravda, skôr či neskôr sa objavia nové videá

tacoma sa kýve pozdĺžne, vyrovnáva výkyv, most na volge vo viacmenej pravidelných vlnách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Maloktora mostovka je pevne spojena s piliermi, ak ano, iba na naozaj kratkych mostoch. V PB sme robili dvojkilometrovy most rozdeleny na dva dilatacne celky. Pouzivaju sa zvycajne klzne loziska s trecimi plochami. Uz sme museli nejake menit /tz zdvihnut cele pole mostovky medzi pilermi s vahou 600 az 1000 ton o 2-3cm/ Konstrukciu mostovky tvori okrem betonu aj priecna a pozdlzna ocelova vystuz a v betone predopnute lana na 600 az 875 MPa. Navyse sa u novo projektovanych mostov pouziva seizmicka zarazka. Je to taka masivna "zapadka" na jednom pilieri na ktorej je osadena mostovka, aby ju nezhodilo pripadne zemetrasenie. Most v Tacome je zaveseny, tam moznosti rozkyvat ho celkom chapem. Most na Volge je vsak na polozeny pilieroch a tu moja logika zlyhava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tacoma nie je žiadna záhada, most bol technologicky zle postavený, v deň keď fúkal príliš silný vietor sa rozhojdal a chytil rezonanciu, ktorú most už nerozchodil. O 10 rokov neskôr postavili nový most, vyvarovali sa chýb a most stojí dodnes. Nedávno k nemu postavili paralelný most.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 4 rokmi...

náhodou / ako to zvyčajne už býva / pri hľadaní jedného obrázku som sa preklikla na jednu stránku s hromadou kdejakého tajomna, konšpirácií, pranormálnych javov, skonšpirovaných skutočností a kdečoho podobného až po sériových vrahov a tajomné lesy ...

 

keď má niekto práve náladu, môže si čítať v článočkoch rôznej úrovne a kvality, tak na nenáročné zahnanie nudy : http://horor.mnoho.info/pribehy  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov