Skočiť na obsah

Pomôžte mi počítať


game

Odporúčané príspevky

OK - idem to prepracovat.

/Tie "uhlopriecky" tam hadam ani napisane neboli :lol: ked som si ich nevsimla :)/

hmm... ale ako som si dodatocne vsimla, tak uloha je "skoro" splnena - na uhlopriecke zlava do prava sa nenachadzaju rovnake symboly dvakrat - ale trikrat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

/Tie "uhlopriecky" tam hadam ani napisane neboli :lol: ked som si ich nevsimla :) /

No, uisťujem Ťa, že určite boli :) .

Veta v zadaní znela takto (s výnimkou vynechaného slova "nesmie"):

Po doplnení nesmie žiadny riadok, žiadny stĺpec ani žiadna uhlopriečka obsahovať ten istý symbol viackrát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak inak nedas :lol: tak skusime takto :)

E - A - B - D - C

A - D - C - B - E

C - B - A - E - D

B - E - D - C - A

D - C - E - A - B

 

edit. Ako vidim, v tejto ulohe som sa ukazala ako totalny hnup, ktory nevie ani poriadne citat a ani pozor nedava! Hanba mi!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem kde zmizol obrázok zo zadania úlohy, zatiaľ ho dám znovu sem:

Obrázok

 

 

 

No, nerád by som Ťa s tým ďalej trápil, ale v zadaní je ako prvý symbol v druhom riadku presne dané "B" a nie "A". :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz ani nemam odvahu napisat sem dalsie riesenie, pretoze niekto moze mat dojem, ze si takto iba zvysujem pocet prispevkov... a to som ja iba taka nepozorna. :) :lol:

 

E - A - B - D - C

B - D - C - E - A

C - E - A - B - D

A - B - D - C - E

D - C - E - A - B

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka

To sa občas stane každému, mýliť sa je ľudské :lol:

 

Tretí pokus bol úspešný. :)

------------------------------------------

Podobná úloha už bola v príspevku číslo 42:

Obrázok

 

Toto je neobyčajný trezor. Na to, aby ste ho otvorili, musíte stlačiť každé tlačidlo iba raz a v správnom poradí. Posledné tlačidlo je označené písmenom K. Na každom tlačidle je označená vzdialenosť a smer k tlačidlu, ktoré treba stlačiť ako ďalšie v poradí. Takže 1H znamená, že nasledujúce tlačidlo je prvé tlačidlo smerom hore. Označenie 1Ľ znamená, že nasledujúce je prvé ľavé tlačidlo. Napíšte súradnice tlačidla, ktoré je potrebné stlačiť ako prvé, aby ste trezor otvorili.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne vyslo, ze ak sa chceme dostat ku trezoru v 2E, ako prve tlacidlo je potrebne stlacit 5C

 

 

5C - 5D - 5B - 5E - 6E - 4E - 4C - 3C - 3B - 6B - 4B - 4A - 4D - 4F - 3F - 3E - 3A - 6A - 6F - 6D - 2D - 2F - 2C - 6C- 1C - 1A - 1D - 3D - 7D - 7B - 7C - 7A - 7F - 5F - 5A - 2A - 2B - 1B - 1F - 1E - 7E - 2E = K

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

729=27na2=9*9*9

 

------------------------

V trojpodlažnom dome žije 42 ľudí nad ostatnými, 48 ľudí pod ostatnými. V prostrednom podlaží býva polovica všetkých osôb v dome. Koľko osôb býva celkovo v dome?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov